Recenzia teplovzdušnej fritézy Delimano

Jesť zdravo by sme asi chceli všetci. Chrumkavým hranolčekom, zlatistým hriankam alebo šťavnatým pečienkam sa však ťažko odoláva. Čo keby ste ale mali možnosť maškrtiť svoje obľúbené jedlá, a pritom jesť zdravšie? Teplovzdušná fritéza Delimano by na to mala byť ako stvorená. Či spĺňa všetko, čo sľubuje, pre vás testovala kolegyňa Lenka.

17. 9. 2022
Recenzia teplovzdušnej fritézy Delimano

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

S malým stravníkom v domácnosti je u mňa varenie na dennom poriadku a zaberie mi veľa času. Ponuku na vyskúšanie teplovzdušnej fritézy Delimano ktorá by pri varení mala nielen ušetriť čas, ale aj pomôcť pripraviť zdravší variant najrôznejších jedál, som preto prijala s nadšením. Akonáhle dorazila, hneď som sa pustila do testovania jej schopností.

Ako už jej názov napovie, jedlá sú v teplovzdušnej fritéze pripravované a fritované pomocou horúceho vzduchu. Vďaka nemu v nej pripravíte chrumkavé vyprážané pokrmy bez použitia vriaceho oleja, čím docielite zdravšie varianty svojich obľúbených jedál. Navyše ide o pomerne malý spotrebič, ktorý má oproti takej rúre oveľa nižšiu energetickú spotrebu.

Fritéza namiesto rúry


Môj syn je milovníkom slaných a sladkých placiek. Rozhodla som sa teda, že nebudem zbytočne zapínať rúru a vyskúšam ich prípravu vo fritéze Delimano – placky vyšli úplne na výbornú a ja som ušetrila veľa času pri ich príprave. Stačilo pripraviť cesto, nastaviť teplotu a čas a potom už len čakať na pípnutie.

Bolo to pre mňa krásnych 15 minút k dobru, ktoré som mohla efektívne využiť a nebehať stále k rúre, či sa niečo nepripaľuje. Navyše nebolo potrebné použiť žiadny tuk, takže som mohla dať synovi zdravú variantu jeho obľúbeného jedla.

Fritéza Delimano

Hranolčeky zdravo


Perfektne sa mi fritéza osvedčila aj pri príprave hranolčekov. Do odnímateľného koša som len vložila nakrájané zemiaky, prípadne bataty, ktoré som ľahko postriekala olejom v spreji, a nastavila teplotu a čas. Hranolčeky boli za chvíľu hotové, krásne chrumkali a jediný rozdiel bol ten, že neboli nasiaknuté olejom. Nemusela som navyše vetrať zápach po prepálenom oleji ani riešiť, čo s olejom po fritovaní robiť a kam ho vyhodiť. Vyskúšala som vo fritéze Delimanopripraviť aj mäso, buchtu alebo hrianky a všetko bolo výborné - doma sa olizovali až za ušami :-).

Teplovzdušná fritéza STAR

Teplovzdušná fritéza STAR

 • Výkon: 1350 W
 • Kapacita koša: 3,5 l
 • Priemer spodnej časti koša: 19 cm
 • Časovač: 0–30 min
 • Nastaviteľná teplota: 80–200 °C
 • Rozmery: 33,4 × 26,5 × 30,5 cm

71,99 €

Nakúp s cashbackom

Hodnotenie

Ako som už hovorila, veľká výhoda varenia v teplovzdušnej fritéze je rýchlosť a jednoduchosť prípravy a fakt, že sú pokrmy zdravšie. Nemôžem si vynachváliť aj jej ľahké umývanie – odnímateľný košík stačí dať do umývačky alebo zotrieť vlhkou handrou.

Obrovským plus je pre mňa časovač, ktorý sa sám vypne, takže nehrozí spálenie pripravovaného jedla. Stačí vložiť do koša potraviny, nastaviť požadovaný čas a teplotu a fritéza za vás varí, pečie aj smaží. Vy potom máte chvíľku pre seba na šálku kávy. :-)

Jedinou jej nevýhodou je z môjho pohľadu veľkosť odnímateľného koša, ten by naša rodina zniesla väčší.

Celkové zhrnutie

 • Možnosť umývania v umývačke
 • Časovač a automatické vypnutie
 • Rýchlosť prípravy jedál
 • Žiadne starosti s olejom
 • Menší objem odnímateľného koša

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Delimano.sk logo

O Delimano.sk

Priprava jedál nebola nikdy jednoduchšia. Vďaka kuchynskému riadu a spotrebičom z Delimano.sk pripravíte chutné pokrmy za chvíľu a čas nestratíte ani umývaním. Inovatívna technológia vám to uľahčí.