Porovnanie nákupných galérií AliExpress, Temu a Shein

Nákupné galérie sa čoraz viac dostávajú do popredia. Na jednom mieste nájdete všetko, čo potrebujete, navyše sú to cenovo výhodné produkty. Ľudia si radšej dlhšie počkajú, než by mali viac zaplatiť, veď v dnešnej dobe sa každé euro počíta.

14. 4. 2024 Katka
AliExpress

V tomto článku vám povieme všetko, čo potrebujete vedieť o nakupovaní v obľúbených zahraničných a cenovo dostupných e-shopoch: TEMU, AliExpress a Shein. Pozrieme sa na to, aké sú výhody v nakupovaní na týchto platformách a prečo by ste práve tieto čínske giganty mali zaradiť do zoznamu obľúbených zahraničných e-shopov.

5 dôvodov, prečo nakupovať na TEMU 

TEMU je platforma, ktorá vám ponúka luxusný zážitok z nakupovania. Na TEMU shopaholici objavia najnovšie módne trendy, kozmetiku, elektroniku a ďalšie produkty prémiovej kvality špičkových značiek za veľkoobchodné ceny.

Prístup k exkluzívnym ponukám a zľavám 

TEMU ponúka prístup k exkluzívnym ponukám a zľavám na špičkové módne produkty, ktoré nikde inde nenájdete. Aplikácia sa spojila s niektorými z najznámejších značiek, ktoré prostredníctvom aplikácie ponúkajú svoje produkty za veľkoobchodné ceny. To znamená, že nakúpite značkové produkty za bezkonkurenčné ceny.

Nákup odkiaľkoľvek a kedykoľvek

TEMU je online nákupná platforma, ku ktorej je možný prístup odkiaľkoľvek a kedykoľvek. Prezrite si širokú škálu produktov rôznych značiek a nakupujte z pohodlia svojho domova. Aplikácia tiež poskytuje bezproblémové nakupovanie s jednoduchou navigáciou a užívateľsky prívetivým rozhraním.

Vysokokvalitné produkty

TEMU ponúka len kvalitné produkty od najlepších  značiek na svete. Tím odborníkov aplikácie starostlivo vyberá produkty, aby zaistil, že spĺňajú najvyššie štandardy kvality. Môžete si byť istí pravosťou a kvalitou produktov, ktoré si na TEMU kúpite.

Vynikajúci zákaznícky servis

TEMU poskytuje vynikajúce služby zákazníkom. Aplikácia má špecializovaný zákaznícky servis, ktorý je k dispozícii 24/7h, aby vám pomohol s akýmikoľvek otázkami alebo problémami. Platforma navyše uplatňuje zásady bezproblémového vrátenia, čo znamená, že môžete vrátiť produkty z objednávky, ak s nimi nie ste spokojní.

Ušetrené peniaze

TEMU vám pomáha šetriť peniaze vďaka ponuke produktov prémiovej kvality za veľkoobchodné ceny. S TEMU si tak môžete kúpiť špičkové módne produkty za zlomok ceny a dopriať si lásku k móde bez toho, aby ste sa museli obmedzovať. TEMU navyše ponúka takmer na všetko bezplatnú dopravu s doručením spravidla do 14 dní.

5 dôvodov, prečo nakupovať na AliExpresse

AliExpress je populárne online trhovisko, ktoré spája milióny predajcov z Číny a ďalších krajín s rozsiahlou globálnou zákazníckou základňou. S rozsiahlym sortimentom produktov vrátane elektroniky, módy, domácich potrieb a ďalších je AliExpress tou správnou voľbou pre cenovo dostupné nákupy z pohodlia domova.

► Bezkonkurenčné ceny

AliExpress vychádza z modelu priameho nákupu, vďaka ktorému môžete nakupovať produkty priamo od výrobcov, čím sa významne znižujú náklady pre sprostredkovateľov.

► Rôznorodý výber produktov

Na AliExpress.com profitujete z jedinečného sortimentu produktov. Od trendových vychytávok až po jedinečné módne doplnky, platforma uspokojuje naozaj rôzne chute a preferencie.

► Záruka ochrany kupujúceho

AliExpress uplatňuje silnú politiku ochrany kupujúcich, ktorá zaisťuje, že máte nárok na vrátenie peňazí alebo výmenu v prípade nezrovnalostí alebo nedodania objednávky.

► Globálna doprava

AliExpress poskytuje celosvetové možnosti prepravy, vďaka čomu je dostupný pre zákazníkov v rôznych regiónoch. Tento globálny dosah vám umožňuje prístup k produktom, ktoré nemusia byť ľahko dostupné na lokálnom trhu.

► Užívateľské recenzie a hodnotenia

A nakoniec, zoznamy produktov na AliExpress často obsahujú recenzie a hodnotenia používateľov, čo vám umožňuje robiť informované rozhodnutia na základe predchádzajúcich skúseností zákazníkov.

5 dôvodov, prečo nakupovať na Shein 

Shein je často preferovanou voľbou pre mnohé ženy, pretože ponúka bezproblémové a jednoduché nakupovanie. Vďaka viacerým interaktívnym funkciám môžete prehliadať a nakupovať tie najlepšie produkty podľa vášho vkusu a nálady na jednej z najlepších nákupných platforiem. 

► Cenovo dostupný

Shein sa za pár rokov stal známym a populárnym hlavne medzi ženami, pretože ponúka trendy a štýlové produkty za dostupné ceny v porovnaní so svojimi konkurentmi. Shein oceníte hlavne vďaka veľkému množstvu rôznych štýlov oblečenia za nízke ceny a pravidelným zľavám.

► Denne nové štýly a strihy

Keďže Shein pracuje na obchodnom modeli “Fast Fashion” alebo po slovensky “rýchlej módy”, denne na tejto platforme nájdete nové módne trendy, a to sa netýka len oblečenia. Shein ponúka široký výber produktov v rôznych kategóriách, ako sú doplnky, oblečenie, obuv a bytové doplnky. Shein navyše často aktualizuje dostupnosť produktov a ich ceny, čím zaisťuje prístup k najnovším trendom.

► “User friendly” a personalizovaný

Shein má užívateľsky prívetivú webovú stránku a aplikáciu, ktorá vám uľahčí prehliadanie produktov, zadávanie objednávok a sledovanie zásielok. Shein je navrhnutý tak, aby bol intuitívne a vizuálne príťažlivý s jednoduchým ovládaním. Navyše posúva personalizáciu na vyššiu úroveň. Zhromažďovaním údajov o vašom nákupnom správaní, preferenciách a minulých nákupoch poskytuje prispôsobené odporúčania produktov.

► Odporúčania veľkosti a strihu

Shein ponúka na svojej webovej stránke sprievodcu veľkosťou, vďaka ktorej si môžete byť pri nákupe istejší. Všetko, čo musíte urobiť, je odpovedať na niekoľko otázok o vašej výške, váhe a mierach. Shein navyše zobrazuje obrázky tvarov bruška a bokov, ktoré vám pomôžu nájsť perfektný strih. Po vyplnení podrobností získate najlepšie výsledky.

► Rýchle doručenie a možnosť vrátenia

Shein ponúka viacero možností dopravy, ako je štandardné, expresné a doručenie nasledujúci deň. To vám umožňuje vybrať si možnosti dopravy, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Shein má globálnu logistickú sieť, vďaka ktorej sa tejto platforme darí rýchlo dodávať produkty po celom svete. Okrem toho môžete vrátiť produkty v stanovenej lehote alebo produkty z objednávky vymeniť. Shein je v porovnaní s konkurenciou pomerne zhovievavý, čo pomáha budovať dôveru a lojalitu.

Finálne porovnanie 

Temu, AliExpress, Shein

 

Katka

Autor Katka

Na Orave dobre, na Orave zdravo - presne toto často počujeme z úst našej kolegyne Katky. Je vášnivou milovníčkou histórie a literatúry, preto sa niet čo čudovať, že zodrala už niekoľko párov tenisiek ako lektorka na Oravskom hrade. Okrem toho má rada dobré pivo a kvalitnú hudbu - na koncert Martina Garrixa je ochotná vycestovať aj stovky kilometrov. Doma ju teda často nenájdete a nepokúšajte sa o to hlavne v piatok večer.

AliExpress.com logo

O AliExpress.com

AliExpress.com valcuje trhy a je obľúbeným online trhoviskom miliónov zákazníkov. Nakupujte aj vy všetko od výmyslu sveta často za pár centov a s možnosťou doručenia z európskych skladov.