Recenzia Hotels.com: Ubytovanie v Ríme

Uvažujete nad jarnou dovolenkou v Európe? Naša Janka so sestrou vo februári vyskúšali krásy Talianska a jeho hlavného mesta, Ríma. Pozrite sa, ako sa nám ubytovanie páčilo a ako sa nám podarilo ušetriť s cashbackom od Plnej Peňaženky.

9. 3. 2019 Janka
Recenzia Hotels.com: Ubytovanie v Ríme

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Uvažujete nad dovolenkou počas chladnejších mesiacov, ale nechcete utrácať za drahé exotické dovolenky? My sme vo februári vyskúšali Taliansko a veľmi sa nám páčilo. Inšpirujte sa lacným ubytovaním priamo v srdci Ríma a objavujte nové krajiny spolu s nami a cashbackom.

Hotels.com, skvelá voľba ubytovania

Hotels.com je popredným poskytovateľom ubytovania po celom svete. Vo svojej ponuke dáva na výber nielen skromným cestovateľom s nízkym rozpočtom, ale i náročným objavovateľom tajných zákutí alebo nadšencom pohodlných skvostných a prepychových izieb. Hotels.com ponúka hotely, apartmány, penzióny, ale i kempy, hostely, rekreačné domčeky či vily.

Ako si zarezervovať ubytovanie cez Hotels.com?

Vyhľadávanie na stránkach Hotels.com je veľmi jednoduché. Za veľké pozitívum považujeme vyhľadávanie v slovenskom jazyku. I keď angličtina v dnešnej dobe vládne svetom, stále môže dôjsť k zmätkom, hlavne ak ubytovanie nehľadáte každý deň. Stránka je však veľmi prehľadná, hneď na úvodnej obrazovke máte možnosť vybrať miesto, v ktorom sa chcete ubytovať a zvoliť i konkrétny termín ubytovania a počet izieb a osôb. Hotels.com už následne urobí všetko za vás a vyhľadá konkrétne ponuky dostupného ubytovania. V ľavej časti obrazovky si následne môžete zvoliť ďalšie kritériá pre vyhľadávanie, napríklad či si želáte raňajky, bazén alebo parkovanie zadarmo, koľko hviezdičkový hotel preferujete, typ ubytovania a dokonca i konkrétnu lokalitu ubytovania.

Po zadaní kľúčových kritérií si už môžete vyberať z množstva ponúk, ktoré Vám Hotels.com pripraví. Pokiaľ váhate, nechajte sa inšpirovať napríklad akčnou ponukou hotelov v Londýne, zájazdmi Last Minute, alebo napríklad ponukou EuroVíkendy. Po výbere vhodného typu ubytovania stačí jednoducho kliknúť na „Rezervovať“ zadať osobné údaje, e-mailovú adresu a telefonický kontakt, a tiež platobné údaje a záväzne rezerváciu potvrdiť. Po tomto kroku dostanete potvrdenie rezervácie do e-mailovej schránky a môžete sa tešiť na nové zážitky. 

Ubytovanie v srdci Ríma na taliansky štýl

Tentokrát sme sa na našich cestách nerozhodli ubytovať cez populárny Booking ani po novom preferovaný AirBnB, ale skúsili sme ubytovanie cez overený svetoznámy Hotels.com. Ubytovanie s Hotels.com nám poradili známi, ktorí tohto poskytovateľa pravidelne využívajú a sú s ním nadmieru spokojní. Naše cesty viedli začiatkom februára do Ríma.

Keďže Taliansko milujeme, chceli sme sa mu priblížiť čo najviac, preto sme hľadali niečo typické, v talianskom štýle, pričom pre nás bolo dôležité, aby sme boli blízko centra, a mohli tak Rím spoznávať po vlastných. Tiež sme preferovali možnosť raňajok, ideálne už zahrnuté v cene ubytovania bez dodatočnej platby na mieste. Hotels.com pre nás vyhľadal množstvo ponúk ubytovania, a aby sme si voľbu uľahčili, kategorizovali sme ponuky podľa najnižšej ceny. Takmer okamžite nás oslovila izba blízko Kolosea. Ubytovanie Santi Quattro Apartment & Rooms – Colosseo sa nachádza iba približne 15 minút chôdze od historického centra Ríma, ponúka samostatné parkovanie (za poplatok), vlastnú kúpeľňu, klimatizáciu, TV a wifi zadarmo. Ak si nepotrpíte na pripravené raňajky, môžete si pri tomto type ubytovania vybrať možnosť vlastného stravovania. My sme však uprednostnili kontinentálne raňajky v cene a neoľutovali sme. Cena tohto ubytovania bola približne 150 € pre dve osoby na tri dni a dve noci.

Rezervácia ubytovania prebehla hladko, krátko po dokončení nákupu sme dostali informáciu o potvrdení rezervácie a nevedeli sme sa dočkať, kedy historický Rím uvidíme. Ubytovanie sme hľadali na poslednú chvíľu, iba pár týždňov pred naším príchodom do Ríma. Keďže sme sa však rozhodli pre cestovanie vo februári, potešila nás široká ponuka dostupného ubytovania. Výhodou cestovania v chladnejších mesiacoch je, nepochybne, cena ubytovania. Počas hlavnej sezóny sú často hotely preplnené a ceny vysoké. I cashback je spravidla vyšší za ubytovanie mimo sezónu. Hotels.com poskytuje 2 - 3 % výšku cashbacku, podľa toho, či ide o rezerváciu ubytovania s vernostnými bodmi alebo bez nich. Hotels.com poskytuje ešte jednu veľkú výhodu, a tou je odmeňovanie členov.

Pre členov Hotels.com poskytuje akciu “Nazbierajte 10 nocí a získajte 1 zdarma.” Je na vás, či absolvujete jeden pobyt v rôznych hoteloch alebo 10 rôznych pobytov, s členstvom si môžete vychutnať jeden pobyt zadarmo. Navyše, termíny uplatnenia nie sú nijakým spôsobom limitované, takže si s plánovaním nemusíte lámať hlavu a uvažovať nad expiráciou. Pre členov, ktorí používajú aplikáciu a odoberajú newsletter má Hotels.com pripravenú i ďalšiu akciu - “Tajné ceny.” Pri vybraných hoteloch sa tak zobrazí výnimočná cena, ktorá je nižšia než pre klasických zákazníkov Hotels.com.

Koloseum na dosah ruky a pohostinní ľudia

Naša návšteva Ríma trvala síce iba tri dni, no pre poznávací zájazd, počas ktorého chcete vidieť a spoznať hlavné kultúrne pamiatky a historické miesta, to bohate stačilo. Z letiska sme sa autobusom premiestnili na hlavnú železničnú stanicu Termini a následne metrom cestovali jednu zastávku priamo ku Koloseu (zastávka Colosseo).

Naše ubytovanie sa nachádzalo od tejto zastávky necelých 10 minút chôdze, miestni Rimania nám navyše ochotne poradili, ktorým smerom sa vybrať. Ubytovateľ bol veľmi príjemný, okrem základných informácií nám poskytol zopár užitočných rád, ako „prežiť“ v Ríme (je dôležité doklady a peniaze nosiť pri sebe vo vreckách, nie v taške alebo batohu).

Izba sa nachádzala v apartmáne s ďalšími dvomi izbami, mali sme však k dispozícii vlastnú kúpeľňu, ktorá bola priestranná a čistá.  Izba bola rovnako priestranná, v modernom talianskom štýle s oknom s mohutnými závesmi.

Náš výlet v Ríme prebehol bez problémov, skúsili sme typické talianske cestoviny, pizzu aj víno a okrem Kolosea, ktoré nás ohromilo hneď po výstupe zo zastávky metra sme navštívili aj Fontánu di Trevi, Forum Romanum. Dokonca sme sa pešo prešli až do Vatikánu, i keď sa tam môžete jednoducho prepraviť aj metrom.

Raňajky boli jednoduché, ale vynikajúce. Ak teda nie ste nároční a stačí Vám žalúdok naštartovať pečivom, šunkou, syrom, jogurtami a croissantom, určite takýto výber oceníte. Navyše Vás obslúži veľmi milá a príjemná dáma, ktorá vám ochotne ponúkne kávu či čaj a obdaruje Vás milým úsmevom.

Naša návšteva v Ríme mala iba jednu jedinú nevýhodu. Zažili sme premenlivé počasie s občasným dažďom, to však vyriešila návšteva kaviarne s chutnou talianskou kávou. Cestovanie s Hotels.com jednoznačne odporúčame a určite ho radi využijeme i pri našej budúcej ceste. Za výlet v talianskom Ríme prostredníctvom Hotels.com udeľujeme skvelých 5 hviezdičiek. Prečítajte si tiež naše ďalšie zážitky z ciest.

Janka

Autor Janka

Janka je dušou rodená východniarka. Vyskytuje sa najmä v blízkosti pohodlných plôch na sedenie, no často vytiahne topánky veľkosti 35 a ide do rodných Tatier na turistiku. Pri takýchto výletoch do kopca sa jej výrečnosť stráca, čo hovorí niečo o jej fyzickej kondícii. Zbožňuje nakupovanie s cashbackom, preto vždy človeka prekvapí novými kúskami oblečenia.

Podobné články