Recenzia Andreashop.sk: Kávovar Delonghi a mlynček ECG

Omrzela vás instantná káva zaliata rýchlovarnou kanvicou? Hanbíte sa pred návštevou vytiahnuť lacnú poľskú bonboniéru a zaliať im "smeťku do skla"? Myslíme, že máme pre vás efektívne a cenovo nenáročné riešenie.

14. 1. 2023 Alžbet
Recenzia Andreashop.sk: Kávovar Delonghi a mlynček ECG

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Ak ste už viackrát pomýšľali na to, že by ste doma chceli povzniesť svoju kávovú kultúru, tak je ten najvyšší čas. Ľudia totiž už začínajú byť menej tolerantní k nekvalitnej káve a snažia sa piť kávu z rôznych strojov. Je zaujímavé sledovať aj rozmáhajúce sa blogy o káve, ktoré posúvajú všeobecné kávové "know-how" vpred. Dnes sa už dočítate, že príprava kvalitnej kávy doma nie je náročná, no podmienená pár záležitosťami. Čo teda potrebujeme, ak si doma chceme pripraviť kvalitnú kávu?

Ako doma vyčarovať dobrú kávu

Základom kvalitnej kávy je - kvalitná káva. A to naozaj nie je tá, ktorú kúpite v supermarketoch. Len vo veľkých reťazcoch sa vám (možno) občas podarí nás kvalitne spracované kávové zrná, v inom prípade vás však po otvrené obalu nečaká lahodná vôňa. Dobrú kávu však hľadajte najmä u lokálnych pražiarní. V poslednom čase (vďakabohu) sa s nimi na Slovensku roztrhlo vrece a pražiareň nájdete skoro v každom meste. Podporíte tak slovenského podnikateľa a navyše vás nepočká nekvalitná supermarketová káva, ktorá je silno prepražená, aby výrobcovia zakryli jej nízku kvalitu. Takáto káva chutí trpko a horko. V pražiarni si navyše väčšinou môžete vybrať z viacerých druhov. 

Ďalším základom úspechu je filtrovaná voda, kvalitný kávovar a ešte kvalitnejší mlynček. Pozrime sa, ako obstáli nami recenzované produkty z e-shopu AndreaShop.sk. 

Pákový kávovar Delonghi

Skutočne kvalitný kávovar spoznáte podľa chuti výslednej kávy. Všimnite si tiež penu, ktorú na povrchu vytvoril. Ide o pôsobenie správneho tlaku a teploty, ktoré vám v šálke vyčarujú unikátny pôžitok. 

Delonghi EC 685.BK

Delonghi EC 685.BK

 • Napätie/frekvencia: 220-240V/50-60Hz
 • Príkon: 1300 W
 • Farba: čierna
 • Vonkajšie rozmery (šxhxv):149x330x303 mm
 • Hmotnosť: 4,2 kg

154,90 €

Nakúp s cashbackom

V balení Delonghi kávovaru sme našli okrem kávovaru aj tri nadstavce na páku rôznej veľkosti, páku, "naberačku a utláčatko" vjednom a návod na použitie. Nádobka na vodu je umiestnená v zadnej časti kávovaru a viete do nej vodu dolievať z filtračnej kanvice, no samotnú nádržku viete vybrať a nabrať vodu kdekoľvek.

Kávovar je kompaktný a malý, nie je ani príliš ťažký. Pôsobí ale kvalitným a pevným dojmom a ani pri použití väčšej sily pri uťahovaní páky nenechá na sebe nič poznať. 

Kávovar sme zapojili do elektriny a počkali, kým sa voda nahriala (zistíte to podľa svetelných signálov na tlačidlách). Do páky sme zvolili nadstavec, dali do neho čerstvo pomletú kávu, utlačili ju, zatiahli páku a stlačili jedno z troch tlačidiel.

Do šálky sa nám začala liať káva, ktorá hneď rozvoňala miestnosť. Záver kávového zázraku Delonghi dokončil peknou penou. V porovnaní s našim predchádzajúcim automatickým kávovarom bola chuť neporovnateľná. Nielen, že pri príprave kávy cez páku máte samotný pôžitok z kávového rituálu oveľa silnejší, no aj výsledný produkt zmietol predchádzajúce skúsenosti zo stola. V pákovom kávovare Delonghi vynikla unikátna chuť kávy Rwanda, ktorá bola z automatického kávovaru nevýrazná. Akúkoľvek kávu ste tam totiž použili, káva chutila rovnako. No a o porovnaní Delonghi a instanstnej kávy ani nejdem rozprávať. 

Jedinou nevýhodou snáď je, že si neviete nastaviť, koľko času/koľko vody vám do šálky natečie. Pri iných kávovaroch totiž viete regulovať manuálne čas, ktorý kávovar pretláča vodu cez kávu. V tomto prípade len musíte čakať, kým kávovar sám dokončí, prípade proces opakovať.

Celkové hodnotenie

 • nezaberá veľa miesta
 • ľahký
 • jednoducho ovládateľný
 • chýba časovač

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Mlynček na kávu ECG

Výber správneho mlynčeka nesmiete zanedbať. Ako v našom hodnotení dopadol mlynček na kávu ECG?

ECG KM 1412

ECG KM 1412

 • Regulátor hrubosti mletia – 18 stupňov
 • Možnosť nastavenia počtu porcií na 2 až 12 šálok
 • Kapacita až na 240 g kávových zŕn
 • Príkon: 200 W
 • Kapacita zásobníka na zrna: 240 g
 • Nastaviteľná hrubosť mletia: Áno
 • Farba: Čierna

31,00 €

Nakúp s cashbackom

Správna hrúbka namletia je podstatná pre správnu extrakciu kávy. Káva nemôže byť namletá príliš nahrubo, pretože sa tak nedopracujeme ku kvalitnej chuti a predĺži sa tak samotná extrakcia. Kávovaru sťažíme fungovanie aj tým, keď kávu namelieme príliš najemno. V násadách na páku sa totiž môžu upchať malinké dierky, začne sa tam sústrediť voda a kávovar upcháte. To, že niečo nie je v poriadku spoznáte aj podľa zlého zvuku kávovaru.

Tento mlynček ani nemôže byť jednoduchší. Má len dve formy ovládania. Zapojila som ho do elektriny, do vrchnej nádobky nasypala kávové zrná, na boku nastavila hrúbku mletia a na vrchnom ovládaní požadovanú dávku. Ako správne namlieť kávu do vášho kávovaru zistíte buď z návodu alebo jednoducho pokus/omyl. 

Predtým som používala mlynček na kávu, ktorý mal len jedno tlačidlo a hrúbku ste si regulovali dĺžkou mletia. Jednoducho ako dlho ste držali, tak dlho mlynček mlel a masa bola jemnejšia.

Funkcie mlynčeka ECG sú teda prepracovanejšie a užívateľsky jednoduchšie. Jediná jeho nevýhoda je snáď len rozsýpanie kávy pri odnímaní spodnej nádobky, keď z nej chcete dávkovať kávu. Spôsobí to trochu neporiadku. Za kvalitne namletú kávu s vôňou, ktorá spestrila celý dom, to ale stojí. 

Celkové hodnotenie

 • veľký objem zásobníka
 • nastaviteľná dávka a hrubosť
 • trochu sa z neho práši okolie pri vyberaní pomletej kávy

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Alžbet

Autor Alžbet

Alžbet pochádza z Ružomberka, čiže je veľkou fanúšičkou pobytu na čistom vzduchu mimo svojho rodného mesta. Keďže ju každú noc trápia nočné mory o raste cien nehnuteľností a potrebuje šetriť, využíva najmä možnosť lacných leteniek. Často ju teda doma nezastihnete.

Andrea Shop logo

O Andrea Shop

Domáce spotrebiče od renomovaných výrobcov za rozumnú cenu? Áno, na Andreashop.sk s odberným miestom v Bratislave a v Dunajskej Strede a doručením aj do pohraničných oblastí Maďarska a Rakúska.

Súvisiace zľavy a akcie

ZĽAVA 10 %

Andrea Shop - Andreadni - 10 % na značku COLORWAY
Andrea Shop logo

1 % späť

Andreadni - 10 % na značku COLORWAY

Akcia končí o:

Akce končí:

VÝPREDAJ

Andrea Shop - Last minute výpredaj skladu
Andrea Shop logo

1 % späť

Last minute výpredaj skladu

Akcia končí o:

Akce končí:

Novinka

Andrea Shop - ANDREA GO
Andrea Shop logo

1 % späť

ANDREA GO

Akcia končí o:

Akce končí:

Podobné články