Ako vyhľadať produkty z európskych skladov na AliExpress

Aké sú hlavné výhody nákupov z európskych skladov? A ako vyhľadať produkty z európskych skladov pri nákupoch na AliExpress? Pozreli sme sa na to bližšie a napísali sme o tom prehľadný článok.

26. 7. 2021 Janka
Ako vyhľadať produkty z európskych skladov na AliExpress

Nákupy z európskych skladov sa stávajú veľmi obľúbené a ponúkajú vhodnú alternatívu nákupov z Číny. Výhod nákupov z európskych skladov je viac. Azda najväčšia výhoda je rýchlosť doručenia, balíček môžete mať doma už za menej než týždeň. A hoci sa k nám pred novelou zákona dostávali informácie, že nákupy z európskych skladov budú oslobodené aj od platby DPH, realita nás presvedčila o opaku. Všetky nákupy z AliExpress podliehajú platbe DPH, aj tie do 22 €, a podliehajú platbe DPH aj v prípade vyfiltrovania produktov z európskych skladov. Vysvetlenie je jednoduché: aj keď je produkt v európskom sklade, predajca má najčastejšie sídlo v tretej krajine, a preto podlieha platbe DPH.

Prečo nakupovať z európskych skladov?

Okrem toho, že vám balíček bude doručený skôr ako z Číny, výhodou nákupov z európskych skladov je aj fakt, že takéto nákupy nepodliehajú colnému konaniu a vyhnete sa poplatkom pošte za úkony spojené s precievaním produktov. Keďže sa produkty nachádzajú v sklade niektorého zo štátov Európskej únie, zaplatíte pri nákupe jedine DPH. AliExpress sa na novelu zákona pripravil a pri každom produkte už uvádza okrem ceny produktu aj daň (tax). O poplatkoch pošte za zastupovanie v colnom konaní v prípade nákupov z Číny sme napísali v článku Poplatky pošte za nákupy na AliExpress - dá sa im vyhnúť?

Ako vyhľadať produkty z európskych skladov?

Poďme sa teraz pozrieť bližšie na to, ako vyfiltrovať iba produkty z európskych skladov. Prinášame návod vyhľadávania ak používate pre svoje nákupy počítač a prehliadač v mobilnom telefóne alebo aplikáciu AliExpress.

Návod pre mobilné aplikácie

Najskôr je potrebné sa prihlásiť do vášho účtu na AliExpress a zvoliť možnosť "Account." Potom zvoľte možnosť dopravy (Ship to) a vyberte krajinu Českú republiku (Czech republic). Nebojte sa, že by vám balíček nebol doručený, adresa zostane rovnaká, ako máte vyplnenú v profile. Pre Slovenskú republiku ale zatiaľ nie je k dispozícii možnosť vyhľadať produkty z európskych skladov. Po potvrdení sa môže stať, že sa vám zmení aj mena na CZK, tú si môžete opraviť rovnakým postupom na menu EUR. Následne už len stačí prejsť na úvodnú stránku AliExpress a vyhľadať produkt (napríklad cover iphone 11), kde sa vám zobrazia konkrétne ponuky produktov. V závere už len kliknite na filter a zvoľte možnosť "Ship from," kde môžete vybrať krajinu, z ktorej chcete produkt doručiť (napríklad Češká republika alebo Španielsko). A je to, zobrazia sa vám produkty s doručením z európskych skladov.

Aby sme vám vyhľadávanie ešte viac zjednotušili, pozrite si konkrétne snímky pre pohodlné nastavenie filtrovania produktov z európskych skladov.

Krok č. 1: Prihláste sa do vášho účtu na AliExpress a kliknite na "Account" v dolnom pravom rohu.

Krok č. 2: V položke "Ship to" nastavte krajinu doručenia Češkú republiku (Czech republic).

Krok č. 3: Skontrolujte krajinu doručenia v hornom pravom rohu a vráťte sa na úvodnú stránku AliExpress.

Krok č. 4: Na úvodnej stránke AliExpress zadajte do vyhľadávacieho políčka názov produktu, ktorý hľadáte a po zobrazení produktov kliknite na filter v pravom hornom rohu.

Krok č. 5: Po zobrazení filtra zvoľte krajiny, z ktorých chcete produkt doručiť v sekcii "Ship from."

Návod pre počitače a prehliadače

Prihláste sa na váš účet na AliExpress a v hornej lište zvoľte možnosť doručenia do Českej republiky (Czech republic). Do vyhľadávacieho políčka napíšte produkt, ktorý hľadáte a stlačte enter. Potom už len vo filtri, v časti "Ship from" zvoľte krajinu, z ktorej chcete produkt doručiť. Po zadaní tohto filtra sa vám zobrazia iba produkty z európskych skladov.

Krok č. 1: Prihláste sa do vášho účtu na AliExpress a v hornej pravej časti obrazovky nastavte krajinu doručenia na Českú repubiku (Czech republic).

Krok č. 2: Do vyhľadávacieho políčka zadajte názov produktu, ktorý hľadáte. Po zobrazení produktov vyfiltrujte krajiny, z ktorých chcete, aby bol produkt doručený v sekcii "Ship from."

Pozn.: V ojedinelých prípadoch vás môže predajca upozorniť, že nedoručuje na Slovensko. V takom prípade odporúčam zvoliť iného predajcu v zozname produktov.

Ako ušetriť ešte viac?

Chcete okrem poplatkov za colné konanie ušetriť aj na samotnom nákupe na AliExpress? Využite pri nákupe cashback portál Plná Peňaženka a získate časť peňazí z objednávky späť. Nákupom s cashbackom na AliExpress vám vrátime až 5 % z ceny produktu.

Chcete ešte viac spoznať AliExpress?

Prejsť na AliExpress a začať nakupovať >>

Janka

Autor Janka

Janka je dušou rodená východniarka. Vyskytuje sa najmä v blízkosti pohodlných plôch na sedenie, no často vytiahne topánky veľkosti 35 a ide do rodných Tatier na turistiku. Pri takýchto výletoch do kopca sa jej výrečnosť stráca, čo hovorí niečo o jej fyzickej kondícii. Zbožňuje nakupovanie s cashbackom, preto vždy človeka prekvapí novými kúskami oblečenia.

AliExpress.com logo

O AliExpress.com

AliExpress.com valcuje trhy a je obľúbeným online trhoviskom miliónov zákazníkov. Nakupujte aj vy všetko od výmyslu sveta často za pár centov a s možnosťou doručenia z európskych skladov.