4+1 tip, ako ušetriť za energie a nečakať nedoplatky

Rok 2023 so sebou prináša výzvu popasovať sa s cenami energií a hoci máme na Slovensku ceny energií zastropované, nie je na škodu ušetriť tam, kde sa dá. V článku nájdete užitočné tipy, ktoré uľavia vašej peňaženke a navyše vás to nebude bolieť!

14. 2. 2023 Janka
4+1 tip, ako ušetriť za energie a nečakať nedoplatky

Uprednostnite energeticky úsporné spotrebiče

Vybavujete domácnosť, alebo sa vám pokazil starý spotrebič? Pri výbere nového spotrebiča sledujte energetické štítky. Musia byť nimi označené napríklad chladničky, práčky, mrazničky, ale aj umývačky riadu. Pri kúpe spotrebičov je tiež dôležité brať do úvahy veľkosť a objem spotrebiča, pretože veľké spotrebiče, ktoré kapacitne nevyužijete, zbytočne plytvajú energiou.

Slovenský e-shop Andreashop ponúka úsporné energetické spotrebiče. Napríklad chladnička Siemens z tohto e-shopu má ročnú spotrebu energie 190 kWh, čo je v porovnaní so spotrebou staršej chladničky až o 75 % menej. Výmenou starého spotrebiča preto viete ušetriť ročne aj 80 €.

V e-shope, ktorý získal cenu kvality v kategórii elektro v roku 2021 nájdete tiež práčku so sušičkou v energetickej triede A+++, vďaka čomu ušetríte na energiách ďalšie desiatky € ročne. Tento set úsporných spotrebičov patrí navyše na Heuréke medzi TOP 10 a Andreashop ponúka jednu z najlepších cien na trhu. Ušetrite ešte viac vďaka cashbacku od Plnej Peňaženky a zarábajte nakupovaním!

Umiestnite chladničku na správne miesto

Ak by ste sa spýtali ľudí, kde umiestniť chladničku, 9 z 10 by odpovedalo: “do kuchyne.” To je pravda, ale chladnička navyše potrebuje priestor, kde je ideálne najnižšia teplota a výborná cirkulácia vzduchu. Preto chladničku umiestnite čo najďalej od sporáka, rúry či radiátora. V prípade vstavanej chladničky myslite na vetracie otvory.

Odmrazujte mrazničku

Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo musíte pravidelne odmrazovať mrazničku? Okrem toho, že by ste sa nedostali do šuflíkov, námraza tepelne izoluje výparník a znižuje chladiaci výkon. Aby sa dosiahla požadovaná nízka teplota, musí kompresor pracovať dlhšie a spotrebuje tak viac elektriny. Mrazničku by ste mali odmraziť minimálne dvakrát za rok, alebo si môžete zaobstarať mrazničku s automatickým odmrazovaním Bosch z Andreashop.sk.

Znížte teplotu prania

Ak si myslíte, že pranie v rukách je energeticky úspornejšie, musím vás sklamať. Táto technika prania dokáže minúť oveľa viac vody a navyše, nie všetko sa dá prať v studenej vode, takže sa k spotrebe vody priráta tiež jej ohrev. Pranie oblečenia na 30°C alebo 40°C v energeticky úspornej práčke dokáže ušetriť ďalších niekoľko € ročne v porovnaní s praním na teplote 90°C alebo 60°C. Pozrite sa napríklad na parametre populárnej práčky Samsung na Andreashop.sk v energetickej triede A.

Zaobstarajte si eco friendly ohrievač

A jeden výhodný tip na záver, ktorý vás bude stáť “len” poriadnu zásobu krmiva zo Superzoo.sk. Reč je o psíkoch, vďaka ktorým nebudete nikdy osamelí, a navyše poslúžia v zimných mesiacoch ako interaktívny ohrievač nôh. 

 

Janka

Autor Janka

Janka je dušou rodená východniarka. Vyskytuje sa najmä v blízkosti pohodlných plôch na sedenie, no často vytiahne topánky veľkosti 35 a ide do rodných Tatier na turistiku. Pri takýchto výletoch do kopca sa jej výrečnosť stráca, čo hovorí niečo o jej fyzickej kondícii. Zbožňuje nakupovanie s cashbackom, preto vždy človeka prekvapí novými kúskami oblečenia.

Andrea Shop logo

O Andrea Shop

Domáce spotrebiče od renomovaných výrobcov za rozumnú cenu? Áno, na Andreashop.sk s odberným miestom v Bratislave a v Dunajskej Strede a doručením aj do pohraničných oblastí Maďarska a Rakúska.

Súvisiace zľavy a akcie

NÁŠ TIP

Andrea Shop - SCHLAĎTE SA V HORÚČAVE
Andrea Shop logo

1 % späť

SCHLAĎTE SA V HORÚČAVE

Akcia končí o:

Akce končí:

TIP NA NÁKUP

Andrea Shop - Všetko, čo potrebujete na prípravu dokonalej kávy
Andrea Shop logo

1 % späť

Všetko, čo potrebujete na prípravu dokonalej kávy

Akcia končí o:

Akce končí:

Novinka

Andrea Shop - ANDREA GO
Andrea Shop logo

1 % späť

ANDREA GO

Akcia končí o:

Akce končí: