Recenzia nákupu na čínskom AliExpress-e

Recenzia nákupu na čínskom AliExpress-e

Čo v článku nájdete?

Stále viac ľudí nakupuje alebo sa postupne učí nakupovať na čínskom internetovom „trhovisku“ menom AliExpress. Tovar tu je lacnejší než v tuzemských e-shopoch a v mnohých prípadoch rovnako kvalitný. Jedinou nevýhodou je dlhšia doba dodania, avšak spomínané dodanie je vo väčšine prípadov bezplatné.

11. 11. 2018 prebieha na AliExpress obrovská nákupná horúčka - každoročné oslavy Single's day znižujú ceny všetkých produktov a zľavy sú až 90 %. 24 hodín extrémne nízkych cien. To je AliExpress day - nákupy, ktoré si nesmiete nechať ujsť. Aj preto sme sa na AliExpress rozhodli nakúpiť aj my a o svoju skúsenosť s nákupom z Číny sa s Vami podelíme v dnešnej recenzii.

 

Pásky na Fitbit

 • Cena: 1,97 $
 • Poštovné: 0 $
 • Doba doručenia: 26 dní
 • Hodnotenie: 5 z 5
 • Stránka produktuAliExpress

K nákupu náhradných pások na fitnes náramok Fitbit nás presvedčila ich cena, za ktorú sa dajú na AliExpress zaobstarať. V tuzemských e-shopoch sa suma pohybuje okolo 14 €, no na AliExpress zaplatíte približne 1,80 €. Samozrejme sme napäto čakali, ako to bude s kvalitou, ale nakoniec nás náramok príjemne prekvapil. Po preskúmaní systému „nacvaknutia“ na Fitbit sme sa zhodli, že verzia z AliExpress je dokonca lepšia, než originál.

 

Dámska peňaženka Retro Ladies

 • Cena: 9,52 $
 • Poštovné: 0 $
 • Doba doručenia: 23 dní
 • Hodnotenie: 5 z 5
 • Stránka produktuAliExpress

Po prečítaní rôznych recenzií na peňaženky z AliExpress sme sa aj my rozhodli po nejakej poobzerať. Keďže sme chceli investovať do kvalitnejšieho výrobku, dali sme si pozor, aby predajca a zároveň aj tovar mali dobré hodnotenia od ostatných zákazníkov. Ak teda hľadáte dámsku peňaženku, do ktorej sa zmestí všetko čo potrebujete a chcete ju nosiť stále pri sebe, tak ste ju práve našli. Je zaujímavá, krásna, kvalitná, s množstvom priehradiek na karty, vizitky aj doklady. Do priehradky na bankovky sa pohodlne zmestí aj mobil a samozrejme nechýba ani kapsička na drobné. Celkový dojem z tejto peňaženky je veľmi dobrý.

 

Clony na fotoaparát Canon

 • Cena: 9,03 $
 • Poštovné: 0 $
 • Doba doručenia: 25 dní
 • Hodnotenie: 5 z 5
 • Stránka produktuAliExpress

K nákupu sady filtrov na fotoaparát sme sa odhodlávali už dlhšiu dobu a keď sme natrafili na túto ponuku, rozhodli sme sa dať AliExpress šancu. Za cenu cca 8 € sme získali polarizačný filter, FLD filter, UV filter, clonu na objektív, náhradnú krytku, aj handričku na čistenie. A to všetko v šikovnom obale. Sada dorazila v poriadku a je kompatibilná s príslušnými objektívmi. Nezostáva nič iné, než ísť filtre vyskúšať do terénu.

 

Naše hodnotenie nákupov na Ali

Po nejakom čase používania vyššie spomínaných produktov hodnotíme, že všetko funguje tak ako má a my tým pádom môžeme nákup na AliExpress vrelo odporučiť. Priemerná doba dodania bola u týchto objednávok cca 25 dní, čo zodpovedá aj celkovej priemernej dobe dodania objednávok na AliExpress. Vzhľadom na to, že sme sa pri všetkých troch objednávkach pohybovali v nízkych sumách, netýkala sa nás platba DPH a CLA. Celková suma ani doba dodania sa tak nijako nenavýšili. Balíčky boli doručované Slovenskou poštou a prišli nepoškodené. Spôsob balenia zodpovedal obsahu balíčka a tak všetko dorazilo v poriadku.

AliExpress je jednotka v nákupoch z Číny

AliExpress sa v poslednej dobe stáva stále obľúbenejším variantom ako zaobstarať tovar za dobré ceny. Ponuka je obrovská a vyberie si tu naozaj každý komu nevadí si na tovar chvíľu počkať. V ponuke nájdete všetko od drobných šperkov, cez oblečenie a elektroniku, až po kusy nábytku. Ak nebudete nakupovať cez mobilnú aplikáciu AliExpress, ale použijete webový prehliadač od Plnej Peňaženky získate caashback. 

Prihlásiť sa

Tu sa môžete prihlásiť pomocou Vašich prihlasovacích údajov

Zabudli ste heslo?
alebo Prihlásiť cez Facebook Prihlásiť cez Google

Registrovať sa

Zaregistrujte sa zadarmo a začnite využívať PlnáPeňaženka.sk

(i) Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať