10 tipov na darček z Aliexpressu

Ak patríte k tým, čo nakupujú radi na internete a nerobíte výnimky ani pri vianočných darčekoch a ešte k tomu nakupujete zo zahraničných e-shopov, rozhodne by ste nemali strácať čas a nakúpiť už teraz, aby si o vás pri vianočnej jedličke nemysleli, že ste zabudli.

30. 10. 2022 Katka
10 tipov na darček z Aliexpressu

Možno sa nám to nezdá, ale Vianoce sú za rohom. Do ich príchodu ostáva naozaj málo času, len niečo okolo ôsmich týždňov. Pravdepodobne si myslíte, že na nakupovanie vianočných darčekov máte ešte čas. Máte pravdu, ak patríte k tým, čo darčeky kupujú v lokálnych obchodoch alebo internetových e-shopoch, čo aj počas najväčšieho vianočného ošiaľu garantujú dodanie vašej objednávky včas.

 Staviate na originalitu a priaznivú cenu? V takom prípade pravdepodobne siahnete po nákupných galériách, akou je napríklad obľúbený AliExpress. Dobrá voľba. Ak však chcete, aby vám darčeky prišli v čas, vyberať by ste mali už teraz. My vám s tým pomôžeme. Tu je desať tipov na vianočné darčeky z AliExpressu.

Mini Crossbody kabelka

Mini Crossbody kabelka

Mini Crossbody kabelka

 • Farba: Zelená
 • Veľkosť: 13 x 7 x 5/18 x 11 x 7
 • Materiál: Polyester
 • Doba doručenia: cca mesiac

12,25 €

Nakúp s cashbackom

Dámy mi určite dajú za pravdu, že kabeliek a tašiek nikdy nie je dosť. Donedávna som nebola zástancom tejto teórie, vždy som mala len jeden ruksak, ktorý som so sebou nosila všade a používala som ho až dovtedy, kým sa nejako nepoškodil. V poslednej dobe som však aj ja podľahla ženskému trendu, mať tašku na každú príležitosť.

Na AliExpresse nájdete široký výber tašiek či pre mužov alebo ženy. Kebelky, plátené tašky, cestovné tašky, ľadvinky. Dokonca aj takéto krásne crossbody kabelky, ktoré oceňujem aj ja - človek, ktorý k tomu nemá žiaden vzťah. AliExpress vám ponúka jedinečnú možnosť potešiť vašu sestru, mamku, kamarátku, priateľku, spôsobom, ktorý možno nie je najoriginálnejší, rozhodne však stavíte na klasiku. Farba i materiál dávajú kabelke dojem, že pochádza z luxusnej kolekcie, viete ju skombinovať nie len ku šatám a svojím objemom by mohla stačiť na všetky tie „zbytočnosti“, ktoré so sebou my ženy nosíme.

Hodinky s elastickým remienkom

Hodinky s elastickým remienkom

Hodinky s elastickým remienkom

 • Veľkosť remienka: cca 16,5 cm (bez puzdra)
 • Priemer ciferníka: 38 mm pre mužov / 28 mm pre ženy
 • Materiál zrkadla: sklenené zrkadlo
 • Materiál spony: nehrdzavejúca oceľ
 • Materiál remienka: nehrdzavejúca oceľ
 • Tvar ciferníka: okrúhly
 • Materiál púzdra: zliatina
 • Typ strojčeka: Quartz
 • Vodotesnosť: nie je vodotesná

0,47 €

Nakúp s cashbackom

Hodinky sú jednoznačne darček, ktorým nič nepokazíte. Okrem toho, že sú skvelým doplnkom, nie sú len na okrasu. Na stránkach AliExpressu si môžete vyberať zo širokej ponuky.Hodinky, s ktorými budete vyzerať ako poriadny biznismen, či také, ktoré budú dokonale vystihovať vašu osobnosť. Ste cestovateľ, milujete knihy alebo kvety, alebo máte radi niečo iné? Nemusíte siahať len po hodinkách s „obyčajným" dizajnom. 

Trendom poslednej doby sú aj smart hodinky, ktoré už nemerajú len váš tep, počet krokov alebo kvalitu spánku. Viete pomocou nich telefonovať, čítať si správy, dokonca pomocou niektorých aj zhotovovať fotografie. Aj takéto moderné kúsky viete na stránkach e-shopu nájsť. Veľkou výhodou je, že to vašu peňaženku nemusí až tak zabolieť. Hodinky sú navyše darčekom, ktorý poteší ako dámy, tak aj pánov.

Personalizované kryty na telefón

Personalizované kryty na telefón

Personalizované kryty na telefón

 • Materiál: Plast
 • Typ telefónu: iPhone
 • Doba doručenia: cca mesiac

0,47 €

Nakúp s cashbackom

Vždy som mala rada darčeky, ktoré boli viac osobnejšie. Neznamenalo to len to, že človek si dal záležať a skutočne premýšľal nad tým, čo vám kúpi, ale bol to aj jasný dôkaz toho, že vás pozná. Sama som kedysi darovala také darčeky a, neuveríte, aj ich sama vyrábala. O tom, ako to dopadlo, si ale porozprávame inokedy. 

Šperky s menom či symbolom, ktorý vás vystihuje, hrnčeky s citátom, ktorý presne pasuje na vašu osobnosť. To a ešte viac na AliExpresse môžete nájsť. Napríklad aj kryty na mobilné telefóny. Tie sami o sebe vedia stáť nemalé peniaze, ak chcete investovať do takého, ktorý sa vám bude nielen páčiť, ale váš telefón aj ochráni. Na stránakch e-shopu si môžete vybrať z rôznych tipov personalizovaných krytov. Tento sa mi však páčil najviac. Pri objednávke si totiž môžete vybrať vlastnú fotografiu, ktorá potom na kryte vyzerá ako kresba. Pre takéto veci mám slabosť a keby niekto niečo podobné daroval mne, pravdepodobne by som pod vianočným stromčekom vyronila aj slzu či dve. 

Strieborné náušnice

Strieborné náušnice

Strieborné náušnice

 • Materiál: strieborný kov
 • Typ: závesné náušnice
 • Tvar: okrúhle
 • Doba dodania: cca mesiac

2,72 €

Nakúp s cashbackom

Je všeobecne známe, že šperkom nikdy nič nepokazíte. Znovu, je to darček viac pre dámy, ale verím, že na čarovných stránkach AliExpressu nájdete aj šperky pre mužov.  

Priznám sa, a pokojne ma za to môžete vystaviť na stĺp hanby, že šperkom príliš neholdujem. Asi to bude mať niečo spoločné aj s mojím trochu chlapčenským štýlom a tak sa väčšina šperkov k tomu, čo nosím oblečené, nehodí. Podobne ako pri ruksakoch, aj tu som sa však trochu podvolila. Všimla som si totiž trend, kedy dievčatá nosia na prstoch rúk množstvo prsteňov. Veľmi sa mi to páčilo a tak som si hneď zopár kúpila.

Aj šperky som už kedysi ako vianočný darček darovala i dostala. Náušnice s malým Santa Clausom zožali úspech, sestre sa páčili a dokonca som ju tým pobavila a čo je lepšie, ako počuť po rozbalení darčeka takúto radosť? Od kamarátky som zas nedávno dostala prívesok, s pre mňa neidentifikovateľným zvieraťom - neviem sa rozhodnúť, či je to panda alebo leňochod, oboje by ma však vystihovalo. Má to však vianočnú čapicu, preto ho počas nastávajúcich sviatkov aspoň raz použijem. Verte mi, šperk je stávka na istotu. 

AliExpress ponúka široké množstvo šperkov. Napríklad aj tieto strieborné náušnice, ktoré sa mi dizajnovo veľmi páčia. Nepôsobia jednoducho a ani lacno, pritom by som kvôli nim nemusela do svojej peňaženky načrieť hlboko. Dokonale by sa hodili k večernej róbe i niekam vonku na drink s kamoškami.

Slnečné okuliare

Slnečné okuliare RoleBand

Slnečné okuliare RoleBand

 • Značka: RoleBand
 • Materiál: živica
 • Materiál šošoviek: polaroid
 • Optické atribúty: polarizované, antireflexné, UV400
 • Doba doručenia: cca mesiac

10,59 €

Nakúp s cashbackom

Slnečné okuliare pravdepodobne nie sú vašou prvou možnosťou na vianočný darček, celkom sa so zimou, snehom a mrazom nespájajú. Pod nánosom baliaceho papiera sa však nemusia skrývať len teplé ponožky, svetre so snehuliakom, skypassy a podobné veci, ktoré sú so zimou neodmysliteľne spojené. Môžete myslieť dopredu, na mesiace, ktoré prídu po zime. Ak máte vo svojom okolí niekoho, kto v lete slnečné okuliare nedá z očí dole a vzhľadom na ich vyťaženosť sa rýchlo opotrebujú, určite ho takýmto darčekom potešíte. 

Na AliExpresse nájdete slnečné okuliare na bežné nosenie, ale i na športovanie. Vybrať si môžete zo širokej ponuky štýlových, kvalitných, elegantných, ale aj značkových okuliarov a vďaka nízkym cenám dokonca aj ušetríte.

Hráčska klávesnica

Hráčska klávesnica

Hráčska klávesnica

 • Súčasťou balenia je aj myška
 • Bluetooth
 • 7 rôznych farieb
 • Doba doručenia: cca mesiac

16,96 €

Nakúp s cashbackom

Ak máte vo svojom okolí niekoho, kto miluje videohry a je schopný stráviť hodiny za počítačom, ťukať do klávesnice a zdolávať jeden level za druhým, AliExpress je ako stvorený pre vás. Hráčske vybavenie je dosť drahé, o tom sa nemusíme ani baviť, ale na stránkach tohto obľúbeného e-shopu nájdete množstvo vecí a k tomu za skvelé ceny. Medzi inými aj túto skvelú klávesnicu s podsvietením, ktorá mení počas hrania farby. Vo svete gamingu sa tak trochu pohybujem a tak viem, že podobný typ klávesnic sa za posledné roky stal veľmi obľúbeným kúskom hráčov. Veď prečo by si nemohli spríjemniť zdolávanie ťažkých úloh? A nakoniec, do osvetlenej klávesnice sa počas náročného questu ťuká o čosi lepšie :) 

Set olejových a akvarelových farieb

Set olejových a akvarelových farieb

Set olejových a akvarelových farieb

 • Počet farieb: 24/48/72/120/150/200
 • Typ farieb: olejové, akvarelové
 • Doba dodania: cca mesiac

17,87 €

Nakúp s cashbackom

AliExpress myslí naozaj na všetkých. Dokonca aj milovníci umenia a kreslenia si tu nájdu niečo pre seba. Nielen plátna, štetce, podložky, ale dokonca aj farby. Množstvo farieb. Rôznych druhov.

Priznám sa, že pri prezeraní stránok som mala sama chuť si nejaký ten kufrík s pastelkami objednať. U mňa by bol však zbytočný. Vymaľovať viem jedine tak omaľovánku pre šesťročné deti, aj to občas zájdem za čiaru. Piccasso by zo mňa rozhodne nebol.

Ak ste však vy sami nadšensom alebo sami študujete kreslenie či umenie všeobecne, alebo poznáte niekoho vo vašom okolí, koho by čosi podobné potešilo, neváhajte! Doručenie takého kufríka, ktorý obsahuje viac ako dvesto olejových a akvarelových farieb všetkých odtieňov trvá síce mesiac, ale za cenu, ktorú pri tom zaplatíte, je to určite obeta, ktorú by ste mali byť ochotný podstúpiť. Za ten úsmev počas Štedrého večera to stojí, čo poviete? 

Mini SD pamäťová karta

Originál Kingston SD karta

Originál Kingston SD karta

 • Pamäť: 128 GB/256 GB/512 GB/1 TB
 • Doba doručenia: cca mesiac

12,53 €

Nakúp s cashbackom

Byť fotograf alebo sa fotografovaniu venovať ako koníček, rozhodne nie je lacný špás, to vám potvrdí každý, dokonca aj ja, ktorá sa tomu venuje veľmi okrajovo. Len samotné fotoaparáty vedia stáť nemalé peniaze, čo potom objektívy, statívy, svetlá a podobné veci, ktoré často k naozaj kvalitným fotografiám potrebujete? Nebudem vám radiť, aby ste fotografom vo svojom okolí kupovali niečo z vyššie spomínaného, to by vás ako vianočný darček vyšlo naozaj draho.

Každý fotograf vám však povie, že pamäťových kariet nikdy nie je dosť. Na AliExpresse môžete kúpiť pamäťové karty rôznych veľkostí, po jednej, po dvoch či dokonca v setoch a to je rozhodne niečo, čo fotografa poteší oveľa viac, než čokoľvek iné. Ich nočnou morou totiž je plná pamäťová karta, ktorú zabudli vyprázdniť a nemajú po ruke žiadnu záložnú. 

Kozmetická taštička

Kozmetická taštička

Kozmetická taštička

 • Materiál: nylon, polyester
 • Hmotnosť: 0,08 g
 • Funkcie: vodeodolná

3,93 €

Nakúp s cashbackom

Pri tomto darčeku sa znovu vrátime k nežnejšiemu pohlaviu. Dievčatá mi určite dajú za pravdu, že kozmetická taštička je čosi, čo by vo výbave ženy nemalo chýbať. Najmä, ak niekam cestuje. Všetky líčidlá, make-up, krémy a podobné veci, ktoré muži považujú za zbytočnosti, je dobré mať na jednom miesto, uložené tak, aby sme nestrácali čas pri tom, ako budeme jednotlivé komponenty hľadať. Iste, cez slovenské e-shopy ich viete kúpiť a prídu vám o pár dní, ale v tomto prípade opäť vyhráva AliExpress a jeho kreativita spojená s cenou. 

Bluetooth reprák

Bluetooth reprák T&G

Bluetooth reprák T&G

 • Materiál: plast
 • Značka: T&G
 • Výdrž: 6 - 8 hodín
 • Farba: čierna, modrá, červená, modro-sivá, modro-žltá, kamufláž, červeno-modrá
 • Dĺžka dodania: cca mesiac

9,38 €

Nakúp s cashbackom

A na záver celéh tohto výberu, jedna moja srdcovka. Pred časom som písala recenziu o bluetooth repráku, na ktorý nedám dopustiť. Je to neodmysliteľný parťák na cesty a spríjemňuje mi každý jeden deň. Verím tomu, že vo vašom okolí máte ľudí, ktorí majú k hudbe blízko a o svojou hudobný štýl sa radi podelia s celou bytovkou alebo ulicou. Ak ich chcete potešiť, bluetooth reprák je podľa môjho skromného názoru niečo, čo by ich pod vianočným stromčekom potešilo. Navyše, tento sa stavbou a štýlom podobá na repráky od známej značky JBL, ktoré sa v posledných rokoch stali na trhu veľmi obľúbené. Verím, že sa približuje nielen vzhľadom, ale aj výkonom. 

Katka

Autor Katka

Na Orave dobre, na Orave zdravo - presne toto často počujeme z úst našej kolegyne Katky. Je vášnivou milovníčkou histórie a literatúry, preto sa niet čo čudovať, že zodrala už niekoľko párov tenisiek ako lektorka na Oravskom hrade. Okrem toho má rada dobré pivo a kvalitnú hudbu - na koncert Martina Garrixa je ochotná vycestovať aj stovky kilometrov. Doma ju teda často nenájdete a nepokúšajte sa o to hlavne v piatok večer.

AliExpress.com logo

O AliExpress.com

AliExpress.com valcuje trhy a je obľúbeným online trhoviskom miliónov zákazníkov. Nakupujte aj vy všetko od výmyslu sveta často za pár centov a s možnosťou doručenia z európskych skladov.