Uplatnite si svoj rekreačný poukaz s Plnou Peňaženkou

VYUŽITE REKREAČNÉ POUKAZY - ušetrite až 2-krát!

Plánujete dovolenku? A viete, že vám na ňu musí prispieť aj zamestnávateľ? Pozreli sme sa na to, ako si užiť voľné chvíle s rekreačným poukazom a prinášame vám tipy na dovolenku na Slovensku, s ktorými ušetríte hneď 2x vďaka cashbacku.

  

Kedy máte nárok na rekreačné poukazy?

To je otázka, ktorú si asi kladie každý z nás. Je predsa skvelé stráviť čas s rodinou na niektorom z krásnych miest Slovenska a navyše si dovolenku nechať preplatiť zamestnávateľom. Kedy si ale môžete rekreačný poukaz uplatniť?

  • Zamestnávateľ je povinný poskytnúť príspevok na rekreáciu v prípade, ak zamestnáva viac ako 49 zamestnancov.
  • Musíte byť zamestnancom na pracovný pomer (nie na dohodu), ktorý trvá minimálne 2 roky.
  • Preukážete sa oprávnenými výdavkami najneskôr do 30 kalendárnych dní odo dňa skončenia rekreácie. O tento príspevok teda musíte požiadať. 

Zamestnávateľ vám musí vyplatiť 55% oprávnených výdavkov, najviac to však môže byť 275 eur. Ubytovanie musí byť najmenej na dve noci. 

Pýtate sa, čo v prípade, ak si chciete užiť dovolenku s rodinou? Zákon o cestovných poukazoch (zákon o podpore cestovného ruchu) myslí aj na to, že na dovolenku nechcete cestovať sám. Môžete teda poukaz využiťaj pre rodinných príslušníkov: manžela/manželku, deti (aj na pobytové alebo denné prázdninové tábory. Musia však byť žiakmi základnej školy alebo žiakmi 1. - 4. ročníka osemročného gymnázia. Rekreačný poukaz si môžete uplatniť aj s druhom/družkou alebo aj s rodičmi, pokiaľ bývate spoločne v jednej domácnosti.

Využite rekračné poukazy v kombinácii  s Plnou Peňaženkou a dostanete časť peňazí za dovolenku späť. 

 

Rekreačné poukazy v praxi

Dovolenkovať s rekreačným poukazom je skutočne jednoduché. Aby sme však aj my v Plnej Peňaženke zistili, ako si čo najviac užiť dovolenku s rekreačným poukazom, rozhodli sme sa napísať do niektorých hotelov, a opýtali sme sa, ako si pri ubytovaní uplatniť rekreačný poukaz. Prečítajte si odpovede z niektorých hotelov, ktoré sme mailom pre vás oslovili: 

 

"Dobrý deň prajeme ,rekreačný poukaz viete u nás využiť. Minimálny pobyt je na 2 noci. Hostia väčšinou potrebovali aj potvrdiť špeciálne tlačivo od zamestnávateľa, s čím sme nemali problém. Platba je na recepcii v deň nástupu pobytu." Napísali z penziónu Beryl v Košiciach.

 

"Dobrý deň, áno, faktúru Vám vystavíme po zakúpení a rezervácii pobytu, následne Vám zamestnávateľ faktúru preplatí. Prosíme, uveďte nám fakturačné a rezervačné údaje: Celé meno, adresu, termín, počet osôb, tel.kontakt. Pobyt si prosíme zakúpte v ponuke pobytu cez tlačítko Kúpiť. Alebo Vám objednávku zrealizujeme a pokyny k platbe obdržíte emailom, ako si prajete uhradiť: kartou, prevodom, vkladom v banke." Takto reagoval portál Cenynadne.sk.

 

Napísali sme aj do apartmánu Traditional Slovak v Bratislave. S uplatnením rekreačných poukazov zatiaľ skúsenosti síce nemajú, ale ochotne vám pri pobyte vystavia faktúru, na základe ktorej vám zamestnávateľ pobyt preplatí. "Dobrý deň pani Jana,  Ďakujem veľmi pekne za správu.  Radi by sme vas ubytovali v nasom apartmane. Avšak nemáme skúsenosti s rekreačným poukazom.  Platiť sa ním urcite nedá- platba ide kartou cez booking.com. Vedeli by sme vám však vydať faktúru za pobyt. Skuste si zistit u zamestnavatela či to stači. Alebo skúste osloviť nejaký hotel alebo niekoho kto má viac apartmánov.  Ak by ste mali hocijaké otázky kľudne napíšte." 

Prihlásiť sa

Tu sa môžete prihlásiť pomocou Vašich prihlasovacích údajov

Zabudli ste heslo?
alebo Prihlásiť cez Facebook Prihlásiť cez Google

Registrovať sa

Zaregistrujte sa zadarmo a začnite využívať PlnáPeňaženka.sk

* Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať