Koniec poplatkov pošte za nákupy na AliExpresse? Vieme, ako na to!

Koniec poplatkov pošte za nákupy na AliExpresse? Vieme, ako na to!

Čo v článku nájdete?

 

Mnohí už nedúfali, mnohí sa s nakupovaním na AliExpresse v duchu rozlúčili... No AliExpress je späť! Hoci popravde nikdy neodišiel. Slovenská pošta napriek častej kritike prichádza s inováciami a rozhodla sa svoje služby zmodernizovať a zjednodušiť nakupovanie aj od tohto čínskeho giganta. Už pred týmito Vianocami sa teda môžete tešiť na novinky, ktoré pre vás Slovenská pošta chystá. 

 

 

DPH, CLO a poľský sklad

 

Nakupovanie z AliExpressu sa skomplikovalo začiatkom júla pre novú novelu zákona, ktorá v tom čase prišla do platnosti. Zmena zákona sa týkala najmä zrušenia oslobodenia od platby DPH, čím boli nákupy zo zahraničia lacnejšie. Od spomínaného dátumu teda nenekupujeme produkty do 22 € tak, ako sme boli dovtedy zvyknutí. Navýšeným cenám a možným službám preclenia sme sa venovali v predchádzajúcom článku, tiež sa naša kolegyňa Janka pozrela na to ako jednotlivé úkony obísť, čím sa dajú odbúrať neželané poplatky navyše. S riešením pre nové európske novely však prišiel aj samotný AliExpress a otvoril v Poľsku nové logistické centrum.

 

Doručenie z Číny

 

Z AliExpressu bez cla a poplatkov? Pomôže vám Slovenská pošta

 

Generálny riaditel Slovenskej pošty Martin Ľupták sa v rozhovore pre portál Živé.sk vyjadril, že jeho spoločnosť plánuje razantne zmeniť svoju povesť. Zmena sa má týkať doručovania zásielok, z e-shopu AliExpress a Wish po vzore Českej republiky. Táto novinka je už vo svojej finálnej fáze a v polovici novembra sa nakupujúci môžu tešiť na jej spustenie.

Cieľom Slovenskej pošty je, aby spotrebiteľ platil clo už v internetovom obchode a nemusel sa trápit poplatkami na pošte. Pošta sa tak snažila vyhnúť množstvu nevyzdvihnutých zásielok, ktoré si zákazníci neprebrali z dôvodu vysokého cla. Pri niektorých objednávkach totiž výška cla prekročila sumu tovaru. Povinnosť precliť zásielku sa teda presúva zo zákazníka na predajcu a poštu. Tento fakt značne urýchli aj samotné dodanie zásielok. Milovníci nakupovania z AliExpressu sa už pred týmito Vianocami môžu tešiť na darčeky z Číny.

 

Chcete AliExpress spoznať ešte viac?

 

 

 

Alžbet
Napísal/a
Alžbet
Alžbet je skrytá influencerka - skrytá až tak dobre, že jej profil objavilo len niečo cez 250 sledovateľov. Pochádza z Ružomberka, čiže je veľkou fanúšičkou pobytu na čistom vzduchu. Keďže ju každú noc trápia nočné mory o raste cien nehnuteľností a potrebuje šetriť, využíva najmä možnosť lacných leteniek a nakupovanie s cashbackom. Často ju teda cez víkend na Slovensku nezastihnete, pretože si v nejakej európskej metropole pasie oči na príťažlivých mužoch.

Prihlásiť sa

Tu sa môžete prihlásiť pomocou Vašich prihlasovacích údajov

Zabudli ste heslo?
alebo Prihlásiť cez Facebook Prihlásiť cez Google

Registrovať sa

Zaregistrujte sa zadarmo a začnite využívať PlnáPeňaženka.sk

(i) Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať