AliExpress mobily: Prečo sa ich kúpa oplatí?

Mysleli ste si, že sa kúpa mobilov na AliExpress neoplatí? Mýlite sa a my vám ukážeme prečo.

15. 8. 2018
AliExpress mobily: Prečo sa ich kúpa oplatí?

Určite ste to už zažili. Zvažujete kúpu nového mobilného telefónu, no ceny u operátorov či oficiálnych predajcov Vám nie sú pochuti a bazárovým predajcom nedôverujete. Ale už Vám niekedy napadlo zakúpiť mobil z  AliExpress? Zahoďte predsudky a prečítajte si naše tipy a odporúčania, ako zakúpiť skutočne kvalitný a značkový telefón.

AKO VYBRAŤ TEN SPRÁVNY ALIEXPRESS MOBIL

Pravidlo č.1: Sledujte recenzie

Možností, ako vybrať ten správny mobil z AliExpress je niekoľko. V každom prípade nezabúdajte sledovať predovšetkým hodnotenia predajcov alebo samotných výrobkov. Kúpa telefónu je citlivá vec a nejedná sa o každodennú záležitosť. Doprajte si preto čas a ponuku dôkladne preskúmajte.

O hodnotení na AliExpress - Feedbacku sa dočítate viac v článku „AliExpress recenzie tovaru a predajcov – Feedback“.

Vyberte si svojho favorita

Ponuka AliExpress mobilov je skutočne pestrá. Nájdete tu značky lokálnych výrobcov, ktorých cena sa pohybuje v desiatkach eur (napr. Blackview, Oukitel alebo Leagoo) ale aj prémiové telefóny dostupné na svetovom trhu. Medzi prémiovejšie značky patrí spoľahlivý Huawei, stále obľúbenejší Xiaomi, alebo špičkové iPhone či Samsung.

Výhľadávanie AliExpress mobilov

Ponuku AliExpress mobilov objavíte dvomi spôsobmi. Prvým z nich je zvolenie príslušnej kategórie. Na hlavnej stránke e-shopu AliExpress vľavo zvolíte „Categories“, následne „Cellphones & Accessories“ a nakoniec „Mobile Phones“. Rozbalíte tak ponuku všetkých AliExpress mobilov. Následne si môžete vo filtri, ktorý sa taktiež nachádza vľavo, zvoliť svoje preferencie, ako napr. veľkosť displeja, veľkosť pamäte či jazyk softvéru. Priamo nad zobrazenou ponukou viete jednoducho filtrovať preferovanú značku alebo cenu.

Druhou možnosťou je priame vyhľadanie cez vyhľadávacie pole. Do poľa jednoducho heslovite napíšete, o aký typ telefónu máte záujem (napr. „Samsung Galaxy S7 cell phone“). Táto možnosť je praktická najmä pre tých, ktorý už o svojom nákupe majú jasnú predstavu a potrebujú iba vybrať vhodného predajcu.

Ako sa vyznať v parametroch AliExpress mobilov?

Aby bol pre Vás výber AliExpress mobilu skôr radosťou ako starosťou, pripravili sme pre Vás vysvetlenie základných parametrov, ktorým sa oplatí venovať pozornosť. Parametre objavíte po rozkliknutí vybraného mobilu a následnej voľbe „Product Details“ (detaily produktu). 

 • Brand Name – jedná sa o značku telefónu.
 • Language – jazyky – uvádza informáciu o tom, v akých jazykoch je dostupná softvérová verzia daného telefónu. V prípade, že Vami požadovaný jazyk sa v ponuke nenachádza, kontaktuje predajcu.
 • Display Size – veľkosť displeja.
 • Battery Capacity – informácia o batérii.
 • Display Resolution – rozlíšenie displeja.
 • Front/Rear Camera – informácie o kvalite prednej/zadnej kamerovej šošovky. 
 • Store – informácia o pamäti mobilu.
 • Operational System – operačný systém (Android, iOS).
 • Size – veľkosť mobilu.
 • Unlock Phone – v prípade, že je uvedené „Yes“, telefón je odblokovaný na siete všetkých operátorov.
 • Colors – farebné prevedenie telefónu.
 • Item Condition a Accessories – odporúčame sledovať najmä tieto dva parametre. „Item Condition“ udáva informáciu o stave telefónu: „New“ (nový), „Used“ (použitý) a „Refurbished“ (zreparovaný). V prípade, že je telefón zreparovaný alebo použitý, jedná sa o mobily z druhej ruky, ktoré boli odborníkmi opravené a chybné či zničené diely boli vymenené. Špecifikácia „Accessories“ ďalej udáva, aké diely boli na opravu použité: „Original“ (originálne), „Not Original“ (neoriginálne). 

Detaily produktu má väčšina dobre hodnotených predajcov veľmi prehľadné a podrobné. Ak by sa Vám však zdali informácie nedostatočné, neváhajte predajcu priamo kontaktovať. 

IPHONE Z ALIEXPRESS

Mobily iPhone patria medzi svetových lídrov. Ich cena však napreduje priamoúmerne a kúpu nového iPhone si nemôže dovoliť každý. Preto siahame po starších modeloch, použitých kúskoch či akciových ponukách k paušálu. Existuje však ešte jedna možnosť ako si dopriať prémiovú kvalitu za dostupnú cenu – nákup iPhone z AliExpress. 

Ako filtrovať ponuku mobilov sme Vám už vysvetlili. Teraz si prejdime výhody, ktoré kúpa iPhone z AliExpress prináša.

Nízka cena

AliExpress je povestný nízkymi cenami výrobkov, ktoré by ste inak zakúpili za rádovo vyššie ceny. iPhone mobily nie sú výnimkou a napr. model iPhone 6S zakúpite už od 218 $. Dôležité je však spomenúť, že sa zväčša nejedná o nové mobilné telefóny.

AliExpress predajcovia predávajú použité, avšak originál Apple mobily, ktoré boli poctivo zreparované a opravené. Väčšina použitých dielov nie je originál od Apple (túto informáciu si overíte v parametroch produktu, v špecifikácii „Accessories“). Náhradné diely bývajú napr. v podobe novej baterky, nového displeja alebo nového reproduktoru či mikrofónu. Softvér však zostáva originálny a nezmenený. V praxi to jednoducho znamená, že zakúpite originálny iPhone s vymenenými opotrebovanými dielmi. Skvelá ponuka, ktorá sa neodmieta!

Pre porovnanie sme pre Vás pripravili prehľadné zhrnutie cien iPhone 6S:

 • Nový iPhone 6S od originál resellera – od 499 €.
 • Požitý iPhone 6S na internetovom bazári – od 215 €.
 • Použitý a opravený iPhone 6S na AliExpress – od 218 $ (približne 190 €).

Rýchlosť dodania a praktický darček

Pri objednávaní produktov z AliExpress ste bezpochyby zvyknutý na mesačné až dvojmesačné dodacie lehoty. Väčšina predajcov iPhone na AliExpress sľubuje dodanie od 20 do 27 dní, niektorí predajcovia dokonca do 10 dní, čo potvrdzujú aj recenzie zákazníkov.

Ak budete pri hľadaní dôsledný môže sa Vám stať, že narazíte na predajcu, ktorý k nákupu iPhone ponúka šikovné púzdro či iný darček a to úplne zadarmo.

Možnosť vrátenia tovaru

Podrobne o vrátení tovaru z AliExpress píšeme v článku „Reklamácia a otvorenie sporu na AliExpress“. Nákup iPhone nie je výnimkou. Nemusíte mať preto obavy, že Vám bude v skrini ležať dvestoeurový nepoužiteľný telefón. V prípade nespokojnosti kontaktujete predajcu, ktorý Vám podľa našich skúseností ochotne pomôže Vaše problémy vyriešiť.

Výhodný caschback od Plnej Peňaženky

V neposlednom rade je výhodou samozrejme priaznivý cashback, ktorý sa na nákup AliExpress mobilov vzťahuje vo výške 2,5 %. Pri nákupe iPhone z AliExpress v sume približne 190 €, získate naspäť takmer 5 €! A za ušetrené peniažky si môžete kúpiť napríklad štýlový obal či púzdro. :-) 

NAJOBĽÚBENEJŠIE ALIEXPRESS MOBILY

Pre nerozhodných ponúkame výber piatich najobľúbenejších mobilov z AliExpress. Inšpirujte sa!

 1. XIAOMI REDMI od 93 $

Dostupný v prevedeniach 5A, Note 5, 5 Plus a iné.

 1. LEAGOO KIICAA POWER od 70 $

Obľúbená lokálna značka za skvelú cenu.

 1. HUAWEI HONOR 9 LITE od 144 $

Spoľahlivá klasika, ktorá nesklame.

 1. REAL IP68 DOOGEE od 260 $

Vhodný pre vášnivých dobrodruhov či nemotorné ruky.

 1. APPLE IPHONE 6S od 218 $

Pre všetkých milovníkov povestného jablka.

CHCETE ALIEXPRESS SPOZNAŤ EŠTE VIAC?

 

 

Prejsť na AliExpress a začať nakupovať >>

AliExpress.com logo

O AliExpress.com

AliExpress.com valcuje trhy a je obľúbeným online trhoviskom miliónov zákazníkov. Nakupujte aj vy všetko od výmyslu sveta často za pár centov a s možnosťou doručenia z európskych skladov.