Recenzia a SÚŤAŽ o revolučný mixér

21. 3. 2020
Recenzia a SÚŤAŽ o revolučný mixér

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

 

Kvalitné kuchynské pomôcky sú nevyhnutnosťou, ktorú potrebujeme azda všetci. A čo spojiť viac kuchynských pomôcok do jednej? To sa podarilo značke Delimano, ktorej cieľom je zdravé varenie a jedlá pre všetkých. Novinka Super mixér MultiFresh sa k nám dostal na testovanie, a naša Janka sa tak pustila do prípravy polievok, smoothie a používania všetkých funkcií, ktoré tento super mixér ponúka. A ako Super mixér MultiFresh zhodnotila? Dočítate sa v dnešnej recenzii.

Navyše, ak nakúpite v obchode Delimano do 23. marca, ste o túto novinku v hre, a pomocník 6v1 môže byť práve Váš!

A pretože vás máme radi, vyhrať môžete hneď dva Super mixéry MultiFresh od Delimano. Tak hor sa do obchodu :) 

Výhercovia Super mixéra MultiFresh

 • le*k*g*v*e*k*@g**il.com
 • *et*a*1**6@az**.sk

Za celý tím Plnej Peňaženky srdečne blahoželáme! Výhercovia boli kontaktovaní prostredníctvom e-mailu. 

Super mixér MultiFresh, 12 ks

 • Cena: 149,99 €
 • Funkcie: mixovanie, varenie, vákuovanie, drvenie, mletie, vákuovanie-mixovanie
 • Príkon: 800 W

 • Počet otáčok: 25 000 za minútu

 • spracuje studené potraviny, teplé potraviny, ľad

 • nádoba na ohrev s objemom 1200 ml 

 • nádoba na mixovanie s objemom 700 ml

 • 200 ml pohárik s 2-krídlovou mlecou čepeľou

 • 6-krídlová mixovacia čepeľ potiahnutá titánom

 • Vákuovacia jednotka

 • Vákuovacia trubica

 • Stránka produktu: Super Mixér MultiFresh, 12 ks

 • Jankine hodnotenie: 5 hviezdičiek

 

Musím sa priznať, že keď sa mi dostal tento super mixér do rúk, mala som obavy. Hoci mám doma rôzne kuchynské spotrebiče, od hriankovača cez smoothie maker, až po rôzne druhy ponorných a tyčových mixérov, ešte som v rukách nemala taký, ktorý by dokázal plniť viac funkcií naraz


Super mixér prekvapil hneď od začiatku 

Super mixér MultiFresh mi bol doručený kuriérom, v krabici, vo vnútri vystuženej polystyrénom, aby bol skutočne nepoškodený. Po otvorení som zbadala niekoľko uzáverov, pod nimi bol samotný mixér. Všetko som postupne vybrala a tešila sa na to, ako mixér vyskúšam. Panika začala v momente, keď som v krabici nenašla návod. Povedala som si však, že nie som nijaké béčko a s mixérom si predsa určite poradím. Po komunikácii s Delimano mi bolo nakoniec vysvetlené, že návod v krabici nebol vložený, pretože šlo o vzorový produkt (keďže ide o novinku), manuál mi poskytli v e-maile, takže situácia bola nakoniec zachránená. Ani vy sa teda nemusíte obávať, že vám návod nepriložia. Priložia, a to vo viacerých jazykoch.

Návod obsahuje jasné informácie o tom, ako super mixér používať, ako s ním manipulovať, priložená je tiež obrázková dokumentácia a Delimano nezabudlo ani na bezpečnostné opatrenia. Za tie najdôležitejšie považujem spomenúť: používajte mixér iba na suchom, tvrdom, rovnom povrchu vo vnútri, pri manipulácii narábajte opatrne, aby nedošlo k zraneniu, nádoby umývajte ručne (nepoužívajte umývačku riadu), do nádoby nenalievajte horúcu vodu (maximálna teplota by nemala prekročiť 40 °C). 

 

Mixovanie so Super mixérom MultiFresh

Po oboznámení sa s návodom som sa rozhodla vyskúšať prvú z užitočných funkcií tohto revolučného spotrebiča - mixovanie. Vybrala som z chladničky jahody, banán z misy na ovocie a šla otestovať prípravu smoothie. Jahody som nekrájala. Delimano v návode upozorňuje, že by jedlo nemalo byť väčšie ako 2 x 2 x 2 cm. Banán som rozdelila na menšie kúsky a vložila do nádoby s rozmerom 200 ml. V krabici nájdete viac uzáverov, pre veľkú aj malú nádobu,  ale intuitívne vám napadne, ktorý je ten správny na použitie. Vložila som nádobu do mixéra, pootočila ňou tak, aby som počula cvaknutie, zapla ho do zástrčky, stlačila gombík v strede, aby sa mixér zapol, a pootočila kolieskom na režim B - mixovanie.

V tom momente mixér začal pracovať. Mixér pracoval na etapy, najskôr mixoval asi so sekundovými prestávkami, potom už bez nich asi 30 sekúnd. Za chvíľku som tak mala v pohári lahodné jahodovo-banánové smoothie, ktoré  som si vychutnala na balkóne. Musím uznať, že ovocie bolo dobre pomixované, necítila som nijaké veľké kúsky banánu či jahôd, hoci mali o niečo väčší rozmer, než Delimano odporúča. Po použití som mixér dala do režimu 0 a vypla ho. 

Delimano na svojich stránkach uvádza, že „pri príprave smoothies za pomoci super mixéra MultiFresh, hladina vitamínov, minerálov a iných nutrientov ostáva vyššia v porovnaní s bežným mixérom.” To nemôžem potvrdiť, každopádne ale môžem povedať, že smoothie bolo veľmi chutné. Ďalšie banánové smoothie bolo výborné, aj keď som ho chvíľu nechala odstáť na stole.  

 

Ohrev a mixovanie

Po príprave ovocia som vyskúšala ďalšiu skvelú funkciu tohto kuchynského pomocníka - ohrev a mixovanie. V týchto dňoch sa snažím nakupovať viac potravín, ktoré uschovám v mrazničke, a tak prišiel na rad mrazený karfiol. Karfiol jednoducho milujem, či už vyprážaný alebo ten v polievke. Neodmietnem ani krémovú polievku, preto som si ju s použitím mixéra pripravila. Najskôr som suroviny uvarila, a nechala chvíľu vychladnúť, aby som do mixéra nedala práve uvarenú polievku. Potom prišlo na rad mixovanie a ohrev. Tentokrát som použila nádobu s objemom 700 ml. Priznávam, že som sa trošku zľakla, pretože niektoré kúsky karfiolu boli väčšie ako Delimano odporúča, ale opäť to mixér hravo zvládol.

Polievku som pripravovala na dvakrát, aby som neprekročila maximálny objem. Priznám sa, že som trošku dlhšie hľadala, ktorý uzáver použiť, ale keď som sa na ne dlhšie pozrela, napadlo mi to :D Uzatvorenú nádobu som vložila do mixéra, počula cvaknutie, a vedela som, že môžem otočiť gombík do novej polohy - HB.  O niekoľko minút som už mala skvelý karfiolový krém pripravený na okamžitú degustáciu. Dávajte si pozor na odoberanie nádoby z mixéra, pri použití tejto funkcie, obsah je horúci (má teplotu asi 70 °C). 

 

Ďalšie funkcie, ktoré určite využijete - vákuovanie, mletie, drvenie aj šľahanie so Super mixérom MultiFresh

A čo všetko tento revolučný super mixér dokáže? V tomto období určite oceníte funkciu vákuovania, prípadne aj s kombináciou mixovania. Ja som vyskúšala vákuovanie zeleniny, aby ostala dlho čerstvá. Na to je potrebný priložený držiak, ventil a ochranný kryt. Pre túto funkciu otočte gombík do polohy V a stlačte tlačidlo pre zapnutie. Super mixér bude zapnutý pokiaľ nebude dosiahnuté úplne vákuum. Potom sa mixér automaticky dá do pohotovostného režimu.

Ak chcete použiť funkciu vákuovania spolu s mixovaním, použite polohu VB. Okrem vákuovania sa spustí aj cyklus mixovania asi na 30 sekúnd. A čo je skvelé, funkciu vákuovania môžete využiť aj bez použitia samotného mixéra, a to s vákuovacou jednotkou alebo vákuovacou jednotkou a trubicou pre lepšiu manipuláciu. 

Mixér som využila aj na šľahanie šľahačky do koláča, mletie kávy aj drvenie ľadu do limonády. Oceňujem, že bolo všetko podrobne opísané v návode, spolu s obrázkami.

 

Čistenie a umývanie

Ako uvádza Delimano v návode, pri čistení je dobré dávať pozor a byť obozretný. Ako sa hovorí, opatrnosti nie je nikdy dosť! Čepele sú poriadne ostré, preto ich čistite pomaly. Neodporúčam čistenie v umývačke riadu, pretože čistiace prostriedky plast aj sklo časom poškriabu, takže by nádoba nevyzerala dobre. Namiesto toho odporúčam hneď po použití super mixéra napustiť do nádoby vodu. Tak sa vyhnete zdĺhavému čisteniu. 

 

Výhody a nevýhody Super mixéra MultiFresh

Za najväčšie plus považujem 6 funkcií v 1. Je skvelé, že môžete mať doma jedného kuchynského pomocníka, ktorý zvládne mixovať, vákuovať, drtiť, variť aj mlieť. To ušetrí nielen kopu času, ale aj priestoru. Páči sa mi tiež dizajn mixéra, kombinácia čiernej a striebornej farby vyzerá elegantne a myslím, že sa bude hodiť do každej kuchyne. Ďalšou výhodou je nepochybne jednoduché ovládanie a automatické vypnutie mixéra po dokončení cyklu, jednoduchá výmena nadstavcov a čepeľ potiahnutá titánom. Mamičky tiež určite ocenia šikovné úchytky, ktorými sa mixér prisaje k povrchu. Za nevýhodu považujem krátky kábel. Mixér tak musíte dať do tesnej blízkosti zástrčky, čo môže v niektorých domácnostiach spôsobiť komplikácie. Za ďalšiu malú nevýhodu považujem hlučnosť. Cez deň som si to neuvedomila, ale pri príprave smoothie hneď ráno som sa trochu zľakla. Tieto nevýhody však určite neznižuju kvalitu Super mixéra a dávam mu plných 5 hviezdičiek. 

 

Niečo málo o Delimano

Značka Delimano ponúka pomocníkov do kuchyne, ktorí vám uľahčia život. S Delimano pripravíte chutné a kvalitné jedlo za niekoľko minút tak, aby ste si ho mohli vychutnať v kruhu svojich blízkych. Delimano začalo písať svoj príbeh pred 10 rokmi, keď sa v realitu premietla myšlienka ponúknuť vysokokvalitný kuchynský riad pre zdravšie varenie. Ak si pamätáte začiatky značky Delimano, šlo hlavne o keramický riad, postupne sa ich ponuka rozrástla a v súčasnosti Delimano ponúka viac ako 100 kvalitných produktov. Cieľom Delimano nie je poskytovať iba kvalitné produkty pre ešte väčšiu radosť z varenia, ale aj inovatívne a revolučné technológie. O tom vás mohla presvedčiť aj táto recenzia Super mixéra MultiFresh. Delimano jednoducho ponúka všetko pre varenie, uskladnenie, servírovanie a vychutnanie si jedla. 

 

Zábavné varenie s Delimano

V e-shope Delimano nájdete celú škálu kuchynských pomocníkov, ktoré určite oceníte:

 • kuchynský riad

 • kuchynské doplnky

 • stolovanie

 • kuchynské spotrebiče

 • príprava nápojov

 • pečenie

 

Doprava a platba na Delimano

Kuchynských pomocníkov, riadne zabalených, vám Delimano doručí prostredníctvom kuriérskej spoločnosti. Dobu doručenia ovplyvňuje dostupnosť produktov, štandardná dĺžka je 3 - 5 dní od odoslania objednávky

Za objednávku môžete zaplatiť dobierkou (v hotovosti alebo platobnou kartou), prostredníctvom platobnej brány 24-pay, prostredníctvom systému PayPal alebo na splátky. 

Cena dopravy sa odvíja od hmotnosti produktov. Nižšie uvádzame prehľadnú tabuľku, ktorú nájdete aj na stránkach Delimano.


Delimano.sk logo

O Delimano.sk

Priprava jedál nebola nikdy jednoduchšia. Vďaka kuchynskému riadu a spotrebičom z Delimano.sk pripravíte chutné pokrmy za chvíľu a čas nestratíte ani umývaním. Inovatívna technológia vám to uľahčí.