Platba kartou na AliExpress

Máte zábrany pri platbe kartou pri online nákupoch? Naozaj sa nemáte čoho obávať. Nie ste jediný, kto má zábrany. Ukážeme vám na AliExpress, že to je hračka a nákupy online vás začnú baviť.

9. 7. 2018
Platba kartou na AliExpress

Ako platiť na AliExpress

Vo chvíli, keď vytvoríte objednávku a všetko si vo svojom nákupnom košíku skontrolujete, môžete prejsť k platbe. Ak máte viac objednávok od rôznych predajcov, máte možnosť zaplatiť všetko naraz (Buy All) alebo každú položku zvlášť (Buy from this seller). Platba AliExpress potom prebehne podľa toho, ktorú možnosť ste si zvolili.

Ako objednávať na AliExpress lacnejšie?

AliExpress platba kartou

V ďalšom dialógu budete vyzvaný k výberu platobnej metódy (Payment Method). Najlepšiou metódou platenia na AliExpress je platba kartou. AliExpress akceptuje platby Visa, MasterCard, Maestro, Diners, American Express a ďalšie. Stačí si kartu vziať do ruky a opísať požadované údaje:

 • číslo karty;

 • platnosť karty;

 • bezpečnostný trojmiestny kód (na zadnej strane karty);

 • meno majiteľa.

 

Kartu si môžete uložiť pre ďalšie platenie zaškrtnutím poľa „Save this card“ alebo rovno pokračovať bez uloženia tlačidlom „Done“. Potom Vám AliExpress poďakuje a oznámi, že platba bude do 24 hodín overená a predajca následne pripraví balíček na odoslanie. O všetkých udalostiach ohľadom AliExpress platby budete informovaný e-mailom.

Registrácia na AliPay

Ak si chcete uložiť Vašu kartu pre budúce AliExpress platby, alebo kartu zmeniť či zmazať, je potrebné si založiť účet v systéme AliPay, čo je v podstate AliExpress obdoba PayPal. AliExpress platby PayPal už nepovoľuje, preto ak ste na túto formu zvyknutý, je vhodné si účet na AliPay založiť.

 

Prvým krokom je vyplnenie Vášho e-mailu, na ktorý Vám vzápätí príde overovací link. Po kliknutí na „Confirm“ v doručenom e-maily sa dostanete k ďalšiemu vyplneniu údajov. AliPay po Vás bude chcieť meno, dátum narodenia a niekoľko ďalších informácií. Jedným z údajov je „ID card“ – číslo občianskeho preukazu. Po vyplnení všetkého potrebného sa už dostanete do svojho účtu AliPay.

Pri ďalšom prihlásení už nebudete musieť vyplňovať nič a dostanete sa priamo na úvodnú stránku AliPay so súhrnom Vašich posledných realizovaných AliExpress platieb.

Uloženie a odstránenie karty

V hornej časti úvodnej stránky AliPay kliknite na ikonku karty „Manage Your Cards“. Tu sa Vám zobrazí zoznam Vašich uložených kariet.

 • Tlačidlom „Remove“ môžete kartu zo systému odobrať.

 • Tlačidlom „Add Cards“ pridáte novú kartu.

Ak kartu z nejakého dôvodu zmažete, pri ďalšej platbe sa Vás AliExpress opäť spýta, či kartu chcete uložiť.

 

Zamietnutie transakcie

Ak sa Vám AliExpress platbu nepodarí uskutočniť, môže to byť z nasledujúcich dôvodov:

 • karta je zablokovaná na platby cez internet;

 • máte nastavené limity (na dennú alebo mesačnú maximálnu sumu, alebo na počet transakcií).

Tipy na platbu kartou na AliExpress

Ak neveríte bezpečnosti platenia kartou na internete, existuje niekoľko možností, ako riziko eliminovať.

 • Môžete si zaobstarať tzv. predplatenú kartu (plnohodnotná platobná karta bez nutnosti bankového účtu). Na ňu si najprv musíte poslať sumu, ktorú budete potrebovať na zaplatenie platby na internete. Pokiaľ na karte peniaze nemáte, nemôže ju nikto zneužiť.

 • Ďalšia varianta je nechať si zaslať k svojmu bežnému účtu ešte jednu kartu. Tú pôvodnú, ktorú používate aj pri platení v kamenných obchodoch si zablokujte pre platby na internete a naopak na tej novej ich povolíte. Túto novú kartu si dobre schovajte, aby sa k nej nikto cudzí nemohol dostať.

 • Niektoré banky ponúkajú službu odomykanie/zamykanie karty. Táto služba umožňuje dočasné nastavenie limitu pre platby kartou na internete. Časové rozmedzie je od 1 hodiny do 5 dní. Potom sa limity samy vrátia na svoje pôvodné nastavenia.

Chcete AliExpress spoznať ešte viac?

Prejsť na AliExpress a začať nakupovať >>

 

AliExpress.com logo

O AliExpress.com

AliExpress.com valcuje trhy a je obľúbeným online trhoviskom miliónov zákazníkov. Nakupujte aj vy všetko od výmyslu sveta často za pár centov a s možnosťou doručenia z európskych skladov.