Nespite na vavrínoch! Doprajte si kvalitný spánok.

Pred niekoľkými týždňami sa Janka opäť sťahovala. Na jej nemilé prekvapenie bol jej nový gauč na spanie o niečo tvrdší ako je zvyknutá a odrazilo sa to v kvalite spánku. Okrem toho potrebovala gauč oživiť a nechcela, aby sa častým používaním zničil. Potrebovala preto zabiť dve muchy jednou ranou a skĺbiť dobrý spánok s príjemným posedením pre návštevu a pekným dizajnom. Preto si vybrala matracovú podložku na spanie a poťah na pohovku z e-shopu 4home. Ako produkty hodnotí? Dozviete sa nižšie v recenzii.

5. 12. 2020
Nespite na vavrínoch! Doprajte si kvalitný spánok.

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 4,5 / 5

 

 

Matracová podložka Bamboo

Bežná cena: od 66,99 €
Súčasná cena: od 45,49 €
Farba: biela
Dostupné veľkosti:
90 x 200 cm
120 x 200 cm
160 x 200 cm
180 x 200 cm
Materiál povrchovej tkaniny: 60 % polyester, 40 % bambusové vlákno
Materiál výplne: pamäťová pena
Odporúčané pranie: 60 °C
Výška: 3 cm
Jankine hodnotenie: 4 z 5 hviezdičiek
Odkaz na produkt: Matracová podložka Bamboo

 

"Musím hneď na úvod priznať, že hľadanie matracovej podložky pre mňa bola novinka. Od študentských čias som vyskúšala už rôzne postele a matrace, tentokrát som však namiesto postele získala na spanie gauč :D Nemôžem povedať, že by mi to vadilo, vždy som si myslela, že sa dokážem vyspať kdekoľvek, tu sa mi to ale vypomstilo. Takmer každú noc som mala nejakú nočnú moru a navyše som sa vždy zobudila celá dolámaná. Bolo jedno, koľko hodín spánku venujem, výsledok bol rovnaký = nekvalitný spánok a neproduktívny deň.

 

Prečo matracová podložka a nie matrac? 

Po pár dňoch som sa preto začala obzerať po vrchných matracoch alebo podložkách, aby som môj problém vyriešila. Vedela som, že nechcem kupovať novú posteľ aj s matracom v prenajatom byte a o vrchných matracoch mi už hovorili známi, ktorí ich tiež používajú. Najskôr som navštívila e-shop Dormeo, pretože tak nejak od malička mám v hlave, že sú to kvalitné matrace a poučila som sa, že na kvalitnom spánku netreba šetriť. Mala som už aj jeden matrac vyhliadnutý, odradila ma však cena. Predsa len, zaplatiť za vrchný matrac viac ako 100 € nie je sranda, ak môžete mať matrac s podobnými parametrami za menej peňazí z iného e-shopu.

Takže som začala skúmať varianty a hneď za e-shopom Dormeo som navštívila e-shop 4home. V tomto e-shope som už nakupovala obliečky a poťahy na stoličky, bola som spokojná nielen s produktami ale aj s dodaním a celkovo s nákupom. Preto som do 4home.sk nakukla, či náhodou e-shop má v ponuke aj vrchné matrace. Trochu ma splietol názov - matracová podložka, po preštudovaní špecifikácie mi však bolo jasné, že ide o produkt, ktorý hľadám. Nechala som si pár dní na rozmyslenie a potom som napísala kolegyni, či je možné e-shopu 4home navrhnúť recenzovať práve Matracovú podložku Bamboo. Okrem toho som si vybrala aj poťah na pohovku, o nej sa dočítate nižšie. Vybrala som si matracovú podložku vo veľkosti 90 x 200 cm, ktorá je teda vzhľadom na najmenší variant najlacnejšia, rozmerovo mi však najviac vyhovuje s ohľadom na rozmery gauča. 

 

Doručenie objednávky z 4home a prvé použitie matracovej podložky

Podložka spolu s poťahom mi bola doručená v krabici, a navyše bola ešte zabalená v sivom textilnom obale. Ten si môžete uchovávať a podložku doň vložiť, keď ju práve nepoužívate. Obal má aj rúčky, takže podložku so sebou môžete zabaliť a zobrať na cesty. 

Po rozbalení som matrac položila na gauč, aby sa narovnal. To píše aj e-shop v popise produktu, do 3 dní by mala podložka nadobudnúť uvedené rozmery. Ja som ju síce nechala voľne ležať iba cez deň, v noci som ho už chcela vyskúšať a konečne sa dobre vyspať, nepocítila som však, že by som podložke nejak ublížila alebo že by nemala správne rozmery alebo tvar. Čo určite oceníte sú látkové úchytky zo spodnej strany podložky, ktoré jednoducho navlečiete na gauč alebo posteľ. Tým sa vám matrac v noci neposunie a bude držať presne tam, kde ho položíte. To, že sa matrac neposunie zaručujú aj protišmykové body na spodnej strane. Na tomto vrchnom matraci si najviac pochvaľujem jeho mäkkosť, hneď v prvú noc čo som na ňom spala som sa konečne vyspala bez toho, aby som sa zobudila dolámaná a nemala som ani nočné mory. Spí sa mi na ňom naozaj dobre, pamäťová pena zabezpečí, že sa matrac vráti vždy do pôvodnej polohy.

 

Pranie matracovej podložky 

 Matracovú podložku som prala niekoľkokrát pri 60 °C a musím povedať, že je s ňou veľmi dobrá manipulácia. Jednoducho dáte povrchovú látku dole (vďaka zipsu to ide naozaj jednoducho), vyperiete a o pár hodín je už aj suchá. Ráno som zapla práčku a večer som už opäť mohla spať do ružova na vrchnom matraci.

 

Celkové hodnotenie

Matracová podložka Bamboo je  pre mňa ideálnym riešením. Vďaka nej mám opäť kvalitný spánok, v noci sa nebudím a ráno sa zobúdzam oddýchnutá. Jediná jeho nevýhoda je, že sa relatívne rýchlo žmolkuje. Ja ho používam denne a bez posteľnej bielizne, takže je to na ňom vidieť už asi po dvoch mesiacoch používania. Ak máte možnosť, odporúčam vždy používať aj plachtu alebo prestieradlo. Preto dávam Vrchnej podložke Bamboo 4 hviezdičky.

 

Kedy siahnuť po vrchnom matraci?

Ak sa ráno cítite unavení, zobúdzate sa dolámaní, ako po preflámovanej noci a nedokážete pohodlne spať na svojom matraci, je čas zamyslieť sa nad novým. Nie každý však chceme investovať do drahého matraca, v takom prípade prichádza na rad ako vhodná alternatíva práve vrchný matrac alebo matracová podložka. Niektoré matrace sú príliš tvrdé alebo príliš mäkké, niektoré zase už po rokoch vyležané. Vrchný matrac poslúži na vyrovnanie matraca, vďaka pamäťovej pene upravuje svoju tuhosť podľa teploty ľudského tela a tlaku a vy sa ráno zobudíte svieži, bez bolesti chrbta pripravení na ďalší deň. Matracová podložka Bamboo je vyrobená zo 40 % vláknom bambusu, ktoré sa  vyznačuje dobrými antibakteriálnymi a hypoalergénnymi vlastnosťami a vysokou savosťou. Týmto docielite komfort počas celého spánku. 

 

Multielastický poťah na kreslo Comfort

Bežná cena: od 41,49 €
Súčasná cena: od 19,99 €
Farba: smotanová
Dostupné veľkosti:
70 - 110 cm
140 - 180 cm
180 - 220 cm
Materiál: 72 % bavlna, 26 % polyester, 2 % elastan
Odporúčané pranie: 30 °C
Jankine hodnotenie: 5 z 5

 

Biely poťah na gauč - správna voľba alebo veľký omyl? 

Pamätám si reakciu kolegyne, keď som jej poslala odkaz na tento poťah: “Biely?” :D Nuž, priznám sa, že som trochu zariskovala, ale vyberala som ho tak, aby mi ladil k stenám a celkovo k doplnkom v izbe. Moja izba má biele a sivé steny, aj stôl je biely, a keďže čierny variant poťahu nebol k dispozícii, zvolila som túto smotanovú farbu a nakoniec som zvolila dobre. Už na fotke produktu v popise je vidieť, že poťah nie je celý biely, respektíve krémový. Má v sebe trošku čiernej látky, čo mu dodáva šmrnc.

 

Prečo vybrať poťah na pohovku a na čo si dať pri výbere pozor?

Poťah som si vybrala preto, že nechcem zničiť gauč, na ktorom spím. Predsa len predpokladám, že ešte má nejaký ten rok vydržať, navyše sa mi nepozdávala jeho béžová farba. V tomto prípade som spojila príjemné s užitočným a navliekla naň multielastický poťah z 4home. Vybrala som veľkosť 140 - 180 cm. Pri výbere veľkosti si dávajte dobrý pozor, poťah je síce napínací, je však treba vyberať s rozumom, príliš veľký bude na pohovke visieť, malý sa zase na pohovku nenatiehnete. Nižšie si povieme aj o rozdiele medzi elastickým a multielastickým poťahom, a ktorý použiť na aký druh sedacieho nábytku. 

Poťah dokáže v priebehu pár minút dodať pohovke aj celej miestnosti nový vzhľad. Ak vám napríklad súčasná pohovka neladí k ostatným dekoráciám alebo k stenám po renovácii, a nechcete ju vyhadzovať (predsa len nová pohovka je o niečo drahšia než poťah), poťah je skvelá možnosť, ako ušetriť. Multielastický poťah Comfort pevne drží. Mala som trošku problém s navliekaním, ale po tom je to už len radosť sa pozerať.

Pranie a žehlenie poťahu

Materiál je vďaka bavlne príjemný na dotyk.  Na fotke ho môžete vidieť ešte trošku pokrčený, fotila som to hneď po navlečení poťahu na pohovku, po čase sa ale pekne vyrovná a nie je treba ho ani žehliť. Tiež som poťah už párkrát oprala a stále pevne drží, uvidíme časom. 4home pri produkte upozorňuje, že prvé pranie by malo prebehnúť samostatne. Ja, ako šetrná žena, som to odignorovala a vyprala s ďalšou bielou bielizňou. Našťastie sa však nič nestalo.

 

Celkové hodnotenie

Tomuto poťahu dávam plných 5 hviezdičiek, za tú akciovú cenu si myslim, že to je veľmi dobrá voľba. Poťah oživí vašu pohovku, dá jej nový nádych a navyše ju nezničí.  Ak sa predsa len bojíte smotanovej farby, nájdete ho v e-shope 4home aj v sivom variante. 

 

Rozdiel medzi elastickým a multielastickým poťahom

Multielastické poťahy na sedačku je možné rozťahovať do šírky i do výšky, ľahko sa prispôsobia aj rozmerovo atypickým sedačkám, ale osvedčia sa aj na rohové sedacie súpravy. Sú vhodné aj na kreslá alebo stoličky, hlavne už so spomínaným atypickým tvarom. Na klasické rozmery stoličky ale môžete použiť elastický poťah na sedák stoličky, alebo elastický poťah na celú stoličku aj s operadlom. Elastický poťah je o niečo lacnejší ako ten multielastický, ale nie je vhodné ho používať na atypické rozmery. Držte sa pravidla, dvakrát merať a raz strihať a poriadne si pred kúpou rozmery stoličky či pohovky overte."

 

Niečo málo o e-shope 4home

E-shop pre váš domov, takto by sme mohli v jednoduchosti popísať 4home. Nájdete v ňom dekorácie, ale tiež posteľnú bielizeň či pomocníkov do kuchyne či na upratovanie. 4home sa postará o to, aby váš dom bol pre vás skutočne domovom

 

Kategórie e-shopu 4Home

Prehľadná kategorizácia je základ dobrého e-shopu a to je to, čo je v 4Home skvelé. Základné členenie je toto:

 

Vernostný program Pohoďáci

S každým nákupom ako registrovaný zákazník zbierate body, ktoré môžete uplatniť počas svojich nákupov. Sami si zvolíte, koľko Pohoďákov v každom nákupe vyčerpáte a akú zľavu získate. Okrem toho s Plnou Peňaženkou získajte aj cashback, takže ďalšia dobrá správa pre vás.  Alebo si namiesto zľavy môžete vybrať nejaký darček.

 

Doprava

4home na svojej stránke uvádza stovky odberových miest. Tie nájdete rozmiestnené po celom Slovensku. Okrem osobného odberu vo výdajnom mieste môžete využiť aj nasledujúce spôsoby dopravy:

  • Slovenskú poštu za 4,49 €.
  • Najvýhodnejšie doručenie na adresu rovnako za 4,49 €.
  • Expresnú dopravu DHL za 4,99 € alebo
  • expresnú prepravu DPD tiež za 4,99 €. 

V prípade nadrozmernej zásielky vám bude objednávka doručená spoločnosťou Toptrans za 21,99 € alebo môžete využiť Špeciálnu prepravu veľkého balíka za 4,49 €. Vašu objednávku si môžete vyzdvihnúť aj v jednej z pobočiek Zásielkovne za 2,99 €. Za dopravu pri objednávke nad 40 € neplatíte. Pozrite si podrobnosti doručenia objednávky z e-shopu 4home. 

 

Platba

Ako zákazníci e-shopu 4home máte na výber z týchto možností platby.

Na dobierku

  • Za tovar zaplatíte pri preberaní tovaru od doručovateľa.
  • Čiastku hradíte poštovému doručovateľovi, priamo na pobočke pošty, kde je vaša zásielka uložená alebo u vodiča prepravnej spoločnosti.

Online platobnou kartou

  • Platobnou kartou je možné platiť iba pri objednávke na e-shope . Prijímame platobné karty VISA, VISA Electron, Maestro a MasterCard.

PayU platby

  • Jednoducho, rýchlo a bezpečne zaplatíte vďaka platobnému systému PayU. Vaša platba bude na náš účet pripísaná za pár minút.
4home.sk logo

O 4home.sk

S 4home.sk bude váš domov oázou pokoja a štýlu. Vyberajte zo štýlového bytového textilu, originálnych bytových dekorácií, moderného vybavenia kuchyne aj nenahraditeľných pomocníkov do záhrady či dielne.