Booking.com: rezervácia jednoducho a rýchlo

Plánujete dovolenku alebo pracovnú cestu a stále neviete kde sa ubytujete? Ubytovanie za príjemné ceny nájdete na Booking.com. Tu sa dozviete, ako vytvoriť rezerváciu, kde nájdete „Moje rezervácie“ a aké sú podmienky zrušenia rezervácie. Jednotlivé kroky si ukážeme na konkrétnom príklade.

11. 9. 2018 (aktualizácia 27. 2. 2023)
Booking.com: rezervácia jednoducho a rýchlo

Booking je online rezervačný systém s tisíckami možností ubytovania, leteniek a prenájmu áut. Jednoduchý proces rezervácie vám uľahčí plánovanie vašej budúcej dovolenky a cashback od Plnej Peňaženky ušetrí nejaké to euro navyše.

Ako začať s Booking?

Poznáte presný dátum pobytu? Skvelé! Po zadaní dátumu do vyhľadávača vám Booking ukáže všetky dostupné varianty ubytovania v danom termíne. Pre služobné cesty je tu k zakliknutiu možnosť „Cestujem pracovne“, pri ktorej portál ponúkne iba ubytovanie vhodné pre pracovné cesty. Náš príklad ale služobnú cestu nezahŕňa, preto vyplníme len dátum.

Booking výber ubytovania

Ako vybrať to najlepšie ubytovanie?

Booking.com ponúka filtre pre vyhľadávanie ubytovania podľa základných kategórií: cena, počet hviezdičiek, či vzdialenosť od centra. My ale odporúčame radenie sa podľa hodnotenia a ceny. Zobrazia sa vám tak len tie najlepšie možnosti. Stačí zaškrtnúť, ako si svoj pobyt predstavujete.

 • Túžite po wellness v zázemí hotela?
 • Chcete bývať v penzióne?
 • Máte obmedzený rozpočet?
 • Počítate s hotelovými raňajkami?
 • Dávate prednosť vlastnému stravovaniu?
 • Chystáte sa na dovolenke jazdiť na koni?
 • Potrebujete požičovňu bicyklov?
 • Zaujíma Vás hodnotenie ostatných?

Booking rezervácia ubytovania

Rezervácia je hračka

Booking má systém rezervácií veľmi dobre premyslený tak, aby vám celý proces nezabral viac, ako desať minút. Odporúčame dobre preskúmať recenzie ostatných návštevníkov hotela, vyhnete sa tak nepríjemnému prekvapeniu na mieste. Ak Vás informácie o ubytovaní zaujmú natoľko, že tu chcete stráviť dovolenku, zostáva už len samotná rezervácia.

Tabuľka s ponukou izieb:

 • V dolnej časti popisu hotela.
 • Informácie o vybavení izieb.
 • Možnosti stravovania.
 • Cena jednotlivých izieb (nemusí byť konečná).

Pod tabuľkou nájdete aj informácie o tom, kedy môžete prísť, do kedy musíte izbu vypratať, alebo možnosti ubytovania pre deti.

Posledné kliknutie a izba je vaša

Akonáhle si zvolíte počet izieb, Booking Vás presmeruje na konečné zhrnutie rezervácie. Tu vyplníte už len údaje o sebe. Máte tiež možnosť pridať čas vášho príchodu alebo zvláštnu požiadavku na hotel, napríklad izbu s balkónom či raňajky pre alergikov. Tieto požiadavky zariadenie môže splniť, ale aj nemusí.

Booking potvrdenie rezervácie

Kde nájdem „Moje rezervácie“?

Po dokončení rezervácie na Booking.com nájdete svoju objednávku v kolónke „Moje rezervácie“ v pravom hornom rohu. Môžete v nej upravovať svoje požiadavky alebo ju celú zrušiť. Každá rezervácia má svoje číslo, ktoré sa hodí v prípade riešenia problémov alebo otázok. Pri ubytovaní však väčšinou stačí nahlásiť meno a predložiť preukaz totožnosti, takže rezerváciu nemusíte tlačiť. Pre väčšiu istotu odporúčame inštaláciu Booking aplikácie do mobilného telefónu.

Koľko zaplatím za zrušenie rezervácie?

Ak musíte z nejakého dôvodu svoj pobyt zrušiť alebo presunúť, nezúfajte. Zrušenie rezervácie je vo väčšine prípadov zdarma do určitého dátumu, táto doba sa pohybuje okolo jedného týždňa pred príchodom. Po tomto dátume budete bohužiaľ musieť zaplatiť storno poplatok. Podmienky zrušenia vidíte už pri rezervácii, to isté platí pre výšku storno poplatku.

Pár vychytávok, vďaka ktorým ušetríte

 • Objednajte si hotel na Booking.com cez Plnú Peňaženku a získajte 0 % z nákupu späť.
 • Odporučte Booking známym. Získate jednorazovú odmenu vo výške 15 $ a váš známy 10 $ späť z uskutočneného pobytu.
 • Program Genius na Booking.com sľubuje výhodnejšie ceny a ponuky po piatich rezerváciách.

Ďalšie tipy pre lepšie cestovanie

Stránky, ktoré vám uľahčia výber aj samotnú dovolenku nájdete v kategórii „Cestovanie“. Ak máte problém s cestou, požičajte si vozidlo v Rental Cars, pre získanie najlacnejších leteniek na trhu využite Kiwi. Neviete kam zájsť, alebo vám chýba inšpirácia? Pozrite sa aj na náš ďalší článok, o cestovaní s Booking.

Súvisiace zľavy a akcie

ZĽAVA 15 %

Booking.com - Zľava min. 15 % na pobyt
Booking.com logo

Zľava min. 15 % na pobyt

v čase od 29.3. až do 30.9.2024

Akcia končí o:

Akce končí:

Podobné články