Uplatnite si svoj rekreačný poukaz s Plnou Peňaženkou

Akcia končí 1. 1. 2030
Uplatnite si svoj rekreačný poukaz s Plnou Peňaženkou

UŠETRITE S REKREAČNÝMI POUKAZMI A CASHBACKOM

Plánujete dovolenku na Slovensku? Dobrá správa je, že vám na ňu musí prispieť i zamestnávateľ.

Ako príspevok získať? 

1. Pred dovolenkou sa uistite u zamestnávateľa, že nemá žiadne špecifické požiadavky pre uplatnenie rekreačného poukazu.

2. Vyberte si pobyt na Slovensku, kde chcete stráviť dovolenku.

3. Zarezervujte si ubytovanie.

4. Zúčastnite sa dovolenky.

5. Pri odchode z ubytovania si vypýtajte potvrdenie o platbe (faktúru), a prípadne si nechajte potvrdiť špeciálny formulár.

6. Požiadajte zamestnávateľa o preplatenie nákladov.

7. Zamestnávateľ vám preplatí 55 % oprávnených nákladov, maximálne však 275 €.

Ďalšie peniaze získate vďaka cashbacku. Ak si pobyt rezervujete po prekliku z Plnej Peňaženky, dostanete z ceny rezervácie ďalších až 6 % späť. 

 

Booknite ubytovanie v obľúbenej lokalite

Slováci si najčastejšie rezervujú ubytovanie cez tieto portály

Ako to funguje v praxi? Opýtali sme sa za vás...

Dovolenkovať s rekreačným poukazom je skutočne jednoduché. Aby sme však aj my v Plnej Peňaženke zistili, ako si čo najviac užiť dovolenku s rekreačným poukazom, rozhodli sme sa napísať do niektorých hotelov a zľavových portálov s ponukou ubytovania a opýtali sme sa, ako si pri ubytovaní uplatniť rekreačný poukaz. Prečítajte si odpovede z niektorých z hotelov  a portálov, ktoré sme mailom pre vás oslovili: 

 

"Dobrý deň prajeme ,rekreačný poukaz viete u nás využiť. Minimálny pobyt je na 2 noci. Hostia väčšinou potrebovali aj potvrdiť špeciálne tlačivo od zamestnávateľa, s čím sme nemali problém. Platba je na recepcii v deň nástupu pobytu." Napísali z penziónu Beryl v Košiciach.

Napísali sme aj do apartmánu Traditional Slovak v Bratislave. S uplatnením rekreačných poukazov zatiaľ skúsenosti síce nemajú, ale ochotne vám pri pobyte vystavia faktúru, na základe ktorej vám zamestnávateľ pobyt preplatí. "Dobrý deň pani Jana,  Ďakujem veľmi pekne za správu.  Radi by sme vas ubytovali v nasom apartmane. Avšak nemáme skúsenosti s rekreačným poukazom.  Platiť sa ním urcite nedá- platba ide kartou cez booking.com. Vedeli by sme vám však vydať faktúru za pobyt. Skuste si zistit u zamestnavatela či to stači. Alebo skúste osloviť nejaký hotel alebo niekoho kto má viac apartmánov.  Ak by ste mali hocijaké otázky kľudne napíšte." 

"Dobrý deň, áno, faktúru Vám vystavíme po zakúpení a rezervácii pobytu, následne Vám zamestnávateľ faktúru preplatí. Prosíme, uveďte nám fakturačné a rezervačné údaje: Celé meno, adresu, termín, počet osôb, tel.kontakt. Pobyt si prosíme zakúpte v ponuke pobytu cez tlačítko Kúpiť.Alebo Vám objednávku zrealizujeme a pokyny k platbe obdržíte emailom, ako si prajete uhradiť: kartou, prevodom, vkladom v banke," napísali z portálu Cenynadne.sk.

A čo hovorí zákon o povinnosti zamestnávateľa?

  • Zamestnávateľ je povinný poskytnúť príspevok na rekreáciu v prípade, ak zamestnáva viac ako 49 zamestnancov.
  • Musíte byť zamestnancom na pracovný pomer (nie na dohodu), ktorý trvá minimálne 2 roky.
  • Preukážete sa oprávnenými výdavkami najneskôr do 30 kalendárnych dní odo dňa skončenia rekreácie. O tento príspevok teda musíte požiadať.
  • Zamestnávateľ môže rekreačný poukaz pskytnúť aj vo forme elektronického poukazu.
  • Zamestnávateľ je povinný vyplatiť 55 % oprávnených výdavkov, najviac to však môže byť 275 eur. Ubytovanie musí byť najmenej na dve noci. 

Pýtate sa, čo v prípade, ak si chciete užiť dovolenku s rodinou? Zákon o cestovných poukazoch (zákon o podpore cestovného ruchu) myslí aj na to, že na dovolenku nechcete cestovať sami. Môžete teda poukaz využiťaj pre rodinných príslušníkov: manžela/manželku, deti (aj na pobytové alebo denné prázdninové tábory. Musia však byť žiakmi základnej školy alebo žiakmi 1. - 4. ročníka osemročného gymnázia. Rekreačný poukaz si môžete uplatniť aj s druhom/družkou alebo aj s rodičmi, pokiaľ bývate spoločne v jednej domácnosti.

 

Čo sú oprávnené výdavky na rekreáciu?

Oprávnené výdavky sú podľa zákona o cestovných pouakzoch preukázané výdavky na služby cestovného ruchu spojené s ubytovaním najmenej na dve noci na Slovensku,  pobytový balík obsahujúci ubytovanie najmenej na dve noci a stravovanie alebo iné služby na Slovensku,  ubytovanie najmenej na dve noci na Slovensku, ktorého súčasťou môže byť stravovanie, organizované viacdenné aktivity a zotavovacie podujatia počas školských prázdnin na Slovensku pre dieťa navštevujúce základnú školu alebo niektorý z prvých štyroch ročníkov osemročného gymnázia. Rekreačný poukaz je teda možné použiť na ubytovacie služby a služby spojené s ubytovaním.

Hory zážitkov s cashbackom