Eurowings.com logo

Eurowings.com

Eurowings je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá ponúka lacné letenky v rámci Európy.

Viac o Eurowings.com

Peniaze z nákupu späť

0,5 %

Recenzie a články

O Eurowings.com

Eurowings je nemecká nízkonákladová letecká spoločnosť zo skupiny Lufthansa, ktorá sa špecializuje na lacné priame lety po Európe. V roku 2017 bola spoločnosť Eurowings vyhlásená za najlepšiu leteckú spoločnosť v Nemecku a v súčasnosti ponúka viac ako 100 destinácií vo viac ako 50 krajinách po celom svete.  Hoci sa Eurowings sústreďuje hlavne na lety po Európe z nemeckých a rakúskych letísk, od októbra 2021 môžete vycestovať napríklad aj z Prahy. Či už idete na pracovnú cestu, dovolenku na pláži alebo návštevu mesta, Eurowings má pre každú príležitosť tú správnu letenku.

 

 

 

Letenky Eurowings po celej Európe?

Na stránkach Eurowings si jednoducho vyhľadáte let do Európy aj celého sveta s pohodlným odletom z obľúbenej Viedne alebo Prahy. Po presmerovaní na Eurowings.com z Plnej Peňaženky zadáte miesto odletu a cieľovú destináciu, dátum odletu a príletu a počet osôb. Eurowings následne vyhľadá tie najlepšie letenky presne pre vás. Chcete kúpiť letenku do pulzujúceho mesta, zrelaxovať sa na pláži či navštíviť rodinu a priateľov v zahraničí? S Eurowings sa nákup leteniek oplatí!

S akou batožinou na palubu Eurowings?

Každá letecká spoločnosť má na batožinu vlastný meter. Na letisku delíme batožinu na dva základné druhy bez ohľadu na počet koliesok, madiel a zipsov. Príručnú batožinu si môžte vziať so sebou na palubu lietadla. Odbavená cestuje oddelene v batožinovom priestore. 

  • Príručná batožina - Eurowings ponúka tri tarify príročnej batožiny, BASIC, SMART a BZclass. V tarife BASIC si so sebou môžete zobrať malú príručnú batožinu s veľkosťou 40 x 30 x 25 cm (taška na notebook, kabelka, ľadvinka apod.) Pri voľbe tarifu SMART si na palubu môžete zobrať malú príročnú batožinu rovnakých rozmerov + veľkú príručnú batožinu s rozmermi 55 x 40 x 23 cm s hmotnosťou maximálne 8 kg. V prípade tarifu BIZclass máte v cene malú príručnú batožinu a dve veľké príručné batožiny. 

Príručná batožina Eurowings

  • Odbavená batožina - Eurowings ponúka tri možnosti batožiny, ktorú si môžete zobrať spoločne s príručnou batžinou: 12 kg, 23 kg a 32 kg. Pri voľbe tarifu BASIC je výhodná 12 kg batožina, pri kúpe letenky na dovolenku alebo vzdialenejšej krajiny odporúčame batožinu s hmotnosťou 23 kg alebo 32 kg.
  • Cestovanie so zvieratkami - nechcete sa pri vašich cestách vzdať svojho domáceho miláčika? Za určitých podmienok Eurowings ponúka cestovanie so zvieratkami. Zistite, ktoré zvieratká sú na palube prípustné a aké podmienky musia byť na prepravu splnené. Prečítajte si tiež rady a najčastejšie položené otázky na cestovanie so zvieratkami, aby ste mohli letieť bez stresu.

  • Zakázané predmety - niektoré predmety môžu obmedziť bezpečnosť letu. Prepravovať ich so sebou v batožine je preto úplne zakázané alebo dovolené iba za určitých podmienok. Medzi nebezpečné predmety sa radia napríklad lithiové batérie, zbrane, horľaviny či zápalky alebo zapaľovače. 

Cenovo výhodné cestovanie s deťmi a Eurowings

Aby ste s vašmi deťmi mohli pohodlne a cenovo výhodne objavovať svet, ponúka Eurowings zvýhodnené ceny:

  • Deti od 2 do 11 rokov vrátane a deti do 2 rokoch cestujúce na vlastnom sedadle získajú zľavu z bežnej letenky.
  • Rodičia detí do 2 rokov, ktoré cestujú rodičom na kolenách, zaplatia iba servisný poplatok vo výške 25 € na krátkych a stredných trasách.

Zľava sa v oboch prípadoch automaticky uplatní pri rezervácii letenky. Pre skupinové rezervácie od 10 osôb sa podobné zľavy neposkytujú, pretože sa uplatní zľava pre skupinu.

Často položené otázky Eurowing

Hľadáte odpovede na otázky ohľadom zmeny rezervácie, meškania letu či batožiny? Navštívte stránky Eurowings a vyberajte podľa témy. Nenašli ste odpovede na vaše otázky? Kontaktujte Eurowings telefonicky alebo prostredníctvom formulára. 

Ako ušetriť s Plnou Peňaženkou 

  • Prekliknite sa tlačítkom „Nakúpiť s cashbackom“ z našich stránok na stránky e-shopu Eurowings.com.
  • Rezervujte letenky a dokončite nákup. 
  • Sledujte, ako vám na účte Plne Peňaženky pripíše cashback.
  • Keď Eurowings váš cashback schváli, môžete si ho nechať vyplatiť na bankový účet.

Najobľúbenejšie obchody z kategórie Cestovanie

Ako PlnáPeňaženka presne funguje?

Registrácia

Zadarmo sa registrujte

U nás neplatíte nijaké poplatky.

Vyhľadanie obchodu

Vyhľadate si obchod.

Na Plnej Peňaženke ich máme viac než 800.

Preklik na e‑shop

Prekliknite sa na e-shop

Tam nakupujte, ako ste zvyknutí

Získanie cashbacku

Získajte cashback

Až 25 % z každej platby.
Schválenú odmenu si môžete nechať hneď vyplatiť.