Booking.com: 4 tipy na najkurióznejšie ubytovanie

Leto je spojené s horúcimi dňami a peknými cestovateľskými zážitkami. Cestovanie ale už dávno nie je len letná záležitosť. Prečítajte si kuriózne tipy na ubytovanie, ktoré stojí za okúsenie.

6. 10. 2018 (aktualizácia 27. 2. 2023)
Booking.com: 4  tipy na najkurióznejšie ubytovanie

Cestovné kancelárie majú stále svoje "publikum", ktoré teší bezstarostný odchod do vopred stanovených destinácií, mnoho ľudí si však dnes obľúbilo “cestovanie na vlastnú päsť”. Využívajú pri tom rezervačný systém Booking.com alebo iné rôzne iné súhrnné rezervačné portály. Sami sme nadšencami cashbacku a radi pri cestovaní šetríme na nákupoch cez Plnú Peňaženku na Booking.com.

Booking.com, ubytovanie, ktoré vás baví

Booking.com je online rezervačná agentúra, ktorá vznikla v roku 1996 v Amsterdame a ponúka viac ako milión možností ubytovania vo viac ako 226 krajinách sveta. S Booking.com sa cestuje veľmi jednoducho, pretože po vykonaní rezervácie ubytovacieho zariadenia, vám ihneď príde e-mailové potvrdenie. Po príchode na miesto pobytu stačí uviesť meno, na ktoré bola vytvorená objednávka alebo rezervačné číslo objednávky. Každé ubytovacie zariadenie vás dopredu požiada e-mailom, aby ste upresnili čas príchodu na miesto. Ubytovanie tak pre vás prichystá kľúče, prípadne zariadi to, aby vás personál počkal na recepcii. Sami ubytovanie od Booking.com pri cestovaní veľmi radi používame, pretože rezervácia cez stránku je veľmi pohodlná a vy si tak môžete napríklad z vlaku alebo auta objednať ubytovanie. V prípade omeškania môžete tak kontaktovať priamo ubytovateľa na kontakty uvedené v rezervačnom e-maily.

4 najkurióznejšie tipy na ubytovanie cez Booking

V dnešnom článku vás vezmeme na okružnú cestu po celom svete z pohodlia vášho domova a možno vás inšpirujeme na ďalšie cestovateľské dobrodružstvá. Pozrite sa s nami na 4 netradičné formy ubytovania a vyberte si podľa vlastného gusta.

Severské farmy

Severská architektúra predstavuje určitý druh exotiky. Medzi najznámejšie destinácie, v ktorých takéto domčeky nájdete patria najmä krajiny ako Švédsko, Nórsko, či Island. Pod pojmom farma si nepredstavujte slovenské či české typické domy plné domácich zvieratiek. Severské farmy predstavujú komplexy drevených domčekov na zelených “machových kobercoch”. Interiér domčekov je zariadený v minimalistickom štýle, a v mnohých prípadoch ich nájdete v blízkosti vodných plôch alebo fjordov. Severské domy sú známe tým, že nemajú na oknách závesy. Pri výhľade z okna vás však očarí malebná príroda a v niektorých severských štátoch dokonca v noci aj polárna žiara. Povinná výbava farmárskych domčekov je terasa na ktorej si môžete vychutnať rannú kávu s výhľadom a čerstvým vzduchom prírodných scenérií.

Severske farmy

Indické vodné domčeky

Slovo “botel” pozná určite mnoho z vás. Väčšina z vás vie, že sa jedná o vodné hotely. Nie je však botel ako botel… V krajine o veľkosti 1, 324 miliardy obyvateľov ako je India, existuje naozaj veľa foriem bývania. My sme pri hľadaní ubytovania na Booking.com našli atypické domčeky postavené na vode v juhozápadnej oblasti Indie zvanej Allappey. Pri pohľade na indické obytné lodičky, by sa mnoho z ľudí otočilo na päte a túto možnosť nocovania zavrhlo. Pri prekonaní prvotného “šoku”, vás však očarí interiérový dizajn. Zariadenie má väčšinou luxusný charakter, mnohé z lodičiek naozaj ponúkajú komfort 21. storočia- televízor, minibar či trezor. Závisí len od vašich preferencií, či zvolíte autentickejšiu variantu s korenistou vôňou indických chutí, alebo či si doprajete v exotickej krajine európsky komfort.

Indické vodné domčeky Srinagar

Oriantálne marocké “riady”

Tieto malebné domčeky nájdete hlavne v marockých končinách zaliatych slnečnými lúčmi. Maroko je plné týchto tradičných domčekov tzv. riadov. Sú to typicky luxusné mešťanské domy (sídla), ktoré boli premenené v čase na ubytovacie vilky. Často sú umiestňované v centrách starého mesta starobylého Marakéšu. Pokoj, ktorý vďaka vysokým múrom ponúkajú, je neuveriteľný. Výhodou pobytu v riade je možnosť využitia bazénu, či oddych na v záhradnom dvore. Tieto malebné domčeky pripomínajú exotické rozprávky “Tisíc a jednej noci” a ponúkajú tak neopísateľnú atmosféru orientu. Riady v Maroku ponúkajú autentický zážitok oddychu v oáze ticha a sú veľmi vyhľadávanou alternatívou ubytovania. Na Booking.com nájdete inšpirácie zoznam najvyhľadávanejších riadov v Marakéši, ktoré predstavujú skôr luxusnejšiu alternatívu ubytovania. Na noc sa v nich môžete ubytovať cca od 40 €.

Riad pod holým nebom

Japonské ryokany

Medzi ďalšiu atypickú formu ubytovania v celosvetovom formáte patria ryokany. Po preklade z japonského “rjokán” ide o tradičný japonský hostinec, miesto, kde sa dodržiavajú tradície. Môže sa jednať nielen o malé rodinné penzióny, ale aj o luxusné hotely. V celom Japonsku sa nachádza viac ako 80 000 ryokánov, ktoré združuje Acociácia Ryokánov a preto je naozaj z čoho vyberať. Mnohé z japonských tradičných ryokán je postavených z dreva. Tradičné japonské domčeky majú pravdepodobne termálne kúpele, spoločenskú miestnosť s nízkymi japonskými stolíkmi a vankúšmi, kde si môžete vychutnať napríklad čaj. Vo väčšine prípadov sú umiestnené v prírode, ktorá ponúka dokonalú očistu tela a mysle. Mestské ryokány, majú wellness, ktorý dokonale simuluje prírodnú scenériu so stromami či kameňmi.

Japonské kúpele - ryokán

 

Na rezervačnej stránke Booking.com nájdete mnoho rôznych ubytovacích alternatív. Ukázali sme vám 4 najkurióznejšie z nich. Veríme, že sme vám rozšírili obzory a ukázali vám netradičné druhy cestovania. Minule sme vám ukázali ako vytvoriť rezerváciu cez stránku Booking.com, dnes ponúkame inšpiráciu kam sa vybrať. Nezabudnite, že s cashbackom sa pri nákupoch dá ušetriť. Veď viete, že vieme ako na to. A ak hľadáte inšpiráciu, kam naplánovať budúcu dovolenku, nakuknite do nášho Zápisníka cestovateľa

Súvisiace zľavy a akcie

ZĽAVA 15 %

Booking.com - Zľava min. 15 % na pobyt
Booking.com logo

Zľava min. 15 % na pobyt

v čase od 29.3. až do 30.9.2024

Akcia končí o:

Akce končí:

Podobné články