Inšpirácia z Booking: obľúbené destinácie spokojných cestovateľov

Lámete si hlavu tým, kam tento rok pôjdete na dovolenku? Nechajte sa inšpirovať! Skúsenosti ostatných vás ochránia pred sklamaním z hotela, ktorý nevyhovuje Vašim predstavám o skvelom ubytovaní.

29. 8. 2018 (aktualizácia 27. 2. 2023)
Inšpirácia z Booking: obľúbené destinácie spokojných cestovateľov

Pokojný hotel v blízkosti pláže? Booking vám ponúkne tisíce možností po celom svete. Apartmán v objatí vysokých hôr? Žiadny problém! Chcete si vyskúšať bývať na snehu? Ani to nie je nemožné, na Bookingu nájdete aj ubytovanie v iglu.     

K moru napríklad do Chorvátska

Chorvátsko je turistami veľmi obľúbená krajina. No nebojte sa, na Booking nájdete ubytovanie presne podľa Vašich predstáv. Záleží len na vás, či dáte prednosť hotelu v centre rušného mesta, alebo radšej pokojnému apartmánu blízko pláže. A možno vás zaujmú národné parky, napr. Plitvické jazerá, kde sa natáčal film Poklad na Striebornom jazere.

Po Slovensku s Booking.com

Krásnu dovolenku nemusíte stráviť len pri mori. Booking totiž ponúka aj krásne ubytovanie v SR. Niekedy vám na pamiatky, kultúru aj prírodu v jednej oblasti nestačí jeden deň. My pre vás máme jednoduché riešenie: objednajte si cez Plnú Peňaženku na Booking ubytovanie presne podľa svojich predstáv a vychutnajte si každý zážitok zvlášť.

Booking vás ubytuje aj v Bratislave

Každý správny Slovák by mal dobre poznať svoje hlavné mesto. Bratislava ponúka široké spektrum gastronomického vyžitia, podmanivú prechádzku záhradami Bratislavského hradu, nádherné výhľady Slavína či Koliby aj romantickú promenádu pri Dunaji. Množstvo turistov z celého sveta láka aj vďaka svojej polohe. Čo hovoríte na jednodňový výlet do historickej Viedne? Alebo uprednostníte kozmopolitnú Budapešť? A je jasné, že s cashbackom od Plnej Peňaženky budete mať ubytovanie ešte výhodnejšie.

Výlet na stredné Slovensko: do Nízkych Tatier aj na Liptov

Láka vás objavovanie slovenskej prírody a pamiatok? Skúste stredné Slovensko. Nízke Tatry sú preslávené svojimi majestátnymi horami a nezameniteľnými výhľadmi. Navyše turistiku v Nízkych Tatrách zvládnu aj začiatočníci. Môžete sem vyraziť s deťmi za dobrodružstvom, alebo si vychutnať relax v obklopení hôr.

Ak máte radšej zelenkavé pastviny, termálne pramene a vôňu čerstvých bryndzových halušiek, vydajte sa na Liptov, do Liptovského Mikuláša, Bešeňovej, alebo Lúčok. Booking vám ponúka širokú škálu možností ubytovania, stačí si len jedno rezervovať, a to samozrejme s cashbackom.

9 najvyhľadávanejších destinácií na Booking

  1. Bratislava: Želáte si luxusné ubytovanie, alebo chcete ušetriť? Dávate prednosť pokojnému miestu, alebo rušnému centru? Je to len na vás. Obľúbený je napr. Hotel Danubia Gate alebo Hotel Radisson Blu Carlton.
  2. Vysoké Tatry: Z hľadiska ceny patrí k veľmi obľúbeným Penzión Chata Valaška alebo Hrebienok. Ak trváte na vyššom hotelovom pohodlí, mohol by vás zaujať Hotel Solisko. Naozaj dobré hodnotenie má napríklad ikonický Grand Hotel Starý Smokovec s vyhláseným wellness centrom. Nachádza sa hneď vedľa čarokrásneho Štrbského Plesa, Wi-Fi zadarmo je tu samozrejmosťou.
  3. Košice: Eco Friendly Hotel Dália patrí medzi jeden z mála hotelov na Slovensku, ktoré sa môžu pýšiť certifikovanou ekologickou činnosťou. Penzión Horse Inn ponúka skvelú dostupnosť do centra, iba 200 m. Pre priaznivcov luxusu odporúčame Grand Royal Boutique Hotel & Spa s vynikajúcim hodnotením a raňajkami v cene.
  4. Piešťany: Ak hľadáte oddychovú dovolenku v Piešťanoch, skúste si na Booking rezervovať niektorý z apartmánov. Určite preskúmajte Star Apartments, Vivi&Lulu Apart House alebo Apartmány Leier.
  5. Bojnice: Medzi vyhľadávané destinácie na Booking patria aj Bojnice. Blízko zámku nájdete Hotel Pod Zámkom alebo Hotel Bojnický Vinný Dom. Nechajte sa uniesť rozprávkovou scenériou a doprajte si vytúženú dovolenku.
  6. Bešeňová: Právom vyhľadávanou destináciou je aj drobná liptovská obec Bešeňová, ktorá vás očarí liečivými termálnymi prameňmi a ubytovaním na úrovni. Rezervujte si izbu v Hoteli Galeria Thermal Bešeňová či v apartmánovom hoteli Dom Kriváň a určite neoľutujete.
  7. Budapešť: Cestovanie za kultúrou vás môže zaviesť aj do Maďarska, a to konkrétne do hlavného mesta. Danubius Hotel Arena a Apartmán Babercel City and Calmness patria k tým najvyhľadávanejším. Vy si ale samozrejme vyberte ubytovanie podľa svojho. Napríklad podľa vzdialenosti od centra, vyhlásených reštaurácií alebo typu Vašej dovolenky.
  8. Praha: Stovežatú dominantu našich susedov predstavovať netreba. Aj pre svoju nezameniteľnosť patrí medzi najvyhľadávanejšie destinácie slovákov na Booking. Ponúka nespočetné množstvo lokálnych krčmičiek, historických pamiatok a pre milovníkov ruchu veľkomesta pulzujúcu atmosféru. Obľúbené sú napr. Hotel Kampa alebo Hotel Trinidad Prague Castle.
  9. Chorvátsko: Chorvátsko je jednou z obľúbených možností prímorskej dovolenky. Medzi dobre hodnotené hotely patrí napríklad Guest House Bepo. Hotel London Rooms Zagreb Airport sa nachádza o niečo ďalej od pobrežia, no ocenia ho najmä milovníci pamiatok.

S Plnou Peňaženkou jednoznačne ušetríte

Na Booking ľudia nakupujú predovšetkým kvôli nízkym cenám za ubytovanie kdekoľvek na svete. Plná Peňaženka vám ponúka nákup ešte o niečo výhodnejšie. Keď sa zaregistrujete na PlnaPenazenka.sk a preklikne sa z našich stránok priamo na vybraný obchod, po nákupe sa na váš peňaženkový účet pripíše tzv. cashback - časť ceny, ktorú ste za nákup zaplatili. Svoju odmenu potom môžete využiť pri ďalšom nákupe. Naviac máte príležitosť získať aj ďalšie odmeny. Inšpiráciu nájdete na našich stránkach, v newsletteri alebo na Facebooku. Ak vám nie je úplne jasné, ako s Bookingom pracovať, prečítajte si náš článok o booknutí ubytovania za pár klikov.

Súvisiace zľavy a akcie

ZĽAVA 15 %

Booking.com - Zľava min. 15 % na pobyt
Booking.com logo

Zľava min. 15 % na pobyt

v čase od 29.3. až do 30.9.2024

Akcia končí o:

Akce končí:

Podobné články