Práve tu nakupuje 27 používateľov

AliExpress

Získajte až 5 % späť z Vášho nákupu

Celosvetový obchod AliExpress ponúka radu produktov z pestrého okruhu kategórií.

Ako môžem získať odmenu?

Portál PlnáPeňaženka.sk umožňuje registrovaným používateľom získať až 25 % z ceny nákupov späť, vo 313 partnerských internetových obchodoch.

A čo musím urobiť pre získanie odmeny za nákup v obchode AliExpress?

  1. Prekliknúť sa cez tlačítko "Prejsť do obchodu" z PlnáPeňaženka.sk na web AliExpress
  2. Po prekliknutí na web, vykonať objednávku
  3. Do 24 hodín očakávať odmenu za nákup na svojom účte na PlnáPeňaženka.sk!
  4. Odmenu Vám po žiadosti BEZPLATNE pošleme na Váš bankový účet
Zaregistrovať sa a získať odmenu

Pokiaľ si stále nie ste istí, ako získať peniaze späť, viac informácií nájdete na stránke Ako to funguje. Alebo nás kontaktujte a my Vám radi poradíme!Ponuka obchodu AliExpress

Peniaze z nákupu späť
5 %
Prejsť do obchodu
Mobilné telefóny
2,5 %
Prejsť do obchodu
Vybrané produkty so zníženou províziou (zhruba 40 % ponúkaných produktov)
1,5 %
Prejsť do obchodu
Ostatné produkty
5 %
Prejsť do obchodu

Popis obchodu

Vyplatíme Vám až 5 % cashback späť z každého nákupu!

Podrobný návod k nakupovaniu na AliExpress.com - skúsenosti našich zákazníkov:

1. Je nakupovanie na AliExpress bezpečné?
- AliExpress ponúka svojim zákazníkom GARANCIU bezpečného nákupu. Za tovar platíte na stránkach AliExpress.com online hneď po dokončení nákupu, ale platba je v režime “garantovaná”, pokiaľ AliExpress-u nepotvrdíte, že ste tovar v poriadku prijali - AliExpress garantuje, že o peniaze neprídete.
- AliExpress garantuje možnosť vrátenia peňazí, až do 15 dní po dokončení objednávky. Ďalej tiež poskytuje garanciu vrátenia tovaru z ponuky aj v prípade, ak je tovar úplne v poriadku a jedná sa o vrátenie tovaru bez udania dôvodu.
- Pokiaľ sa obávate doručenia poškodeného tovaru, určite Vás zaujme možnosť, kedy v prípade obdržania poškodeného tovaru, môžete získať až trojnásobok hodnoty predávaného tovaru.

Pokiaľ sledujete stav svojej objednávky, nakupovanie na AliExpress je podľa viacerých skúseností našich zákazníkov viac, ako bezpečné. V prípade straty zásielky Vám peniaze budú vrátené späť. Vyberte si z ponuky produktov, objednajte, zaplaťte a do niekoľkých dní je objednávka expedovaná (väčšinou do 5 pracovních dní). Následne je spustená individuálna ochranná garantovaná lehota - veľmi dôležitá - počas tejto doby máte nad objednávkou kontrolu a môžete otvoriť "Open dispute" (spor), ktorý umožní vrátenie Vami zaplatenej čiastky. Vaše peniaze putujú na účet AliExpress-u, ktorý nie je nijako závislý na konkrétnych predajcoch a AliExpress posiela peniaze na účet predajcu, až po potvrdení prevzatia objednávky (Confirm goods received). Akonáhle uplynie garantovaná ochranná lehota, peniaze sú automaticky odoslané na účet predajcu. Odporúčame ustrážiť si túto lehotu, ktorú nájdete v sekcii "Orders" (objednávky). Je možné individuálne požiadať o predĺženie tejto lehoty, niektorí predávajúci poskytujú túto možnosť ešte pred objednaním tovaru. Lehota je zvyčajne dlhá od 35, do 75 dní. Pokiaľ predávajúci nereaguje na spor, situáciu rieši samotný AliExpress a pokiaľ sa preukáže pochybenie predávajúceho, alebo ide o poškodený tovar, máte nárok až na trojnásobok nákupnej ceny. Dôležité - pokiaľ nepotvrdíte prevzatie objednávky, môžete sa s predejcom ešte dohodnúť na náhrade škody či vrátení peňazí, bez vstupovania do sporu - naše skúsenosti s AliExpress ukazujú, že väčšinou sa s predajcom dohodnete, pretože je to aj v ich záujme. Predávajúci zvyčajne nebude riskovať zlú recenziu na AliExpress, keďže dôveryhodnosť a dobré hodnotenie zákazníkov je zásadný faktor pre ich podnikateľskú činnosť.

2. Ako nakupovať na AliExpress?
- nastavenie AliExpress do slovenčiny - pre jednoduchšie používanie, môžete prepnúť stránky AliExpress.com do slovenského/českého jazyka, pomocou nastavenia v pravom hornom rohu stránky prehodíte web AliExpress do slovenčiny. Pre komunikáciu so samotnými predajcami je výborným pomocníkom Google Prekladač
- platba za nákup - za nákup platíte online svojou platobnou kartou (VISA alebo MASTERCARD). Online platby kartou (platí aj pre zahraničné online platby) sú v drvivej väčšine slovenských bánk BEZPLATNÉ. Pokiaľ sa Vám nedarí úspešne zaplatiť, odporúčame kontaktovať Vašu banku a overiť, či je Vaša karta autorizovaná pre platbu cez internet.
- nejčastejšie nakupovaný tovar a ponuka tovaru - šperky, oblečenie, módne doplnky (kabelky, opasky, hodinky, a pod.) a tiež elektronika, mobilné telefóny - na AliExpress nájdete ponuku viac, ako 100 miliónov produktov a výrobkov.

Ponuka tovaru na AliExpress-e
Na AliExpress je ponuka produktov priam ohromujúca a široká než kdekoľve inde - AliExpress je obľúbený najmä pre nákupy oblečenia, obuvi, elektroniky, športových potrieb, detských potrieb a mnoho ďalších. Môžete si vybrať z ponuky značkového, aj neznačkového tovaru. V obidvoch prípadoch sú ceny v priemere až o 80 % lacnejšie, ako akékoľvek akčné a zľavnené ceny na Slovensku. Na všetky nákupy z ponuky AliExpress platí garancia bezpečného nákupu a garancia proti obdržaniu poškodeného tovaru.

Tip: Pri vyhľadávaní produktu odporúčame zaškrtnúť políčko "Doprava zadarmo" (Free shipping) a "Iba 1 kus" (1 Piece Only) - zobrazia sa Vám iba ponuky s poštovným zadarmo a možnosťou odberu iba jedného kusu.

Podľa čoho si mám na AliExpress-e vyberať?
Odporúčame využívať feedback, recenzie (spätná väzba zákazníkov) a ukazovatele počtu objednávok. Predávajúci s vysokým hodnotením a veľkými odbermi, sa o Vás podľa našich skúseností postarajú viac, ako dobre. Predajcov s malým odberom skôr neodporúčame, pokiaľ je na výber niekto s väčším odberom. Prečítajte si feedback a tiež popis (description) hľadaného produktu. V prípade, že neobdržíte objednaný tovar, máte právo na odškodnenie vo výške trojnásobku nákupnej ceny.

3. Doprava zadarmo, doplatky a dodacie lehoty
- väčšina produktov má dopravu ZADARMO - dôvodom je podpora exportu od Čínskej vlády, ktorá svojim podnikateľom dotuje poštovné na zásielky do zahraničia.

Doplatky a clo
- balíček do 22 Euro - balíček je oslobodený od DPH a CLA
- balíček v hodnote 22 až 150 Euro - je potrebné doplatiť DPH, tzn. 21 % z celkovej čiastky objednaného tovaru
- balíček nad 150 Euro - je potrebné doplatiť DPH aj CLO (CLO je cca od 3-11 % z celkovej čiastky objednaného tovaru)

Aká je pravdepodobnosť, že bude môj balíček zabavený a posunutý do colného konania? /od nášho zákazníka/
Cez kontrolu prechádza cca 20 – 30% balíkov, všetky balíky sa rentgenujú ale len niektoré sa kontrolujú otvorením, záleží na veľkosti a obsahu zásielky. Elektronika sa väčšinou kontroluje stále a bude potrebné doložiť hodnotu výšky zaplatenej ceny (výpis z účtu, kópia objednávky). V prípade nákupu oblečenia z AliExpress záleží na veľkosti zásielky, môže prejsť bez kontrol, pokiaľ to bude spodné prádlo ale v prípade väčšej krabice (napr. tenisky), bude zásielka pravdepodobne zadržaná. Pokiaľ je cena zásielky do 22 Euro, nemusíte sa obávať platby DPH, doplatíte len 3 Euro Slovenskej pošte. Pošta Vás vyzve, aby ste doložili hodnotu objednaného tovaru. Pokiaľ bude vymerané DPH, na základe splnomocnenia (stačí neoverené, zaslané e-mailom) za Vás pošta všetko zariadi, poplatok je cca 3 Euro (pokiaľ nie je vymerané DPH), poplatok zaplatíte priamo na pobočke pošty, alebo pomocou dobierky.

Zadržanie balíka v colnom konaní, môže bohužiaľ predĺžiť dobu dodania o približne 20 dní. Následne Vás pošta listom vyzve, na uhradenie zvyšnej hodnoty DPH alebo CLA a vyzdvihnutie zásielky. Zároveň je potrebné doložiť výpis z účtu (hodnota tovaru) a za 1-2 dni Vám bude doručený balík a DPH či CLO, doplatíte na Vašej pošte. Poplatok je približne 3 Euro, pokiaľ je hodnota objednávky do 22 Euro a 6 Euro, pokiaľ bude vymerané DPH či CLO. Pri objednávkach nad 22 Euro, prosím zvážte či sa Vám poplatok Slovenskej pošte oplatí.

Zhrnutie: Balík do 22 Euro bude pri zadržaní a colnom konaní stáť o 3 Euro viac. Balík nad 22 Euro bude pri zadržaní a colnom konaní stáť o 6 Eur viac. Po komunikácii s predajcom, je lepšie nechať si objednávku zaslať vo viacerých menších balíkoch a vyhnúť sa tak colnému konaniu, aj platbe DPH.

Dôležitá informácia:
- v prípade dopravy zadarmo (free shipping) sú všetky balíčky posielané cez China Air Post - to znamená, 20-30 % šancu na kontrolu práve Vášho balíku (elektronika je väčšinou kontrolovaná stále)
- pokiaľ si priplatíte za DHL, alebo inú kuriérsku službu, balíky budú skontrolované všetky - kuriérska služba však za Vás vyrieši všetky potrebné dokumenty.

Kedy bude objednávka doručená?
- doba doručenia zásielky - predajca by mal vyexpedovat tovar do 5 dní, pokiaľ nie je dohodnuté inak. China Air Post balík spracuje približne za týždeň a pokiaľ pôjde všetko bez problémov, balík by mal byť u Vás do 3 až 4 týždňov od objednania tovaru.
- sledovanie zásielky - pokiaľ Vám predajca poslal číslo zásielky (tracking number), môžete svoj balíček sledovať cez odkaz http://track-chinapost.com/, alebo http://www.17track.net/en/sim-post.shtml?num=RJ170292382CN&pt=3221. Akonáhle Slovenská pošta obdrží zásielku, môžete ju sledovať cez Slovenskú poštu online. Pokiaľ nemôžete ani po 2 týždňoch nájsť svoju objednávku, kontaktujte prosím predávajúceho.

Podmienky nákupu s Cashbackom pre AliExpress si prečítajte tu.

Odporúčané obchody

Prihlásiť sa

Tu sa môžete prihlásiť pomocou Vašich prihlasovacích údajov

Zabudli ste heslo?
alebo Prihlásiť cez Facebook Prihlásiť cez Google

Registrovať sa

Zaregistrujte sa zadarmo a začnite využívať PlnáPeňaženka.sk

* Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať