Recenzia 4Home: všetko pre záhradné radovánky

Začína jar a s ňou prichádza sezóna záhradkárov, záhradných osláv a výletov do prírody. Pretože si okrem výletov mnohí z nás užívajú predovšetkým relax na záhrade, terase alebo balkóne, je potrebné oprášiť našu grilovaciu alebo záhradkársku výbavu, prípadne si zaobstarať novú – napríklad na e-shope 4Home.sk. Ich záhradný tovar testovala kolegyňa Vendy.

19. 3. 2022
Recenzia 4Home: všetko pre záhradné radovánky

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nedávno sme s priateľom riešili bývanie. Bytový dom v centre mesta, kde sme bývali, sa predával, a tak nastali hádky o to, aké bývanie by sme si mali nájsť. Obaja sme vyrastali v meste blízko centra, respektíve ja priamo v centre a priateľ na sídlisku v paneláku. Moje prianie bolo nájsť si menší domček s malou záhradkou, kde by sme si urobili krásne posedenie a mohli organizovať rôzne grilovačky, priateľ zase túžil po väčšom byte v centre. Nakoniec sa nám podarilo nájsť kompromis a našli sme si domček s veľkým dvorom priamo v centre mesta :-).

Pri prvom pohľade na dvor nás oboch ako milovníkov jedla napadlo, že než začne sezóna, musíme kúpiť kvalitný gril a do kvetináčov zasadiť aspoň paradajky. Ponuka od e-shopu 4Home.sk na vyskúšanie záhradného grilu Happy green Rancher, záhradných nožníc Fiskars P26 SingleStep a kvetináča Rato Case prišla teda ako na zavolanú.

Na balík s produktmi od e-shopu 4Home.sk som sa naozaj tešila a bola som hlavne zvedavá, aký je gril v skutočnosti veľký. Moja zvedavosť bola ukojená skôr, než by som čakala. Hneď na druhý deň zazvonil kuriér pri našich dverách a prišiel veľký, avšak celkom ľahký balíček.

Gril na dvore

Happy Green Záhradný gril Rancher

Keďže hlavná a najväčšia vec, ktorá sa v balíku nachádzala, bol záhradný gril, do rozbaľovania sa pustil môj priateľ, ktorému gril urobil veľkú radosť. Neviem, ako to býva v ostatných rodinách, ale u nás grilovacia sezóna znamená, že ja môžem zahodiť zásteru a varešku, pretože u nás grilovanie platí za mužskú záležitosť.

Muži z našej rodiny sa vždy predháňajú, kto ugriluje lepší steak, pripraví k nemu lepšiu omáčku a komu to pod grilom lepšie horí. Priateľ sa teda okamžite pustil do motáže grilu, ktorý prišiel rozobratý na niekoľko častí. Montáž bola aspoň z môjho pohľadu jednoduchá a celkom rýchla - zabrala necelých dvadsať minút.

Gril je vyrobený z uhlíkovej ocele a je skutočne veľký. Pod poklopom s pevným držadlom sú umiestnené dva pochrómované rošty, horné nahrievacie a spodné grilovacie. Na bokoch sú odvetrávacie prieduchy. Vďaka veľkosti grilu môžete na párty pozvať celú rodinu aj priateľov a nemusíte sa báť, že by niekto na svoju grilovanú dobrotu musel dlho čakať.

Happy Green Záhradný gril Rancher

Happy Green Záhradný gril Rancher

 • Rozmery: 72 x 90 x 82 cm
 • Materiál: oceľ
 • Hmotnosť: 8 kg
 • Rošty: horné nahrievacie, spodné grilovacie
 • Hodnotenie Vendy: ★★★★★

100,99 €

Nakúp s cashbackom

Preč s burinou

Fiskars P26 SingleStep nožnice záhradné

Pretože nám od susedov prerastá nejaká vcelku otravná rastlina až na strechu, hneď sme taktiež vyskúšali záhradné nožnice Fiskars. Ja sa výšok bojím, a tak som poverila priateľa aj testovaním záhradných nožníc. Nožnice majú masívne tvarované držadlá, a tak sa celkom pohodlne držia. Výhodou je aj fakt, že sú vhodné ako pre ľavákov, tak aj pravákov. Horná čepeľ je navyše potiahnutá klznou vrstvou PTFE na zníženie trenia.

Sú naozaj ľahké, vážia iba 0.2 kg, takže vám ani po dlhom strihaní v krkolomnej polohe v ruke neoťažejú. Vďaka tomu priateľ onú vcelku otravnú rastlinu úspešne odstránil a naša strecha je opäť voľná. Nožnice sú ale menšie, a tak s nimi prestrihnete hlavne menšie a stredné stonky a vetvy. Na poriadne kroviská už to bude chcieť väčší kaliber.
 

Fiskars P26 SingleStep nožnice záhradné

Fiskars P26 SingleStep nožnice záhradné

 • Dĺžka: 21 cm
 • Hmotnosť: 0,2 kg
 • Lateralita: pre ľavákov aj pravákov
 • Hodnotenie Vendy: ★★★★★

14,99 €

Nakúp s cashbackom

Záchrana pre chronických „prelievačov“

Truhlík Rato Case, antracitová

Jediná práca, ktorá na mňa teda v rámci testovania zostala, bolo zasadiť paradajky do kvetináča. Nakoniec som sa ale rozhodla kvetináč Rato Case využiť skôr na bylinky, pretože čo môže byť lepšie ako grilovaný steak s čerstvými bylinkami :-) – ja som stavila na tymián a petržlen.

Kvetník je naozaj pekný a podľa môjho názoru sa hodí na každú záhradu. Jeho povrch, hoci je vyrobený z plastu, verne imituje ratanový úplet, takže sa hodí prakticky ku všetkému. Veľkou výhodou je samozavlažovací systém vrátane ukazovateľa hladiny vody, vďaka ktorému nemajú šancu rastliny zahubiť ani tí najväčší „prelievači“. Stačí naplniť nádržku umiestnenú pod kvetináčom a rastlina si sama zoberie toľko vody, koľko potrebuje. Priehľadná rúrka potom pomocou červenej rúrky ukazuje, koľko vody v zásobníku pod kvetináčom zostáva a či nie je treba doliať.
 

Kvetináč Rato Case

Kvetináč Rato Case

 • Materiál: plast
 • Rozmery: 18,6 x 51,4 x 18,6 cm
 • Farba: antracitová
 • Hodnotenie Vendy: ★★★★★

12,49 €

Nakúp s cashbackom

Hodnotenie

Všetky produkty od eshopu 4Home.sk, ktoré som mala možnosť vyskúšať, hodnotím veľmi kladne. Pri grile sa mi najviac páči design a jeho veľkosť. Možno by som ešte uvítala nejaké odkladacie miesto po stranách grilu, ale tento malý nedostatok sa dá vyriešiť kúpou menšieho odkladacieho stolíka. Už sa teším až začne grilovacia sezóna a my budeme môcť pozvať celú rodinu a spoločne si pochutnať na skvelom grilovanom jedle. Všetkým trom produktom dávam rozhodne 5 hviezd.

Celkové zhrnutie

 • Jednoduchá montáž grilu
 • Veľkosť grilu
 • Hmotnosť nožníc
 • Design kvetináča
 • Samozavlažovací systém kvetináča
 • Absencia odkladacieho miesta po staranách grilu

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Niečo málo o e-shope

Pokiaľ potrebujete vybaviť svoju domácnosť alebo zútulniť svoju záhradu, je pre vás e-shop 4Home.sk tým pravým riešením. Na stránkach e-shopu nájdete domáce spotrebiče, bytový textil, doplnky a dekorácie alebo všetko pre vašu záhradu.

Na svoje si ale prídu aj deti. Tie tu nájdu svoju vlastnú kategóriu, kde okrem hračiek a detského riadu nájdete aj všetko pre starostlivosť o dieťa alebo vybavenie detskej izby. Stránky e-shopu sú veľmi prehľadné. Pokiaľ nechcete hľadať produkty v jednotlivých kategóriách, stačí vám napísať názov hľadaného produktu do lupy.

4home.sk logo

O 4home.sk

S 4home.sk bude váš domov oázou pokoja a štýlu. Vyberajte zo štýlového bytového textilu, originálnych bytových dekorácií, moderného vybavenia kuchyne aj nenahraditeľných pomocníkov do záhrady či dielne.

Súvisiace zľavy a akcie

TIP NA NÁKUP

4home.sk - Každý týždeň nová akcia
4home.sk logo

2 % späť

Každý týždeň nová akcia

Akcia končí o:

Akce končí: