Booking.com logo

Booking.com – ubytovanie a hotely po celom svete

Nájdite ubytovanie kdekoľvek na svete vďaka rezervačnému systému Booking.com s jednoduchým vyhľadávaním podľa vašich predstáv.

Viac o Booking.com

Využite výhodné akcie

ZĽAVA 15 %

Booking.com - Zľava min. 15 % na pobyt
Booking.com logo

Zľava min. 15 % na pobyt

v čase od 29.3. až do 30.9.2024

Akcia končí o:

Akce končí:

Recenzie a články

O Booking.com

Milí Peňaženkári,

žiaľ, nemáme pre vás dobrú správu.

Od 16.7.2023 sa obľúbený portál Booking.com rozhodol, že už nebude možné počas nákupu cez jeho stránky získať cashback. Nákupy cez Plnú Peňaženku po tomto dátume už budú teda bez cashbacku.

Malá amsterdamská spoločnosť sa počas posledných dvadsiatich rokoch stala jedným z najdôležitejších pomocníkov všetkých, ktorí chcú alebo potrebujú niekam cestovať. Cestovatelia môžu na Booking.com vyhľadať nielen ubytovanie ako napríklad hotely, ale aj letenky, požičovne áut alebo tu zistíte prebiehajúce akcie počas váš pobytu. Či už sa chystáte na služobnú cestu, odpočinok v kúpeľoch alebo pobyt na Slovensku, ubytovanie na Booking.com si vyberiete vždy podľa svojich predstáv.

Booking.com - hotely, hostely, apartmány, chaty či vily

Ak plánujete stráviť voľný čas pri mori, možno oceníte pobyt priamo na pláži, v plážovom domčeku. Možno patríte k tým, ktorí preferujú päťhviezdičkový hotel v rušnom meste plnom lákavých obchodov. S deťmi môžete stráviť polovicu prázdnin v horskej chate uprostred Álp alebo v Česku, či na Slovensku. Najväčších dobrodruhov určite zláka iglu alebo ubytovanie v korunách stromov, pokojný vidiek potom nájdete v každej z ponúkaných krajín. A výlet po Taliansku môže byť vhodným darčekom pre kultúru milujúcich príbuzných. Na Bookingu si ľahko a rýchlo nájdete ubytovanie aj letenky.

Výber pre náročných cestovateľov so zľavou aj s cashbackom

V prípade, že nakupujete pre viac osôb, určite oceníte zľavy aj cashback, s ktorým môžete nazbierať vysoké odmeny. V prípade, že radi cestujete, mohol by vás zaujať cashback - vrátenie peňazí z rezervácie ubytovania naspäť. Nielen preto, že sa neraz cena za pobyt vyšplhá dosť vysoko. Ale aj preto, že Plná Peňaženka vám z čiastky zaplatenej za pobyt, vráti až do 2 % zo sumy naspäť.

Ako si zaistiť čo najlacnejší nákup ubytovania na Booking.com?

Chcete stráviť krásny týždeň kdekoľvek na celom svete a pritom čo najlacnejšie? Služby Booking.com denne využíva vyše 1,5 milióna ľudí, a to práve kvôli výnimočne nízkym cenám. Ak navyše inde objavíte rovnakú, ale výhodnejšiu ponuku, cenový rozdiel sa vám vyrovná. Nezabudnite ani na to, že pri nákupe na Booking.com cez Plnú Peňaženku máte zaručený cashback až do výšky 4 %.

S Bookingom sa ubytujete v každom kúte sveta

Hľadáte ubytovanie počas vašej dovolenky? Či už sa chystáte na letnú dovolenku k moru, predĺžený víkend v niektorej zo svetových destinácií alebo chcete cestovať po Slovensku, na Booking.com si určite vyberiete. Práve na Slovensku je najvyhľadávanejšou lokalitou na Bookingu Bratislava a Tatry. Ak máte chuť na cestovanie do blízkeho zahraničia, ako tip od Booking dostanete Budapešť či Viedeň. V susednom Česku môžete navštíviť Prahu, Brno alebo Olomouc, kde vám Booking ubytovanie vyhľadá bez problémov. Zo zahraničných miest je tiež na Bookingu obľúbený Paríž, New York, Mexiko, Londýn alebo Amsterdam.

Aké druhy ubytovania ponúka Booking?

Asi každý z nás si potrpí na kvalitnom a dobrom spánku. Ubytovanie je totiž hlavne o tom, aby sme mali k dispozícii posteľ, pretože na výletoch sa aj tak väčšina z nás nezdržiava v izbe. No naše preferencie sa môžu líšiť napríklad vo vybavení daného miesta, určite pri vyhľadávaní pozeráme aj na cenu a lokalitu. Tieto všetky kritériá si môžete nastaviť pri vyhľadávaní a zobrazia sa vám tak ideálne typy ubytovania podľa vašich predstáv. A aké možnosti ubytovania vám Booking ponúka? 

 • Hotely - najvyhľadávanejšou možnosťou ubytovania sú hotely. Tých ponúka Booking nespočetné množstvo a ich ponuku si môžete filtrovať podľa vašich preferencií.
 • Hostely - väčšinou najlacnejšou možnosťou ubytovania sú hostely, ktoré ponúkajú prespávanie v izbách pre väčší počet turistov. Je to tá najlepšia možnosť ubytovania ak vám naozaj ide iba o prespanie a chcete na tom ešte aj ušetriť.
 • Apartmány - rezervovať si môžete aj apartmány, ktorých súčasťou bude kúpeľňa, v niektorých aj kuchyňa, balkón a obývačka.
 • Rezorty - ak sa chystáte do niektorej zo svetových destinácií, svoju dovolenku si môžete vyšperkovať ubytovaním v nádherných turistických rezortoch.
 • Vily - pre ozajstných nadšencov luxusu a pohodlia ponúka Booking ubytovanie vo vilách. Tie sú väčšinou umiestnené v exkluzívnych lokalitách a zaiste vás očaria aj svojim interiérom.
 • Celé domy - na rodinnú dovolenku je toto asi tá najlepšie možnosť. Alebo ak idete na výlet či dovolenku s kamarátmi vo väčšej partii. Rezervujte si celý objekt, v ktorom sa budete doslova cítiť ako doma.
 • B&Bs ubytovanie - v tomto prípade ide o najlepšiu posteľ a raňajky”. Ak chcete mať raňajky zahrnuté do ubytovania, pozrite sa na túto ponuku Booking. 

Ako funguje doprava na Booking.com?

Nech máte akýkoľvek cestovateľský cieľ, je potrebné sa do cieľovej destinácie dopraviť. Booking ubytovanie vám ponúka a zaistí širokú škálu možností dopravy ako taxíky, lietadlá až po prenájom áut.

Všetko o nákupe na Booking.com

Vyhľadávanie ubytovania podľa vašich predstáv

Veľkou výhodou Bookingu je to, že si pri vyhľadávaní môžete zadávať rôzne filtre a zobrazia sa vám tie najlepšie ponuky podľa vašich predstáv. V prvom rade je vždy potrebné zadať miesto a dátum pobytu, počet osôb a izieb. Zobrazí sa vám prvotná ponuka a následne si môžete zadať ďalšie kritériá. Na výber máte filtre ako je cena, počet hviezdičiek ubytovania, hodnotenie zákazníkov, samozrejme typ ubytovania a jeho zariadenie. Filtrov ponúka Booking ešte oveľa viac, a tým pádom budete mať naozaj ubytovanie podľa vašich predstáv.

Ako rezervovať ubytovanie na Booking.com?

Ak už máte vybraný konkrétny hotel, v ktorom budete prespávať, rezervácia bude hračka. Väčšinou máte pri ponuke viac možností izieb a vy si vyberiete tú najlepšiu pre vás. Následne dáte rezervovať a máte hotovo. Potom budete presmerovaní na platbu.

Ako prebieha platba ubytovania na Booking.com?

Určite vás zaujíma, ako môžete platiť za ubytovanie na Booking.com. V podstate existujú iba 2 možnosti platby na Booking, no tie sa vám zobrazia až po prevedení rezervácie. Väčšinou sa vám pri zobrazení ponuky hotela zobrazia 2 ceny, jedna z nich nezahŕňa poplatok za prípadné storno a druhá áno. Vyberte si tú, ktoré je pre vás prijateľnejšia a hotel si rezervujte. Platiť môžete za ubytovanie buď predom platobnou kartou online alebo až osobne po príchode na miesto ubytovania.

Najdôležitejšie kontakty pre nákup na Bookingu

Najzákladnejšie informácie určite nájdete v často kladených otázkach, kde sú uvedené aj príslušné odpovede zákazníkov, ktorí už majú s nakupovaním cez Booking skúsenosti. V prípade, že si stále neviete rady, môžete kontaktovať personál Bookingu e-mailom alebo telefonicky na čísle +421 268 622 640, prípadne +420 239 018 307.

Recenzie

Prečítajte si recenzie a skúsenosti zákazníkov, ktorí si ubytovanie na Booking.com už rezervovali. Recenzií nájdete na internete veľa a odporúčame vám aj pozrieť recenzie na Plnej Peňaženke. My sme s Bookingom vycestovali napríklad na Oravu, do Portugalska alebo do Ázie. Naše recenzie nájdete na portáli Plná Peňaženka a dozviete sa v nich aj nejaké tipy na ďalšie cestovanie alebo možnosti ako ušetriť.

Nevybrali ste si? Skúste ďalšie stránky na Plnej Peňaženke, kde si môžete rezervovať ubytovanie a získať z nákupu cashback späť. Nájdete tu napríklad Hotels.comOtel.com alebo Reservations.com.

Hodnotenie užívateľov

 • 4,6

  Počet hviezdičiek: 4,5 / 5

  1175 hodnotení

 • 5

  Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

  Všetky objednané ubytovania zodpovedali ponuke, boli sme veľmi spokojní...

  Dagmar D. 10. 11. 2023

 • 5

  Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

  super

  Jana K. 30. 10. 2023

 • 5

  Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

  Vynikajúci vyhľadávač ubytovania

  Katarína B. 25. 10. 2023

Najobľúbenejšie obchody z kategórie Cestovanie

Ako PlnáPeňaženka presne funguje?

Registrácia

Zadarmo sa registrujte

U nás neplatíte nijaké poplatky.

Vyhľadanie obchodu

Vyhľadate si obchod.

Na Plnej Peňaženke ich máme viac než 800.

Preklik na e‑shop

Prekliknite sa na e-shop

Tam nakupujte, ako ste zvyknutí

Získanie cashbacku

Získajte cashback

Až 25 % z každej platby.
Schválenú odmenu si môžete nechať hneď vyplatiť.