Lacná dovolenka 2023: Za čo vymeniť Chorvátsko?

Prekrúcajú sa vám oči pri pohľade na ceny potravín a pri vyhľadávaní leteniek a ubytovania vás začína bolieť brucho? Je pravda, že ceny stúpajú nielen na Slovensku, ale aj v turistických destináciách, stále však máte šancu nájsť lacnú letnú dovolenku. Prečítajte si, aké sú najlacnejšie európske miesta, ktoré stoja za zváženie pri plánovaní tohtoročnej dovolenky.

8. 6. 2023 Janka
Lacná letná dovolenka

Letná dovolenka je pre mnoho z nás povinnou jazdou, ktorá so sebou prináša čas na oddych, trávenie času s blízkymi, spoznávanie nových miest a získavanie nových zážitkov. Bohužiaľ, tento rok si nemusíme pripratiť len za letenku a ubytovanie, ale siahnuť hlbšie do vrecka musíme aj v prípade nákupov bežných vecí na mieste (ak necestujete na all inclusive). Pri výbere vám môže napomôcť rebríček najlacnejších miest, ktorý zostavil The UK Post Office. A aby ste nemuseli čítať 12 strán textu v angličtine, prinášame vám zoznam 3 najlacnejších európskych destinácií, ktoré sa oplatí navštíviť tento rok.

Čo je Holiday Money Report?

Každý rok zostavuje The UK Post Office správu s názvom Holiday Money Report, ktorá sa zameriava na destinácie, ktoré ponúkajú najlepšiu voľbu v pomere cena x výkon. Správa obsahuje v roku 2023 prieskum v 40 destináciách po celom svete. Prieskum porovnáva ceny jedla a nápojov, a ďalších nutností, ktoré si s najväčšou pravdepodobnosťou Briti kupujú v zahraničí. Správa konkrétne hodnotí cenu kávy, piva, koly, vína, vody, krému na opaľovanie, repelentov a trojchodového menu. 

3 najlacnejšie európske destinácie

Turecký Marmaris

Na základe hodnotenia vyššie spomenutých položiek získal 1. miesto v zozname najlacnejších letných dovoleniek v roku 2023 Marmaris v Turecku. Marmaris sa nachádza v južnej časti Turecka, v lagúne obklopenej rozľahlými zelenými kopcami, lemoaný zlatými plážami a omývaný tyrkysovými vodami Stredozemného mora. V letných mesiacoch sú zrážky minimálne, takže sa môžete bezstarostne oddávať radovánkam počas teplých letných dní. Napríklad 1,5 l voda v supermarkete vás bude stáť £ 0,15 (cca 0,17 €) a pohár vína £ 3,74 (cca 4,30 €).  Celkové náklady za všetkých osem položiek z rebríčka sú £ 57,59, čo nie je ani 70 €.

Marmaris v Turecku

Bulharské Slnečné pobrežie

Na 2. miesto najlacnejších destinácií sa dostalo Bulharsko, vďaka cenovo dostupnému jedlu a nápojom. Sunny Beach vám určite nemusíme bližšie predstavovať, pobrežie ponúka dlhé a široké pláže a bohatý výber vodných športov a zábavy. Veľkou výhodou je, že do Bulharska sa dostanete nielen letecky, ale napríklad aj autom alebo zájazdovým autobusom. Podľa rebríčka Holiday Money Report zaplatíte v Bulharsku za šálku kávy £ 0,96 (cca 1,10 €) a za 330 ml miestneho piva £ 1,91 (cca 2,20 €). Celkové náklady sú £ 58,30, čo ani v tomto prípade nie je ani 70 €.

Slnečné pobrežie v Bulharsku

Portugalské Algarve

3. miesto v rebríčku s najlacnejšou dovolenkou sa stalo portugalské Algarve. Rozmanitý kraj v južnej časti Portugalska zaplňujú malebné pohoria, prírodne rezervácie obývané chameleónmi, archeologické náleziská a malebné dedinky. Čerešničkou na torte pre vás bude čarovné pobrežie, ktoré je ako stvorené na lenošenie na plážach a popíjanie osviežujúcich koktejlov a prechádzky popri majestnátnych útesoch. A navyše, Algavre vás odmení teplotami okolo 30 °C, teplou vodou, ktorá vyhovuje aj deťom a príjemným vánkom z Atlantického oceánu. Pre zaujímavosť, šálka kávy v Algavre stojí podľa Holiday Money Report £ 0,81 čo nie je ani 1 €. Priplatíte si ale za opaľovací krém. Podľa správy stojí v portugalskom Algavre 200 ml opaľovacieho krému SPF15 £ 7,23 (cca 8,40 €). Celkové náklady za hodnotené položky sú £ 59,95 a aj v tomto prípade sa pohybujeme v sume okolo 70 €.

Algavre v Portugalsku

Ušetrite za nákup ubytovania v najlacnejších destináciách

Zaujal vás niektorý z tipov na cenovo dostupnú letnú dovolenku a pýtate sa, koľko vás bude stáť ubytovanie? Navštívte stránky online rezervačného portálu Booking a filtrujte podľa destinácie, termínu a počtu osôb. Na základe vami zadaných informácií Booking nájde všetky dostupné ubytovania. Prečo je rezervácia Booking výhodná? Okrem toho, že Booking združuje ponuky ubytovania od rôznych poskytovateľov, za rezerváciu na Booking.com cez cashback portál Plná Peňaženka získate časť peňazí späť

Peniaze späť za nákup ubytovania v 5 krokoch

  1. Zaregistrujte sa (alebo sa prihláste) na PlnaPenazenka.sk.
  2. Vyhľadajte Booking v ponuke obchodov.
  3. Presmerujte sa do rezervačného portálu Booking cez Plnú Peňaženku (po presmerovaní cez Plnú Peňaženku sa vám na stránke Booking v hornej časti zobrazí informácia "Ve spolupráci s Plná Peněžeka").
  4. Vyhľadajte ubytovanie podľa vybraných kritérií a dokončite rezerváciu.
  5. Do pár hodín po rezervácii sa cashback zaregistruje na váš užívateľský účet na Plnej Peňaženke a do 30 dní od návratu z rezervovaného ubytovania si budete môcť cashback vyplatiť na váš bankový účet.

EASY! Aká je teda odpoveď na otázku: "Za čo vymeniť Chorvátsko?" Určite stojí za zváženie Turecko, do ktorého sa dostanete napríklad aj z letiska v Košiciach alebo Poprade. Ďalším žhavým adeptom je obľúbené Bulharsko a hneď za ním nasleduje Portugalsko. Na ďalších priečkach z európskych miest je Španielsko, Cyprus alebo Grécko. Ak sa chcete pozrieť ďalej, v svetovom rebríčku vedie Kapské mesto v Južnej Afrike, Mombasa ležiaca na pobreží Kene či Hoi An v strednom Vietname.

Tip na záver: Nechajte si poradiť pri rezervácii na Booking vďaka článku Booking.com: rezervácia jednoducho a rýchlo!

 

Janka

Autor Janka

Janka je dušou rodená východniarka. Vyskytuje sa najmä v blízkosti pohodlných plôch na sedenie, no často vytiahne topánky veľkosti 35 a ide do rodných Tatier na turistiku. Pri takýchto výletoch do kopca sa jej výrečnosť stráca, čo hovorí niečo o jej fyzickej kondícii. Zbožňuje nakupovanie s cashbackom, preto vždy človeka prekvapí novými kúskami oblečenia.

Súvisiace zľavy a akcie

ZĽAVA 15 %

Booking.com - Zľava min. 15 % na pobyt
Booking.com logo

Zľava min. 15 % na pobyt

v čase od 29.3. až do 30.9.2024

Akcia končí o:

Akce končí:

Podobné články