Nákupy z nového poľského skladu AliExpress - rýchlejšie a bez poplatkov navyše

Nákupy z Číny sú nám čoraz bližšie. Z Poľska sa totiž k svojej objednávke dostanete oveľa skôr, ako sme boli zvyknutí a navyše - bez poplatkov navyše.

21. 10. 2021 Alžbet
Nákupy z nového poľského skladu AliExpress


Už sa to ku vám dostalo? Panowie słyszeli o nowych zakupach z Polski? Nie, nebojte sa, tento článok je napísaný v slovenčine, hoci novinky, ktoré sa k nám dostali až z ďalekej Číny môžeme nazvať aj ako bardzo fajné.

 


 

CLO a DPH od 1. júla 2021

Celé to začalo v júli, kedy prišla do platnosti novela, ktorú Slovensko prijalo. Zmena zákona sa týkala najmä zrušenia oslobodenia od platby DPH, čím boli nákupy zo zahraničia lacnejšie. Od spomínaného dátumu teda nenekupujeme produkty do 22 € tak, ako sme boli dovtedy zvyknutí. No komplikácie tu neskončili. Navýšeným cenám a možným službám preclenia sa venovala vo svojom článku naša kolegyňa Janka. V inom článku sa dokonca pozrela na to, ako jednotlivé úkony obísť, čím sa dajú odbúrať neželané poplatky navyše. S riešením pre nové európske novely však prišiel aj samotný AliExpress a tešiť sa môžu najmä krajiny v strede Európy.

Nový poľský sklad a výhodné a rýchle nákupy

Najväčší predajca produktov z Číny sa totiž v susednom Poľsku rozhodol otvoriť nové logistické centrum. Sklad o rozlohe 10 000 m2 sa teda stal prvým takýmto strediskom v strede a na východe Európy. Produkty z Číny sa teda európskym spotrebiteľom priblížia až do mesta Lodž. AliExpress navyše sľubuje doručenie v rámci Poľska už do druhého dňa, do vzdialenejších miest do 3 dní. O dlhší čas sa nezdržia ani zásielky do okolitých krajín - na tovar z Číny sa teda môžu tešiť Poliaci, Slováci, Česi, Rakúšania a Nemci. 

 

Otvorenie nového logistického centra

Spustenie distribúcie zásielok z poľského logistického centra čínsky gigant AliExpress naplánoval ešte pred 11. novembrom 2021. Tento dátum mnohí poznajú ako známy Global shopping festival, kedy sa nákupy z Číny oplatia ešte viac ako zvyčajne. Poľský sklad teda otvoria v tom najlepšom čase a na vaše objednávky sa budete môcť tešiť už o pár dní od vykonania nákupu. 

Ako nakupovať z poľského skladu?

Obrázok z ChinaPlanet.com

Všetko, čo musíte urobiť preto, aby ste mohli využiť nákupy z nového poľského logistického centra, je použiť filter. Je potrebné zmeniť krajinu doručenia. Postup je jednoduchý - kliknete na svoj "Account", ďalej na tlačidlo "Settings" a v kolónke "Ship to" vyhľadáte slovenskú vlajočku. TU VŠAK NASTÁVA DROBNÁ KOMPLIKÁCIA. Pri kliknutí na názov Slovenskej republiky však zmizne nasledujúci filter "Ship from". Ten sa vám objaví len vtedy, keď ako krajinu doručenia vyberiete Českú republiku. Nemusíte sa však báť - väčšina predajcov tovar doručuje nielen do Česka, ale aj na Slovensko. Vo filtri "Ship from" teda po novom vyberiete Poľsko. A ďalej už len nakupujete ako ste zvyknutí. Bardzo fajné, no nie?  No a o tom, ako vyhľadať tovar z európskych skladov tiež napísala článok naša kolegyňa Janka. 

 

Chcete AliExpress spoznať ešte viac?

Alžbet

Autor Alžbet

Alžbet pochádza z Ružomberka, čiže je veľkou fanúšičkou pobytu na čistom vzduchu mimo svojho rodného mesta. Keďže ju každú noc trápia nočné mory o raste cien nehnuteľností a potrebuje šetriť, využíva najmä možnosť lacných leteniek. Často ju teda doma nezastihnete.

AliExpress.com logo

O AliExpress.com

AliExpress.com valcuje trhy a je obľúbeným online trhoviskom miliónov zákazníkov. Nakupujte aj vy všetko od výmyslu sveta často za pár centov a s možnosťou doručenia z európskych skladov.

Súvisiace zľavy a akcie

ZĽAVA 70 %

AliExpress.com - Summer Sale
AliExpress.com logo

až 7,51 % späť

Summer Sale

Zľavy až do 70 %

Akcia končí o:

Akce končí:

ZĽAVA 4 $

AliExpress.com - Zľava 4 $
AliExpress.com logo

až 7,51 % späť

Zľava 4 $

pri nákupe minimálne za 24 $

Akcia končí o:

Akce končí:

ZĽAVA 8 $

AliExpress.com - Zľava 8 $
AliExpress.com logo

až 7,51 % späť

Zľava 8 $

pri nákupe minimálne za 59 $

Akcia končí o:

Akce končí:

ZĽAVA 12 $

AliExpress.com - Zľava 12 $
AliExpress.com logo

až 7,51 % späť

Zľava 12 $

pri nákupe za 89 $

Akcia končí o:

Akce končí:

ZĽAVA 18 $

AliExpress.com - Zľava 18 $
AliExpress.com logo

až 7,51 % späť

Zľava 18 $

pri nákupe za 129 $

Akcia končí o:

Akce končí:

ZĽAVA 25 $

AliExpress.com - Zľava 25 $
AliExpress.com logo

až 7,51 % späť

Zľava 25 $

pri nákupe za 179 $

Akcia končí o:

Akce končí:

ZĽAVA 40 $

AliExpress.com - Zľava 40 $
AliExpress.com logo

až 7,51 % späť

Zľava 40 $

pri nákupe za 269 $

Akcia končí o:

Akce končí:

ZĽAVA 80 $

AliExpress.com - Zľava 80 $
AliExpress.com logo

až 7,51 % späť

Zľava 80 $

pri nákupe za 499 $

Akcia končí o:

Akce končí: