Na nič nečakajte a vyrazte za dobrodružstvom

6. 4. 2022
Tipy, ako ušetriť pri plánovaní dovolenky
„Svet je kniha a tí, ktorí necestujú, čítajú iba jednu stranu." - St. Augustine

 

Prichádza jar a s ňou aj túžba roztiahnuť krídla a po dvoch dlhých rokoch hibernácie začať objavovať svet aj inak, ako len sledovaním televíznych cestopisov. Konečne sa začínajú zmierňovať cestovné reštrikcie, otvárajú sa pamiatky a my dávame dolu rúška, takže si v lete môžeme nechať opáliť celú tvár! 

Spolu s príjemným mravčením v bruchu spojeným s očakávaním veľkého dobrodružstva však plánovanie dovolenky prináša aj boj s časom, aby sa všetko stihlo zarezervovať a naplánovať. Miesta v lietadlách rýchlo miznú a hotely sa zapĺňajú, a tak treba konať rýchlo a naplánovať si dovolenku snov čo najskôr. My pre vás máme pár rád a tipov, ako zariadiť perfektnú dovolenku, ktorá vás nezruinuje a ukojí všetky vaše cestovateľské potreby. 

Nečakajte a plánujte! 

Začiatok jari je pre plánovanie dovolenky tou najlepšou dobou. S pekným počasím prichádza dobrá nálada a s ňou aj chuť zabaliť si batoh a vyraziť objavovať svet. Plánovanie dostatočne dopredu vám navyše môže ušetriť nezanedbateľné čiastky, ktoré potom môžete investovať napríklad do extra výletu

Pretože sa ale do podobnej jarnej cestovateľskej eufórie dostala pravdepodobne väčšina našej populácie, nie je čas strácať čas. Ak nás minulé dva roky niečo naučili, tak je to chytiť príležitosť za pačesy, kým nám zase zakážu cestovať. Preto zabudnite na opatrné a zdĺhavé plánovanie a vyrazte na prvé miesto, ktoré vám napadne. 

A aby ste sa nemuseli báť, že vás vaše impulzívne rozhodnutie zruinuje, vaužite našu jedinečnú akciu: 10 % cashback zo všetkých nákupov na Bookingu a zarezervujte si hotely, letenky alebo turistické atrakcie s perfektnou zľavou. 

Lacnejšie cestovanie

Ako je to teraz s opatreniami?

V posledných dvoch rokoch sme mali veľmi obmedzené možnosti, kam vycestovať. Teraz už síce mnoho krajín pravidlá pre vstup zmiernilo, stále je však dobré skontrolovať si, aké opatrenia budete na svojej dovolenke musieť dodržiavať - niektoré krajiny napríklad ešte stále vyžadujú niekoľkodňovú karanténu po príchode. 

Čím ďalej, tým viac krajín, predovšetkým v Európe, sa otvára turistom aj bez očkovania, testu alebo povinnej karantény. Pokiaľ sa však chystáte do nejakej ultimátnej exotiky, zistite si na stránkach MZSR, koronagov.sk alebo aerolinky, s ktorou letíte, aké podmienky pre vstup do krajiny platia.