Recenzia elektrokolobežky Aerium AOVO pro

Na skúter si netrúfnete, bicykel vás nebaví a z odrážania na kolobežke máte „prepracovanú“ nohu? Pokiaľ zháňate rýchly, ekologický a nenáročný spôsob prepravy, môžete vyskúšať populárnu elektrokolobežku. Ako a kde sa na nej môžete voziť pre vás testovala kolegyňa Jána.

13. 5. 2023
Recenzia elektrokolobežky Aerium AOVO pro

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Rýchlo - ľahko - s radosťou. Tak táto kolobežka ma vážne nadchla! Už niekoľko rokov som premýšľala, že si zaobstarám skúter (motorku). Človek s ním nikdy neuviazne v kolóne, môže ho takmer kdekoľvek bezplatne zaparkovať a je veľmi flexibilný. Zároveň som voči nemu vždy mala veľký rešpekt. Je veľmi ťažký, takže by som ho sama nezdvihla v prípade, že by spadol. Ako skvelú alternatívu vidím práve v elektrickej kolobežke Aerium! 🙂 A aké výhody som u nej objavia?

Výkonná

Tento model má celkom silný motor s výkonom 350 W, takže je možné dosiahnuť rýchlosť až 31 km/h. Keďže ale po ceste či cyklotrase môžeme ísť maximálne 25 km/h, je tento limit poistený obmedzovačom rýchlosti. Vyššiu rýchlosť som skúsila nastaviť pomocou Smart aplikácie AovoPro, ktorú som si jednoducho stiahla do mobilu. Keď som ale zrýchlila cca na 30 km/h, zistila som, že 20 km/h je skutočne dostačujúcich – rýchlo a zároveň bezpečne. 🙂

Kolobežka si tiež poradí s jazdou do kopca so stúpaním až 20°. Pokiaľ ale nie som pred kopcom trochu rozbehnutá, radšej pomôžem jedným odrazom, aj keď má funkciu rozjazdu z miesta, čo určite mnohí ocenia.

Jedným z najdôležitejších parametrov pre výber elektrokolobežky je jej dojazdová vzdialenosť. Batéria má kapacitu až 10,5 Ah, takže sa dojazd obvykle pohybuje medzi 25-35 km. Najviac ho však ovplyvňuje hmotnosť vodiča, náročnosť zvolenej trasy či vysoká rýchlosť jazdy.

► Pevná

Vzhľadom na to, že ide o mestský model, je vybavená pevnými bezdušovými kolesami (nie nafukovacími, pri ktorých sa neustále musí kontrolovať tlak pneumatík). Veľkou výhodou je, že kolesá majú protišmykový povrch a pretože nemajú klasické nafukovacie pneumatiky, nebojím sa prípadného prepichnutia, keď prejdem ostrejšiu hranu či predmet. Ideálnym povrchom na jazdu je hladký asfalt alebo betón. Určite nie je určená do terénu. Vďaka silnej konštrukcii má zariadenie zvýšenú nosnosť, a to až 120 kg. Prejdú sa na nej teda napríklad aj dvaja ľahší ľudia alebo jeden namakaný kulturista.

► Praktická

Pomerne nízka hmotnosť 12 kg umožňuje komfortnú manipuláciu. V prípade, že narazím na nejakú prekážku (napr. schody) či potrebujem prejsť v MHD, jednoducho konštrukciu zložím počas 3 sekúnd (viď obrázok). Zároveň si ju môžem uskladniť v kancelárii alebo ju jednoducho naložiť do auta. Každému z nás sa môže stať, že počas cesty začne pršať. Ani v tomto prípade sa však nemusím ničoho báť, pretože je elektrokolobežka odolná voči vode. Ďalšou pre mňa komfortnou záležitosťou je stojan, vďaka ktorému môžem kedykoľvek a kdekoľvek s eleganciou zaparkovať.

► Múdra


Medzi riadidlami je umiestnený farebný LCD display (viď obrázok), ktorý ma neustále informuje o stave batérie a aktuálnej rýchlosti. Je tu tiež páčka rýchlosti, brzdová rukoväť, zvonček a tlačidlo zapnutia/vypnutia, ktoré tiež slúžia na zapnutie a vypnutie LED svetiel. Za super vychytávku považujem prerušovane blikajúce zadné svetlo pri brzdení. Ďalšou skvelou vlastnosťou, aby človek neustále nemusel držať palec na páčke rýchlosti, je automat, ktorý je po chvíľke uvedený do prevádzky. Na displeji je možné tiež nastaviť 3 rýchlostné režimy – Eco (15 km/h), Pomalý (20 km/h) a Šport (25 km/h).

Okrem LCD displeja je možné veľa funkcií taktiež nastaviť prostredníctvom aplikácie v mobile, ktorú môžem ku kolobežke pripojiť ľahko cez Bluetooth. Môžem v nej sledovať rýchlosť v reálnom čase, zapnutý či vypnutý rýchlostný režim, tempomat či LED svetlo. V nastavení či detaile je možné prepínať prednastavené rýchlostné stupne, sledovať výdrž batérie v %, prejdenú vzdialenosť, citlivosť akcelerátora či citlivosť reakcie brzdy a ďalšie premyslené funkcie.

Vďaka aplikácii môžem tiež kolobežku zamknúť a v prípade, že by sa ju niekto pokúsil ukradnúť, upozorní ma obratom zvukový signál. Táto kolobežka je skrátka vážne veľmi múdra, a pritom veľmi jednoduchá na ovládanie.

Elektrokoloběžka AERIUM AOVO PRO čierna

Elektrokoloběžka AERIUM AOVO PRO čierna

 • Doba nabíjania: cca 5 h
 • Výkon: 350 W
 • Rýchlosť: max 31 km/h
 • Dojazd: max 35 km
 • Nosnosť: max 120 kg
 • Hmotnosť: 12,5 kg
 • Rozmery (cm): 112 × 107 × 43

379,00 €

Nakúp s cashbackom

Poistená

Čo viac si priať, než mať záručný aj pozáručný servis produktu, ktorý som si práve zaobstarala? V prípade, že by sa kolobežka pokazila, môžem sa obrátiť na infolinku e-shopu, ktorá mi je k dispozícii ako na telefóne, tak na emaile. Zároveň mi príde skvelé, že môžem na e-shope Aerium zakúpiť náhradné diely, keby čokoľvek vypovedalo.

Celkové hodnotenie

 • ľahké skladanie a ovládanie
 • vysoká kapacita batérie (dojazd až 35 km)
 • zvýšená nosnosť (až 120 kg)
 • vysoká rýchlosť (až 31 km/h)
 • aplikácia v mobile
 • funkcia zamykania (pred ukradnutím)
 • relatívne ľahká (12 kg)
 • dostupnosť náhradných dielov na eshope
 • vodeodolná (IP65)
 • tempomat, obmedzovač rýchlosti
 • predné aj zadné svetlá
 • pekný dizajn
 • skvelý pomer cena-výkon
 • doprava zadarmo
 • záručný aj pozáručný servis
 • nemá odpruženie (nie je určená do terénu)
 • mobilná aplikácia nie je v slovenčine

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Aerium.sk logo

O Aerium.sk

Popredný český a slovenský predajca Aerium.sk na trhu ponúka rôzne typy zariadení upravujúcich vzduch, ako napríklad čističe, prístroje na ohrievanie či vysúšanie vzduchu. Okrem toho v ponuke nájdete aj lapače hmyzu či filtračné prístroje na vodu alebo aj solárne svietidlá.

Súvisiace zľavy a akcie

VÝHODNÁ CENA

KUPÓN

Aerium.sk - Nástenná klimatizácia Olimpia Splendid Unico Art 12 SF
Aerium.sk logo

až 3,15 % späť

Nástenná klimatizácia Olimpia Splendid Unico Art 12 SF

Akcia končí o:

Akce končí:

DARČEK V HODNOTE 9 €

KUPÓN

Aerium.sk - Elektrická kolobežka AERIUM AOVO PRO 350 W čierna
Aerium.sk logo

až 3,15 % späť

Elektrická kolobežka AERIUM AOVO PRO 350 W čierna

Akcia končí o:

Akce končí:

DARČEK V HODNOTE 33 €

KUPÓN

Aerium.sk - Mobilná klimatizácia Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ Wi-Fi
Aerium.sk logo

až 3,15 % späť

Mobilná klimatizácia Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ Wi-Fi

Akcia končí o:

Akce končí:

AKČNÁ CENA

KUPÓN

Aerium.sk - Odvlhčovač vzduchu Olimpia Splendid Aquaria 20P HEPA Wi-Fi
Aerium.sk logo

až 3,15 % späť

Odvlhčovač vzduchu Olimpia Splendid Aquaria 20P HEPA Wi-Fi

Akcia končí o:

Akce končí: