Recenzia diéty na 4 týždne Ketomix.sk

Zdravý životný štýl je cieľ, ktorý máme asi všetci. Nie vždy je pre nás ale také ľahké ho dodržiavať. E-shop KetoMix je tu na to, aby vám pomohol schudnúť alebo len naučiť sa jesť zdravo s mierou. Kolegyňa Anežka testovala, aké účinné a chutné ich nízkosacharidové proteínové potraviny sú.

28. 1. 2023 Anežka
Recenzia Ketomix.sk: Diétny program na 4 týždne pre ženy

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Už dlhšiu dobu som sa chystala na radikálnejšiu zmenu životného štýlu, ktorý sa z predcovidového veľmi aktívneho režimu posunul do postcovidového dobrého jedla si vychutnávajúceho pokojnejšieho režimu. A hoci som zástancom toho, že každý je krásny bez ohľadu na váhu či konfenčnú veľkosť, cítila som, že by som rada zase naštartovala aktívnejší spôsob života. Ak by som navyše ako bonus zhodila pred blížiacou sa dovolenkou nejaké to kilo, vôbec by som sa tomu nebránila :-).

Keď sa teda objavila možnosť recenzovať 4-týždňový diétny program od KetoMix, vzala som to ako príležitosť znovu nabehnúť na odľahčenejší režim. Treba podotknúť, že s tým všetkým, čo som o ketónovej diéte počula, som mala poriadne nahnané. Napriek tomu som do toho ale išla a urobila som vážne dobre!

► Čo je KetoMix diéta?


Ide o diétu založenú na optimálnom alebo mierne zvýšenom príjme proteínov a obmedzenom príjme sacharidov. Pokiaľ totiž telu cielene obmedzíte sacharidy, prejde na náhradný zdroj paliva, a tým sú ketónové látky (odtiaľ pochádza názov diéty). Ketolátky si telo vytvoria z vlastných tukových zásob, preto dochádza k ich odbúravaniu. Telo by malo začať tukové zásoby spotrebovávať už tretí deň od začiatku diéty, akonáhle prejdete do ketózy. Pri tejto diéte nie je nutné cvičiť, strážiť si kalórie alebo hladovať.

V praxi to teda vyzerá tak, že si na stránkach e-shopu KetoMix zvolíte vhodný diétny program či preferované produkty (ponúkajú ketomix manuál napríklad nízkosacharidové dezerty, pochutiny alebo napríklad hlavné jedlá), dostanete brožúru, ktorá celý proces ketodiéty podrobne popisuje a radí, čo robiť , a môžete začať s diétovaním. K dispozícii máte navyše kontakt na odborníkov z KetoMix, ktorí sú pre vás stále dostupní a odpovedia na každú vašu otázku (to som veľmi ocenila!).

Diéta pozostáva z 3 fáz: 2 redukčných a 1 stabilizačná, počas ktorých máte nad rámec KetoMix jedál povolené presné množstvo ďalších potravín, ako sú orechy, zelenina či vajcia.

Testovanie začína


Keď mi balíček do práce prišiel, mala som skoro problém ho odniesť. Obsahoval totiž skutočne veľa produktov, z čoho som ale mala radosť, pretože variabilita jedál bola väčšia. Jedlá mi prišli v podobe prášku, ktorý stačí v rôznych pomeroch zmiešať s vodou, prípadne tepelne upraviť, a bolo hotovo. V balíčku som našla:

 • 1 proteínový kokteilbalíček ketomix
 • 3 sladké príchute (vanilkovú, čokoládovú, jahodovú)
 • 3 proteínové polievky (syrovú, zeleninovú, kuracie)
 • 1 palacinky
 • 2 raňajkové kaše (čokoládovú, banánovo-jablčnú)
 • 2 proteínové omelety (syrovú, zeleninovú)
 • 1 žemľu
 • 1 proteínový puding
 • 1 konjakové rezance
 • shaker, odmerku, jedálniček zadarmo

Začínam zostra alebo 1. fáza


Prvá redukčná fáza tejto diéty je najstriktnejšia. Jete 5x denne jedno z dodaných proteínových jedál a navyše máte povolených max. 500 g vybranej zeleniny (brokolica, kapusta, uhorka...), 30 g povolených orechov / 90 g avokáda / 90 g zelených olív / 45 g čiernych olív, 30 g povoleného oleja (napríklad na restovanie alebo do šalátu), 2–3 litre povolených tekutín, prípadne ešte 1 vajce a 50 g nízkotučného tvarohu.

Tejto fázy som sa bála, a to predovšetkým preto, že nevydržím bez sladkého. Ranná kaša, puding alebo proteínové koktaily sú však sladké viac ako dosť, a tak mi ani táto chuť nechýbala a vôbec som nemala potrebu nijako hrešiť. S čím som ale mala problém od samého začiatku, bolo časové dodržiavanie jedál (mali by ste jesť vždy po 3 hodinách). Aj napriek tomu, že som si všetko pripravovala dopredu, bol niekedy môj rozvrh taký nepravidelný, že som často nestíhala 3-hodinové intervaly dodržiavať. Nepomohol tomu ani fakt, že hoci samotné jedlá sú pripravené veľmi rýchlo, strávite veľa času krájaním a pripravovaním veľkého množstva zeleniny.

Hoci mi vlastne všetky jedlá, ktoré som dostala, viac menej chutili, po čase začala byť diéta dosť monotónna a ja som začala vymýšľať, ako by som ju ozvláštnila. V tej chvíli som veľmi ocenila recepty, ktoré som našla ako v priloženej brožúrke, tak na stránkach e-shopu. Vďaka nim som napríklad začala robiť ranné lievančeky z proteínovej kaše, tvarohový koláč alebo napríklad čokoládové brownies (všetko pridaním vajcia či tvarohu), ktoré nemali chybu!

V prvej fáze som bola 3 týždne – plánovala som síce iba dva, ale „dietovala“ som aj cez Vianoce a diétu som nezvládla 100 % dodržať, preto som si ten stratený týždeň pridala k dobru. Po pár dňoch diéty som očakávala príchod tzv. „keto chrípky“, napodiv som ju ale nezaznamenala a bolo mi celý čas dobre.

Diétny program na 4 týždne pre ženy

Diétny program na 4 týždne pre ženy

 • Počet porcií: 140
 • Alergény: mlieko, sója, vajcia, pšenica, zeler
 • Nie je vhodné pre: tehotné a dojčiace ženy

169,60 €

Nakúp s cashbackom

Druhá fáza povoľuje uzdu


Druhá redukčná fáza pre mňa bola paradoxne náročnejšia, pretože som zrazu mohla 2 jedlá za deň vymeniť za „bežné proteínové jedlá“. To ale neznamenalo, že by som si mohla dať napríklad špagety :-). Povolené jedlá a ich množstvo som mala opäť vypísané v brožúrke – jednalo sa napríklad o 100 g chudého mäsa alebo napríklad 150 g skyru. Musela som teda oveľa viac vymýšľať, ako to skombinovať, aby som si pochutnala, ale súčasne nemala hlad. Vykúzlila som si napríklad plnené šampiňóny s brokolicou a lososom.

Tiež som si mohla pridať jednu porciu ovocia (hurá!), ani tu to teda s množstvom nebolo nijako prevratné (140 g jahôd, 90 g kivi atď.), napriek tomu som ho veľmi ocenila na raňajky. Túto fázu som držala 2 týždne.

Tretia fáza zabráni jojo efektu?


Tretia fáza je stabilizačná a vlastne už do samotného programu nepatrí. Všetkých 5 jedál je totiž zložených z bežných potravín a vlastne je na vás, ako sa k svojmu jedálničku postavíte. Pokiaľ by ste totiž príliš rýchlo začali jesť zase všetko (predovšetkým sacharidy), zhodené kilogramy by sa mohli veľmi rýchlo vrátiť na svoje pôvodné miesto.

S touto fázou som mala a stále mám jednoznačne najväčší problém, pretože zrazu nemám barličku proteínových instantných jedál, ani presný návod, čo jesť. KetoMix samozrejme ponúka príkladový jedálniček, takže inšpiráciu mám (+ plnú podporu z ich strany). Pocitovo však mám strach, aby som niečo zle nevypočítala a nevrátila sa zase do stavu pred diétou. Verím ale, že časom nájdem optimálnu cestu, ktorou sa vo svojom post-keto stravovaní dať. Zatiaľ stále skúšam nové veci a predovšetkým „low carb“ recepty, vyhýbam sa pečivu a prílohám a strážim si veľkosť porcií.

Čo na to chuťové poháriky?


Čo sa týka chuti jednotlivých pokrmov, rozhodne u mňa vyhrala proteínová palacinka, ktorá je v kombinácii s tvarohom skutočnou lahôdkou. Chutili mi aj ranné proteínové kaše, tie sú krásne sladučké a dobre zasýtia. Pochutnala som si aj na ochutenom proteínovom kokteily, ktorý som si väčšinou dávala, keď som nebola doma a potrebovala rýchly príjem energie.

V prípade omeliet a polievok som si užívala možnosť experimentovať. Ak ich jete samotné, môžu niektoré príchute chutiť trochu „instantne“. Ja som sa ale snažila vyhrať sa s každým jedlom, a tak som niekedy dala do polievky menej vody a hneď vykúzlila omáčku (napríklad na konjakové rezance), alebo som omeletu zmiešala s kapustnicou a dala v miske zapiecť do rúry. Veľmi som si tiež obľúbila keto verziu segedínu, teda kyslej kapusty povarenej v proteínovej polievke (samozrejme s poriadnou dávkou obľúbeného korenia).

Trochu nepríjemný bol fakt, že sa jednotlivé pokrmy zle rozmiešavajú a je naozaj potrebné pripravovať ich s shakerom, aby v nich neboli hrudky. To ale nemusí byť vždy najpríjemnejšie, obzvlášť keď pracujete s vriacou vodou.

A ako to celé dopadlo?


Diétu som aj s cca týždennou vianočnou pauzou držala 5 týždňov, pričom som každý týždeň nalačno vykonávala meranie a váženie. Veľkú radosť som mala z toho, že som každý týždeň videla na váhe o kilo nižšiu hodnotu (a to aj po tých povolených Vianociach) – dohromady som teda zhodila 5 kíl. Trochu horké bolo zistenie, že som najviac centimetrov zhodila cez prsia (to som ale očakávala), a to 6 cm. Ďalšie merané partie, ako je pás, boky, stehno alebo ruka ubudli tiež, nie už však tak razantne (s mojimi mierami v páse som však po diéte nadmieru spokojná).

Všeobecne by som povedala, že keto diéta pre mňa bola prospešná v mnohých smeroch. Nielenže som presne podľa očakávania nabehla na zdravší životný štýl a cítim sa fyzicky oveľa lepšie (mám dokonca aj viac energie), ale naučila som sa aj veľa vecí o jedle ako takom, zvykla som si na rozumnejšie porcie (mäsa mi teraz stačí oveľa menej ako skôr) a čo si budeme hovoriť... zdvihla si aj sebavedomie. Rozhodne ho odporúčam každému, kto by chcel v tomto ohľade svoj život zmeniť, ale sám si na to netrúfne.

Celkové hodnotenie

 • účinky
 • chuť jedál
 • jednoduchá príprava
 • dostupné poradenstvo
 • vyššia cena
 • časovo náročnejšie dodržiavanie programu

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Anežka

Autor Anežka

Anežka je naším najväčším odborníkom na české texty vrátane gramatiky, ktorú má v rukáve. Je vidieť, že češtinu miluje a rovnako tak knihy snáď všetkého druhu. Niekto nemôže ani vidieť kôprovú omáčku a niekto zas text, kde sa použije napríklad čiarka namiesto bodkočiarky. Okrem toho ju baví cestovanie, ale s nadšením sa venuje aj deťom, ktoré vedie na hodinách aerobiku. 

KetoMix.sk logo

O KetoMix.sk

S KetoMix.sk vás bude chudnutie baviť! Keto jedlá s vysokým obsahom proteínov, vhodných tiež pre vegánov a celiatikov vám pomôžu schudnúť bez jojo efektu natrvalo. Objavte ketónovú diétu na Ketomix.sk s dopravou zadarmo od 54 €.

Podobné články