Recenzia Dyson V8 Absolute+: Porsche medzi vysávačmi

Peter pre vás otestoval ručný tyčový vysávač značky DYSON od Andreashop.sk. Ako sa mu páčil a koľko hviezdičiek získal?

22. 10. 2022 Peťo
Recenzia tyčového vysávača Dyson

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Ktorú z domácich prác máte najmenej radi? Pre niekoho je to pranie, umývanie riadu či prezliekanie perín, pre mňa je to rozhodne vysávanie. Keďže neobľubujem robustné vysávače, ktoré musím ťahať za sebou a manipulovať s nemotornou sacou hadicou, na vyskúšanie ručného Dyson V8 Absolute+ som sa tešil.

Žiadne káble, žiadne ťažké telo s motorom, všestranné využitie. Poďte sa spolu so mnou pozrieť, prečo stojí Porsche medzi vysávačmi aj za vyššiu cenu.

Dyson V8 Absolute+

Dyson V8 Absolute+

 • Účinný výstupný HEPA filter pre alergikov
 • Max. sacia sila 115 AW
 • Prevádzková doba až 40 minút
 • Doba nabíjania 5 hodín
 • Hygienické vyprázdňovanie odpadovej nádoby
 • Praktický úchyt na stenu pre uloženie aj nabíjanie vysávača a príslušenstva
 • Bezvrecková prevádzka

309,00 €

Nakúp s cashbackom

Už pri nadpise zrejme dvíhate obočie a pýtate sa: Dokáže ručný vysávač, ktorý funguje iba na nabíjanie, poraziť veľké vysávače zapájané do siete? Postupne si rozoberieme jednotlivé parametre produktu Dyson V8 Absolute+, ktorý mám z e-shopu Andreashop.sk. Prevediem vás aj mojou používateľskou skúsenosťou, krok po kroku, od rozbalenia cez vysávanie až po čistenie či skladovanie. 

Na úvod prezradím len toľko, že tento ručný vysávač u mňa dokonale nahradil ten klasický. Iný doma nemám. Na vyčistenie môjho 3-izbového bytu (cca 85 m2) mi jeho batéria vystačí tak akurát, pričom stihnem povysávať aj koberce. Ale rozmeňme si to na drobné.

Unboxing prémiového produktu je vždy zážitok

Vysavač Dyson V8 Absolute+ mi prišiel z Andreashop.sk v elegantnej podlhovastej krabici. Na balení je vyobrazený produkt v minimalistickej fotografii, vkusne a elegantne. Pri rozbaľovaní som sa cítil, akoby som otváral nový iPhone. Ten zážitok a emócie z prémiového produktu v prémiovom balení boli veľmi podobné. Nadšenie, radosť, dôležitosť. 

V krabici je pekne uprataných a dôsledne pripevnených niekoľko častí produktu:

 • Dyson V8 Absolute+
 • Hubica s motorovou rotačnou kefou s priamym pohonom
 • Hubica s mäkkým rotačným valčekom na parkety a hladké podlahy
 • Mini hubica s motorovou rotačnou kefou
 • Jemná mini kefa na prach
 • Kombinovaná kefová hubica
 • Svietiaca LED štrbinová hubica
 • Nabíjací adaptér
 • Úchyt na stenu

Ako vidíte, Dyson V8 Absoluet+ je dodávaný s 9 rôznymi nadstavcami pre dokonalé vyčistenie každého miesta, aké vám len napadne (áno, aj klávesnice či vášho auta). Navyše, tento produkt je mimoriadne pekný dizajnový kúsok, čiže ho ocenia všetci nadšenci dizajnu a estetiky.

Kľúčové vlastnosti Dyson V8 Absolute+

Priblížme si technické parametre a kľúčové vlastnosti vysávača:

 • Objem prachového vrecka alebo nádoby je 0,54 l
 • Bezvreckový typ filtrácia
 • Li-Ion akumulátor vám dopraje až 40 minút vysávania na jedno nabitie
 • Digitálne riadený motor Dyson V8 poskytuje sací výkon až 115 AW
 • Dôkladné vysávanie pomocou podlahovej hubice s priamym pohonom
 • HEPA filter odstráni aj malé častice prachu a baktérie
 • Súčasťou balenia je 9 nadstavcov pre najrôznejšie použitie

Vysávanie bez káblu s dvoma pohonmi

Najskôr nabijem produkt, aby som si bol istý, že bude fungovať na 100 %. Vyberám si základnú hlavicu na parkety a púšťam sa do vysávania. Neobťažujú ma žiadne káble, neťahám za sebou žiadnu rárohu. Elegantne krúžim hlavicou na konci tyče po parketách a manévrujem medzi nábytkom. Vysávač je ľahký, váži iba 2,5 kilogramu, hlavica ohybná a spoľahlivá. Prstom držím spínač, keď ho pustím, vysávač prestane sať. 

Na výber mám z dvoch režimov. Prvý je režim silného satia, ktorý umožňuje výkonné vysávanie po dlhšiu dobu. V prípade potreby môžete zapnúť program MAX s maximálnym sacím výkonom po dobu až 7 minút. Ja využívam ten druhý, a na povysávanie môjho bytu mi postačuje tak akurát.

Parkety, koberec, auto?

Potrebujem povysávať aj koberec, a tak volím nadstavec s rotačnou kefou, určený práve na koberce. Vysávač nemá najmenší problém vysať aj usadené nečistoty, ako napríklad vlasy či omrvinky. Ak sa potrebujem dostať do rohov, ťažko dostupných miest, alebo povysávať klávesnicu, jednoducho vymením nadstavec a pustím sa do práce. Výhodou je, že vďaka širokému výberu nadstavcov môžete pohodlne povysávať aj svoje auto.

Musím povedať, že som bol zo sacej sily Dyson V8 Absolute+ milo prekvapený. Z mojej skúsenosti sú ručné vysávače skôr doplnkovými pomocníkmi do domácnosti. Napríklad, keď sa niečo vysype v kuchyni, alebo treba povysávať omrvinky. Tento ručný vysávač však zvláda všetko, čo jeho káblový a hadicový konkurenti. Plnohodnotne nahrádza klasické verzie vysávačov na kolieskach.

Zabudnite na vrecká, špiny sa ani nedotknete

Zatiaľ som ešte nespomenul jednu z najdôležitejších výhod vysávača Dyson V8 Absolute+ z Andreashop.sk, a tou je fakt, že je bezvreckový. Nečistoty sa ukladajú priamo do 0,54 litrovej zbernej nádoby, ktorú držíte v ruke. Po naplnení ju jednoducho vyprázdnite a môžete pokračovať v upratovaní. Žiadne dokupovanie vreciek, žiadna manipulácia s prachom. Na nádobe je šikovná poistka, ktorú keď odistíte, špina vypadne sama od seba. 

Ja nádobu vyprázdňujem asi raz za mesiac, ale môžete ju pokojne vyprázdniť po každom upratovaní. Hlavice sú rozoberateľné a viete ich celkom jednoducho vyčistiť pod vodou a nechať vyschnúť. Filter je taktiež vyberateľný a umývateľný. Nezabudnite sa však pred opätovným použitým vždy uistiť, že všetky komponentny sú riadne suché. Motor nemôže prísť do kontaktu s vodou, ale to asi nemusím ani pripomínať.

Výdrž batérie, nabíjanie a skladovanie

Ako sľubuje výrobca, vysávač vydrží v prevádzke 40 minút, pri maximálnom režime zhruba 7 minút. Doba opätovného nabitia je 5 hodín. Vysávač Dyson V8 Absolute+ neviete používať, keď je napojený do siete. Viete ho iba nabiť a potom opäť bez káblu upratovať. 

Práve nižší čas vysávanie a dlhšia doba nabíjania môže byť pre mnohých odradzujúca. Ja som však produkt testoval niekoľkokrát a nikdy ma nesklamal. Vždy som stihol povysávať všetko, čo bolo treba na jedno nabitie. Ak však máte väčší byt alebo dom, zrejme ho využijete len ako doplnkový vysávač.

Skladovanie je pohodlné. Stačí, ak si do steny namontujete priložený držiak a vysávač doň iba zastoknete. Držiak zároveň slúži ako nabíjačka, takže vždy si môžete byť istý, že sa práve nabíja.

Stojí za vyššiu cenu?

Treba spomenúť, že model V8 je starší. Najnovší model vysávača Dyson je V15, ktorého cena je niekde okolo 750 až 800 eur. Model V8 Absolute+ stojí na e-shopoch približne 300-400 eur, čo je polovica. Nie je to málo peňazí. Vysávač si určite kúpite aj za menej, a to aj ten ručný s mnohými hlavicami. Keď však zoberiem do úvahy mimoriadny výkon, mnoho funkcií, modernú technológiu, dizajn a cenu za nový model, predstavuje Dyson V8 Absolute+ veľmi férový pomer ceny a výkonu.

Dyson ponúka množstvo modelov, vyberte si ten svoj

Značka Dyson ponúka hneď niekoľko modelov obľúbených ručných vysávačov. Vyberáte nielen z rady, ale aj zo špecializácie. Niektoré sú vyvinuté špeciálne na zvieracie chlpy, iné majú výkonnejší motor. 

Mne Dyson V8 Absolute+ veľmi vyhovuje. V čase recenzie bol dostupný aj na Andreashop.sk, momentálne je však nedostupný. Na výber máte napríklad Dyson V8 Motorhead, ktorý je takmer identický, až na rozdielnu farbu a iné nadstavce. Aj pre vysokú podobnosť je táto recenzia relevantná a veríme, že vám pomôže v rozhodovaní.

Celkové hodnotenie

 • výnimočný dizajn
 • sila vysávania
 • bezkáblové používanie
 • slabšia výdrž batérie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Peťo

Autor Peťo

Peťo je vášnivý cestovateľ a veľký odporca nápojov z automatu. Kávu si najradšej vychutnáva pri západe slnka so svojou nádhernou manželkou, s ktorou preskúmal rôzne zaujímavé miesta po celom svete. Má rád riziko, o čom hovorí nielen to ako šoféruje, ale aj jeho zbierka adrenalínových zážitkov.

Andrea Shop logo

O Andrea Shop

Domáce spotrebiče od renomovaných výrobcov za rozumnú cenu? Áno, na Andreashop.sk s odberným miestom v Bratislave a v Dunajskej Strede a doručením aj do pohraničných oblastí Maďarska a Rakúska.

Súvisiace zľavy a akcie

DOPRAVA ZADARMO

Andrea Shop - DOPRAVA ZADARMO
Andrea Shop logo

1 % späť

DOPRAVA ZADARMO

Na tovar skladom cez Packetu, SPS a Slovenskú poštu

Akcia končí o:

Akce končí:

VÝPREDAJ

Andrea Shop - Last minute výpredaj skladu
Andrea Shop logo

1 % späť

Last minute výpredaj skladu

Akcia končí o:

Akce končí:

Novinka

Andrea Shop - ANDREA GO
Andrea Shop logo

1 % späť

ANDREA GO

Akcia končí o:

Akce končí:

Podobné články