Svoje tašky pobalte a strávte leto na Malte

Teplé podnebie, euro, anglický jazyk a krásne pláže. To všetko ukrýva Malta a my vám prezdradíme, ako sa našej Alžbet cestovalo vďaka portálu Booking.com.

28. 5. 2022 Alžbet
Recenzia ubytovania na Malte cez Booking

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

 

V roku 2019 som na vysokej škole mala sen odísť na letnú stáž na Maltu. Krajina ma lákala z prozaických dôvodov - teplé podnebie, anglický jazyk, euro a nádherné pláže. Osud však zamiešal karty a ja som dostala ponuku stážovať v Prahe pre Plnú Peňaženku. Rozhodnutie zostať v podstate v známom prostredí bolo dobrou voľbou, keďže odvtedy v Peňaženke stále pracujem. Sen o maltských plážach som však snívať neprestala. A splnila som si ho v máji tohto roka. 

Pobyt v Pergola hotel & spa

Ceny sa v Pergola hotel & spa menia v závislosti od obdobia, počtu dní, hostí a špeciálnych požiadaviek. Nasledujúce údaje hovoria o mojom absolvovanom pobyte v tomto hoteli:

Pobyt v Pergola hotel & spa

Pobyt v Pergola hotel & spa

 • Počet nocí: 4
 • Počet osôb: 4
 • Raňajky: áno
 • Bazény: 3
 • Cashback: 30 €

530,00 €

Nakúp s cashbackom

Bookujte a neľutujte

 

Pár rokov dozadu som sledovala známy kulinársky cestopis a v jednom dieli bola reč práve o maltskej gastronómii. Slovenská sprievodkyňa vtedy poznamenala, že keď prvýkrát prišla pred rokmi na Maltu, povedala si, že tu chce zostať žiť. Netušila, že osud to zariadi tak, že do roka sa na Maltu presťahuje.

Tento príbeh ma zaujal - je možné, že vás nejaké miesto na prvý pohľad očarí tak, že ste ochotní navždy opustiť svoju domovinu? Táto otázka ma roky trápila a vydala som sa hľadať odpoveď práve v máji tohto roka. K výletu ma inšpirovali však aj iné faktory - to, že som posledné dva roky pre pandémiu pri mori nebola a tiež to, že z Bratislavy priamo na Maltu poskytuje spoločnosť Ryanair skutočne lacné letenky. Bolo teda rozhodnuté - napísala som kamarátom, ktorí ma v tom nenechali samú, a rozhodli sa ísť so mnou objavovať maltské mestá a nádhernú prírodu. 

 

 

Po zakúpení leteniek sme začali riešiť úlohu číslo dva - ubytovanie. Možností je naozaj veľa - môžete bývať v hoteloch, apartmánoch, na houseboatoch a vďaka prajným teplotám pokojne aj v stane. My sme sa rozhodli pre ten najpohodlnejší variant - hotel. 

Medzi filtrujúce faktory výberu sme zaradili fakt, že sme netúžili byť ubytovaní v ruchu veľkomesta. Hlavným mestom Malty je Valletta a či už je deň alebo noc, ulice sú plné ľudí. Preferovali sme teda maltský vidiek (ak sa to tak dá nazvať). Malta sa skladá z viacerých ostrovov, no medzi obývané radíme len tri - Maltu, Gozo a Comino. Zatiaľ čo Malta je známa najmä svojimi krásnymi historickými mestami, Gozo a Comino sú skôr ostrovy, kde môžete obdivovať nepoškvrnenú krásu prírody. Mimochodom - túto krásu objavili už aj hollywoodski filmári, ktorí tu natáčali napríklad Game of thrones, Tróju, Pepka námorníka či Gladiátora. Na Malte sme sa teda ubytovali blízko prístavu, z ktorého sa dalo jednoducho a rýchlo dostať na ostrovy Comino a Gozo. Našim útočiskom sa teda na pár dní stalo mestečko na severozápade ostrova - Mellieha. 

 

Pergola hotel & spa

 

Hotelov je v tejto oblasti veľa a je si z čoho vyberať. Ubytovanie som sa rozhodla rezervovať cez portál Booking. Mám s ním len dobré skúsenosti a ako pravidelný zákazník viem využívať svoj Genius program, vďaka ktorému je možné získať zľavu 10 % na rôzne druhy ubytovania. No a samozrejme Plná Peňaženka poskytuje cashback, na ktorom som si vďaka booknutiu tohto pobytu zarobila až 30 € ! 

Spomedzi širokej ponuky som zvolila Pergola hotel & spa. Ide o špičkovo vybavený hotel a musím sa priznať, že som nikdy v krajšom nebola. Má až 3 bazény - dva vonkajšie a jeden vnútorný, fitko, bar, reštauráciu, detský kútik, no a samozrejme neprekonateľný wellness, kde okrem sauny môžete skúsiť aj masáže všakovakého druhu. Samozrejmosťou bol výhľad na more a kostol, bohaté raňajky a ochotní personál, ktorý nám rád odpovedal na rôzne otázky o doprave a pamiatkach. 

Izba bola vybavená dokonale - nechýbali hygienické potreby, uteráky, trezor, chladnička, riad či fén na vlasy. K šťastiu si teda potrebujete priniesť len oblečenie a plavky. Mimochodom - v hoteli sme ako 4 osoby strávili 4 noci. A ak pripočítame poplatok za výhľad na more (30 € navyše) a spoplatnené raňajky, tak nás dokopy tento pobyt vyšiel na 530 €. Keď sa táto suma rozdelí medzi 4 osoby, ide len o 132,5 € za 4 dni na osobu. Skvelé, no nie?

Ďalším problémom však bol fakt, že hotel sa od medzinárodného letiska nachádza asi 30 km a my sme prilietali po polnoci, preto sme sa na hromadnú dopravu spoliehať nemohli. Hotel nám však ponúkol alternatívu - za 40 € po nás prišiel o polnoci na letisko vodič a odviezol nás až pred hotel. Navyše sme sa cítili ako v americkom filme, keď na nás šofér v príletovej hale čakal s tabuľkou s mojím menom. 

 

 

Na hoteli funguje recepcia 24 hodín denne, 7 dní v týždni, preto sme si check in mohli urobiť pokojne aj o jednej ráno. Pri vstupe som dokladovala len svoj občiansky preukaz (ten vám pri cestovaní na Maltu stačí) a ani v hoteli a ani na letisku od nás nepožadovali potvrdenie o vakcinácii proti Covid-19. Na recepcii som vyplatila teda celú sumu za pobyt a hotel mi následne uvoľnil zadržanú sumu na mojej karte (50 % z ceny), ktorú potrebovali pre prípadné storno nášho ubytovania. 

S hotelom som od samého počiatku komunikovala cez Booking, hotel ma kvalitne informoval o svojich poplatkoch a ponuke služieb a ja som bola veľmi spokojná s prístupom oboch - aj s kvalitou služieb hotela, no aj so spoľahlivosťou Bookingu

V posledný deň sme si urobili check out o 11:00 a veci sme si odložili v Luggage room. Následne sme ešte celý deň až do odletu mohli využívať služby hotela, ako napr. wellness alebo hotelové bazény a reštaurácie. Slečna na recepcii nás následne informovala ako sa hromadnou dopravou dostaneme na letisko a potom sme šťastní cestovali domov. 

Poviem vám, stálo to za to! Vďaka lacným letenkám, Bookingu a cashbacku od Plnej Peňaženky tento výlet vôbec nevyšiel draho, a pritom sme sa celý čas kochali nádhernými pamiatkami a prírodou. 

 

Celkové hodnotenie

 • cena
 • služby
 • milý personál
 • skvelé raňajky
 • pohodlné matrace
 • vybavenie
 • vzdialenosť od letiska a hlavného mesta

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Viac o e-shope Booking.com

 

Malá amsterdamská spoločnosť sa počas posledných dvadsiatich rokov stala jedným z najdôležitejších pomocníkov všetkých, ktorí chcú alebo potrebujú niekam cestovať. Cestovatelia môžu na Bookingu vyhľadať nielen ubytovanie ako napríklad hotely, ale aj letenky, požičovne áut alebo tu zistíte prebiehajúce akcie počas vášho pobytu. Či už sa chystáte na služobnú cestu, odpočinok v kúpeľoch alebo pobyt na Slovensku, ubytovanie na Bookingu si vyberiete vždy podľa svojich predstáv.

 

Alžbet

Autor Alžbet

Alžbet pochádza z Ružomberka, čiže je veľkou fanúšičkou pobytu na čistom vzduchu mimo svojho rodného mesta. Keďže ju každú noc trápia nočné mory o raste cien nehnuteľností a potrebuje šetriť, využíva najmä možnosť lacných leteniek. Často ju teda doma nezastihnete.

Súvisiace zľavy a akcie

ZĽAVA 15 %

Booking.com - Zľava min. 15 % na pobyt
Booking.com logo

Zľava min. 15 % na pobyt

v čase od 29.3. až do 30.9.2024

Akcia končí o:

Akce končí:

Podobné články