Ako filtrovať tovar na AliExpresse?

Odrádza vás jazyková bariéra pri nákupoch z Číny? Nemusíte sa báť, poradíme vám, ako správne vyfiltrovať tovar, o ktorý máte záujem a ostatné už pôjde samo.

3. 7. 2018 (aktualizácia 10. 4. 2023)
Ako filtrovať tovar na AliExpresse?

Základné informácie o filtrovaní tovaru sú už opísané v článku „Vyhľadávanie tovaru“. Ďalšie podrobnosti a najdôležitejšie možnosti filtrovania a vyhľadávania nájdete tu.

Ako objednávať na AliExpress lacnejšie?

  • filtrovanie podľa dôležitých parametrov
  • radenie tovar
  • doplnkové filtrovanie tovaru

Filtrovanie tovaru podľa dôležitých parametrov

Dôležitými filtrami pre vyhľadávanie na AliExpress sú:

  • doprava zadarmo (Free shipping) - doprava sa riadi informáciami vo Vašej registrácii. Krajina, kam sa bude doručovať tovar je uvedená v hornej lište (vlajočka vybranej krajiny);
  • hodnotenie (**** & UP) - vyberie len tovar s dobrým hodnotením od zákazníkov (Feedback). Viac informácií o hodnotení tovaru nájdete v článku „Recenzie tovaru“;
  • cena (Price) - do týchto dvoch políčok si môžete nastaviť cenové rozpätie, v ktorom sa chcete pohybovať. Vľavo zadáte cenu minimálnu, vpravo maximálnu. Tabuľka vpravo od týchto kolóniek Vám ukazuje, koľko percent používateľov nakupuje v akej cenovej relácii.

Radenie tovaru

Tovar na AliExpress si môžete tiež zoradiť podľa rôznych kritérií. Tlačidlo „Najlepšia zhoda“ (Best Match) Vám zoradí produkty podľa toho, ako sa podobá názov tovaru s tým, čo ste zadali do vyhľadávania. Tlačidlo „Objednávky“ (Orders) radí tovar podľa množstva uskutočnených objednávok (napovie Vám, ktorý tovar je na AliExpress najpredávanejší). Tlačidlo „Najnovšie“ (Newest) radí podľa najnovších produktov. Posledné radenie je podľa ceny (Price), kde si nastavíte výpis tovaru buď od najlacnejších položiek, alebo od najdrahších.

Radenie tovaru na AliExpress

Doplnkové filtrovanie tovaru

V menu v ľavej časti stránky nájdete podkategórie vybraného druhu tovaru a tiež veľa ďalších, skôr už doplnkových filtrov.

Pokiaľ si vyberiete „Dámske oblečenie a doplnky“ (Women's Clothing & Accessories), zobrazia sa Vám v ľavom menu podkategórie – Šaty (Dresses), Blúzky a košele (Blouses & Shirts), Mikiny (Hoodies & Sweatshirts) atď.

Potom nasledujú ďalšie filtre: Materiál, Štýl, Dĺžka, Silueta, Veľkosť, Farba atď. Možností nastavenia čo najkonkrétnejších požiadaviek je veľa, ale musíte počítať s tým, že predajcovia tieto parametre nemusia mať správne vyplnené (alebo ich nemajú vyplnené vôbec). Tým pádom by sa Vám nemusela zobraziť ponuka, ktorá je pre Vás zaujímavá. S konkrétnymi filtrami na AliExpress to tým pádom nie je dobré „preháňať“.

Doplnkové radenie na AliExpress

Chcete AliExpress spoznať ešte viac?

Prejsť na AliExpress a začať nakupovať >>

AliExpress.com logo

O AliExpress.com

AliExpress.com valcuje trhy a je obľúbeným online trhoviskom miliónov zákazníkov. Nakupujte aj vy všetko od výmyslu sveta často za pár centov a s možnosťou doručenia z európskych skladov.