Parťáci, s ktorými bude každý výlet nezabudnuteľný

Dovolenka, to nie je len čas strávený pri mori. Je to aj množstvo zážitkov, ktoré chcete zvečniť na fotografiách, ktorými sa budete môcť pochváliť známym alebo vďaka nim spomínať. K dovolenke okrem relaxu a oddychu, nepochybne patrí aj dobrá hudba, ktorá často tiež vytvára nezabudnuteľné momenty. Oplatí sa na vziať si na cesty telefón od značky Xiaomi a reprák od spoločnosti JBL? Poďte si prečítať, aké skúsenosti s tým má naša kolegyňa Katka.

2. 7. 2022 Katka
Recenzia Planeo

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Výdobytky modernej doby sú súčasťou nášho každodenného života. Nejde len o spotrebiče, bez ktorých by sme si nevedeli predstaviť našu domácnosť a fungovanie v nej, ale aj maličkosti, ktoré dnes už považujeme za samozrejmosť. Bez mobilu sa nepohneme ani na krok, mnohí z nás ho používajú už aj ako pracovný nástroj. Je preto dôležité vybrať si tú správnu mašinku, ktorá nás nesklame v tej najnevhodnejšej chvíli. Telefón je však dobrým parťákom na cesty, hlavne vďaka tomu, že dnes už majú tieto malé zariadenia také fotoaparáty, vďaka ktorým sa fotky z nich môžu rovnať fotkám profesionálov. Mnoho ciest a výletov sa však nezaobíde bez dobrej hudby. Rádio už je prežitok, ale čo takto malý, spratný repráčik?

Vo svete iPhonov buďte Xiaomi

S telefónmi od Apple nemám síce bohaté skúsenosti, ale tých niekoľko mesiacov, mi stačilo. Na môj vkus je ich systém príliš komplikovaný a výhody, ktoré v ňom iní vidia, sú pre mňa negatívami, cez ktoré jednoducho nejde vlak. Preto som pri výbere nového telefónu automaticky vylúčila akýkoľvek iPhone. Ostalo teda niekoľko solídnych možností, z ktorých nakoniec vyhrala čínska značka Xiaomi, ktorá v tej dobe nebola až tak známa, minimálne nie v mojom okolí. Pár ohlasov, prevažne pozitívnych, sa však našlo a ja som sa nimi nechala zlákať. Už takto na začiatok vám môžem povedať, že som spravila dobre.

Veľa muziky za málo peňazí

Pozerať sa na veľký displej, ktorý nie je rušený žiadnym rámom, navyše má rozlíšenie Full HD+, je rozhodne potešením pre oko. Najmä také, ktoré má rado detaily a práve tie na tomto displeji vyniknú. Zachytiť ich môžete aj vďaka jednému zo štyroch fotoaparátov. Drobnosti totiž dokáže zachytiť už na vzdialenosť 2 cm. Okrem tohto snímača môžete využiť ďalšie tri, ktoré vám pomôžu zhotoviť čisté a ostré fotky, zachytia aj ten najmenší detail a počas rodinného výletu už nebudete musieť viac premýšľať, ako sa nastúpiť tak, aby bol každý účastník zájazdu zvečnený na fotografii. Osemjadrový procesor vám zas zaručí parádny výkon, podporený baterkou s dlhou výdržou. Pri plnom využití internetu, bez ktorého som sa naučila neísť ani na krok, som mobil nabíjala s jeden a pol dňovou pauzou medzi jednotlivými nabíjaniami. Ak som telefón používala málo a nebola prihlásená na WiFi sieti, niekedy mi baterka vydržala aj tri dni.

Pri dotykových telefónoch existuje riziko, že s nimi budete musieť častejšie navštíviť servisy. Predsa len, telefón je trochu väčší, je síce spratný do vrecka, ale občas sa môže stať, že sa vydá na prechádzku bez vášho dovolenia a vypadne vám. Pokiaľ je to niekam do trávy, máte šťastie a okrem škvŕn od blata či zaseknutého stebla trávy, sa nemusíte báť toho, že by ste teraz museli svoju peňaženku ochudobniť o niekoľko desiatok eur, displeju sa nič nestane. Tento telefón má však výhodu v tom, že ho chráni aj ochranné sklo Gorilla Glass 5, takže aj pád na betón nemusí dopadnúť úplnou katastrofou. Verte mi, párkrát sa mi to už stalo, ale neodporúčam vám to skúšať doma. Fakt, že môj telefón prežil bez škrabanca ešte nemusí znamenať, že rovnako to bude aj vo vašom prípade. Za veľkú výhodu považujem i to, že po ôsmich hodinách, ktoré strávil zaseknutý v dvojmetrovom snehovom záveji, sa baterka z 90 % znížila na 82 % a po pár hodinách strávených v ryži - starý trik, ak vám telefón spadne do vody a podarí sa vám ho rýchlo vytiahnuť, je dobré zahrabať ho medzi zrnká ryže, ktoré do seba vsiakne temer všetku vlhkosť - bol stále funkčný a nezbadala som na ňom žiadne zmeny.

Z toho teda vyplýva, že telefón je nielen dobre vybavený, ale ani vás nenechá v štichu v tej najnevhodnejšej chvíli. A ak by predsa len áno, stačí nájsť zástrčku, pichnúť ho na nabíjačku a do hodiny môžete smelo fungovať. Ceny tejto výkonnej mašinky sa pohybujú od 190 - 280 €. 

XIAOMI Redmi Note 9 Pro

XIAOMI Redmi Note 9 Pro

XIAOMI Redmi Note 9 Pro

 • Farba: zelená
 • Display: 6,67" IPS, Full HD+
 • Počet fotoaparátov: 4
 • Pamäť RAM: 6 GB
 • Interná pamäť: 64 GB
 • Batéria: 5020 mAh
 • Rýchlosť nabíjania: 30W
 • Počet hviezdičiek: 5

199,00 €

Nakúp s cashbackom

Celkové zhrnutie

 • pomer cena/kvalita
 • fotoaparát
 • veľkosť pamäte
 • rýchlosť nabíjania
 • pre niekoho môže byť negatívom veľkosť samotného telefónu

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Hudba do vrecka

Grilovačky a posedenie na tráve s priateľmi, sa len málokedy zaobišli bez poriadnej muziky. Lenže na to, aby ju bolo počuť aj na druhý koniec stola, len telefón nestačí, vždy bol potrebný nejaký reprák, vďaka ktorému by si prehrávanú pieseň mohli zaspievať aj tí vzadu. Mať vlastný prenosný reprák však bola kedysi poriadna vymoženosť, po ktorej som nesiahla až donedávna. Povedala som si, že k tomu, aby bolo posedenie s priateľmi nie dobré, ale perfektné, prispejem svojou troškou aj ja a kúpila som si malý repráčik značky JBL. Keď hovorím malý, myslím tým skutočne malý, vojde sa totiž aj do vrecka a ani o ňom neviete.

Štýlový spoločník 

Malá obdĺžniková škatuľka sa, ako sme už spomínali, ľahko zmestí do vrecka, teda nezaberie veľa miesta ani v prípade, že sa ju rozhodne zobrať na výlet. Vďaka pútku, ktorým je reprák vybavený, si ho môžete dokonca pripevniť na ruksak a tým pádom ho nemusíte nosiť v rukách, máte ich voľné a využiť ich môžete inak. Je to skvelá vec najmä pri turistike, keď prechádzate miestami, kde je dobré držať sa a potrebujete tak voľné obe ruky. Ovládanie je jednoduché, zapína sa pridržaním gombíka na bočnej strane, rovnako tak funguje Bluetooth napájanie. Jeden klik a ovládať ho môžete za pomoci vášho telefónu. Hlasitosť zas pridáte či uberiete vďaka panelu na vrchnej strane.

Dizajn je novinkou posledných rokov. Nie je totiž klasický hladký, ale vrúbkovaný. Ten môj hrá dokonca hneď niekoľkými farbami. Pôvodne som ho chcela v obyčajnej čiernej farbe, pretože tá mi na elektronike príde veľmi elegantná, nechala som sa však zlákať kamarátkou, ktorá tvrdila, že by som mala vyskúšať aj inú farbu. Musím sa však priznať, ružové prvky mi na nálade nepridali, skôr naopak. Nechápte ma zle, ibaže ružová nie je moja obľúbená farba a roky sa jej snažím všemožne vyhýbať. Časom som sa naučila tolerovať ich prítomnosť. Napokon, až tak do sveta zas nekričí. Oveľa nápadnejšie je logo JBL na prednej strane.

Slušná výdrž 

Súčasťou sú aj drážky, ktoré sa nachádzajú na spodnej a zadnej strane repráčika. Slúžia na to, aby sa vám nešmýkal, keď ho položíte na klzký povrch a aby dobre stál. Nemusíte sa tak báť, že pri prudkom pohybe zo stola spadne a niečo sa s ním stane. Veľkým plusom je aj to, že je vodotesný. Ja a technika sa totiž veľmi nekamarátime, dokážem pokaziť aj nepokaziteľné, niekedy na to stačí stlačenie jedného tlačítka, inokedy sa mi zas podarí obliať veci čajom alebo vodou. Neprekvapivo sa mi to podarilo aj pri tomto repráčiku, keď som ho obliala sladkou vodou. Okamžite som ho osušila, väčšina kvapiek ostala práve na vrchu a to vďaka nerovnomernému povrchu, takže voda nezatiekla tam, kam nemala. Aj napriek tomu som však mala obavy, že už nepôjde. Našťastie sa nenaplnili a reprák hrá stále rovnako perfektne. 

Som človek, ktorý nemá vyhradený hudobný štýl, vypočujem si skutočne čokoľvek. Od slovenských ľudoviek, cez country až po ruský rap. Môj playlist je preto veľmi pestrý, piesne si nevyberám, nechávam hrať, čo mi telefón a aplikácie ponúknu. Aj preto som tak mala možnosť otestovať, či je zvuk dobrý a zatiaľ som nezapočula nič, čo by drásalo moje uši. 

Na jedno nabitie vydrží hrať až päť hodín. Nabíjanie nemám celkom odsledované, ale zväčša ho nabíjam toľko, koľko sám vydrží, takže minimálne päť hodín. Stačí ho napojiť na malý káblik, ktorý je súčasťou balenia a cez USB port zapichnúť do notebooku alebo počítača. O tom, že potrebuje šťavu, vám dá vedieť sám, tesne pod gombíkom na zapnutie sa nachádza malé svetielko, ktoré zasvieti zakaždým, keď sa reprák zapne. Ak je vybitý, svetielko začne blikať načerveno, počas nabíjania stále svieti a keď sa reprák najedol, svetielko prestane svietiť. 

JBL GO3BLUP

JBL GO3BLUP

JBL GO3BLUP

 • Farba: tyrkysovo - ružová
 • Typ reproduktora: 1 pásmový
 • Vstupy: USB C, nabíjací
 • Rozmery: šírka 87,5 mm - výška 75 mm - hĺbka 41,3 mm
 • Hmotnosť: 0.209 g
 • Frekvenčný rozsah: 110 - 20000 Hz
 • Počet hviezdičiek: 5

34,90 €

Nakúp s cashbackom

Celkové zhrnutie

 • cena
 • veľkosť
 • zvuk
 • spratnosť
 • farba

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Niečo málo o e-shope

Sieť PLANEO elektro je nie len vďaka svojim 53 kamenným predajniam, ale aj internetovému obchodu prístupná komukoľvek a kdekoľvek. Ponúka širokú škálu spotrebičov, bez ktorých by sme si dnes nedokázali predstaviť našu domácnosť a fungovanie v nej, ale aj elektrotechniku, bez ktorej sa nepohneme ani na krok. Najnovšie modely, skvelé cenové ponuky, rôzne akcie. To všetko a ešte oveľa viac nájdete práve na Planeo.sk

Katka

Autor Katka

Na Orave dobre, na Orave zdravo - presne toto často počujeme z úst našej kolegyne Katky. Je vášnivou milovníčkou histórie a literatúry, preto sa niet čo čudovať, že zodrala už niekoľko párov tenisiek ako lektorka na Oravskom hrade. Okrem toho má rada dobré pivo a kvalitnú hudbu - na koncert Martina Garrixa je ochotná vycestovať aj stovky kilometrov. Doma ju teda často nenájdete a nepokúšajte sa o to hlavne v piatok večer.

Planeo.sk logo

O Planeo.sk

V modernej dobe si našťastie nemusíme ani len predstavovať svoj život bez elektroniky. V Planeo.sk nájdete všetky spotrebiče, ktoré sa vám domov zídu a navyše nechýba široká ponuka elektroniky na každý deň.

Súvisiace zľavy a akcie

ZĽAVA 20 %

Planeo.sk - Zľava 20 %
Planeo.sk logo

1 % späť

Zľava 20 %

na vybrané televízory a reproduktory

Akcia končí o:

Akce končí:

ZĽAVA 50 €

Planeo.sk - Okamžitá zľava 50 €
Planeo.sk logo

1 % späť

Okamžitá zľava 50 €

na všetky produkty nad 299 €

Akcia končí o:

Akce končí: