Recenzia elektrokolobežky AERIUM HX8

6. 11. 2021 Honza
Recenzia elektrokolobežky AERIUM HX8

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

V dnešnej dobe zažívame boom nielen elektrobicyklov, elektroboardov, ale aj elektrokolobežiek, či iných vozidiel na báze elektriny. Prečítajte si recenziu elektrickej kolobežky AERIUM HX8 v čiernej farbe, ktorá je vo svojej triede jedným z najlepších produktov, aké môžete nájsť.

V článku sa pozrieme na to, ako kolobežka obstála v rôznych jazdných prostrediach a do detailu si rozoberieme aj jej ďalšie vlastnosti, akými sú napríklad montáž, výdrž batérie, bezpečnosť či iné vychytávky. Produkt do recenzie venoval e-shopu Aerium.sk, v ktorom cez Plnú Peňaženku nakúpite (nielen recenzovaný produkt) s cashbackom.

Elektrokolobežka AERIUM HX8 čierna

Recenze elektrokoloběžky AERIUM HX8 ze Vzdušín.cz​​​​​​

 • Pôvodná cena: 583 eur
 • Akciová cena: 466 eur
 • Farba: Čierna
 • Nosnosť: 100 kg
 • Dojazd: Až 40 km
 • Maximálna rýchlosť: 25 km/h
 • Váha: 15 kg
 • Výkon: 350 W
 • Kapacita batérie: 10 Ah
 • Svetlo: predné, zadné
 • Batéria: Lithiová, vyberateľná
 • Brzdy: Kotúčové
 • Tempomat: Automatický
 • Obmedzovač rýchlosti: Áno
 • Doba nabíjania: 6 h
 • Rozmery: 117,6 × 107,3 × 40,1 cm (v × š × h)
 • Vďaka veľkým nafukovacím pneumatikám zvládne bez problémov nerovnosti aj dlažobné kocky
 • Údržba: Možno umývať napríklad tlakovým čističom
 • Naše hodnotenie: ★★★★★
 • Stránka produktu: Elektrokolobežka AERIUM HX8 čierna 

Bicykel je fajn, skateboard je cool, ale elektrokolobežka je najviac! Toto je pohľad dnešného tínedžera na vlastný dopravný prostriedok, ktorým sa môže pohodlne pohybovať po meste. Elektrokolobežka AERIUM HX8 je moderný dopravný prostriedok, ktorý má aj množstvo praktických vychytávok, ktoré ocení nielen samotný vodič, ale aj rodič v prípade, že vodičom je jeho potomok.

Skladacia elektrokolobežka AERIUM HX8, tak ako som mal možnosť sa s ňou v priebehu niekoľkých týždňov zoznámiť – dizajnovo podarená, spracovaná z kvalitných materiálov, bezpečná, s dlhým dojazdom a kultivovanou jazdou a navyše s premyslenými detailami.

Ale pekne od začiatku…

Recenze Vzdušín.cz: Elektrokoloběžka AERIUM HX8

► Jednoduchá montáž

Nie každý z nás je manuálne zručný a niekedy je na mieste oprávnená obava z doručeného demontovaného tovaru. Toto však nie je ten prípad. Škatuľu s kolobežkou som nechal rozbaliť a kolobežku kompletne zmontovať a sprevádzkovať svojím trinásťročným synom a o dva roky mladšou dcérou. Za pár minút sa už obaja preháňali po dvore a užívali si svoju prvú jazdu.

Elektrokolobežka je síce odporúčaná pre jazdu ľudí starších ako 15 rokov, avšak tento typ elektrokolobežky má skutočne také príjemné jazdné vlastnosti, že si ju užíva aj moja jedenásťročná dcéra. Kolobežku behom pár sekúnd zložíte, pohodlne vezmete do ruky a prekonáte schody, alebo vezmete do vlaku či do školy.

Recenze Vzdušín.cz: Elektrokoloběžka AERIUM HX8

► Jazdné vlastnosti

Kolobežku sme testovali na asfalte, štrku, dlažobných kockách, panelovej ceste i lesnom chodníku. Pár stoviek metrov sme prešli aj na tráve alebo cyklistických trailových tratiach. Elektrokolobežka AERIUM HX8 nemala so žiadnym povrchom problém. Vďaka pomerne veľkým nafukovacím desaťpalcovým kolesám si poradila s každým terénom a ani mačacie hlavy dlažobných kociek neboli pri jazde nepríjemné.

Výrobca udáva možnosť stúpania až 20 % a musím potvrdiť, že ani také stúpanie elektrokolobežke skutočne nerobí problém. Príjemná záležitosť je tempomat, ktorý sa automaticky aktivuje po 6 sekundách konštantnej rýchlosti. Pri manuálnom zvýšení rýchlosti alebo siahnutí na brzdu sa tempomat deaktivuje, čo je jeden z príjemných bezpečnostných prvkov.

Maximálna rýchlosť je 25 km/h. Pre jazdu po meste je to často až príliš, pre väčšie vzdialenosti ale úplne dostačujúce. Ako rodič navyše ocením, že deti nemôžu „lietať“ rýchlejšie. Aj napriek tomu je samozrejmé, že pri jazde majú prilbu. Predovšetkým teraz v jesenných a prichádzajúcich zimných mesiacoch vodiči ocenia kvalitné predné aj zadné LED svetlá. Vodič tak nielen dobre vidí, ale predovšetkým je na veľkú diaľku videný.

Recenze elektrokoloběžky AERIUM HX8 ze Vzdušín.cz

► Batéria

Batéria je jeden zo zásadných prvkov elektrokolobežky a v recenzii na túto podstatnú súčasť nesmieme zabudnúť. Pre tých technickejších z vás máme pár čísel. Elektrokolobežku AERIUM HX8 poháňa lítiová batéria s kapacitou 10 Ah a napätím 36 V. Maximálne nabitie dosiahne zhruba po 6 hodinách.

Výrobca uvádza max. dojazd 40 km. Pri testovaní sme síce nezmerali skutočný maximálny dojazd, ale pri najazdení 22 km nám, na veľmi pekne spracovanom LCD displeji, svietili dve čiarky z piatich. Rovnakú hodnotu nám displej ukazoval aj po 18 aj 24 km. Treba povedať, že sme kolobežku testovali, tzn. rad rozjazdov, jazdy do kopca a nie príliš plynulá jazda, čo spotreba ukázala. Udávaný dojazd až 40 km je teda skutočne reálny.

Čo ale na batérii skutočne oceníte, je možnosť jej vybratia. To je super pretože pri nabíjaní nemusíte riešiť parkovanie kolobežky neďaleko zásuvky a teda si batériu pohodlne dobijete doma. Keď budete plánovať dlhšiu cestu, tak si môžete zaobstarať náhradnú batériu a až vám jedna dôjde, jednoducho batérie vymeníte a ide sa ďalej.

Recenze Vzdušín: Elektrokoloběžka AERIUM HX8

► Vychytávky

Už som spomenul napr. LCD display, tempomat, kvalitné osvetlenie alebo napríklad odnímatelnú batériu, to ale nie je všetko. Elektrokolobežka AERIUM HX8 má aj ďalšie drobnosti, ktoré používateľ ocení. Decentný, ale pevný stojan by ste možno očakávali, ale mne a predovšetkým syna veľmi potešil háčik, na ktorý pri jazde zavesí školskú tašku, ktorá hocikedy váži takmer ako kolobežka sama.

Zloženie aj rozloženie kolobežky je skutočne veľmi jednoduché a rýchle a nezaberie viac ako pár sekúnd. Elektromotor nielen poháňa kolobežku vpred, ale pri brzdení pomáha mechanickej kotúčovej brzde, čím skracuje brzdnú dráhu. V neposlednom rade oceníte, že elektrokolobežka AERIUM HX8 je naozaj dizajnovo podarená a nadčasová..

Dôležitým faktom je, že spoločnosť Aerium.sk je oficiálnym dovozcom do SR, takže nebudete mať problém s prípadným záručným alebo pozáručným servisom alebo zháňaním značkových komponentov ako napr. druhej batérie pre dlhé cesty. ☺

► Hodnotenie kolobežky

Z Elektrokolobežky AERIUM HX8 som ja, ale aj moje deti, skutočne nadšený a nemôžem hodnotiť inak ako 5 bodov z 5. Ak ešte neviete, čo dať svojim ratolestiam na Vianoce, táto elektrokolobežka im zaručene vykúzli úsmev na tvári a urobí obrovskú radosť. Na záver zhrniem najväčšie naj:

 

+ design

+ protišmykové nafukovacie desaťpalcové kolesá

+ jednoduché skladanie

+ dlhý dojazd

+ jazdné vlastnosti

+ vyberateľná batéria

+ v akcii za super cenu

Niečo málo o e-shope Aerium.sk

E-shop Aerium.sk je špecialistom na zariadenie pracujúce so vzduchom. V ponuke e-shopu nájdete klimatizácie – či už mobilné, nástenné alebo ventilátory – čističky vzduchu, aroma difuzéry, odvlhčovače či zvlhčovače vzduchu a pod. Aerium dokonca ponúka možnosť požičovne, môžete tak vyskúšať čističku vzduchu, zvlhčovač vzduchu, odvlhčovač alebo aj mobilnú klimatizáciu. Samozrejmosťou je aj servis a prípadná montáž prístroja.

Recenze Vzdušín: Elektrokoloběžka AERIUM HX8

 

V ich sortimente nájdete elektrokolobežky, digitálne kamery vrátane dronov s kamerou, meteostanice, zrážkomery, barometre, vlhkomery a teplomery, ale aj robotické vysávače alebo parné čističe.

► Sprievodca výberom

Hodiť sa môže aj sprievodca výberom alias odborné poradenstvo v prípade, že si neviete dať s výberom rady alebo potrebujete produkty porovnať. Ak napríklad uvažujete nad elektrokolobežkami, na čo sa pri výbere zamerať. Alebo ako vybrať vhodnú mobilnú klimatizáciu podľa typu miestnosti. A tiež napríklad, ako na výber filtra do čističky vzduchu.

TIP na záver: Pri nákupe v e-shope Aerium.sk cez Plnú Peňaženku ušetríte vďaka cashbacku až 3,15 % z každej objednávky. Pozrite sa aj na našu staršiu recenziu recenziu mobilnej klimatizácia Olimpia Splendid Compact.

Pozrite sa na video o tom, ako samotné testovanie prebiehalo.

Honza

Autor Honza

Honza je v našom tíme najstarší, o čom svedčia nielen vrásky na tvári, ale aj množstvo jeho pracovných skúseností. Aj vďaka nim je mu len ťažko vyhovieť a pri písaní recenzií to žiadnemu e-shopu nedaruje. Honza miluje cestovanie po horách s rodinou a psom a tiež je fanúšikom futbalu. Ak ho nehrá, tak trénuje, a ak netrénuje, tak ho aspoň sleduje v telke.

Aerium.sk logo

O Aerium.sk

Popredný český a slovenský predajca Aerium.sk na trhu ponúka rôzne typy zariadení upravujúcich vzduch, ako napríklad čističe, prístroje na ohrievanie či vysúšanie vzduchu. Okrem toho v ponuke nájdete aj lapače hmyzu či filtračné prístroje na vodu alebo aj solárne svietidlá.

Súvisiace zľavy a akcie

DARČEK V HODNOTE 9 €

KUPÓN

Aerium.sk - Elektrická kolobežka AERIUM AOVO PRO 350 W čierna
Aerium.sk logo

až 3,15 % späť

Elektrická kolobežka AERIUM AOVO PRO 350 W čierna

Akcia končí o:

Akce končí:

DARČEK V HODNOTE 33 €

KUPÓN

Aerium.sk - Mobilná klimatizácia Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ Wi-Fi
Aerium.sk logo

až 3,15 % späť

Mobilná klimatizácia Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ Wi-Fi

Akcia končí o:

Akce končí:

AKČNÁ CENA

KUPÓN

Aerium.sk - Odvlhčovač vzduchu Olimpia Splendid Aquaria 20P HEPA Wi-Fi
Aerium.sk logo

až 3,15 % späť

Odvlhčovač vzduchu Olimpia Splendid Aquaria 20P HEPA Wi-Fi

Akcia končí o:

Akce končí: