Recenzia virtuálnej reality od Adrop

5. 9. 2020
Recenzia virtuálnej reality od Adrop

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Dnešná recenzia je naozaj špeciálna - vyskúšali sme pre vás virtuálnu realitu od Adrop.sk. Vďaka VR okuliarom sme sa preniesli do sveta zážitkov a otestovali sme vybrané hry. Prečítajte si našu recenziu a zistite, či sme so zážitkom vo virtuálnej realite boli spokojní a čo nás prekvapilo.

Prenájom virtuálnej reality až k vám domov + 10 VR hier

Virtuálnu realitu a hry vyskúšalo hneď niekoľko kolegov v našej redakcii.

Boli všetci spokojní a zaujala ich virtuálna realita natoľko, aby ju znovu vyskúšali?

Hodnotenie Honzu: 5 z 5

Mojou úlohou bolo hneď prvotné zoznámenie sa s virtuálnou realitou - mal som ju nainštalovať a rozbehnúť. Neznášam návody, ale musím povedať, že v tomto prípade som bol príjemne prekvapený. V balení na mňa čakala len jedna A4 s jednoduchým a podrobným návodom - kam sa hrabe Ikea so svojimi návodmi. Inštalácia je naozaj hračka a zvládne to každý. Spokojný som bol aj s balením a doručením. Kuriér to priviezol v jednej krabici, kde bolo všetko potrebné, a zase si po to prišiel.

Na začiatku hry si užívateľ musí nastaviť herný priestor, teda miesto, v ktorom sa bude počas hrania hier pohybovať. Opäť veľmi jednoducho a intuitívne. Výber hier je naviazaný priamo na objednávku. Niektoré hry sú zábavné, iné menej, ale keby som si virtuálnu realitu objednal pre seba, tak by som starostlivo vybral, čo chcem hrať. Samotný zážitok z hry je skvelý a za seba to hodnotím veľmi pozitívne.

Hodnotenie Šárky: 5 z 5

Na vyskúšanie virtuálnej reality som sa tešila. Normálne doma hrám PC hry a túto hračku som si chcela vyskúšať už dávno. Táto príležitosť mi teda prišla veľmi vhod.

Po nasadení okuliarov som prežila úplne skvelý zážitok, aj keď mi chvíľu trvalo, kým som si na ten pocit zvykla. Ako prvú hru som vyskúšala THE CLIMB. Stála som na doske na vysokej hore. Pozerala som sa na svoje ruky a aj okolie bolo nádherné, ale pri pohľade dolu mi bolo zle. Celkovo bol vizuál reálny až natoľko, že ma môj mozog presvedčil, že všetko okolo mňa je reálne. Najhoršie pre mňa bolo si nevidieť nohy - videla som len ruky. Začala som loziť, bolo ale zvláštne, že pri lezení nepoužívam nohy. Celkom som sa bála, že spadnem. Po hore som vyliezla celkom vysoko. O tom, ako veľmi je všetko reálne svedčí fakt, že som si pri páde dolu zavrela oči.

Postupne som vyskúšala aj iné hry - a to prestrelku a box. Strieľačka avšak skončila neúspechom, pretože som nemohla prísť na spôsob, ako sa zbraň drží, nabíja a strieľa sa z nej. Skrátka to bolo nad moje sily. Celá hra mi pripomínala reálnu strelnicu. 

Celkovo sa mi hranie vo virtuálnej realite páčilo. Skôr než na hranie sám doma by som to odporučila na nejakú párty. Určite si tak užijete veľa zábavy. Výhodou je, že na hranie nepotrebujete toľko miesta, ako som si pôvodne myslela. Pri inštalovaní hry si v nastavení do mapy zanesiete okraje svojho hracieho priestoru, aby ste si pri hraní napr. neublížili. Za mňa teda určite palec nahor a určite to ešte niekedy vyskúšam.

Hodnotenie Peti: 4 z 5

Hneď v úvode musím povedať, že vôbec nie som herný typ - počítačové hry ma nikdy nezaujímali a ani nerozumiem tým, ktorí sú schopní ich hraním stráviť dlhé hodiny. Keď sme dostali príležitosť vyskúšať virtuálnu realitu, tak ma to narozdiel od mojich kolegov nechalo úplne chladnou. Neskôr na mňa v hre prišiel rad. Povedala som si, že nebudem kaziť zábavu a hru si vyskúšam.

Po nasadení okuliarov som mala ľahký závrat, ale si len prvú minútu, než som si na okuliare a pocit virtuálnej reality zvykla. Hrala som hru BEAT SABER a za mňa to dopadlo prekvapivo dobre. Hra je dynamická, rýchla a sedí do rytmu hudby. Hru som si užila a bol to fajn zážitok, takže za mňa palec hore. Skúšala som ešte hru THE CLIMB, ale tá ma už natoľko neuchvátila.

Na meetingy, oslavy a ďalšie podobné udalosti to teda odporúčam. Aj keď je hra len pre jedného, tak verte, že sa pobavia aj všetci okolo. Keď si dáte ku hre aj pohár vína, bude celá hra o dosť zábavnejšia.

Hodnotenie Jitky: 5 z 5

Aj ja som sa, samozrejme, zapojila do testovania hier pre virtuálnu realitu. Vyskúšala som hry THE CLIMB a BEAT SEABER.
THE CLIMB rozhodne nie je hra pre niekoho, kto trpí závratmi. Pohľad z hory do hlbokého údolia a poletujúci vtáci okolo ma uistili, že horolezec zo mňa asi nikdy nebude. Hra sa mi vôbec nedarila - väčšina mojich pokusov do 2 minút skončila pádov dolu. A to aj napriek tomu, že som sa behom pádu snažila o niečo zachytiť. Pred samotnou hrou odporúčam si prečítať návod, ktorý nájdete na webe Adropu, pretože pri hre vám to veľmi pomôže. Sú tam finty, ako na to.

Na BEAT SEABER som sa vyslovene tešila. Moje očakávania boli naozaj vysoké - ide predsa o celosvetovo najúspešnejšiu hru.

Hra je akčná a nudiť sa určite nebudete. Aj keď je založená na jednoduchom princípe a má úplne jednoduchú grafiku, tak vás úplne pohltí. Podľa toho, čo si zvolíte, máte k dispozícii 1 alebo 2 svetelné meče (modrý a oranžový), ktorými musíte rozseknúť alebo prepichnúť rovnako farebné kocky, ktoré na vás nalietavajú.

Na kockách je pomocou šípiek naznačené, z akej strany by ste ich mali rozdeliť. Pokiaľ je na nich krúžok, stačí len bodnúť. K dispozícii je aj variant hry, kedy na kockách šípky nie sú, a vy ich môžete rozseknúť z ľubovoľnej strany. Aby ste to nemali jednoduché, do cesty sa vám stavajú prekážky v podobe rôznych stien, pred ktorými musíte uhýbať, alebo ktoré vás prinútia prikrčiť sa. Keď včas neuhnete alebo netrafíte určitý počet kociek, hra skončí. Kocky na vás nalietavajú tiež z rôznych strán, obtiažnosť sa postupne zvyšuje, rovnako aj počet kociek, ktoré musíte zlikvidovať. Aby sa vám kocky ničili ľahšie, hrá vám do rytmu skvelá hudba. Stačí pár minút a leje z vás ako z krhly. Nečakala by som, že sa pri tejto hre zapotím.

Aj pre ostatných ide o zábavnú hru, pretože na televízii je možné zobraziť len to, čo vidíte vy a ostatní sa môžu baviť tým, ako sa vyhýbate neexistujúcim stenám, ohýbate sa a mávate okolo rukami. Za mňa jednoznačne super zážitok a určite si ho rada zopakujem.

Hodnotenie Tomáša: 5 z 5

Počítačové hry som nikdy nijako aktívne nehral, preto ani hry vo virtuálnej realite ma veľmi nelákali. Keď som ale videl kolegov, ako okolo seba mávajú rukami a skvelo sa pri tom bavia, tak som neodolal a krátko som si taktiež virtuálnu realitu vyskúšal.

Hral som hru BEAT SEABER a veľmi som si to užil. Hra vyzerá veľmi jednoducho, pritom skvele zabaví nielen samotného hráča, ale aj celý kolektív, ktorý sa na neho díva. Rozhodne to nie je hra len pre jedného! Zážitok z hrania je super ako pre hráča, tak aj pre ostatných a na nejaké večierky, firemné teambuildingy, či podobné akcie je to jednoznačne skvelé. 

Prenájom virtuálnej reality až k vám domov + 10 VR hier

Prenájom virtuálnej reality až k vám domov + 10 VR hier

 • Popis aktivity:
 • Po vytvorení objednávky a výbere termínu vám kuriér dovezie virtuálnu realitu na vami zvolenú adresu. Potom už na vás čaká len poriadna dávka nových zážitkov.
 • Po nutnej inštalácii a spustení si užijete niekoľko hodín najrôznejších hier vo virtuálnej realite. Skvelé je, že po zážitku sa nemusíte o nič starať - kuriér si opäť po všetko príde a vykoná nevyhnutnú dezinfekciu hardvéru.

Nakúp s cashbackom

VIDEO – o virtuálnej realite od Adrop.sk

Hry, ktoré môžete vo virtuálnej realite vyskúšať:

 • Beat Saber – akčná hra so svetelnými mečmi, ktorými rozsekávate pohybujúce sa kocky tak, ako ukazujú šípky, to všetko za doprovodu hudby.

 • Superhot – hra ako z Matrixu, v ktorej po červených nepriateľoch strielate alebo hádžete čiernymi vecami, ktoré máte po ruke. Čas je ale vaša ďalšia zbraň, ten beží len keď sa hýbete. Zažite tak Matrix naživo, dokážete uhýbať guľkám.

 • Fruit Ninja – ako Ninja s katanou (tradičným japonským mečom) v každej ruke rozrezávate všetko ovocie, ktoré uvidíte. Hra má krásnu grafiku a príjemnú hudbu. 

 • Eleven Table Tennis – zahrajte si ping-pong bez toho, aby ste potrebovali druhého hráča, je to ako keby ste naozaj pri stole držali loptičku a pálku.

 • GunClub – akčná strieľačka pre všetkých, čo majú radi akciu a dobrodružstvo. Zachraňujete rukojemníkov a zbavujete sa nepriateľských vojakov, zombíkov a iných. 

 • The Room – úniková hra z prostredia Britského archeologického múzea na počiatku 20. storočia. Budete ako Sherlock Holmes lúštiť rébusy a záhady a dozviete sa veľa o vynálezoch minulého storočia.

 • The Climb – lezecká hra v prostredí ázijského zálivu alebo alpských vrchov. Iba vy, príroda okolo a skala pred vami.

 • Tilt Brush – počas hry relaxujte maľovaním vlastného trojrozmerného obrazu, na ktorý sa môžete pozrieť zo všetkých strán, môžete ním prechádzať alebo si pod neho ľahnúť. 

 • Job Simulator – vďaka tejto hre sa môžete stať tým, čo ste vždy chceli vyskúšať. Bude z vás napríklad šéfkuchár, automechanik, predavač, úradník, či iné. 

 • Angry Birds – hra na odreagovanie, v ktorej sa snažíte prakom vystreliť vtáčiky, ktoré majú za úlohu zbúrať domček zeleným nepriateľom.

VIDEO - Pozrite sa na ukážku z hry Beat Saber:

Niečo málo o Adrop.sk

Na internetovom obchode Adrop.sk sa stretnete s ponukou zážitkových darčekov, ktoré potešia predovšetkým športovcov, milovníkov áut a adrenalínových nadšencov, či gurmánov. Pre každého tu jednoducho nájdete to pravé. Či už by ste chceli niekoho obdarovať alebo si sami vyskúšať paraglajding, letecké simulátory, lety balónom, či školu šmyku, tak touto ponukou budete viac než nadšení. Inými slovami si vyberiete zo zážitkov v aute, vo vzduchu, rôznych pobytov, relaxácií, adrenalínových zážitkov, gurmánskych zážitkov, únikových hier a iných netradičných darčekov.

V ponuke zážitkov sa jednoducho zorientujete vďaka systému kategórií a podkategórií. Ľahko a rýchlo tak nájdete to pravé. Niet teda divu, že e-shop Adrop.sk sa na trhu drží už viac než 15 rokov a pýši sa radom spokojných zákazníkov. 

Za zmienku tiež stojí fakt, že máte 90 dní na vrátenie poukazu. Nemusíte sa teda báť, že by ste pri výbere siahli vedľa a poukaz by už nebolo možné vrátiť. A pre aký zážitok teda vyrazíte na Adrop.sk vy?

Podobné články