AliExpress.com logo

Aliexpress.com – lacné nákupy z Číny

Bavia vás nákupy za babku? Užite si najväčšie čínske trhovisko, AliExpress.com, a nakupujte za zlomok slovenských cien.

Viac o AliExpress.com

Skontrolujte cashback pri svojom produkte

Na niektoré produkty AliExpress neposkytuje cashback. Skopírujte adresu produktu na AliExpresse a uistite sa, že nakúpite so zľavou.

Skontrolovať cashback

Peniaze z nákupu späť

0 - 7,5 %

Nový zákazník

0 - 7,5 %

Príslušenstvo k mobilným telefónom, bytové doplnky, záhradkárske potreby, dámske, pánske a detské oblečenie

0 - 5 %

Ostatné produkty

0 - 3,9 %

Mobilné telefóny, príslušenstvo k PC, tablety, počítače, notebooky, domáce audio a video vybavenie, externé pamäte, interné pamäte

0 - 1,7 %

Kategória s 0 % cashbackom (dalšie informácie v "Podmienkach nákupu")

0 %

Recenzie a články

O AliExpress.com

Na AliExpress je ponuka produktov ohromujúca a veľmi široká - AliExpress je obľúbený pre nákupy oblečenia, obuvi, elektroniky, športových potrieb, detského tovaru a dalších produktov. Môžete vyberať z ponuky produktov značkového i neznačkového sortimentu. V oboch prípadoch sú ceny priemerne až o 80 % lacnejšie, než akčné ceny na Slovensku. Na všetky nákupy z ponuky AliExpress platí garancia bezpečného nákupu a garancia proti podvodom. 

 

AliExpress.com - Všetko, čo si prajete, na jednom mieste

POZOR! K výhodným nákupom vám pridáme ešte aj cashback. Všetko, čo musíte urobiť, je OVERIŤ SI CASHBACK  zadaním URL adresy do nášho vyhľadávača. V sekunde sa dozviete, či za daný produkt cashback získate alebo nie. POZOR!

Tip: Pri výbere produktov odporúčame zaškrtnite tlačítko "Doprava zadarmo" (Free shipping) a " iba 1" (1 Piece Only) - zobrazí sa vám iba ponuka produktov s poštovným zadarmo a možnosť odberu iba jediného produktu. Nezabudnite tiež na Aliexpress day, ktorý pripadá každý rok na dátum 11.11. V rámci Global Shopping festivalu totiž AliExpress ponúka až 90 % zľavy. 

 

Ako nakupovať na AliExpress.com?

V prvom rade je dôležité spomenúť si, že nakupovanie na AliExpress je veľmi jednoduché. Vyhľadávať si môžete veci priamo po zadaní kľúčového slova alebo sa preklikať cez ponuku e-shopu. Sortiment si môžete filtrovať podľa rôznych kritérií ako je napríklad cena, farba, značka, materiál atď. 

 

Je nakupovanie na AliExpress výhodné?

Najčastejšie nakupovaný tovar na obľúbenom čínskom obchode sú šperky, oblečenie a módne doplnky (kabelky, opasky, hodinky, a pod.), populárna je tiež elektronika alebo mobilné telefóny. Obchod ponúka viac ako 100 miliónov najrôznejších produktov a výrobkov. Nakupovanie cez AliExpress môže byť preto naozaj zábava! Môžete si vybrať z pestrej ponuky značkového a neznačkového tovaru, pričom v obidvoch prípadoch sú ceny v priemere až o 80 % lacnejšie, než akékoľvek akčné či zľavnené ceny v slovenských e-shopoch alebo kamenných predajniach.

 

Ponuka e-shopu AliExpress.com

AliExpress sa pýši širokým sortimentom, ktorý svojim zákazníkom ponúka. Nájdete tu naozaj široký sortiment najrôznejšieho tovaru a dobrou správou je aj to, že tu môžete nakupovať až o 80 % lacnejšie ako v kamenných predajniach u nás. Čo všetko tu teda nájdete?

 • Oblečenie - obľúbeným sortimentom na AliExpress je práve oblečenie. Kúpiť si tu totiž môžete veci podľa najnovších trendov za výhodné ceny. Veľký výber oblečenia ponúka AliExpress pre ženy, mužov aj pre deti a kúpite tu naozaj všetko. Od letného až po zimné kúsky.
 • Elektronika - veľmi obľúbenými náupmi na AliExpress sú nákupy elektroniky. Kúpiť si tu môžete napríklad telefón a príslušenstvo k nemu, a to bez ohľadu, akú značku a typ telefónu máte. Takisto tu nájdete aj tablety, laptopy, rôzne elektronické príslušenstvo a vybavenie do kancelárie.
 • Obuv a doplnky - okrem oblečenia ponúka AliExpress aj obuv a doplnky na rôzne príležitosti. Kúpiť si tu môžete od šľapiek, cez tenisky, balerínky až po lodičky a čižmy naozaj všetko. Medzi doplnkami nájdete hodinky, šperky, kabelky, čiapky, klobúky, ponožky atď. 
 • Veci do domácnosti - vyšperkovať si s AliExpressom môžete aj vašu domácnosť. Je to jednoduché. Stačí ak si vyhľadáte čo konkrétne potrebujete a už si len vyberiete z ponúkaného tovaru. Kúpiť si tu môžete napríklad záclony, deky, obliečky, uteráky, tiež dekorácie ako vázy alebo hodiny a kuchynské potreby.
 • Hračky - urobte radosť aj tým najmenším nákupom hračky z e-shopu AliExpress.com. Nájdete tu známe hračky od známych výrobcov, ale aj úplne nové, ktoré nikde inde nenájdete.
 • Športové pomôcky a výbava - AliExpress poteší aj priaznivcov pohybu a športu. Minimálne v tom, že si tu môžu kúpiť športové náčinie a vybavenie a takisto oblečenie. Na voľný čas tu nájdete aj hudobné nástroje, výbavu napríklad na kempovanie alebo rybárčenie.
 • Krása a kozmetika - doprajte si tú správnu starostlivosť aj o vaše telo. AliExpress vám ponúka rau kozmetických pomôcok aj samotných produktov na starostlivosť o vaše telo.
 • Auto a moto vybavenie, domáce náradie - na svoje si tu prídu aj kutilovia a motoroví priaznivci. Kúpiť im tu môžete napríklad káble alebo rôzne svetlá, tiež pásky alebo ďalšie vybavenie do domácnosti. Do áut ponúka AliExpress praktické vybavenie a tiež doplnky.

 

Všetko o nákupe na AliExpress.com

Využite dopravu zadarmo

Väčšina produktov na čínskom e-shope AliExpress má dopravu ZADARMO, čo je následkom podpory exportu zahájenej Čínskou vládou, ktorá svojim podnikateľom dotuje poštovné zásielok do zahraničia. Aby ste dopravu zadarmo naozaj mali, môžete si ponuku e-shopu filtrovať na veci s dopravou zadarmo. Inak sa vám cena dopravy zobrazí pri celkovej cene objednávky.

 

Aký balík môže byť zadržaný colným úradom?

Aká je pravdepodobnosť, že môj balíček bude zabavený a posunutý do colného konania? Cez colnú kontrolu prechádza približne 20 – 30 % balíkov. Všetky kontrolované balíky prechádzajú röntgenovým prístrojom, ale len niektoré sa kontrolujú otvorením. Otvorenie balíčka závisí najmä na veľkosti a obsahu zásielky. Elektronika sa väčšinou kontroluje stále. V prípade, že ste cez AliExpress nakúpili oblečenie, záleží na veľkosti zásielky. Malý balíček, napríklad pri objednávke spodnej bielizne, môže prejsť cez kontrolu bez problémov. Ak ste však nakúpili napríklad tenisky a balíček je väčších rozmerov, zásielka bude pravdepodobne zadržaná.

Dôležitá informácia: V prípade dopravy zadarmo (“free shipping”) sú všetky balíčky posielané cez China Air Post - to znamená, že existuje 20 - 30 % šanca na kontrolu práve Vášho balíka (pamätajte, že elektronika je väčšinou kontrolovaná stále). Pokiaľ si priplatíte za DHL, alebo inú kuriérsku službu, balíky budú skontrolované všetky - kuriérska služba však za Vás vyrieši všetky potrebné dokumenty. 

 

Priebeh colného konania pri nákupoch z AliExpress.com

Pokiaľ je cena zásielky do 22 €, platby DPH sa v prípade zabavenia nemusíte obávať. Pri colnom konaní Vás Slovenská pošta vyzve, aby ste doložili hodnotu objednaného tovaru a pokiaľ bude vymerané aj DPH (teda v prípade, že objednaný tovar má väčšiu hodnotu ako 22 €), za Vás pošta na základe splnomocnenia všetko dôležité zariadi a vybaví. Poplatok za splnomocnenie je približne 9 €. Zadržanie balíka v colnom konaní môže bohužiaľ predĺžiť dobu dodania o približne 20 dní. Následne Vás pošta listom vyzve na uhradenie prípadnej vymeranej hodnoty DPH alebo cla a následné vyzdvihnutie zásielky. DPH aj clo je možné uhradiť na pobočke Vašej pošty. Zároveň je potrebné doložiť výpis z účtu (pre potvrdenie hodnoty tovaru). Po uhradení vám bude balík doručený za 1-2 dni.

TIP: Colnému konaniu, prípadne aj platbe za DPH, sa vyhnete ak sa s predávajúcim dohodnete, aby vám objednávku zaslal vo viacerých menších balíkoch.

 

Možné poplatky za clo balíkov z AliExpress.com

Doplatky a clo Balíček do 22 € je od DPH a cla oslobodený. Balíček v hodnote 22 až 150 € vyžaduje doplatok DPH, to znamená 20 % z celkovej čiastky objednaného tovaru, od cla je oslobodený. Balíček nad 150 € vyžaduje doplatok DPH (20 % z celkovej čiastky objednaného tovaru) a clo približne vo výške 15 % z celkovej čiastky objednaného tovaru.

 

Dodacie doby na Slovensko

Predajca by mal tovar vyexpedovať do 5 dní, pokiaľ nie je dohodnuté inak. China Air Post balík spracuje približne za týždeň a pokiaľ pôjde všetko bez problémov, balík by mal byť u Vás do 3 až 4 týždňov od objednania tovaru. Pokiaľ Vám predajca poskytol aj číslo zásielky (“tracking number”), môžete svoj balíček sledovať cez odkaz Čínskej pošty. Len čo Slovenská pošta prijme Vašu zásielku, môžete ju sledovať online cez stránky Slovenskej pošty. Pokiaľ nemôžete ani po 2 týždňoch svoju objednávku dohľadať, kontaktujte prosím predajcu.

 

Platba za tovar na AliExpress.com

Platiť za nákupy na AliExpress.com budete online platobnou kartou. Akceptované sú karty Visa, MasterCard a ďalšie, ktoré sa bežne vo svete používajú. Do 24 hodín od prevedenia platby bude vaša objednávka spracovaná. Ak sa vám stane, že vaša platba bude zamietnutá, dôvodom môže byť zablokovanie platieb online alebo nastavené maximálne limity vašej karty.

AliExpress ponúka svojim zákazníkom GARANCIU bezpečného nákupu. Hoci za tovar platíte online hneď po dokončení nákupu, platba je v režime “garantovaná”. Predajca peniaze prijme až vtedy, keď obchodu Aliexpress potvrdíte, že ste tovar v poriadku prijali. AliExpress tak garantuje to, že o peniaze neprídete. Pred nákupom produktov si ešte nebzabudnite overiť, či na daný produkt získate aj cashback od Plnej Peňaženky. Môžete tak urobiť na stránke Overiť si cashback.


Reklamácia tovaru na AliExpress.com

Samozrejmosťou pri nákupoch online je možnosť tovar reklamovať. A nie je tomu inak ani pri nákupoch na AliExpress. Reklamácie na tomto e-shope prebiehajú “vytvorením sporu” s predávajúcim - kliknete na tlačidlo “Open Dispute”. Následne si vyberiete, že chcete vrátiť tovar späť predávajúcemu - “Return Goods” a on vám vráti celú sumu nákupu, no počítajte s tým, že poštovné hradíte vy. Druhou možnosťou je “Refund Only”, kedy vám budú vrátené peniaze alebo časť peňazí bez toho, aby ste tovar posielali späť. Potom vyplníte formulár a budete sledovať, v akom stave je vaša reklamácia a kedy vám predávajúci vráti peniaze.

 

Kontakt na e-shop AliExpress.com

Ak sa potrebujete poradiť ohľadne čohokoľvek, obráťte sa na zákaznícky servis AliExpress. Bude potrebné, aby ste sa prihlásili k svojmu účtu na AliExpress a potom im môžete poslať správu s vašim dotazom.

TIP: Ak chcete vedieť o nákupoch na AliExpress.com ešte viac, navštívte samostatnú rubriku AliExpress na Plnej Peňaženke. Dozviete sa tam viac o nákupe, ponúkanom tovare a ďalších tipoch na vaše online nákupy.

 

Recenzie na AliExpress.com

Skúsenosti s nákupom na AliExpress.com má už nejden Slovák. Mnoho z nás sa nechalo zlákať výhodnými cenami a možnosti nákupu vecí, ktoré inde nenájdete. Veľkou výhodou AliExpressu je aj to, že pri väčšine oblečenia nájdete recenzie od zákazníkov priamo pod tovarom. A spolu s recenziou tam nájdete aj fotografie reálneho vzhľadu tovaru.

Keďže je AliExpress naozaj veľká nákupná galéria, tým pádom tu nájdete množstvo rôznych predajcov z celého sveta, sú skúsenosti rôznorodé. Obecne však platí, že si zákazníci pochvaľujú veľmi výhodné ceny na AliExpress, to je väčšinou dôvod k nákupu. No pravdou je aj to, že tu často zoženiete veci, ktoré nikde inde neviete nájsť, čo je takisto veľkým pozitívom. Čo sa týka oblečenia, zákazníci nie sú vždy spokojní s kvalitou tovaru. Prečítajte si recenzie a články o nákupoch na AliExpress.com na Plnej Peňaženke. Dozviete sa tu veľa užitočných informácií, praktických rád a skúsenosti zákazníkov.

 

Nevybrali ste si? Využite možnosť získania cashbacku aj pri nákupoch na iných e-shopoch. Na Plnej Peňaženke nájdete módu, lekárne aj e-shopy s pomocníkmi v domácnosti. Navštívte napríklad najobľúbenejšie -eshopy s cashbackom.

Hodnotenie užívateľov

 • 4,6

  Počet hviezdičiek: 4,5 / 5

  1693 hodnotení

 • 5

  Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

  Ok

  Ingrid H. 15. 7. 2024

 • 5

  Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

  ok

  Branislav K. 1. 7. 2024

 • 5

  Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

  Ok

  Ingrid H. 27. 6. 2024

Najobľúbenejšie obchody z kategórie Online nákupné galérie

Ako PlnáPeňaženka presne funguje?

Registrácia

Zadarmo sa registrujte

U nás neplatíte nijaké poplatky.

Vyhľadanie obchodu

Vyhľadate si obchod.

Na Plnej Peňaženke ich máme viac než 800.

Preklik na e‑shop

Prekliknite sa na e-shop

Tam nakupujte, ako ste zvyknutí

Získanie cashbacku

Získajte cashback

Až 25 % z každej platby.
Schválenú odmenu si môžete nechať hneď vyplatiť.