Kiwi.com logo

Kiwi.com - lacné letenky

S Kiwi.com sa teraz do sveta dostanete oveľa jednoduchšie a lacnejšie

Viac o Kiwi.com

Peniaze z nákupu späť

1,5 %

O Kiwi.com

Kiwi je český vyhľadávač leteniek za nízke ceny. Kam všade môžete lietať? No predsa do celého sveta! stačí si vybrať cieľovú destináciu a portál vám vyhodí aktuálne tie najlacnejšie letenky. Lietanie nebolo nikdy jednoduchšie.

Kto je KIWI?

S najväčšou pravdepodobnosťou v nás slovo kiwi evokuje jemne kyslé ovocie, no v tomto prípade nejde o toto malé zelené ovocie, ale toto slovo tiež nesie názov jednej Českej firmy. Konkrétne sa jedná o internetový vyhľadávač leteniek.

Aké letenky nájdem na KIWI?

V dnešnej dobe sa cestovanie stalo veľkým trendom a je prirodzené hľadať tie najvýhodnejšie a najlacnejšie lety. A presne toto ponúka Kiwi, cestovná kancelária so sídlom v Brne. Táto spoločnosť sa zameriava na nízkonákladové lety, ktoré Vám zoradí vždy od tých najlacnejších. Ich víziou je priniesť jednoduché cestovanie dostupné pre každého.

Lietajte po celom svete

A to doslova! Napríklad z Viedne môžete letieť do Afriky, Ázie, Ameriky alebo v rámci Európy do tých najväčších metropol ako je Rím, Paríž, berlín a iné. Pre presnú predstavu odporúčame pozrieť a lety vyhľadávať s pomocou mapy letovísk, ktorú nájdete na ich webe.

Jednoduché vyhľadávanie

Pár jednoduchých krokov pri vyhľadávaní letenky:

 1. Voľba typu cesty - jednosmerná alebo spiatočná.
 2. Voľba cestujúcich - dospelý (nad 11 rokov), dieťa (od 2 do 11 rokov), batoľa (do 2 rokov).
 3. Voľba triedy - Turistická, Turistická trieda Premium, Biznis trieda, Prvá trieda.
 4. Voľba miesta odletu - letieť z najbližších letísk môžete napr. z Bratislavy, Košíc, Viedne, Krakova alebo Prahy.
 5. Zvoľte si cieľovú destináciu a dajte si vyhľadať konkrétny let.
 6. Po prvotnom vyhľadaní si nastavte ešte rozšírené vyhľadávanie, môžete tým predísť viacerým nezrovnalostiam. Viac viď nižšie v Typoch pri použití KIWI.
 7. Ak Vám daný let vyhovuje, zarezervujte si ho a skontrolujte všetky zložky, ktoré sa Vám zobrazia - informácie o batožine, poprípade za príplatok zvoľte väčšiu batožinu, prehľad o ceste, zadajte informácie o cestujúcom a letenky môžete zaplatiť.

Nezabudnite na ubytovanie

Súčasťou cestovania je aj ubytovanie, pokiaľ sa chystáte na dlhší ako jednodenný výlet. Kiwi okrem vyhľadávania leteniek ponúka tiež jednoduché presmerovanie na portál booking.com, kde nájdete ubytovanie po celom svete. Na booking.com budete presmerovaný po rozkliknutí slova Izby, ktoré nájdete v pravom hornom rohu stránky. Prečítajte si ako Booking, funguje a koľko môžete pri rezervácii ubytovania ušetriť.

Nechcete zostávať na jednom mieste?

“Cieľ Vášho cestovania nespočíva v návšteve iba jedného miesta, ale radi by ste sa pohodlne presunuli niekde ďalej. Našli ste skvelé miesto, ktoré rozhodne musíte navštíviť, no kupovať letenky je zbytočné a cestovanie autobusom či vlakom nepohodlné,. Jednoducho chcete cestovať autom.” Pomocou stránky kiwi.com sa jedným kliknutím dostanete na stránku požičovne áut Rentalcars, ktorá požičiava autá vo viac ako 167 krajinách sveta.

Tipy pri použití KIWI:

 • Ak neviete kde presne cestovať, použite mapu letov.
 • Ešte lacnejšia bude Vaša dovolenka pri použití nášho cashback portálu - použite ho pri nákupe letenky, ubytavania aj požičania auta.
 • V prípade, že ste nezadali presný dátum odletu či príletu si dávajte pozor na počet nocí, ktoré Vám budú pri konkrétnom lete ponúknuté. Môže sa totiž stať, že sa Vám zobrazí ponuka na lety, pri ktorých by ste museli stráviť v cieľovej destinácii napríklad 40 nocí. V tomto prípade si v rozšírenom vyhľadávaní nastavte maximálny a minimálny počet nocí (napr 2-4 noci).
 • Pozor na batožinu! Pri takýchto lacných letenkách sa nie vždy akceptuje iná ako príručná batožina, preto si v rozšírenom vyhľadávaní v sekcii “Batožina” odškrtnite “Povoliť plány bez batožiny”.
 • Nebuďte prekvapený ak konečná cena nebude totožná s prvotne zobrazenou cenou. Tá sa môže navýšiť pri rezervácii väčšej batožiny (ktorá nie je súčasťou základnej ceny letu) a pri cestovnom poistení.

Nie ste si niečím istí?

V pravom hornom rohu nájdete sekciu “Pomocník”, kde nájdete odpovede na otázky o batožine, odletoch alebo ohľadom rezervácie letov. Avšak nájsť na Kiwi kontakt na nejakú osobu alebo zákaznícku podporu môže byť trochu zložitejšie. Ich systém podpory je totiž nastavený primárne na čítaní dotazov a rôznych otázok-ich celé znenie nájdete po rozkliknutí sekcie “Pomocník” a následne úplne dole sekcie “Celá stránka FAQ”. Tam nájdete informácií určite viac.

Najobľúbenejšie obchody z kategórie Cestovanie

Ako PlnáPeňaženka presne funguje?

Registrácia

Zadarmo sa registrujte

U nás neplatíte nijaké poplatky.

Vyhľadanie obchodu

Vyhľadate si obchod.

Na Plnej Peňaženke ich máme viac než 800.

Preklik na e‑shop

Prekliknite sa na e-shop

Tam nakupujte, ako ste zvyknutí

Získanie cashbacku

Získajte cashback

Až 25 % z každej platby.
Schválenú odmenu si môžete nechať hneď vyplatiť.