Recenzia Booking.com: Pražské hotely

Pozreli sme sa na recenzie hotelov v Prahe na stránke s rezerváciou ubytovania Booking.com a niekoľko z nich sme dokonca aj navštívili. Ktoré sú najlepšie hodnotené medzi hosťami, a ktoré vám odporúčame my?

28. 8. 2021 Janka
Recenzia Booking.com: Pražské hotely

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Podľa čoho vybrať ubytovanie?

Výber bývania na dovolenke mnohí podceňujeme, niektorí tam ideme "len prespať," iní berú do úvahy hlavne cenu ubytovania. Výber však nepodceňujte, práve výber ubytovania vie celú dovolenku pozdvihnúť na vyššiu úroveň alebo naopak, celý zážitok pokaziť. Ak neradi experimentujete, neovládate skvelo jazyk, alebo len jednoducho neveríte rezervácii ubytovania cez Airbnb, dajte šancu overenému rezervačnému portálu Booking. Vyhľadávanie je jednoduché, môžete vyberať podľa rôznych kritérií a k dispozícii je napríklad aj možnosť ubytovať sa v netradičnom type ubytovania. 

Cena je dôležitá

Nepoznáme človeka, ktorý by si pred rezerváciou nepozrel, koľko bude vlastne platiť. Bez ohľadu na to, ako hlboko si vieme siahnuť do vrecka, cena ubytovania je dôležitá, s ohľadom na servis, ktorý nám dokáže ubytovanie poskytnúť. Ak cestujete viacerí, viete nájsť pekný apartmán, napríklad aj v centre Prahy, za relatívne nízku cenu.

Cena sa, samozrejme, odvíja od typu ubytovania, jeho polohy, zariadenia, počtu hviezdičiek či služieb (wellness, raňajky v cene, bezplatné parkovisko a pod.). Tradične, najlacnejší variant je hostel. Ten sa hodí pre flegmatikov, ktorí ubytovanie naozaj neriešia a vyspia sa hádam kdekoľvek.  Ak si však chcete dopriať nejaký ten štandard, siahnite po penzióne, ktorý má k dispozícii často aj stravovanie, hoteli alebo apartmány. 

Vzdialenosť do centra, dôležité či nedôležité? 

Nuž, to veľmi záleží. Napríklad v lotyšskej Rige neodporúčajú ubytovanie vo vzdialenosti väčšej, než 3 km od centra, v Prahe sa vďaka metru dostanete do centra rýchlejšie než v Bratislave autobusom. Ak chcete mať pamiatky na dosah ruky, napríklad aj pekným výhľadom, určite voľte ubytovanie čo najbližšie centra.

Ak vám vyhovuje dochádzať do centra s rizikom, že sa po ceste kdesi stratíte, ale uvidíte viac bežný život a okolie, môžete voliť aj ubytovanie vzdialenejšie centru a pamiatkam. Počítajte s tým, že za ubytovanie v blízkosti centra si priplatíte, výhodou bude ušetrený čas cestovaním a ušetríte aj cenu cestovných lístkov (ktorá sa v Prahe pohybuje od 24 Kč za 30 minút až po 310 Kč za 72 hodín). V Prahe ale odporúčame vyberať ubytovanie v blízkosti MHD, autobusu, električky alebo metra. 

Bezplatné raňajky a wellness sú dostupný luxus

V prípade, že cestujete služobne, oceníte raňajky v cene ubytovania. Dvojica naopak určite nepohrdne večerným wellness so vstupom do bazénov a víriviek. Toto sú služby, ktoré dostanete už aj v trojhviezdičkových hoteloch. Za takýto luxus si ale opäť musíte priplatiť. Ak však upustíte od vyššie spomenutého kritéria, vzdialenosti do centra, dokážete v Prahe nájsť ubytovanie za jednu noc aj za menej než 50 €.

Storno podmienky / možnosť zrušiť rezerváciu

Toto kritérium sa zaradilo medzi veľmi dôležité, pretože cestovanie už nie je tak jednoduché naplánovať a navštíviť hoci len susedné Česko je o čosi komplikovanejšie, než v roku 2019. Nie však nemožné! Poskytovatelia ubytovania sa vzniknutej situácii snažia čo najviac prispôsobiť a vo veľa z nich máte možnosť ubytovanie rezervovať so 100 % vrátením sumy na váš účet. Nehovoriac o tom, že Praha je teraz azda za posledné roky najmenej zaľudnená turistami, a pekné ubytovanie rezervujete aj na poslednú chvíľu.

Rozdeľovanie ubytovania podľa počtu hviezdičiek

Najväčším počtom hviezdičiek môže disponovať hotel, môže ich byť až 5. Na Slovensku platí, že poskytovateľ ubytovania si počet hviezdičiek priradí sám. Nie však len tak halabala, všetko musí byť v súlade s klasifikačnými a fakultatívnymi znakmi, ktoré popisuje 419/2001 Z.z vyhláška.

★ hotel: je charakteristický spoločnými sociálnymi zariadeniami pre viac osôb a jedno až dvojlôžkovými izbami. 

★★ hotel: v ňom nájdete aspoň polovicu izieb so samostatnými sociálnymi zariadeniami. Posteľná bielizeň sa obnovuje každé štyri dni, uteráky každé tri.

★★★ hotel: každá izba disponuje vlastným sociálnym zariadením, v ktorom okrem iného musí byť fén na vlasy a osuška. Recepcia funguje nonstop, uteráky sa vymieňajú raz za dva dni, posteľné prádlo za tri a v hoteli nájdete aj salóny.

★★★★ hotel:  v štvorhviezdičkovej izbe už nemôže chýbať minibar, trezor a písací stôl alebo doska. Každý deň dostanete nové uteráky, každé dva čisté posteľné prádlo. Hotel tiež musí ponúkať salóny, reštauráciu, ale aj klubové priestory či odbytové stredisko.

★★★★★ hotel: izby sú v takomto druhu ubytovania vybavené do najmenších detailov, medzi ktorými nechýba klimatizácia, trezor či minibar. Posteľná bielizeň a uteráky sa obmieňajú každý deň.

Najlepšie hodnotené hotely v Prahe podľa Booking

Pozreli sme sa bližšie na najlepšie hodnotené hotely v Prahe na Booking. Ktoré patria medzi hosťami medzi tie najlepšie?

Hotel Residence Agnes ★★

 Hotel Residence Agnes ★★★★  

"Tento 4-hviezdičkový boutique hotel má výbornú polohu v centre Prahy, 600 metrov od nádherného Staromestského námestia. Ponúka svetlé a vzdušné izby s klimatizáciou, satelitnou LCD TV a pracovným stolom. Rezidencia Agnes sídli v historickej budove a má recepciu s nepretržitou prevádzkou, na ktorej môžete využiť služby zmenárne, concierge a prepravy súkromnými limuzínami.

Minibar v izbách ponúka široký výber nápojov, no k dispozícii máte aj izbovú službu. Všetky izby majú bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a priestrannú kúpeľňu. V rezidencii Agnes si môžete dopriať bohaté raňajky formou bufetu, vrátane teplých a studených jedál. V pešej vzdialenosti nájdete veľa výborných reštaurácií."

Hotel Residence Agnes sa nachádza priamo v cente Prahy, na Prahe 1, azda preto si zaslúžil 9,9 hviezdičiek, pokiaľ ide o polohu. V celkovom hodnotení získal hotel 9,8 hviezdičiek. Hostia ocenili hlavne ochotný a nadštandardný prístup personálu, skvelé raňajky a lokalitu blízko histoických pamiatok. Za zmieku určite stojí aj čistota izby a pokojné prostredie. 

Hotel Pod Věží ★★★★

Hotel Pod Věží ★★★★

"Hotel Pod Věží sídli v 2 susediacich historických budovách v pražskej štvrti Malá strana, v blízkosti Karlovho mosta. Izby sú nefajčiarske a sú vybavené bezplatným Wi-Fi pripojením na internet a príslušenstvom na prípravu kávy/čaju. Súčasťou každej izby je vlastná kúpeľňa. Každá je vybavená satelitnou TV a minibarom. Hotelová recepcia s personálom, ktorý rozpráva viacerými jazykmi, sa nachádza v hlavnej budove a je otvorená nepretržite.

K najvýznamnejším pamiatkam ako sú Pražský hrad, Židovská štvrť a Staromestské námestie sa od hotela dostanete ľahko pešo. V pôvabnej reštaurácii Pod Věží alebo na jej letnej terase si môžete vychutnať jedlá českej a medzinárodnej kuchyne. Na mieste je k dispozícii obmedzený počet parkovacích miest, preto je nutná rezervácia. K dispozícii je tiež kyvadlová doprava medzi hotelom a letiskom."

Tento hotel ohodnotili hostia na 9,7 hviezdičiek a rovnako ako pri hoteli Residence Agnes oceňujú lokalitu blízko Karlovho mosta, priateľský a ochotný pesronál a výborné jedno v reštaurácii.

Malostranská Residence ★★★★

Malostranská Residence ★★★★

Do TOP 3 sa dostal ďalší štvorhviezdičkový hotel. "Rezidencia Malostranská je luxusné ubytovacie zariadenie situované na Malostranskom námestí, len 250 metrov od Karlovho mosta. Nachádza sa 10 minút chôze od Pražského hradu a 15 minút chôdze od Staromestského námestia.

Z väčšiny apartmánov sa môžete pokochať výhľadom na pamiatky, ako je Pražský hrad, ulica vedúca na Karlov most a Kostol sv. Mikuláša. Individuálne zariadené apartmány majú starožitný nábytok, satelitnú TV s kanálmi v 10 jazykoch, bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a kuchyňu.

V partnerskej reštaurácii Malostranská Beseda, vzdialenej 20 metrov, sa denne podávajú výdatné teplé raňajky. V bezprostrednej blízkosti nájdete aj džezový klub a bluesový bar. Zastávka električiek sa nachádza rovno pred rezidenciou a na najbližšiu stanicu metra sa dostanete pešo za 10 minút. Pražská hlavná stanica je situovaná vo vzdialenosti 2,5 km. Priamo na mieste si za príplatok môžete zapožičať auto. Personál vám na požiadanie a za príplatok zabezpečí dopravu limuzínou a kyvadlovú dopravu medzi rezidenciou a letiskom Praha. Na hlavnú železničnú stanicu sa dostanete verejnou dopravou za 25 minút."

Na tomto hoteli hostia opäť raz ocenili polohu v tesnej blízkosti centra, komfortné vybavenie a ústretový personál. Našli sa aj takí, ktorí sa v hoteli ubytovali opakovane a sú nadmieru spokojní. 

Podľa tohto hodnotenia je vidieť, že najlepšie hodnotené sú štvorhviezdičkové hotely priamo v centre Prahy, ktorých cena za jednu noc sa pohybuje okolo 100 €. Ak si chcete pozrieť ďalšie najlepšie hodnotené hotely v Prahe, zvoľte na Booking filtráciu "Najlepšie hodnotené." 

Naša recenzia pražských hotelov

A to najlepšie na koniec! Sami sme mali možnosť niektoré hotely v Pahe vyskúšať a prinášame vám naše hodnotenie troch hotelov. Všetky tri hotely sa nachádzajú blízko centra, v lokalite Praha 5, v blízkosti obchodného centra Nový Smíchov a blízko našej kancelárie, kde sa pravidelne stretáva náš český a slovenský tím. O ubytovaní viac napísala naša Janka, ktorá v posledných mesiacoch navštevovala Prahu služobne a mala možnosť niekoľkokrát prespať v týchto troch hoteloch:

Hotel Andel ★★★

Hotel Andel ★★★

Tento hotel som si vybrala pri návšteve Prahy služobne ako prvý. Pri výbere ubytovania zohrávala hlavnú úlohu lokalita. Chcela som to mať blízko do práce a ideálne sa presunúť pešo. Hotel Andel sa nachádza v blízkosti stanice metra Andel (a v blízkosti našich kancelárií), hlavné kritérium teda spĺňa na výbornú. Dopĺňam, že Andel je veľmi žiadaná a lukratívna lokalita, do centra sa dostanete električkou alebo metrom do pár minút, preto je táto lokalita vhodná aj v prípade, že idete do Prahy na výlet.

Druhé kritérium pri rozhodovaní bol akýsi štandard. Nepotrpím si síce na wellness či zlaté lustre, ocením ale vlastnú kúpeľnu, čistotu a neodmysliteľnou súťasťou je aj fungujúca wifi. Toto všetko hotel Andel spĺňa. Izby sú menšie, musím priznať, že ma realita trošku sklamala oproti fotkám na Bookingu. Nemôžem povedať, že by bola izba zničená alebo špinavá, asi som len čakala niečo väčšie. Bolo vidiet, že kúpeľňa už má čo to za sebou, v pomere ceny a kvality je to však dobrá voľba. Jedna noc stoji pre dve osoby asi 30 €.

Red & Blue Design Hotel Prague ★★★★

Red & Blue Design Hotel Prague ★★★★

Po skúsenosti s ubytovaním v Hoteli Andel som si vybrala už štvorhviezdičkový hotel. Chcela som zistiť, či je tam vidieť rozdieľ v poskytovaní služieb a musím povedať, že Red & Blue Design Hotel Prague na mňa naozaj zapôsobil.

Ubytovali ma v izbe, ktorú vidíte aj na obrázku a bola som s ňou naozaj veľmi spokojná. Pôsobila útulne, ale pritom mala všetko čo potrebujem. Bola veľmi štýlová a čistá. V jeden deň som dokonca nešla do kancelárie, pracovala z postele a napustila si vaňu, ktorej som nemohla odolať. Verím, že aj práve preto získalo toto ubytovanie 8,8 hviezdičiek v hodnotení na Booking. Cena za jednu noc pre dve osoby sa v tomto hoteli pohybuje okolo 40 €.

Hotel Praga 1885 by Louren ★★★★

Hotel Praga 1885 by Louren ★★★★

Ako posledný som si pre svoje ubytovanie vybrala Hotel Praga 1885 by Louren v retro štýle. Hotel sa opäť nachádza v blízkosti metra Andel, je vybavený starožitným nábytkom s bezplatným pripojením na internet. Na recepcii ma privítala milá, trošku zmätená pani a všetko pekne vysvetlila. Ak máte radi zariadenie v starom štýle, vybavenie izby a hotela určite oceníte.

V pomere ceny a kvality mu nemám čo vytknúť, hotel je ohodnotený ôsmimi hviezdičkami a cena pre dve osoby za jednu noc sa pohybuje okolo 30 €. Osobne je to pre mňa taký stred, niečo medzi Hotelom Andel a Red & Blue Design Hotel Prague.

Záverečené hodnotenie

Ak mám porovnať všetky tri hotely, v ktorých som mala možnosť v posledných mesiacoch bývať, jednoznačke vyhráva Red & Blue Design Hotel Prague. Cítila som sa tam naozaj skvele a ani som nemala chuť odísť. Snažím sa ubytovanie vždy meniť, aj keď idem navštíviť rovnakú lokalitu, aby som mohla porovnávať a spoznať nové prostredie a ľudí.

Do tohto hotela by som sa ale určite rada vrátila a môžem vám ho určite odporučiť. Osobne by som sa vyhla trojhviezdičkovým hotelom a aj hotelu Andel. Nechcem tým povedať, že ma sklamal, ale nenadchol ma tak, aby som sa tam vrátila. V prípade, že si chcete dovolenku užiť v luxuse, stojí za to ubytovať sa v jednom z TOP hodnotených hotelov, ktoré sa nachádzajú priamo v centre Prahy.

Andel je lokalita blízko centra za nižšie peniaze a už je len na vás, či sa uskromníte na pohodlí. Ak áno, trojhviezdičkové hotely vám budú určite stačiť. Alebo, ak ste dobrodruh, zvládnete aj jedno či dvojhviezdičkové hotely so spoločným sociálnym zariadením či dokonca ubytovania na lodi.

Ubytovanie s minimálne 15 % zľavou

S Booking sa do konca septembra máte možnosť ubytovať so zľavou vyššou ako je 15 %. Využite prázdninovú ponuku ubytovania, rezervujte si ubytovanie cez Booking a ubytujte sa do 30. 9. 2021. Je to jednoduché a cenovo výhodné. Nezabudnite rezervovať ubytovanie s Plnou Peňaženkou a odmeníme vás až 4 % cashbackom.

Tip na záver: Skúste vyhľadať ubytovanie cez mobilné zariadenie a aplikáciu Booking. V niektorých prípadoch majú špeciálne ceny ubytovania iba pre mobilné zariadenia. A samozrejme, nezabudnite sa najskôr prekliknúť na Booking cez Plnú Peňaženku. 😉

Janka

Autor Janka

Janka je dušou rodená východniarka. Je expertkou na nakupovanie s cashbackom. Vyskytuje sa najmä v blízkosti pohodlných plôch na sedenie, no často vytiahne ponožky a sandále a ide do rodných Tatier na turistiku. Pri takýchto výletoch do kopca sa jej výrečnosť stráca, čo hovorí niečo o jej fyzickej kondícii. Napriek tomu je takmer na 100 % jasné, že aj s takouto kondičkou úplne zlomí srdce každého muža. Na každú návštevu si však nezabudne pribaliť notebook, s ktorým sú nerozlučná dvojka pri vyhľadávaní akcií Plnej Peňaženky.

Súvisiace zľavy a akcie

ZĽAVA 15 %

Booking.com - Zľava min. 15 % na pobyt
Booking.com logo

Zľava min. 15 % na pobyt

v čase od 29.3. až do 30.9.2024

Akcia končí o:

Akce končí:

Podobné články