AliExpress recenzie tovaru a predajcov – Feedback

AliExpress recenzie tovaru a predajcov – Feedback

Čo v článku nájdete?

HODNOTENIE TOVARU

Pri každom produkte predávanom cez AliExpress nájdete ikonky hviezdičiek. Najvyšší možný počet hviezdičiek je 5 a znamená to najlepšie hodnotenie. Naopak jedna hviezdička znamená, že s produktom zákazníci nemali dobré skúsenosti. Toto hodnotenie (tzv. „Feedback“) priraďujú produktu zákazníci, ktorí už daný tovar zakúpili. V zátvorke za hviezdičkami potom vidíte aj počet nakupujúcich, ktorí sa hodnotenia zúčastnili.

 

Hodnotenie produktov AliExpress

Ak teda AliExpress produkty nakúpite a prevezmete, je dobré vyplniť jednoduchý formulár a „poradiť“ tak ďalším nakupujúcim. Môžete tak urobiť priamo pri potvrdení prijatia tovaru („Confirm Goods Received“), kedy Vás AliExpress sám presmeruje na príslušnú stránku, alebo v rubrike „Moje objednávky“ („My Orders“). Tam nájdete Vami objednaný tovar a cez ikonku „Zanechajte spätnú väzbu“ („Leave Feedback“) môžete vyplniť AliExpress recenziu. V rámci AliExpress recenzie môžete zanechať hodnotenie buď formou hviezdičiek, prípadne nahrať reálnu fotku tovaru, ktorý Vám prišiel alebo recenziu doplniť aj o slovné hodnotenie (najlepšie v angličtine).

„Feedback“, teda recenziu, je možné zanechať až potom, čo v objednávke potvrdíte prijatie tovaru („Confirm Goods Received“).

Prečo je dôležité zanechať podrobné hodnotenie zakúpeného tovaru? Môže sa stať, že AliExpress produkty sú doplnené o upravené fotky. Predajcovia fotky upravujú za účelom lepšej prezentácie produktu. Reálne fotky a slovné hodnotenie od ostatných kupujúcich Vám však s výberom pomôžu a zároveň tak sami môžete pomôcť ostatným.

Ďalšou možnosťou, ako AliExpress produkty preskúmať ešte viac, je Facebook. Stačí sa pridať do skupiny nakupujúcich a na túto tému sa s nimi porozprávať. Je možné, že niekto z členov skupiny už daný tovar doma má a je schopný Vám odovzdať reálne informácie aj fotky.

Jednu takú skupinku nájdete tu: AliExpress Česko – zkušenosti, rady a tipy jak nakupovat

HODNOTENIE PREDAJCU

Zanechaním AliExpress recenzie predajcu opäť pomáhate ostatným nakupujúcim s výberom. Podľa počtu Vami pridelených hviezdičiek sa predajcovi pričítajú alebo odpočítajú body. Výsledok sa následne odrazí v detaile produktu, ktorý ste od tohto predajcu kúpili. Pod vyhľadávacím riadkom v detaile produktu nájdete tieto informácie:

  • meno obchodu, „Store“ (kliknutím sa dostanete priamo do ponuky tohto e-shopu);
  • informácie o dobe jeho fungovania, „Open“;
  • a tiež dôležité informácie o obľúbenosti a spoľahlivosti „Positive Feedback“, ktoré sú zobrazené v percentách. Tu platí jednoduché pravidlo, čím viac percent, tým lepší obchod. Môžete sa stretnúť aj so situáciou, že sa Vám miesto percent zobrazí nápis: „No Feedback Score“, čo znamená, že predávajúci má menej ako 10 hodnotení.

TOP BRAND

Ak v riadku „informácie o predajcovi“ nájdete informáciu „Top Brand“, znamená to, že tento obchod je na e-shope AliExpress jeden z najlepšie hodnotených. Tovar tu nakupujete priamo od výrobcu konkrétnej značky, alebo od autorizovaného predajcu. 

Prihlásiť sa

Tu sa môžete prihlásiť pomocou Vašich prihlasovacích údajov

Zabudli ste heslo?
alebo Prihlásiť cez Facebook Prihlásiť cez Google

Registrovať sa

Zaregistrujte sa zadarmo a začnite využívať PlnáPeňaženka.sk

(i) Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať