Ako vyhľadávať tovar na AliExpress

Ako sa správne dopátrať k produktom, ktoré by ste za normálnych okolností na AliExpresse nenašli? Poradíme vám.

14. 8. 2018
Ako vyhľadávať tovar na AliExpress

AliExpress má množstvo dobrých nástrojov na vyhľadávanie. Tu je jednoduchý popis, ako ľahko tovar vyhľadávať.

- parametrické vyhľadávanie v menu

- fulltextové vyhľadávanie

- vyhľadávanie podľa obrázkov v mobilnej aplikácii

PARAMETRICKÉ VYHĽADÁVANIE V MENU ALIEXPRESS

Prvou možnosťou ako nájsť požadovaný tovar na AliExpress, je vyhľadanie pomocou menu v ľavej časti stránky. Akonáhle nabehnete kurzorom myši na jednu z kategórií, objaví sa Vám podrobnejšia ponuka. V tejto chvíli si buď vyberiete niektorú z podkategórií, alebo zobrazíte celú ponuku. Potom môžete použiť rôzne filtre pre výber konkrétneho produktu, ktorý hľadáte.

Kliknite napríklad na kategóriu „Ženské oblečenie“ (Women‘s Clothing) a ďalej si môžete vybrať požadovanú značku, ktorú preferujete. Môžete si nastaviť cenovú reláciu, v ktorej sa chcete pohybovať, vyhľadať len tovar s dopravou zadarmo, prípadne si tovar zoradiť podľa najnovších, či najlacnejších ponúk. V ľavom menu je tiež možnosť vybrať tovar podľa materiálu, farby, štýlu či veľkosti.

Viac informácií o použití filtrovania nájdete v článku „Filtrovanie tovaru“.

FULLTEXTOVÉ VYHĽADÁVANIE TOVARU

Na AliExpress je dobre fungujúce fulltextové vyhľadávanie tovaru umiestnené v hornej časti stránky. Ak už máte konkrétnu predstavu o tovare, ktorý chcete vyhľadať, je dobré vložiť čo najpresnejší názov do vyhľadávacieho políčka. V tomto prípade je vhodnejšie zadávať názov tovaru v anglickom jazyku. Ak si nie ste istý správnym prekladom, použite prekladač (napríklad Google prekladač).

MOBILNÁ APLIKÁCIA ALIEXPRESS

Ak máte vo svojom telefóne nainštalovanú mobilnú aplikáciu AliExpress (stiahnete na Google Play pre Android, na AppStore pre Apple, alebo cez QR kód priamo zo stránok AliExpress), môžete si tovar vyhľadať podľa Vašej vlastnej fotky alebo obrázku, ktoré máte stiahnuté z internetu. Presný názov aplikácie je „AliExpress - Smarter Shopping, Better Living“.

Po otvorení mobilnej aplikácie kliknete do vyhľadávacieho riadku na ikonku fotoaparátu. Následne môžete produkt, ktorý chcete nájsť na AliExpress odfotiť, alebo vybrať z galérie uložený obrázok (ikonkou galéria vľavo dole). Ak zvolíte možnosť predmet odfotiť (Image search), začne aplikácia okamžite hľadať podobné ponuky. Ak zvolíte možnosť výberu obrázku z galérie, začne aplikácia vyhľadávať po potvrdení správneho obrázku. Ďalšou možnosťou je naskenovanie QR kódu konkrétneho produktu (QR code). Pozn. Tento návod je popísaný podľa verzie pre Android.

Upozornenie: pokiaľ budete využívať mobilnú aplikáciu, nebudú Vám fungovať doplnky, ktoré máte nainštalované v prehliadači. Napríklad je výhodné získavať časť peňazí z nákupov späť vďaka Cashback portálu Plná Peňaženka. Ale aby Vám bol cashback za nákup pripísaný, musíte ísť na stránku produktu cez lištu Plnej Peňaženky a nie cez mobilnú AliExpress aplikáciu.

CHCETE VEDIEŤ O ALIEXPRESS VIAC?

 

Prejsť na AliExpress a začať nakupovať >>

AliExpress.com logo

O AliExpress.com

AliExpress.com valcuje trhy a je obľúbeným online trhoviskom miliónov zákazníkov. Nakupujte aj vy všetko od výmyslu sveta často za pár centov a s možnosťou doručenia z európskych skladov.