Nákupy z nového poľského skladu AliExpress - rýchlejšie a bez poplatkov navyše

Nákupy z nového poľského skladu AliExpress - rýchlejšie a bez poplatkov navyše

Čo v článku nájdete?


Už sa to ku vám dostalo? Panowie słyszeli o nowych zakupach z Polski? Nie, nebojte sa, tento článok je napísaný v slovenčine, hoci novinky, ktoré sa k nám dostali až z ďalekej Číny môžeme nazvať aj ako bardzo fajné.

 

Nákupy z Číny
 

CLO a DPH od 1. júla 2021

 

Celé to začalo v júli, kedy prišla do platnosti novela, ktorú Slovensko prijalo. Zmena zákona sa týkala najmä zrušenia oslobodenia od platby DPH, čím boli nákupy zo zahraničia lacnejšie. Od spomínaného dátumu teda nenekupujeme produkty do 22 € tak, ako sme boli dovtedy zvyknutí. No komplikácie tu neskončili. Navýšeným cenám a možným službám preclenia sa venovala vo svojom článku naša kolegyňa Janka. V inom článku sa dokonca pozrela na to, ako jednotlivé úkony obísť, čím sa dajú odbúrať neželané poplatky navyše. S riešením pre nové európske novely však prišiel aj samotný AliExpress a tešiť sa môžu najmä krajiny v strede Európy.
 

Nový poľský sklad a výhodné a rýchle nákupy


Najväčší predajca produktov z Číny sa totiž v susednom Poľsku rozhodol otvoriť nové logistické centrum. Sklad o rozlohe 10 000 m2 sa teda stal prvým takýmto strediskom v strede a na východe Európy. Produkty z Číny sa teda európskym spotrebiteľom priblížia až do mesta Lodž. AliExpress navyše sľubuje doručenie v rámci Poľska už do druhého dňa, do vzdialenejších miest do 3 dní. O dlhší čas sa nezdržia ani zásielky do okolitých krajín - na tovar z Číny sa teda môžu tešiť Poliaci, Slováci, Česi, Rakúšania a Nemci. 

 

Nový poľský sklad

 

Otvorenie nového logistického centra

 

Spustenie distribúcie zásielok z poľského logistického centra čínsky gigant AliExpress naplánoval ešte pred 11. novembrom 2021. Tento dátum mnohí poznajú ako známy Global shopping festival, kedy sa nákupy z Číny oplatia ešte viac ako zvyčajne. Poľský sklad teda otvoria v tom najlepšom čase a na vaše objednávky sa budete môcť tešiť už o pár dní od vykonania nákupu. 

 

Ako nakupovať z poľského skladu?

 

Obrázok z ChinaPlanet.com

Všetko, čo musíte urobiť preto, aby ste mohli využiť nákupy z nového poľského logistického centra, je použiť filter. Je potrebné zmeniť krajinu doručenia. Postup je jednoduchý - kliknete na svoj "Account", ďalej na tlačidlo "Settings" a v kolónke "Ship to" vyhľadáte slovenskú vlajočku. TU VŠAK NASTÁVA DROBNÁ KOMPLIKÁCIA. Pri kliknutí na názov Slovenskej republiky však zmizne nasledujúci filter "Ship from". Ten sa vám objaví len vtedy, keď ako krajinu doručenia vyberiete Českú republiku. Nemusíte sa však báť - väčšina predajcov tovar doručuje nielen do Česka, ale aj na Slovensko. Vo filtri "Ship from" teda po novom vyberiete Poľsko. A ďalej už len nakupujete ako ste zvyknutí. Bardzo fajné, no nie?  No a o tom, ako vyhľadať tovar z európskych skladov tiež napísala článok naša kolegyňa Janka. 

 

Obrázok z ChinaPlanet.com

 

Chcete AliExpress spoznať ešte viac?

 

Alžbet
Napísal/a
Alžbet
Alžbet je skrytá influencerka - skrytá až tak dobre, že jej profil objavilo len niečo cez 250 sledovateľov. Pochádza z Ružomberka, čiže je veľkou fanúšičkou pobytu na čistom vzduchu. Keďže ju každú noc trápia nočné mory o raste cien nehnuteľností a potrebuje šetriť, využíva najmä možnosť lacných leteniek a nakupovanie s cashbackom. Často ju teda cez víkend na Slovensku nezastihnete, pretože si v nejakej európskej metropole pasie oči na príťažlivých mužoch.

Prihlásiť sa

Tu sa môžete prihlásiť pomocou Vašich prihlasovacích údajov

Zabudli ste heslo?
alebo Prihlásiť cez Facebook Prihlásiť cez Google

Registrovať sa

Zaregistrujte sa zadarmo a začnite využívať PlnáPeňaženka.sk

(i) Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať