Recenzia Booking - Ako ušetriť na ubytovaní v exotike

18. 1. 2020
Recenzia Booking - Ako ušetriť na ubytovaní v exotike

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Koncom uplynulého roka sa Peter, ktorý pre vás okrem iného na slovenskej Plnej Peňaženke pripravuje pravidelné newslettere a vždy aktuálne akčné ponuky obľúbených e-shopov, vydal na presne trojmesačnú cestu po juhovýchodnej Ázii. Počas troch mesiacov sa mu podarilo prejsť exotické Bali, Malajziu a jej ostrov Langkawi, no a nakoniec ostrovy budhistického Thajska, vrátane severnej provincie pri hraniciach s Mjanmarskom, Chiang Mai. 

Ako to funguje s ubytovaním v ďalekej Ázii?

To bola otázka, ktorú som od známych a rodiny dostával veľmi často. Sú portály ako Booking.com spoľahlivé aj v odľahlejších miestach sveta? Dá sa spoľahnúť na informácie uvedené v popisoch ubytovaní, fotkách či hodnotení hostí? Naša skúsenosť nás presvedčila o jednom - pri troche opatrnosti s ubytovaním nie je žiadny problém a Booking.com je tou najlepšou voľbou.

Ubytovanie sme si zabezpečovali rôzne. Takmer vždy to bolo práve cez Booking, no niektoré sme mali rezervované aj týždne dopredu, a niektoré sme si zaplatili deň pred. Dokonca boli aj situácie, že sme si ubytovanie hľadali priamo v konkrétny deň. Hlavným kritériom pre nás boli užívateľské hodnotenia a skúsenosti. Pokiaľ boli dobré a bol ich pri konkrétnom ubytovaní dostatok, nebol dôvod na paniku. :-)

Cashback od Plnej Peňaženky sme získavali za každú rezerváciu a počas troch mesiacov každodenného ubytovania sa nám podarilo ušetriť na nákupoch cez internet viac ako 120 €. Booking nás častými rezerváciami zaradil aj do svojho programu Genius, vďaka ktorému sme mali prístup k ešte lepším ponukám.

Na čo si dať pri výbere ubytovania pozor

Ubytovanie v exotike so sebou neprináša iba tie klasické parametre, akými sú poloha v rámci danej lokality, vzdialenosť od pláže, alebo pekná kúpeľňa či bazén. 

Prinášame preto pár tipov, ktoré sa oplatí vziať na vedomie: 

  • bez klimatizácie (AC) ani na krok - samozrejme dôležitá počas horúcich dní, no ešte významnejšia v noci. Pár neznesiteľných nocí bez klimatizácie nám veľmi rýchlo ukázalo, že pri najbližšej rezervácii bude nevyhnutnosťou.

  • sieťka proti hmyzu - v našich končinách ju poznáme na oknách, v tomto prípade to však platí pri posteli. Sieťka okolo postele výrazne zníži nepríjemné zažitky a poštípanie hmyzom. 

  • pick-up servis (transport) - pokiaľ nemáte v pláne si zakaždým požičať auto alebo častokrát nebezpečný skúter, je dôležité, aby vaše ubytovanie ponúkalo odvoz z bodu A do bodu B. Uľahčí vám to život a nie je to také nákladné, ako by sa mohlo zdať.

Čo pomôže pri ubytovaní ušetriť ešte viac? 

Počas našej cesty sa nám dlhodobo osvedčili tri veci, ktoré sme sa okrem zvyšných, vyššie spomenutých faktorov rozhodli dodržiavať pri výbere každého ubytovania. Ich prítomnosť pri rezervácii môže mať síce vplyv na mierne vyššiu cenu, no v celkovom dôsledku sa vám naozaj oplatí si pár eur navyše priplatiť - zvyšok ušetríte neskôr. :-) 

  • hľadajte ubytovanie s raňajkami - pre niekoho samozrejmosť, pre niekoho výdavok navyše. Naše odporúčanie je ale jednoznačné - rańajky v Ázii sú veľmi štedré (na 99 % budete mať na výber z omelety, miešaných vajíčok alebo palaciniek) a ich cena v rámci ubytovania je zanedbateľná. Navyše, pri vysokých teplotách v rámci dňa vám výdatné raňajky udržia “vo forme” až do večera a v konečnom dôsledku tým ušetríte - na obed vám bude stačiť kus tropického ovocia za pár centov.

  • možnosť požičať si skúter alebo bicykel - je tiež veľmi výhodné, pokiaľ túto službu vaše ubytovanie poskytuje. Vyhnete sa tak zjednávaniu cien na ulici a ušetríte tiež pravdepodobne niekoľko eur a starostí navyše. Ubytovania poskytujú tieto služby lacnejšie, transparentnejšie a bez požičania jedného z dopravných prostriedkov sa v Ázii zaobídete len veľmi ťažko.

  • internetové pripojenie - v dnešnej dobe to už môže znieť smiešne. No na to, čo sme zvyknutí doma, sú exotickejšie krajiny častokrát krátke. Výnimkou nie je ani internetové pripojenie. Roaming by vás vyšiel drahšie ako celá dovolenka a internetové pripojenie v kaviarni či reštaurácii býva spoplatnené alebo príliš pomalé. Pozrite si preto recenzie na internet vo vašom ubytovaní a dajte si záležať na tom, aby boli hodnotenia dobré.

Cashback aj z nákupu leteniek

Naše hlavné letenky boli z Viedne do Bangkoku (v septembri tam, a v decembri späť). Leteli sme taiwanskou spoločnosťou Eva Air, ktorá patrí k jedným z najlepších na svete. Počas zvyšných troch mesiacov sme na presuny využívali zväčša lokálne aerolínie, Air Aisa a jedenkrát výnimočne holadnskú spoločnosť KLM.

Všetky z uvedených leteniek sme si zarezervovali prostredníctvom Kiwi.com, ktoré patrí k jedným z vyše 400 zapojeným e-shopom na Plnej Peňaženke a za naše nákupy sme boli odmenení náležitým cashbackom.

Ďalšie vychytávky, na ktoré pri dovolenke nezabudnúť

Ako sa hovorí, svet sa skladá z maličkostí. Pri prípravách na našu cestu a aj počas nej ich bolo mnoho, bez ktorých by sme sa ťažko zaobišli. V hlave mi ale utkveli tri, bez ktorých by to bolo naozaj ťažké.

Vrecúška do kufra

Šikovné taštičky do kufra, ktoré slúžia ako organizér do kufra alebo cestovateľského batohu. V jednom máte tričká, v druhom nohavice, v treťom kozmetiku a vo štvrtom napríklad spodné prádlo. Vždy viete, kde sa čo nachádza a navyše vás to na AliExpress celé vyjde na pár eur.

Tajná ladvinka

Na dovolenke sa vám veľmi rýchlo prihodí aj nešťastná udalosť. Najčastejšie sa jedná o vreckové krádeže peňaženiek, dokladov či elektroniky. Bez ukradnutého foťáku sa ešte zaobídete, no čo ak by ste prišli o doklady, hotovosť aj bankové karty v tej istej sekunde? Hotovosť aj doklady je si vždy užitočné rozdeliť na viaceré miesta. Nie, zabudnite na ponožku, objednajte si z AliExpress takúto tajnú kapsičku na pás, ktorú pod tričkom vôbec nie je vidieť. Potencionálny zlodeji tak ani nebudú tušiť, že nejakú máte. My sme v nej nosili cestovné pasy, rezervnú kreditnú kartu a pár stovák amerických dolárov.

Vodotesné vrecúško

Jednoduché, no extrémne užitočné. Vodotesná taška sa zíde pri návšteve pláže, alebo ochráni počas častých tropických prehánok. Uložíte do nej všetko potrebné a dôležité, náchylné pred namočením. Verte, že nám zachránila kožu viac ako niekoľko desiatok krát a my sme jej za to vďační. Nepremokavé vrecúško zoženiete už za pár eur, no pomôže vám ušetriť ich až niekoľko stovák - v prípade, že by vám zmokla drahá kamera, foťák alebo cestovné doklady.

Ako vyberať ubytovanie na Booking.com?

Vyhľadávanie ubytovania na Booking.com je veľmi jednoduché. V prvom rade si na hornej lište zadajte, že hľadáte ubytovanie a následne zvoľte mesto, kde chcete bývať, počet osôb, izieb a dátum príchodu a odchodu. Po tomto vyhľadaní si môžete ponuku zobraziť podľa top výberu Bookingu, podľa ceny, počtu hviezdičiek, podľa pomeru ceny a hodnotenia predošlých návštevníkov. Vyberajte si ubytovanie v hoteli, apartmánoch, hosteli, penziónoch, v dovolenkových domoch, na privátoch, na chatách a chatách v prírode, vo vilách, proste to, čo máte najradšej. Ponuku si upravujte aj podľa požadovaného vybavenia, vzdialenosti od centra, podľa rekreačných aktivít v okolí, dostupnosti či bezbariérovosti. Na Bookingu si vyberie ubytovanie aj ten najnáročnejší zákazník.

Súvisiace zľavy a akcie

ZĽAVA 15 %

Booking.com - Zľava min. 15 % na pobyt
Booking.com logo

Zľava min. 15 % na pobyt

v čase od 29.3. až do 30.9.2024

Akcia končí o:

Akce končí:

Podobné články