Čínsky Nový rok 2021 v znamení kovového byvola

V polovici februára slávia v Číne začiatok nového roka. Čo to pre nás znamená?

11. 2. 2021
Čínsky Nový rok 2021 v znamení kovového byvola

 

Pre ázijské štáty je tento sviatok najdôležitejším a najväčším sviatkom roka. Týka sa to nielen Číny, ale aj Taiwanu, Vietnamu, Mongolska, Kórey alebo Japonska. Nazýva sa tiež aj Sviatkom jari a pohybuje sa medzi 21. januárom a 20. februárom. Tento dátum je určený astronomicky. Nový rok nastáva s druhým novým mesiacom po zimnom slnovrate. Oslavy čínskeho nového roka začínajú prvý deň lunárneho mesiaca a končia 15. dňom (Sviatkom lampiónov).

Prejsť na AliExpress a začať nakupovať >>

Rok 2021

 

Rok 2021 sa ponesie v znamení kovového byvola a začína sa 12. februára 2021. Podľa čínskeho horoskopu sa každý narodí nielen v znamení nejakého zvieraťa, ale aj v znamení určitého živlu a táto kombinácia má potom vplyv na vlastnosti konkrétneho človeka.

Tento rok by podľa čínskeho horoskopu mal byť pokojnejší a stabilnejší. Mali by sme sa viac zamerať na sebazdokonaľovanie, pretože úspech stretne len tých, ktorí tvrdo pracujú.

 

Čínsky Nový rok na AliExpress

 

Počas osláv čínskeho Nového roka počítajte s tým, že sa vaše objednávky z AliExpressu zdržia. Čínske továrne sú v tomto období väčšinou zatvorené. V prípade, že ste to nestihli, musíte počítať s tým, že sa dodanie môže oneskoriť. Závisí to od toho, kedy daná továreň obnoví výrobu.

 

Chcete AliExpress spoznať ešte viac?

Prejsť na AliExpress a začať nakupovať >>

AliExpress.com logo

O AliExpress.com

AliExpress.com valcuje trhy a je obľúbeným online trhoviskom miliónov zákazníkov. Nakupujte aj vy všetko od výmyslu sveta často za pár centov a s možnosťou doručenia z európskych skladov.