Mobilná klimatizácia do horúcich letných dní

6. 6. 2020
Mobilná klimatizácia do horúcich letných dní

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

 

Leto je za dverami. Najvyšší čas kúpiť si klimatizáciu - skôr ako teploty na teplomeri stúpnu tak vysoko, že ju bude chcieť každý, ale už nebude z čoho vyberať. Neodkladajte preto nákup na poslednú chvíľu a vrhnite sa na výber klimatizácie už teraz! Náš kolega otestoval mobilnú klimatizáciu od Aerium.sk.

Mobilná klimatizácia Olimpia Splendid Compact

 • Cena: 359 €
 • Výrobca: Olimpia Splendid

 • Rozmery: v. 703 mm × š. 345 mm × h. 355 mm

 • Hlavné vlastnosti:

  • chladiaci výkon: 2,1 kW

  • odvlhčovací výkon (max.): 24 L/24 h

  • stupne ventilátora: 2

  • akustický výkon: 63 dB

  • akustický tlak (2 m od prístroja): 41 - 49 dB

  • dĺžka výfukovej trubice: 1,5 m

  • priemer výfukovej trubice 15 cm

  • diaľkové ovládanie: áno

  • hmotnosť: 28 kg

 • Energetická trieda chladenia: A (EER 2,6)

 • Hodnotenie Honzu: 5 z 5

 • Stránka produktu: Mobilná klimatizácia Olimpia Splendid Compact 8P

O kúpe klimatizácie som uvažoval už veľmi dlho, bývam v podkroví a v lete tu býva pekelné teplo. Mám tu aj pracovňu, ktorá je v tak lete rozpálená, až to nie je pekné. Preto potrebujem schladiť vzduch cez deň v pracovni a potom večer v spálni. Hlavne posledné dni sa mi zdalo, že sú teplá väčšie, ako bývali dávnejšie. O to viac som bol potešený, že môžem otestovať mobilnú klimatizáciu Olimpia Splendid od Aerium.sk.

Klimatizácia ma zaujala svojou eleganciou a jednoduchosťou. Zostaviť mi ju trvalo iba 5 minút! V balení som našiel klimatizačnú jednotku, flexi-trubicu, rôzne nástavce pre upevnenie do okna alebo na stenu a diaľkový ovládač. Dokonca aj baterky do ovládača boli súčasťou, to ma milo prekvapilo.

Potešila ma tiež celková veľkosť klimatizácie - má výšku 70 cm a šírku 35 cm. Je celkom malá a štíhla. Nastaviť klimatizáciu je hračka. Nástavec som jednoducho vložil do otvoreného okna, nacvakol flexi-trubicu a zapol príslušným tlačítkom. Potešilo ma, že klimatizácia má niekoľko módov, ktoré sa dajú meniť podľa potreby pomocou diaľkového ovládania. To znamená, že k nej nemusíte stále chodiť. Inak má samozrejme v hornej časti ovládací panel s LCD displejom. Ovládanie je úplne jednoduché a intuitívne. Klimatizácia má naviac na spodnej časti kolieska, čo je príjemné na prípadný presun do inej časti miestnosti. Na ručný prenos je totiž trochu ťažšia. Napríklad ženy by s jej presunom mohli mať trochu problém.

Hadica na odvod teplého vzduchu je dlhá tak akurát, aby klimatizácia stála pohodlne vedľa okna. V balení je síce aj nástavec na umiestnenie do okna, ale ten sa nehodí na naše vyklápacie okná. To ale nevadí, pretože sa tu dá kúpiť tesnenie do okna, ktoré ponúka aj e-shop Aerium.sk. Pokiaľ nechcete nikam vŕtať dieru, tak je to šikovná vec, celkovo tak bude chladenie efektívnejšie.

Klimatizáciu som dostal k testovaniu na jar, kedy ešte nie sú príliš veľké teplá, takže ju nemôžem podrobiť záťažovému testu, ale cvične som si ju párkrát cez deň pustil. Skúšal som rôzne teploty a stupne ventilácie. Výrobca uvádza, že je vhodná do miestnosti o veľkosti až 60 m3, čo je pre väčšinu miestností v byte viac, než je nutné. Miestnosť tak vychladí veľmi rýchlo. Nie je pri tom ani hlučná, ale práve naopak, klimatizácia je príjemne tichá.

Zaujímavosťou je, že táto elegantná klimatizácia okrem toho, že udrží v miestnosti teplotu v požadovanej výške, tak má tiež funkciu odvlhčovania. To sa môže hodiť do kúpelne, pokiaľ chcete znížiť vlhkosť pri kúpaní či sprchovaní na minimum.

Moje hodnotenie na záver je v túto chvíľu s plným počtom bodov. Som si istý, že toto leto bude vďaka klimatizácii Olimpia Compact oveľa príjemnejšie.

Niečo málo o Aerium.sk

Aerium.sk je už 6 rokov špecialistou na všemožné druhy zariadení pracujúcich so vzduchom. Medzi produktami nájdete klimatizácie, ventilátory, čističky vzduchu, odvlhčovače či naopak zvlhčovače vzduchu a veľa ďalšieho.

Čo všetko Aerium.sk ponúka? 

Prehľadne členené kategórie e-shopu sú:

 • Čistenie a úprava vzduchu - zdravie máme iba jedno, preto sa oplatí o vzduch v domácnosti starať. Môžete tak urobiť napríklad formou čističiek vzduchu, ktoré môžu byť špecializované na čistenie vzduchu od peľu, prachu, cigaretovému dymu apod. Predchádzať môžete aj vlhkému vzduchu zvlhčovačom vzduchu. A domácnosť môžete aj prevoňať napríklad aroma difúzerom. Kúpite tu aj náhradné filtre a príslušenstvo.

 • Chladenie - v lete takmer povinná výbava pred úmorných teplom. Hodiť sa môže prenosná klimatizácia, ventilátor, nástenná klimatizácia či ochladzovač vzduchu.

 • Kúrenie - tam, kde potrebujete prikúriť sa hodí priamotop alebo konvektor, moderný keramický ohrievač, tepelný žiarič, thermo radiátor či iné zariadenie, ktoré v tejto kategórii ponúka Aerium.

 • Vysúšanie vzduchu - tu ponúka Aerium hlavne odvlhčovače vzduchu a teplovzdušné ventilátory, ktoré znížia riziko zvýšenia vlhkosti.

 • Meracia technika - merajte vlhkosť a teplotu vzduchu pomocou vlhkomeru s teplomerom v jednom alebo si kúpte každý zvlášť.

 • Ostatné - v tejto kategórii nájdete filtračná kanvice na vodu, v lete určite oceníte aj lapače vzduchu a vyberú si tu aj milovníci smart techniky.

Doprava a platba

Internetový obchod Aerium.sk zausťuje prepravu kuriérmi GLS, UPS alebo je možné vašu objednávku doručiť na výdajné miesto Zásielkovne. Osobný odber je možný teda v Zásielkovni alebo na výdajnom mieste GLS Point, kde bude balík uložený 7 dní od prvej výzvy k odberu.

Platbu môžete uskutočniť bankovým prevodom, online platobnou kartou, expresným bankovým prevodom alebo pri preberaní tovaru.

Aerium.sk logo

O Aerium.sk

Popredný český a slovenský predajca Aerium.sk na trhu ponúka rôzne typy zariadení upravujúcich vzduch, ako napríklad čističe, prístroje na ohrievanie či vysúšanie vzduchu. Okrem toho v ponuke nájdete aj lapače hmyzu či filtračné prístroje na vodu alebo aj solárne svietidlá.

Súvisiace zľavy a akcie

DARČEK V HODNOTE 39 €

KUPÓN

Aerium.sk - Dron AERIUM E99 Pro 4K Dual Camera - 3 batérie
Aerium.sk logo

až 3,15 % späť

Dron AERIUM E99 Pro 4K Dual Camera - 3 batérie

Kvadrokoptéra, kvalita obrazu 4K, doba letu do 20 min.

Akcia končí o:

Akce končí:

VÝHODNÁ CENA

KUPÓN

Aerium.sk - Elektrokolobežka AERIUM T350 PRO
Aerium.sk logo

až 3,15 % späť

Elektrokolobežka AERIUM T350 PRO

Akcia končí o:

Akce končí:

DARČEK V HODNOTE 33 €

KUPÓN

Aerium.sk - Mobilná klimatizácia Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ Wi-Fi
Aerium.sk logo

až 3,15 % späť

Mobilná klimatizácia Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ Wi-Fi

Akcia končí o:

Akce končí:

AKČNÁ CENA

KUPÓN

Aerium.sk - Odvlhčovač vzduchu Olimpia Splendid Aquaria 20P HEPA Wi-Fi
Aerium.sk logo

až 3,15 % späť

Odvlhčovač vzduchu Olimpia Splendid Aquaria 20P HEPA Wi-Fi

Akcia končí o:

Akce končí: