Ochranná lehota na AliExpress

Počuli ste už ochrannej lehote na AliExpress? Slúži na ochranu kupujúceho (teda vás) a má vás chrániť. Ako presne táto lehota funguje vám podrobne vysvetíme v tomto článku.

9. 7. 2018
Ochranná lehota na AliExpress

Čo znamená ochranná lehota?

Po odoslaní objednávky na AliExpress a zaplatení príslušnej čiastky Vám beží tzv. „Ochranná lehota“ (Purchase protection). Tá slúži (ako už názov napovedá) k ochrane – v tomto prípade k ochrane kupujúceho.

Ako objednávať na Aliexpress lacnejšie?

Ide o časovú lehotu v ktorej by Vám mal predajca doručiť objednaný tovar. Pokiaľ ochranná lehota už vypršala, alebo sa jej koniec blíži, môžete s predajcom otvoriť spor a žiadať od neho peniaze späť.

O konci ochrannej lehoty budete z AliExpress informovaní e-mailom, najskôr 5 dní a potom 2 dni pred jej skončením. Ak nebudete reagovať predĺžením ochrannej lehoty, objednávka sa po ukončení odpočtu uzavrie. Stále ale máte možnosť do 15 dní otvoriť spor.

Viac sa o reklamácii a otvorení sporu na AliExpress dozviete v našom článku „Reklamácie a otvorenie sporu“.

Predĺženie ochrannej lehoty

Ak Vám už ochranná lehota končí, ale Vy si želáte ešte vyčkať, je potrebné ochrannú lehotu predĺžiť. V zozname objednávok „My Orders“ si vyberiete a kliknete na položku „View Detail“, čím sa dostanete k detailným informáciám o tejto objednávke. Potom kliknete na odkaz „To extend the Buyer Protection for this order, please click here“ a v nasledujúcom dialógu vyplníte o koľko dní chcete ochrannú lehotu na AliExpress predĺžiť (maximum je 120 dní).

Chcete AliExpress spoznať ešte viac?

Prejsť na AliExpress a začať nakupovať >>

AliExpress.com logo

O AliExpress.com

AliExpress.com valcuje trhy a je obľúbeným online trhoviskom miliónov zákazníkov. Nakupujte aj vy všetko od výmyslu sveta často za pár centov a s možnosťou doručenia z európskych skladov.