Pravidelná recenzia: S Bookingom už aj za hranice

27. 6. 2020
Pravidelná recenzia: S Bookingom už aj za hranice

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Po dlhých mesiacoch strávených v karanténe sme si už odvykli od nášho zvyčajného cestovania, kam nám len srdce ráči. Svet sa na chvíľu zastavil a my sme mohli oceniť slobodu a výhody, ktoré si inokedy vôbec neuvedomujeme. Doma na gauči si teda každý z nás predstavoval, ako sa konečne vyberie niekam na výlet a bude si môcť užívať nekonečné možnosti spoznávania nových miest. Tak to bolo aj v prípade našej Alžbety.

Brno - metropola Moravy

Keď sa konečne začali uvoľňovať opatrenia a Českú Republiku otvorili na 48-hodín bez nutnosti  otestovania sa na koronavírus pri návrate a bez povinnej karantény, rozhodli sme sa s priateľom pre výlet do neďalekého Brna. Povedali sme si, že Brno sa nachádza len pár desiatok kilometrov od našich hraníc a teda tento časový “limit” stihneme. Rozhodli sme sa teda využiť Booking.com a rezervovali sme si 3-dňový pobyt v druhom najväčšom meste v Českej republike. Medzi časom od kedy sme si pobyt zabookovali a kedy sa odohral, sa však opatrenia uvoľnili už úplne, no my sme sa napriek tomu v metropole Moravy rozhodli zostať len na dve noci.

K nášmu rozhodnutiu odísť až za hranice prispieval aj fakt, že ceny ubytovania po koronakríze sú oveľa nižšie než predtým, no a navyše sa samozrejme stále oplatí využiť službu Plnej Peňaženky a nakúpiť  cashbackom, ktorý sa vám objaví na účte, a tak poteší vašu peňaženku.

Rezervácia ubytovania na Booking s cashbackom

Rezervácia cez Booking je viac než jednoduchá. Všetko, čo musíte urobiť, je vybrať si dátum a miesto, ktoré chcete navštíviť a Booking všetko ostatné urobí za vás. Môžete si vyberať z rôznych typov ubytovaní, v rôznych cenových reláciách a preto je niekedy náročné si vybrať. Svoju voľbu môžete prispôsobiť vzdialenosti od centra, rozlohe izby, vybaveniu, parkovaniu, či wellnessu. Je teda iba na vás, čo je pre vás dôležité a čo pri ubytovaní preferujete.

Apartmán Atrium Apartments Brno

My s priateľom sme si zvolili Atrium Apartments na ulici Husova 7. Tá sa nachádza len pár metrov od centra, konrétne 300 m od Zelného trhu. Doslova sme všade teda mali na skok. Hoci sa však tento apartmán nachádza priamo v centre, hotel má pripravené aj parkovacie miesta.

Parkuje sa vo vnútornom bloku, do ktorého sa dostáva cez úzku bránu priamo z frekventovanej cesty, preto si musíte dať pozor, aby ste sa autom trafili na prvýkrát. Celkovo je šoférovanie po Brne len pre skúsenejších šoférov, ktorí s električkami na ceste nemajú problém. 

Na recepcii nás už čakala pani, ktorej sme zaplatili za pobyt (dá sa platiť v hotovosti, ale aj kartou), a ktorá nám odovzdala kľúče a my sme sa už o chvíľu mohli kochať krásou a čistotou nášho apartmánu. Zo všetkého najviac nás prekvapil nádherný výhľad priamo na hrad Špilberk.

V izbe sa nachádzalo všetko, čo sme potrebovali - uteráky, mydlo, či utierky. Vybavenie izby taktiež ponúkalo televízor, kanvicu, mikrovlnnú rúru a fén na vlasy. Príjemne nás prekvapila aj káva a mlieko, a tiež čaj, ktoré nás taktiež v izbe čakali. Čistota izby bola na jednotku, celkovo sme sa v apartmáne cítili veľmi príjemne a útulne.

Čo vidieť v Brne?

Veľmi nám vyhovovala aj poloha hotela, preto sme si počas víkendu vyšli na 500 m vzdialený hrad Špilberk. Náměstí Svobody sa zas nachádza len 400 m od tohto ubytovania a na ňom nájdete aj tzv. Brněnský orloj. Hoci nám počasie neprialo, prešli sme sa celým historickým centrom a objavili miesta, ktoré nenájdete v nijakých turistických sprievodcoch.

Je treba tiež upozorniť na živý nočný život typický pre Brno, ktorý sa po uvoľnení krízových opatrení vrátil do starých koľají. Je teda možné navštíviť dobré bary, ochutnať sviečkovú či kvalitné české pivo, no potešiť sa môžete aj v tanečných kluboch a karaoke baroch.

Po ceste do Brna sa tiež môžete zastaviť na populárnych miestach, ako sú napríklad zámky vo Valticiach či Ledniciach. V oboch môžete okúsiť čaro histórie počas prehliadky so sprievodcom, ktorí vás prevedie nielen priestormi, ale aj históriou daného miesta. Morava je taktiež rajom pre vinárov, preto nemôžete na vašej ceste vynechať ani degustáciu kvalitného vína. 

My sme vyskúšali všetko zo spomínaného, objavili sme krásy veľkomesta, navštívili priateľov a pokochali sa nádhernou prírodou. Skúste to aj vy, Booking vám v tom určite pomôže a rovnako ako my dáme ubytovaniu a Bookingu všetky možné hviezdičky!

Niečo málo o Booking.com

Určite ste už počuli o portáli Booking.com. Ide o svetoznámu spoločnosť, ktorá na svojich stránkach ponúka ubytovanie, letenky, prenájom áut, prehľad aktivít v jednotlivých mestách a letiskové taxi. Či už cestujete služobne alebo na dovolenku, Booking.com vám zaistí ubytovanie presne podľa vašich predstáv.

Top destinácie na Bookingu

Ak nemáte vyhliadnutú konkrétnu destináciu, pozrite sa s nami aké miesta na svete sú top podľa Bokingu. Medzi najviac navštevované a zaujímavé miesta patrí jednoznačne Rím, Paríž alebo Amsterdam. Navštíviť s Bookingom môžete aj neďalekú Viedeň, Prahu, Krakov alebo Hamburg.

Toto sú miesta, na ktoré sa pokojne dostanete aj vlastným alebo požičaným autom bez toho, aby ste v ňom strávili celý deň. Letecky môžete navštíviť napríklad Dublin, Singapur, Benátky, Barcelonu či Londýn. Ešte pred cestovaním si však v súčasnej situácii overte, aké sú bezpečnostné opatrenia v danej krajine kvôli pandémii koronavírusu.

Ako rezervovať ubytovanie na Booking.com?

Vyhľadávanie ubytovania na Booking.com je veľmi jednoduché. V prvom rade si na hornej lište zadajte, že hľadáte ubytovanie a následne zvoľte mesto, kde chcete bývať, počet osôb, izieb a dátum príchodu a odchodu. Po tomto vyhľadaní si môžete ponuku zobraziť podľa top výberu Bookingu, podľa ceny, počtu hviezdičiek, podľa pomeru ceny a hodnotenia predošlých návštevníkov.

Vyberajte si ubytovanie v hoteli, apartmánoch, hosteli, penziónoch, v dovolenkových domoch, na privátoch, na chatách a chatách v prírode, vo vilách. Jednoducho to, čo máte najradšej. Ponuku si upravujte aj podľa požadovaného vybavenia, vzdialenosti od centra, podľa rekreačných aktivít v okolí, dostupnosti či bezbariérovosti.

Na Bookingu si vyberie ubytovanie aj ten najnáročnejší zákazník.A nezabúdajte, že pri rezervácii ubytovania na Booking.com s Plnou Peňaženkou môžete na cene ubytovanie ešte ušetriť!

Náš tip: Prečítajte si aj ďalšie recenzie Booking od tímu Plnej Peňaženky nielen na ubytovanie na Slovensku.

Súvisiace zľavy a akcie

ZĽAVA 15 %

Booking.com - Zľava min. 15 % na pobyt
Booking.com logo

Zľava min. 15 % na pobyt

v čase od 29.3. až do 30.9.2024

Akcia končí o:

Akce končí:

Podobné články