Dron, hračka pre dospelých

Drony sú v súčasnosti veľmi obľúbeným prostriedkom na natáčanie videí či zhotovovanie fotiek. Vo svojej výbave ich nenájdu len profesionáli, ale už aj ľudia, ktorých zhotovovanie podobných záznamov jednoducho baví. Je to ich hobby, do ktorého sa neboja investovať nemalé peniaze. Ako sa lieta s dronom, ak ste s ním doposiaľ nemali žiadne skúsenosti? Prečítajte si, ako sa s týmto malým zázračným strojom popasovala naša Janka.

25. 10. 2022
Recenzia dronu od Aerium.sk

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Dron? Aby som sa priznala, do doby tejto recenzie som zatiaľ žiaden nedržala v ruke. Pár mojich priateľov vlastní nejaký ten lietajúci stroj, ale vždy som bola pri lietaní s nimi iba pozorovateľom a predovšetkým obdivovateľom tých nádherných záberov zhora, či už v prírode, alebo nad nejakou zaujímavou atrakciou.

Hoci sa tento dron skôr radí do strednej triedy a vyhľadávajú ho skôr pokročilejší a skúsenejší dronári, fotenie a natáčanie zvládne vďaka ľahkému ovládaniu, dobrej stabilite a integrovanej GPS hravo aj začiatočník.

Pred prvým vzlietnutím

Prvé, čo sme doma museli urobiť pre úspešný vzlet, bolo naplno nabiť obe batérie. Podľa návodu to trvá asi 6 hodín, preto sme nabíjali cez noc. Následne sme na dron namontovali skrutkovačom (ktorý bol súčasťou balenia – kôstka!) vrtuľky a pred tým, než sme ho vzali na pole, sme si overili, že je hlavná aj náhradná batéria maximálne nabitá a všetko je pripravené na skúšku v teréne.
Cez USB kábel bolo potrebné nabiť aj ovládanie. Na to sa pred letom navyše upevňuje mobilný telefón, ktorý slúži na prenos obrazových dát z dronu (telefón vidí všetko, čo vidí kamera dronu).

► Hurá na pole 

Keďže sme doteraz nemali s dronom žiadne skúsenosti, zvolili sme ako miesto letu pole, kde nie sú žiadni ľudia ani žiadne drôty či stĺpy elektrického vedenia, aby boli prípadné škody a straty čo najmenšie 😊. Ovládač sme najskôr museli pripojiť pomocou aplikácie, ktorú sme si stiahli do mobilu. Ten sme potom umiestnili do držiaka diaľkového ovládania.

Dron sme umiestnili na čo najrovnejší povrch, aby bolo vzlietnutie čo najhladšie. Zapli sme dron aj ovládač a stlačením tlačidla hore a dole sme ich spárovali. Pre samotný vzlet bolo treba stlačiť na ovládači tlačidlo „okamžitý vzlet“ a následne na telefóne na ľavej strane displeja stlačiť symbol zámku.

Tento proces nebol v návode úplne dobre vysvetlený, preto nám samotný vzlet zabral trochu viac času. Potom už ale dron vzlietol do výšky zhruba jedného metra a my začali smer letu a výšku určovať páčkami na ovládači.

 Letíme! 

Po plnom nabití batérie sme s dronom lietali, zhotovovali snímky a natáčali zhruba pol hodiny, čo je podľa mňa na jedno nabitie pomerne dlhá doba. Na ovládači je umiestnený menší displej, na ktorom sú pekne vidieť rôzne informácie o lete, ako napr. výška letu, vzdialenosť, signál atď. V mobilnej aplikácii je možné využiť ešte viac parádnych funkcií, ako je fotenie gestami, zoom, kruhový let, pridanie hudby a ďalšie. Môžete s ním teda vytvoriť vážne „vymakané“ video.

Počas natáčania sme na mobile po celý čas sledovali video, ktoré sníma dron vo vzduchu. Ako fotografie, tak aj videá sa z kamery dronu nahrávajú priamo do telefónu. To oceňujem hlavne preto, že mám istotu, že sa mi nikam nezatúlajú. Ak totiž musím zhotovené zábery sťahovať z jedného zariadenia do druhého napríklad cez počítač, často na to zabudnem a zábery sa mi stratia v nenávratne.

► Dookola

Jedna zo skvelých zručností dronu je pohľad 360⁰. Objektom sme sa stali my sami a dron nás sám obkrúžil 😊 Teším sa, až túto funkciu vyskúšame v zime pri lyžovaní či bežkovaní na horách.

Ďalšou vychytávkou tohto lietajúceho stroja je automatické inteligentné rozpoznávanie gest. Možno ho teda ovládať nielen prostredníctvom ovládača, ale aj prostredníctvom gesta, ktoré si môžete zvoliť a nastaviť.

► Môžete ho stratiť? 

Vďaka tomu, že je dron prepojený s GPS, sa nielen lepšie ovláda, ale keby sme ho stratili (čo sa nám našťastie nestalo) ľahšie ho nájdeme. Ďalšou skvelou funkciou je návrat dronu na miesto vzletu pri stlačení určitého tlačidla - nemusíte ho teda zložito navigovať späť, nech už s ním lietate kdekoľvek. Nám sa dron vrátil bez akéhokoľvek povelu po zhruba 30 minútach, keď už bol takmer vybitý, čo je tiež pecka.

► Kufrík ako pre tajného agenta 

Dron M1 je umiestnený v elegantnom malom kufríku na zips, ktorý sa dá bezpečne prenášať a ľahko sa zmestí do batohu alebo kufra.

Myslím, že je tento dron skvelý v pomere cena-výkon a že skutočne dokáže uspokojiť ako začiatočníkov, tak profesionálov vo svojom odbore. Už sa teším, až ho so sebou vezmeme na dovolenku, kde budeme robiť úchvatné letecké zábery, ale aj skupinové fotografie bez toho, aby sme museli niekoho z party nechať za kamerou.

A aké z toho máme pocity? 

Dron je síce trochu ťažší, než by sa dalo čakať, to je ale super výhoda pri väčšom vetre, pretože sa dokáže dobre udržať vo vzduchu a nenechá so sebou šmýkať. Obsahuje navyše jednu multifunkčnú kameru s dvoma laserovými senzormi, ktorá zaberá ako pohľad spredu, tak zospodu a ponúka širokouhlý duálny objektív, čo zaručuje, že sú snímky a videá jasné a farby prirodzené.

Dron AERIUM 4DRC M1 PRO GPS 6K - 2 baterie

 • Hmotnosť: 0,3 kg
 • Doba nabíjania 6 h
 • Rozmery: 12 × 45 × 40 cm
 • Maximálne rozlíšenie fotografie: 6144 × 3456 px
 • Maximálne rozlíšenie videa: 3840 × 2160 px
 • Maximálny dosah: 1 km
 • Maximálna rýchlosť: 30 km/h
 • Maximálna doba používania: 30 min
 • Maximálny dolet: 10 km

349,00 €

Nakúp s cashbackom

Celkové zhrnutie

 • jednoduché ovládanie a stabilita
 • dĺžka letu (cca 30 min.)
 • rozlíšenie snímača – 6K (fotografia) a 4K (video)
 • GPS poloha
 • pohľad 360⁰
 • inteligentné rozpoznávanie gest
 • pamäťová karta (až 32 G)
 • skvelý pomer ceny a výkonu
 • doručenie zadarmo
 • nemá detekciu prekážok
 • rýchlosť do 30km/h

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Niečo málo o e-shoep

Popredný český a slovenský predajca Aerium.sk na trhu ponúka rôzne typy zariadení upravujúcich vzduch, ako napríklad čističe, prístroje na ohrievanie či vysúšanie vzduchu. Okrem toho v ponuke nájdete aj lapače hmyzu či filtračné prístroje na vodu alebo aj solárne svietidlá.

Aerium.sk logo

O Aerium.sk

Popredný český a slovenský predajca Aerium.sk na trhu ponúka rôzne typy zariadení upravujúcich vzduch, ako napríklad čističe, prístroje na ohrievanie či vysúšanie vzduchu. Okrem toho v ponuke nájdete aj lapače hmyzu či filtračné prístroje na vodu alebo aj solárne svietidlá.

Súvisiace zľavy a akcie

DARČEK V HODNOTE 39 €

KUPÓN

Aerium.sk - Dron AERIUM E99 Pro 4K Dual Camera - 3 batérie
Aerium.sk logo

až 3,15 % späť

Dron AERIUM E99 Pro 4K Dual Camera - 3 batérie

Kvadrokoptéra, kvalita obrazu 4K, doba letu do 20 min.

Akcia končí o:

Akce končí:

VÝHODNÁ CENA

KUPÓN

Aerium.sk - Elektrokolobežka AERIUM T350 PRO
Aerium.sk logo

až 3,15 % späť

Elektrokolobežka AERIUM T350 PRO

Akcia končí o:

Akce končí:

DARČEK V HODNOTE 33 €

KUPÓN

Aerium.sk - Mobilná klimatizácia Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ Wi-Fi
Aerium.sk logo

až 3,15 % späť

Mobilná klimatizácia Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ Wi-Fi

Akcia končí o:

Akce končí:

AKČNÁ CENA

KUPÓN

Aerium.sk - Odvlhčovač vzduchu Olimpia Splendid Aquaria 20P HEPA Wi-Fi
Aerium.sk logo

až 3,15 % späť

Odvlhčovač vzduchu Olimpia Splendid Aquaria 20P HEPA Wi-Fi

Akcia končí o:

Akce končí: