AliExpress recenzie tovaru a predajcov – Feedback

Aj vám chodia e-maily od AliExpressu po doručení tovaru? Otravuje vás to? A pritom stačí len jeden klik a môžete nechať predajcovi spätnú väzbu ako ste s tovarom spokojní.

19. 6. 2018
AliExpress recenzie tovaru a predajcov – Feedback

HODNOTENIE TOVARU

Pri každom produkte predávanom cez AliExpress nájdete ikonky hviezdičiek. Najvyšší možný počet hviezdičiek je 5 a znamená to najlepšie hodnotenie. Naopak jedna hviezdička znamená, že s produktom zákazníci nemali dobré skúsenosti. Toto hodnotenie (tzv. „Feedback“) priraďujú produktu zákazníci, ktorí už daný tovar zakúpili. V zátvorke za hviezdičkami potom vidíte aj počet nakupujúcich, ktorí sa hodnotenia zúčastnili.

 

Hodnotenie produktov AliExpress

Ak teda AliExpress produkty nakúpite a prevezmete, je dobré vyplniť jednoduchý formulár a „poradiť“ tak ďalším nakupujúcim. Môžete tak urobiť priamo pri potvrdení prijatia tovaru („Confirm Goods Received“), kedy Vás AliExpress sám presmeruje na príslušnú stránku, alebo v rubrike „Moje objednávky“ („My Orders“). Tam nájdete Vami objednaný tovar a cez ikonku „Zanechajte spätnú väzbu“ („Leave Feedback“) môžete vyplniť AliExpress recenziu. V rámci AliExpress recenzie môžete zanechať hodnotenie buď formou hviezdičiek, prípadne nahrať reálnu fotku tovaru, ktorý Vám prišiel alebo recenziu doplniť aj o slovné hodnotenie (najlepšie v angličtine).

„Feedback“, teda recenziu, je možné zanechať až potom, čo v objednávke potvrdíte prijatie tovaru („Confirm Goods Received“).

Prečo je dôležité zanechať podrobné hodnotenie zakúpeného tovaru? Môže sa stať, že AliExpress produkty sú doplnené o upravené fotky. Predajcovia fotky upravujú za účelom lepšej prezentácie produktu. Reálne fotky a slovné hodnotenie od ostatných kupujúcich Vám však s výberom pomôžu a zároveň tak sami môžete pomôcť ostatným.

Ďalšou možnosťou, ako AliExpress produkty preskúmať ešte viac, je Facebook. Stačí sa pridať do skupiny nakupujúcich a na túto tému sa s nimi porozprávať. Je možné, že niekto z členov skupiny už daný tovar doma má a je schopný Vám odovzdať reálne informácie aj fotky.

Jednu takú skupinku nájdete tu: AliExpress Česko – zkušenosti, rady a tipy jak nakupovat

HODNOTENIE PREDAJCU

Zanechaním AliExpress recenzie predajcu opäť pomáhate ostatným nakupujúcim s výberom. Podľa počtu Vami pridelených hviezdičiek sa predajcovi pričítajú alebo odpočítajú body. Výsledok sa následne odrazí v detaile produktu, ktorý ste od tohto predajcu kúpili. Pod vyhľadávacím riadkom v detaile produktu nájdete tieto informácie:

  • meno obchodu, „Store“ (kliknutím sa dostanete priamo do ponuky tohto e-shopu);
  • informácie o dobe jeho fungovania, „Open“;
  • a tiež dôležité informácie o obľúbenosti a spoľahlivosti „Positive Feedback“, ktoré sú zobrazené v percentách. Tu platí jednoduché pravidlo, čím viac percent, tým lepší obchod. Môžete sa stretnúť aj so situáciou, že sa Vám miesto percent zobrazí nápis: „No Feedback Score“, čo znamená, že predávajúci má menej ako 10 hodnotení.

TOP BRAND

Ak v riadku „informácie o predajcovi“ nájdete informáciu „Top Brand“, znamená to, že tento obchod je na e-shope AliExpress jeden z najlepšie hodnotených. Tovar tu nakupujete priamo od výrobcu konkrétnej značky, alebo od autorizovaného predajcu. 

AliExpress.com logo

O AliExpress.com

AliExpress.com valcuje trhy a je obľúbeným online trhoviskom miliónov zákazníkov. Nakupujte aj vy všetko od výmyslu sveta často za pár centov a s možnosťou doručenia z európskych skladov.