Recenzia Adrop: Súprava na výrobu piva, časť II.

Hoci je tradičným vianočným pitím vaječný likér, nebolo by to ono, keby sme si počas sviatkov nepochutnali aj na slávnom tekutom zlate. Kolegyňa Jana pred pár týždňami testovala sadu značky Craftiry na výrobu domáceho ležiaka z e-shopu Adrop. Pivo je už odležané a prišiel čas jeho degustácie. Ako sa podaril?

24. 12. 2022
Recenzia Adrop: Súprava na výrobu piva, časť II.

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

O tom, ako náš slávny ležiak vznikal, som už písala v prvej časti tejto recenzie. Teraz, keď je pivo konečne hotové sme sa všetci tešili na jeho ochutnávanie. Priznám sa, že proces čakania bol trýznivý, ale vedeli sme, že na jeho konci sa budeme môcť opäť všetci stretnúť a prežiť príjemný večer ochutnávaním. :-)

Fľašujeme


Prvá časť procesu varenia piva skončila uložením piva do pivnice v demižóne, kde niekoľko dní kvasilo.

Potom, čo sme demižón z pivnice priniesli, dali sme sa do fľaškovania. Do každej fľaše sme pridali 1 čajovú lyžičku dextrózy a potom dolili pivo. Všetkých 8 fliaš (4 litre), ktoré sme uvarili, sme uložili do chladničky a nechali ešte 14 dní ležať.

Adrop recenzia

Prichádza vytúžená degustácia


Ubehli 2 týždne a my sme konečne mohli ochutnať naše prvé pivko. Než sme fľašu otvorili, všimli sme si zákal, ktorý bol v každej fľaši. Trochu nás to vyľakalo (Nie je pivo skazené?), ale po naliatí a ochutnaní sme boli úplne v pokoji. Pravdepodobne išlo o bežné usadeniny, ktoré nie sú neobvyklé.

Pivo nebolo priezračné, ale kalné, ako sú napr. pšeničné alebo nefiltrované pivá. Výrobok mal typickú pivnú vôňu, ale zároveň boli dosť cítiť kvasnice. Pivo chutilo horko, silne kvasnicovo, ale veľmi dobre. My sme si na ňom naozaj pochutnali a teraz nás už čaká rozdanie fliaš kamarátom. Sme zvedaví, ako im bude naše pivo chutiť.

Craftiry: Súprava na výrobu piva – 12° ležiaka

Craftiry: Súprava na výrobu piva – 12° ležiaka

  • Doba prípravy: cca 30 minút
  • Doba varenia: cca 4,5 hodiny
  • Doba kvasenia: 6–10 dní
  • Doba uľahnutia: 14 dní

69,00 €

Nakúp s cashbackom

Hodnotenie

Aj keď je cena za sadu na výrobu piva trochu vyššia, jeho varenie, kvasenie a ochutnávanie nám prinieslo veľa zábavy a krásnych chvíľ strávených s priateľmi. Výsledný produkt chutí výborne a fakt, že sme si ho mohli vyrobiť sami, jeho chuť ešte vylepšuje. Odporučila by som ho každému milovníkovi poctivého horkého piva.

Celkové hodnotenie

  • homemade beer – čo je lepšie? :-)
  • pravá horká chuť
  • radosť priateľov z pivného darčeka
  • dlhé čakanie na degustáciu piva :) (kvasenie, uleženie)

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Podobné články