Recenzia Ketomix.sk: Balíček keto diéty na 2 týždne

Počuli ste už o Keto diéte. Ketomix.sk vám ukáže ako sa chudne. Prečítajte si formou denníka recenziu balíčka keto diéty pre ženy.

12. 1. 2019 (aktualizácia 22. 3. 2023)
Recenzia Ketomix.sk: Balíček keto diéty na 2 týždne

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 4,5 / 5

Proteínová diéta je čím ďalej tým viac populárna, medzi propagátorov diét na tomto princípe patrí veľa známych osobností. My sme sa k proteínovej diéte dostali cez Mahulenu Bočanovú, ktorá je tvárou značky KetoMIX. KetoMIX sme si vygooglili a po preštudovaní Heuréky, kde má táto značka 93% spokojnosť zákazníkov, sme sa dostali k viacerým recenziám. Z celkového počtu 666 overených recenzií, ich je 614 pozitívnych, preto sme neváhali a produkt si na skúšku objednali tiež.

Proteínová dieta, o čo ide?

Celá diéta je postavená na minimálnom príjme sacharidov/cukrov, oproti tomu je naopak zvýšený príjem bielkovín, prípadne aj zdravých tukov. Princíp diéty je teda postavený na minimálnom príjme sacharidov, ktorý by nemal presiahnuť 50 gramov za deň. Pre niekoho je tento údaj desivý, no je nutné brať na vedomie, že sa nejedná o dlhodobý životný štýl, ale o krátkodobejší program, ktorý vás naučí jesť pravidelne, nad jedlom premýšľať, jesť dostatok zeleniny a poriadne piť. Vlastne vás skrátka nakopne a pomôže vás preorientovať na zdravý životný štýl.

https://www.plnapenezenka.cz/upload/pages/ketomix-vyhody.jpg

Je to zázrak? Áno, aj nie! Pre niekoho môže byť zázrakom rýchly úbytok váhy, ale nejedná sa o žiadne kúzlo. Diéta je založená na ketóze, kedy vaše telo začne využívať ako zdroj energie tuky. Za normálnych okolností telo berie potrebnú energiu z prijatých sacharidov/cukrov, ale keď telu túto živinu nedodáte, tak po cca troch dňoch sa preprogramuje a energiu začne čerpať z tukov, vďaka čomu ich páli. Prvých pár dní, kým sa telo do ketózy dostane sa môžu objaviť mierne problémy, bolesť či motanie hlavy, slabosť alebo malátnosť. Tento stav je spôsobený práve prechodom vášho tela do ketózy, problémy do cca 3 dní zmiznú a naopak sa dostaví príval energie.

Dôležité: veľmi dôležité u diéty je zvýšiť príjem tekutín, obyčajnej vody, najlepšie 2-3litre denne (Peťa, keď mala naozaj chuť na niečo dobré, siahla po plechovke zero koly. Vieme, že sa nejedná o zdravú variantu riešenia, ale pre psychickú úľavu raz za čas, prečo nie.). Je potrebné si naozaj dávať pozor, aby išlo o kolu bez cukru, pretože akýkoľvek cukor by vás mohol z ketózy vyhodiť a znovu by trvalo pár dní kým sa do nej opäť dostanete. Takže sladenie a ďalšie energeticky bohaté potraviny sú zakázané.

Ďalším dôležitým bodom programu je príjem zeleniny, „keto jedlá“ teda doplňujte odporúčanou zeleninou. Odporúčanou preto, lebo sú určité druhy zeleniny, ktoré v sebe obsahujú značné množstvo cukru a ten by vás z ketózy mohol taktiež zbytočne vyhodiť.

Medzi odprúčanú zeleninu patrí špenát, zeler, uhorka, cuketa, baklažán a ďalšie, ich presný výpis nájdete na stránkach KetoMIXu.

Diéta je vhodná iba pre zdravých jedincov, ktorí nie sú nejakým spôsobom náchyli na choroby obličiek, srdca a ďalších orgánov. Ak si svojim zdravotným stavom nie ste úplne istí, poraďte sa radšej so  svojim lekárom. Diéta tiež nie je vhodná pre tehotné a kojacie ženy.

Čo obsahuje balíček keto diéty na 2 týždne?

NÁPOJ - dobrá rozpustnosť; je lepšie po namiešaní nechať kokteil pár minút odstáť, čím ľahko zhustne a dodá vám väčší pocit sýtosti. Chuťovo prirovnávame k detskému sunaru či srvátkovému nápoju. Do nápoja sa pridáva príchuť, ktorých je momentálne v e–shope v ponuke sedem, vyskúšali sme príchuť kávy, kokosu a lesných plodov.

TIP Plnej Peňaženky: zmiešajte kokteil s trochou vody, orieškami, slnečnicovými semiačkami a strúhaným kokosom. Lyžičkou vytvarujte na papieri na pečenie „sušienky“ a upečte v rúre.

Príchuť do nápoja káva - jemná, nie príliš sladká, za Peťu z odskúšaných príchutí najlepšia.

TIP Plnej Peňaženky: pridajte do nápoja s príchuťou kávy jedno vychladené espresso, vznikne vám výborný nápoj podobný ľadovej káve Eis Kaffee.

Príchuť do nápoja kokos - táto príchuť Peťu príliš neoslovila. Hanku naopak áno, rovnako ako ostatných diskutujúcich na facebooku. Tu je práve táto príchuť vychvaľovaná najviac.

Príchuť do nápoja lesné plody - ďalšia veľmi dobrá príchuť, keď je drink vychladený, chutí ako jogurtový nápoj.

KAŠE

Banánovo - jablková príchuť- chuťovo cítime naozajstný banán, kaša nie je presladená, no pritom sladká a bez chemickej chuti.

Čokoládová príchuť – chuťovo celkom dobrá kaša, čokoládová chuť je prirodzená.

TIP Plnej Peňaženky: pre väčší pôžitok pridajte trochu strúhaného kokosu alebo nadrobno nakrájané oriešky, prípadne iné druhy semienok.

OMELETA - my sme vyskúšali tú so syrovou príchuťou. Omeleta sa pripravuje iba miešaním prášku s vodou, môžete pridať aj nakrájanú cibuľku, špenát či ďalšiu zeleninu. Výhodou omeliet je to, že sa z tejto zmesy dá vyrobiť veľa ďalších dobrých jedál, viď Tipy Plnej Peňaženky.

TIP Plnej Peňaženky: vyskúšajte si z omelety upiecť žemľu (stačí zmiešať cca 50 ml vody, pridať lyžičku rasce, pomaly primiešať našľahaný bielok, zmes dať na pečiaci papier a piecť na 200 stupňoch cca 20 minút. Zmes v rúre nabobtná a po upečení vyzerá ako naozajstná žemľa). Chuťovo je žemľa veľmi dobrá, odporúčame po upečení rozrezať a pridať špenát, kyslú kapustu či inú zeleninu.

Tip Plnej Peňaženky II: zmes pripravíme podľa návodu, pridáme jeden našľahaný bielok, nakrájané šampiňóny a špenát (môžeme pridať viac druhov zeleniny, hlivu ustricovú atď.) dochutíme bylinkami a soľou, ľahko premiešame a zmes prelejeme do hlbokého taniera. Vložíme na cca 2 minúty do mikrovlnky, zmes sa pekne prepečie a vďaka bielku dostane nadýchanú štruktúru. Následne preklopíme na tanier, posypeme šalátom a máme super vajíčkovú omeletu, z ktorej nie je cítiť žiadna prášková pachuť.

ŽEMLIČKY - ako prílohu k zelenine sme si častokrát upiekli žemličky. Stačí zmiešať jednu odmerku s cca 15 ml vody a vytvarovať bochníky. 

POLIEVKY

zeleninová príchuť - chuťovo polievka pripomína zeleninový vývar, je menej slaná, prášok sa rozpustil dobre.

TIP Plnej Peňaženky: Na suchú panvicu dajte listy špenátu, pár guľôčok baby kelu a pár šampiňónov, zeleninu chvíľku poduste a pridajte do polievky. Takto môžete pridávať akúkoľvek dovolenú, nie príliš sladkú, zeleninu (karfiol, brokolica, zeler, petržlen…)

guľášová príchuť - táto polievka nám bohužiaľ nesadla, skúšali sme vylepšiť korením, kapustou, hlivou ustricovou a ďalšou zeleninou, no bohužiaľ, produkt si nás nezískal. Z polievky je cítiť prášková chuť a za nás sa jednalo o jediný produkt, ktorý sme nespotrebovali a ani nespotrebujeme.

syrová príchuť - polievka nenadchne ani neurazí, má neutrálnu chuť. Pridaním mierne povarenej brokolice a karfiolu dostane polievka dobrú chuť, no samotná bez zeleniny nás príliš neoslovila.

Denník diétneho plánu na 2 týždne

Hanka a Peťa sa rozhodli vyskúšať obľúbenú proteínovú diétu. Vybrali si balíček pre 4 týždňový plán a poctivo si všetko rozdelili. Rozhodli sa pre dvojtýždňový program, v priebehu ktorého si písali denník, kde zaznamenávali svoje pocity.

Poďme sa pozrieť, ako sa im počas diéty darilo a aké dosiahli výsledky.

1.deň  

PEŤA -  na diétu som nabudená, som na ňu aj psychicky pripravená a teším sa na výsledky. Z toho dôvodu mi prvý deň dodržovania stravy nerobil problémy, mala som štandardne päť jedál, tri boli kokteily, ďalšie boli polievky, do ktorých som pridala na vode podusený špenát so šampiňónmi. Prvý deň OK.

HANKA – som pravý opak Peti, čo sa stravovania týka. Idem do toho po hlave a som zvedavá ako to zvládnem. Nie som zvyknutá jesť pravidelne, ani dodržiavať pitný režim. Diéty mi doteraz boli cudzie. Tajne dúfam, že sa vďaka KetoMIXu moje “nezdravé” návyky aspoň upravia. Prvý deň som zvládla bez problémov, mala som 5 jedál, 3x kokteil, guľášovú polievku s prídavkom kyslej kapusty a na vode podusenej hlivy ustricovej (bol to pre mňa trest) a na desiatu kašu s čokoládovou príchuťou. Až na polievku to bolo OK, tu musím nabudúce viac dochutiť.

 

2. deň  

PEŤA - pocit hladu, ale myslím, že sa jedná iba o psychický, keďže viem, že nič okrem produktov Ketomix a odporúčanej zeleniny nemôžem. Podľa inštrukcií pijem 3 litre vody denne, do ktorej si rada pridám citrón ši nadrobno nastrúhaný  zázvor.

HANKA - som prekvapená, no zatiaľ nepociťujem očakávaný hlad, skôr chuť dať si niečo normálne. Okrem kokteilov z ostatného jedla nadšená nie som. Verím však, že je to o zvyku a tiež o samotnej príprave. Som v pohode, dobrá nálada ma neopúšťa, energie mám zatiaľ dosť.

 

3. deň

PEŤA - váhový úbytok 1,5 kg - únava, slabosť, zo stránok Ketomixu som vyčítala, že sa jedná o klasický pocit v žalúdku pri držaní diéty. Do ketózy sa ženské telo dostáva cca štvrtý deň, kedy by tento stav slabosti mal odznieť. Aj keď som mala v noci kvalitný a dlhý spánok, celý deň sa mi chce spať, brucho trochu sklaplo, ale to bude asi odvodnením. Aj keď pijem veľa, mám neustále pocit smädu.

HANKA - po dvoch dňoch 1,6 kg dole. Dnes som si na príprave jedla dala viac záležať, keďže sa prvýkrát dostavil pocit hladu.  Nielenže som doplnila viac zeleniny v podobe bielej papriky, šalátovej uhorky a avokáda, na večeru som si urobila omeletu s vyšľahaným bielkom, šampiňónmi a čerstvými bylinkami, pripravenú v mikrovlnnej rúre. Chutila mi a mala som pocit, že jem niečo normálne. Guľášovú polievku však nezvládam dochutiť. Stále prášková príchuť.

 

4. deň

PEŤA - váhový úbytok 2 kg - úbytok na váhe je už dosť viditeľný, ale pripisujem to menštruácii, ktorú som mala na začiatku programu a veľkému zavodneniu tela. Celkový pocit super, ráno som sa prebudila s plochejším bruchom, nie som nafúknutá, cítim sa skvelo a mám viac energie ako predošlý deň. Cez noc som mala trošku hlad, ale to dávam za vinu voľnej sobote kedy som nemala nič na práci a tak som na jedlo myslela intenzívnejšie.

HANKA - po štyroch dňoch KetoMixu úbytok váhy rovné 2 kilá. S jedlom stále bojujem, nadšená nie som. Okrem kokteilov, tie mi chutia všetky a najviac s kokosovou príchuťou. Na obed som si dala syrovú polievku s prídavkom brokolice, dalo sa – stačí len zľahka dosoliť a pridať trošku byliniek. Chutí mi viac ako guľášová, nie je z nej cítiť toľko prášku. Priebežne zobkám rôznu zeleninu a oriešky. Na večeru som si dala  ľahko orestované fazule na troške olivového oleja s bylinkami, mierne okorenené. Zakusovala som to proteínovými žemličkami, ktoré som pripravila podľa receptu.

PS: vzhľadom k tomu, že som brožúru s receptami zabudla v práci, musela som improvizovať. Na internete som žiadne recepty ketomix nenašla... Spomenula som si na podporu na stránkach KetoMIX, ktorá má fungovať 24 hodín denne. Preto som sa na nich okolo 19 hodiny obrátila. Najprv to nevyzeralo veľmi nádejne. Terezka (ak si dobre pamätám meno) mi veľa šancí k dosiahnutiu online jedálničku neposkytla, avšak po predstavení mena na koho bola objednávka vytvorená bola zhovorčivejšia a ponúkla mi poslať recepty vo forme PDF na môj mail. Následne sme sa dohodli a dostala som odkaz na Magazín KetoMix, kde som potrebný recept našla. Škoda len, že na ne neodkazujú aj na svojich stránkach. Majú však na to určite svoj dôvod.

 

5. deň

PEŤA - váhový úbytok stále 2 kg - dnešok bol fajn, ráno som sa prebudila s dostatkom energie a vydala som sa na 15 km prechádzku do lesov, pri strmšom výšľape sa mi trochu motala hlava (asi absencia cukru), ale inak v poriadku. Bez problémov. Vylepšila som svoj “chlebík” z omelety tak, že po upečení a vychladnutí ho rozrežem a pridám poriadnu dávku kyslej kapusty - samozrejme nedosladenej, klasickej v sáčku.

HANKA -  pribrala som 0,3 Kg!!! Musím byť dôslednejšia a dodržiavať 3 hodinové pauzy medzi jedlami. Mám s tým problém a jem nepravidelne. Následkom toho sa prejaví pocit hladu a zjem toho viac ako by som mala. Ako tradične som začala rannou kávou s trochou mlieka a kokteilom. Zaradila som viac zeleniny - zisťujem. že polievky naozaj nemusím, tak sa snažím poskladať jedálniček tak, ako to len ide…. omeleta, kokteily, zelenina….

Dnes som prešla ťažkou skúškou. Strávila som popoludnie na chalupe, kde sa konala každoročná šarkaniáda – oheň, pečené špekáčiky, pivo ... Musím samú seba pochváliť! Všetkým nástrahám som úspešne odolala a namiesto piva som si dala 2x strik, v ktorom prevládala voda a suché víno bolo skôr na ovoňanie (celkom ani nie deci). Nabudúce si nesmiem zabudnúť nízkosacharidové víno KetoMIX.

 

6. deň

PEŤA - váhový úbytok 2,5 kg - nemohla som dospať ráno, kedy som mala úprimnú chuť na kokteil. Musím povedať, že som chuťami produktov veľmi prekvapená a ráno som si kokteil vylepšila pridaním silnej kávy. V priebehu dňa žiadny problém, len ma produkty trochu „nafukujú“, možno je to kvôli zelenine, ktorú jem väčšinou surovú.

HANKA: som späť … celkový váhový úbytok 2,3 kg.  Jedlo v priebehu dňa už len klasicky a s malými obmenami, polievku som vypustila úplne. Na obed som si urobila omeletu a na večeru som si dala kokteil. S pravidelnou stravou už nemám takmer žiadny problém. Pocit hladu pomaly mizne.

 

7. deň

PEŤA: váhový úbytok 2,5 kg -  dnes som prešla ohňom, bola som na oslave narodenín, ale vydržala som. Na začiatku diéty som sa rozhodla, že dám prednosť dlhodobým cieľom než krátkodobým potešeniam. Diétu chcem naozaj dodržať a vyskúšať, aj keď som umierala túžbou po víne, prekonala som sa a vydržala.

HANKA: Dnes som podnikla ďalšiu prechádzku, bolo to fajn, len som sa večer cítila vyčerpaná. Celkový úbytok po týždni je 2,6 kg. Už to nejde tak rýchlo ako na začiatku, ale som spokojná. Teším sa, že sa ďalší deň „preklopím“ do 2. fáze a zaradím do jedálničku ďalšie povolené potraviny. Hlavne si môžem dať jedno „normálne“ zdravé jedlo.

Po skúsenostiach zo začiatku diéty, kedy som nebola veľmi dobre nachystaná, idem na nákupy. Kúpila som si kuracie prsia a lososa. Teším sa ako malé dieťa. Až teraz si uvedomujem, ako mi bežné jedlo chýba. Idem o kúsok ďalej, majú celkom fajn vianočnú výzdobu ... potrebujem relax ... idem okolo stánku s tortami a zmrzlinou ... miznem rýchlo preč. Zastaví ma až stánok s orieškami a suchými plodmi. To môžem, to je dovolené. Nakúpim mandle, vlašské orechy, lístkové orechy, slnečnicové semiačka. Priznávam, že to „lezie celkom do peňazí“, ale na druhú stranu ušetrím vďaka KetoMIXU. Nechala som sa presvedčiť na ochutnávku (slečna ma nemusela dlho prehovárať) makadamových orechov. Sú vynikajúce. Spokojná odchádzam domov s parádnym nákupom.

 

8. deň

PEŤA: váhový úbytok 3 kg – som na seba pyšná, že som včera oslavu zvládla bez alkoholu, nielenže ma ranný pohľad do zrkadla teší, ale vstávanie bez opice bolo tiež super :) Dnešný deň zvládam v pohode, ráno pred prácou som bola na squashi, myslela som si, že budem na kurte chodiť bez energie, predsa len, nemám žiadny cukor, ale nakoniec super. V práci mám chuť na niečo fajné, tak som si dala vlašské orechy a pár pistácii. Produkty mám už odskúšané, viem čo mi ako chutí takže sa na každé jedlo teším.

HANKA: Zrelaxovaná po víkende vstávam svieža a odpočinutá. Úbytok na váhe 3,1 kg. Raňajkovala som kávu s kokteilom a na desiatu som si dala kopec zeleniny a niečo málo orechov. No a konečne to prišlo ... miešaný zeleninový šalát s kúskom lososa urobeným v mikrovlnke s troškou byliniek a pár kvapkami olivového oleja. MILUJEM jedlo! Po návrate z práce kokteil, zelenina a orechy. Na večeru čokoládová kaša so slnečnicovými semiačkami.

 

9. deň

PEŤA - váhový úbytok 3,5 kg – som prekvapená, ako idú kilá rýchlo dolu. Naozaj som nečakala, že deviaty deň budem mať takmer 4 kg úbytok. Na desiatu som si urobila znova keto žemličky, ktoré som tentokrát naplnila spareným špenátom a šampiňónmi. Je to fakt dobrá varianta klasického pečiva. Ranný kokteil som už klasicky vylepšila silným pressom.

HANKA: Mám krízu. Ani 3,3 kg dole po deviatich dňoch ma neuspokojuje :) Som premotivovaná. Ráno káva, kokteil, v priebehu doobedia oriešky, niečo málo zeleniny a až potom obed. To isté ako včera, mňamka. Na desiatu kokteil, na večeru omeleta s hlivou a čerstvými bylinkami. Dnes som mala dosť behania a po 8 hodinovom pracovnom výkone som totálne vyšťavená.

 

10. deň 

PEŤA: váhový úbytok 4 kg - 4 kilá za desať dní super, som nadšená a takýto úbytok po tak krátkej dobe je motiváciou a hnacím motorom. Ďalej nepoľaviť a vydržať. Dnes super, energia je, jedlo mi chutí, pocit dobrý.

HANKA: Mám angínu + antibiotiká. Už viem, prečo som bola včera tak unavená a mrzutá. Jedlo je už zabehnutý režim, na obed pre zmenu plátok kuracieho so šampiňónmi, fazuľou a špenátom. Bolo to fajn. Váhový úbytok 3,6 kg.

 

11. deň 

PEŤA: váhový úbytok 4 kg - jedlo v poriadku, ale prepadla ma šialená chuť na biele víno. Na stránkach Ketomixu je online chat, ktorý som využila a opýtala sa či môže pohárik suchého bieleho vína ketózu narušiť, dievčatá z chatu mi povedali, že nie, tak som si jeden pohárik dopriala. Ak mi niekedy niečo chutilo, tak to som ešte nezažila chuť dobrého vína po takmer 2 týždňoch abstinencie.

HANKA: Oriešky sú nebezpečné a nie len tie :) Včera som neupratala misku a zjedla som v priebehu dňa pri počítači všetky čo tam boli. Navyše predchádzajúci deň a dnes vďaka nachladnutiu takmer bez pohybu. Niekde som čítala (myslím, že to bolo v príručke Ketomixu), že je dobré sa vážiť každý deň, že to môže byť demotivujúce. NAOPAK. Keď si myslím, že sa celý deň stravujem ako mám a ráno je moja váha o 100g vyššia ako predchádzajúci deň, hneď viem, že som niečo podcenila. Bez tejto skúsenosti si to totiž nikto nepripustí, začína ma baviť sledovať svoje telo, ako sa chová a začína sa mi páčiť tá pomyselná moc to ovplyvniť.

 

12. deň

PEŤA: váhový úbytok 4 kg - dnes v poriadku, nič čo by ma vykoľajilo.

HANKA: Už aj pre mňa naučená klasika. Kokteily, šalát s tuniakom. Dnes za trest ani oriešok, placky z omelety a syrom Cottage. Na pitie voda - sladké limonády a pod. mi nechýbajú. Váhový úbytok 3,9 kg.

 

13. deň

PEŤA: váhový úbytok 4,5 kg - dnes znova všetko v poriadku, jedlá chutné, energia je, radosť z plochého brucha tiež.

HANKA: Premýšľam čím si oživiť jedálniček. Kokteily, omelety a mäso so zeleninou mi už nestačia. Pridala som k raňajkám 2 miešané vajíčka bez pečiva, iba so zeleninou čím som uspokojila svoje chuťové bunky. Pijem viac nesladené, ovocné a zelené čaje. Váhový úbytok 4,4 kg.

 

14. deň

PEŤA: váhový úbytok 5 kg - dnes je posledný deň programu, naozaj som nadšená, 5 kíl dole za dva týždne je úplne super. Až na pár slabých chvíľ som nebola vôbec hladná, každý deň som jedla pol kila odporúčanej zeleniny a keď prišla chuť na niečo iné, dala som si orechy alebo 100% orieškové maslo.

HANKA: Dnes mám naplánovaný koniec diéty. Sľúbila som si, že si tento deň naozaj užijem. Na raňajky som si dala varené vajíčko s čerstvou zeleninou a samozrejme kávu. Na obed kurací špíz s paprikou, cuketou a cibuľou. V priebehu dňa 2 kokteily a na večeru syrovú omeletu so špenátom. Môj celkový váhový úbytok je 4,7 kg. Som nadšená. Mala som za cieľ 2 kg týždenne čo som prekonala, takže super.

Zhodnotenie diéty

PEŤA: Dnes je to týždeň po diéte, od ukončenia programu mám naviac cca 0,5 kila, stravujem sa tak, že ešte striedam Ketomix jedlá s klasickými jedlami, aby bol prechod pozvoľný. Musím uznať, že ma tento program naučil pravidelne jesť, piť a zamerať sa viac na skladbu svojho jedálničku. Za seba môžem ketomix diétu odporučiť a dávam 5 hviezdičiek z 5.

HANKA: Rovnako ako Peťa hodnotím diétu Ketomix s týždenným odstupom. Pretože milujem klasické jedlá, torty ku káve a veľa ďalšieho, predpokladala som, že to bude kruté a že to po pár dňoch vzdám. Ale bola som rozhodnutá nepodľahnúť pokušeniu a chcela som vydržať naplánovaných 14 dní diéty.

Nad moje očakávania sa to naozaj dá zvládnuť. Dôležité je odhodlanie a rozmaznávanie samého seba v pravidelnosti a príprave toho čo jete. Akonáhle si osvojíte správne návyky, nemusíte sa ani obávať strašiaka v podobe „jojo efektu“. Stále si robím kokteily – tie som si obľúbila a tiež si viac vyberám čo budem jesť. Samozrejme si dám aj jedlo, ktoré má oveľa vyšší kalorický príjem, no na druhú stranu viem, že na oplátku to chce viac pohybu a ďalšie jedlo nahradiť napríklad zeleninou alebo práve kokteilom.

Aj keď som KetoMIX nedržala podľa predpísaného plánu minimálne 4 týždne, musím potvrdiť, že spĺňa to, čo sľubuje.

Kritický bol pre mňa 1. týždeň, kedy som bola „odkázaná“ iba na stravu KetoMIXu. Avšak ak by som sa rozhodla schudnúť, tak určite týmto spôsobom. Diéta nie je drastická a dá sa vydržať. Naviac v druhej fáze, keď môžete 2 jedlá nahradiť bežnou stravou je to iba o tom či podľahnete chutiam na niečo „zakázané“.

Za mňa má KetoMIX 4 body z 5. Myslím, že na polievkach, ktoré v prvej fáze podľa môjho názoru nahrádzajú hlavné jedlo dňa a kedy je diéta „najkrutejšia“, sa dá ešte zapracovať.

Na záver by som pridala niekoľko rád tým, ktorý nikdy v minulosti nedržali žiadnu diétu, rovnako ako ja.

 1. Začiatok diéty si dôkladne načasujte a to tak, aby ste sa v 1. fáze zbytočne nedostali do “hriešnych” situácií (Vianoce, oslavy, dovolenka, ... ).

 2. Deň pred začiatkom diéty si zájdite na nákup! Nakúpte všetko čo vám pomôže, keď vás prepadne kríza a verte, že ona príde :)

 3. Urobte si zásoby! Vybavte sa dostatočne VŠETKÝMI povolenými druhmi zeleniny, dostatkom kyslej kapusty, čerstvých byliniek, orieškov, šampiňónov, hlivy ustricovej, ...

 4. Nachystajte si krabičky s jedlom, do kabelky pridajte oriešky alebo rôzne semiačka, skrátka to, čo vám pomôže odolať zakázanému pokušeniu.

 5. Tiež majte na začiatku po ruke brožúru s rôznymi receptami a návodmi, kým si ich neosvojíte... alebo dobrú kamarátku, ktorá je v tom s vami. :) Pomôže vám prekonať ťažké začiatky.

 6. Keď bude najhoršie, nazabudnite, že sú tu výživový poradcovia, ktorí sú vám v prípade potreby k dispozícii.

 7. VEĽA ŠŤASTIA!

Ďalšie informácie o Ketomixe

Diétne plány

Je iba na vás, pre aký plán sa rozhodnete. Smerodajná by pre vás mala byť váha. Na výber máte Plán na 4 týždne , Plán na 6 týždňovPlán na 9 týždňovPlán na 14 týždňov

Celý program sa skladá z troch fáz, ktoré odporúčame dodržať!

 • fáza 1. -  5x denne jedlo KetoMIX + cca 0,5 kg povolené zeleniny, oriešky

 • fáza 2. -  3x denne jedlo KetoMIX + 2x denne bežné bielkovinové jedlá, povolená zelenina, oriešky, netučné syry.

 • Stabilizačná fáza - bežné jedlá s dostatočným množstvom bielkovín, vzorový jedálniček je súčasťou balenia

Proteínové jedlá

Proteínové jedlá od KetoMIX vám pomôžu dosiahnuť vysnené ciele. Na výber máte

Výhodné keto balíčkyProteínové nápojeProteínové polievkyProteínové omeletyProteínové kašeDoplnkyČokolády a sladkosti.

KetoMIX potraviny obsahujú:

 • kvalitné sójové a srvátkové proteíny

 • vitamíny pre podporu imunity

 • kyselinu fenolovú - antioxidačné účinky

 • ľanové semiačko – prispieva k správnej činnosti mozgu

 • glukomanan pre dobré trávenie a dlhší pocit sýtosti

Nikdy v tom nie sme sami!

 • V KetoMIXe chápu, že držať diétu nie je zrovna jednoduché a každého z nás môže prepadnúť slabá chvíľka, alebo proste iba potrebujeme poradiť. Skúsení odborníci sú vždy ochotní nám pomôcť a to počas dňa aj noci.

 • 24 hodinová on-line podpora

 • Na stránkach KetoMIX nájdete on-line chat, kde môžete v prípade potreby riešiť vaše otázky týkajúce sa diéty.

 • Facebooková poradňa

 • Pokiaľ sa potrebujete poradiť, alebo máte potrebu sa pochváliť vašimi úspechmi, na Facebooku má KetoMIX skupinu, kde sú vám k dispozícii výživoví poradcovia, s ktorými môžete riešiť všetko, čo nás trápi alebo naopak teší.

KetoMix.sk logo

O KetoMix.sk

S KetoMix.sk vás bude chudnutie baviť! Keto jedlá s vysokým obsahom proteínov, vhodných tiež pre vegánov a celiatikov vám pomôžu schudnúť bez jojo efektu natrvalo. Objavte ketónovú diétu na Ketomix.sk s dopravou zadarmo od 54 €.