Navštívili sme portugalské Algarve

28. 9. 2019
Navštívili sme portugalské Algarve

S cestovaním sa za posledných pár rokov akoby vrece pretrhlo. A prečo by nie? Keď máme možnosti cestovať po svete, objavovať nové miesta a poznávať kultúry národov, o ktorých sa našim rodičom ani nesnívalo, že by ich raz mohli poznať. Cestovanie sa stalo veľkým trhákom hlavne pre mladých, ktorí oceňujú predovšetkým lacné možnosti cestovania. A tomu som podľahla tak trochu aj ja.

S mojim, teraz už manželom, sme dlho váhali kam ísť na svadobnú dovolenku. Už neviem kde som na to prišla, ale mojim snom bolo navštíviť juh Portugalska a som rada, že sa mi to konečne podarilo. Ako prvé sme hľadali v cestovkách, ktoré pravdupovediac nemajú príliš veľa možností dovoleniek do tejto krajiny. A ak už sme aj našli, väčšinou to bola dovolenka na ostrove Madeira, kde je síce krásne, ale nie je to to, čo som chcela. A tak sme sa rozhodli cestovať bez cestovky, hľadali sme výhodné letenky a k tomu cenovo prijateľné ubytovanie v oblasti, ktorú sme chceli navštíviť. Ubytovanie sme hľadali cez Booking.com, kde sme vedeli, že sa môžeme spoľahnúť na korektnosť hostiteľov a výber presne podľa našich predstáv. V tejto recenzii vám tea ponúkam stručný prehľad rezervácie ubytovania cez Booking.com a niečo málo o mieste, kde sme strávili našu tohtoročnú dovolenku.

Portugalsko - krajina plná prekvapení a nádherných miest

Portugalsko je podlhovastá krajina na Pyrenejskom polostrove, ktorú obmýva Atlantický oceán a jediným susedným štátom je Španielsko. Pre mnohých je to tak trochu zabudnutá krajina, no rozhodne má čo ukázať a čím prekvapiť. O tom sme sa koniec koncov presvedčili aj my.

V Portugalsku mám vytipovaných viac miest, na ktoré by som sa chcela pozrieť, no za jednu dovolenku sa to nedalo stihnúť. Našou cieľovou oblasťou sa tak stalo Algarve, južná časť Portugalska plná útesov a nádherných čistých pláží. Hlavným mestom tejto oblasti je Faro, kde sme prilietali a odkiaľ sme odlietali späť domov. Hneď po príchode sme sa presunuli do mesta Portimão, čo bolo mesto, kde sme bývali. 

Portimão je druhé najľudnatejšie mesto tejto oblasti, nájdete tu nádherné pláže ako Praia da Rocha a Praia do Vau, ktorú sme mali asi 800 metrov od ubytovania, ďalej prístav, miestnu univerzitu, múzeum, park a iné. Na pláži sa dali požičať vodné skútre, loďky aj loďky na pedálovanie, asi ako na každej pláži chodili pravidelne predajcovia ponúkajúci šišky a rôzne doplnky či deky na pláž. Ja som sa na dovolenku vyzbrojila knihami, ktoré som počas oddychovania na pláži čítala a to by som odporučila aj vám. A ešte mi príde dobre spomenúť, že sa pripravte na studenú vodu. Tým, že sa nejedná o more, ale oceán, voda je tu chladnejšia ako ste možno zvyknutí z iných, prímorských destinácií.

Naše ubytovanie bolo asi 20 minút chôdze od centra mesta, mali sme kúpenú jednu izbu s manželskou posteľou, kúpeľňou, balkónom a chladničkou, televízorom, ktorý sme ani raz nezapli. Úplne nám to stačilo, keďže sme náš čas trávili prevažne mimo ubytovania a stravovali sme sa v reštauráciách. My sme boli s ubytovaním maximálne spokojní!

Jedlo tam bolo vynikajúce. Samozrejme nesmela chýbať ryba, ale zašli sme si aj na dobré cestoviny, pizzu a na najlepší burger aký sme kedy jedli. Tým, že táto oblasť je vyslovene dovolenková časť Portugalska, reštaurácií tu nájdete nespočetné množstvo, a to či už s miestnou Portugalskou kuchyňou, tak aj Talianské, Grécke, Indické, Čínske reštaurácie a samozrejme klasiku ako burgre či iné dobroty. 

Mám pre vás tip na sladkosť, ide o typické Portugalské koláčiky Pastel de nata, ktoré kúpite v supermarketoch, ale najlepšie sú z pekární. Chuťovo by to malo byť ako lístkové cesto s vanilkovým pudingom, no výnimočné je to tým, že sa z vrchu tieto koláčiky flambujú, čo im dodáva špecifickú chuť. A nebojte sa toho, že sú z vrchu čierne, čím viac sú ohorené, tým lepšie by mali byť.

Z tohto mesta sme sa vybrali na jednodňový výlet do mesta Lagos, ktoré je známe predovšetkým tým, že sa tu dajú požičať kanoe a na nich môžete jazdiť pomedzi útesy a jaskyne vytvorené z týchto útesov. My sme nevedeli, že táto výprava trvá približne 2 a pol - 3 hodiny a preto sme ju neabsolvovali. Ale vám to určite odporúčam, vyzerá to nádherne. My sme sa teda pokochali krásnym prístavom, miestnym kostolom, množstvom stánkov so suvenírmi vyrobených z korku. Tým, že je Portugalsko vínna krajina, z korku tu kúpite napríklad kabelky, zapaľovače, uzávery na víno, obaly na telefóny a okuliare, peňaženky, záložky do kníh, proste všetko možné.

Posledný deň sme strávili v meste Faro, kde sme si pozreli miestnu univerzitu, prístav, takisto krásne historické centrum a množstvo kostolov a pamiatok. Zašli sme si aj do miestneho “nákupného centra”, teda to sme si mysleli, že to bude, ale bola to vlastne krytá tržnica. Miestny predajcovia tu predávali ovocie, zeleninu, ryby, pečivo, proste všetko čo kúpite aj v normálnych obchodoch, no tá atmosféra bola úplne iná. Naozaj nádherné mesto.

Niečo málo o Booking.com

Počuli ste už o portáli Booking.com? Myslím, že určite áno. Jedná sa o spoločnosť, ktorá na svojich stránkach ponúka ubytovanie, letenky, prenájom áut, prehľad aktivít v jednotlivých mestách a letiskové taxi. Či už cestujete služobne alebo na dovolenku, Booking vám zaistí ubytovanie presne podľa vašich predstáv.

Top destinácie na Bookingu

Ak nemáte vyhliadnutú konkrétnu destináciu, pozrite sa s nami aké miesta na svete sú top podľa Bokingu. Medzi najviac navštevované a zaujímavé miesta patrí jednoznačne Rím, Paríž alebo Amsterdam. Navštíviť s Bookingom môžete aj neďalekú Viedeň, Prahu, Krakov alebo Hamburg. Toto sú miesta, na ktoré sa v kľude dostanete aj vlastným alebo požičaným autom bez toho, aby ste v ňom strávili celý deň. Letecky môžete navštíviť napríklad Dublin, Singapur, Benátky, Barcelonu či Londýn. Top destinácia v Portugalsku je podľa Bookingu Porto. 

Ako vyberať ubytovanie na Booking.com?

Vyhľadávanie ubytovania na Booking.com je veľmi jednoduché. V prvom rade si na hornej lište zadajte, že hľadáte ubytovanie a následne zvoľte mesto, kde chcete bývať, počet osôb, izieb a dátum príchodu a odchodu. Po tomto vyhľadaní si môžete ponuku zobraziť podľa top výberu Bookingu, podľa ceny, počtu hviezdičiek, podľa pomeru ceny a hodnotenia predošlých návštevníkov. Vyberajte si ubytovanie v hoteli, apartmánoch, hosteli, penziónoch, v dovolenkových domoch, na privátoch, na chatách a chatách v prírode, vo vilách, proste to, čo máte najradšej. Ponuku si upravujte aj podľa požadovaného vybavenia, vzdialenosti od centra, podľa rekreačných aktivít v okolí, dostupnosti či bezbariérovosti. Na Bookingu si vyberie ubytovanie aj ten najnáročnejší zákazník.

Ako ubytovanie rezervovať a zaplatiť?

Hneď po vyhľadaní ubytovania, ktoré vám najviac vyhovuje si ho môžete veľmi jednoducho rezervovať. Na ukážku som dala vyhľadať ubytovanie v meste Porto pre 2 osoby, aby ste videli ako si ubytovanie rezervujete.

Vyberiete si typ izby a ich počet, ja som uviedla 1 apartmán pre 2 osoby, a zobrazí sa vám konečná cena. V políčku vaše možnosti nie je v tomto prípade ubytovania možnosť vrátenia peňazí pri zrušení rezervácie, na čo sa pri výbere určite zamerajte. Zvolíte si “Rezervujte si teraz”. Následne zadáte informácie o vás a ďalšej osobe, ktorá s vami cestuje a počkáte na potvrdenie rezervácie na váš e-mail. A ako je to s platbou? Pri objednávaní zadáte informácie o vašej platobnej karte, aby mal hostiteľ istotu, že ak sa ubytujete tak aj zaplatíte, no väčšinou nie je nutná platba vopred. Platiť môžete pár dní pred odchodom online alebo na mieste. Vo väčšine ubytovaní je možné bezplatné zrušenie rezervácie s vrátením peňazí, no o tom sa ešte pred rezervovaním uistite sami. A pri rezervácii ubytovania na Booking.com nezabúdajte, že s Plnou Peňaženkou môžete na cene ubytovanie ešte ušetriť!

V prípade akýchkoľvek otázok alebo nejasností sa so svojim dotazom môžete obrátiť na personál Bookingu prostredníctvom e-mailu alebo telefonicky. Ešte pred kontaktovaním si prečítajte často kladené otázky, kde možno nájdete aj odpoveď na vašu otázku.

Tipy na záver

Ak premýšľate nad dovolenkou či výletom na juh Portugalska, jednoznačne vám po mojej skúsenosti odporúčam požičať si auto. Autom sa totiž dostanete oveľa rýchlejšie na miesta ako Tavira, Ohlão či na úplný západ pobrežia k nádhernému majáku Lighthouse of Cabo de São Vicente a vďaka obchodu RentalCars.com získate od Plnej Peňaženky cashback. Ak chcete ušetriť na cenách, nakupujte v predstihu letenky aj ubytovanie s Plnou Peňaženkou na portáloch ako Kiwi.com, tiež na Booking.com ako my, alebo na Hotels.com.

Súvisiace zľavy a akcie

ZĽAVA 15 %

Booking.com - Zľava min. 15 % na pobyt
Booking.com logo

Zľava min. 15 % na pobyt

v čase od 29.3. až do 30.9.2024

Akcia končí o:

Akce končí:

Podobné články