10 miest, ktoré na Malte musíte navštíviť

4. 7. 2022 Alžbet

Malta je stále pre mnohých veľkou záhadou. Malá krajina v Stredozemnom mori ukrýva nádhernú prírodu a miesta bohaté na histróriu a kultúru. Príde si tu teda na svoje milovník zážitkov v prírode, no aj trendy kávičkár. Cestovanie na Maltu je taktiež pomerne lacnou záležitosťou - prekvapia vás sumy len trošku vyššie ako u nás, kvalitné služby a hlavne - anglický jazyk, ktorý je tu úradným jazykom. S komunikáciou teda nebude žiadny problém. Malťania sú známi svojou pohostinnosťou a dobrosrdečnosťou. Neprekvapí vás ani výborné jedno, vynikajúce víno a kvalitný med.

Čosi o Malte
 

Malta v minulosti slúžila ako významný obchodný uzol. Vystriedali sa tu Feničania, Rimania, Franzúci či Spojené kráľovstvo. Od roku 1964 je Malta nezávislou krajinou a od roku 2004 je aj členom Európskej únie. Pre cestovanie vám teda stačí občiansky preukaz. Peniaze si taktiež doma nemusíte meniť - platí sa tu eurom. 

Malta sa skladá zo siedmich ostrovov a hlavným mestrom súostrovia je Valletta. Pobrežie je skalnaté, pokryté vápencom, ílom a pieskom. Priemerná ročná teplota je okolo 19 °C a často tu vanie silný vietor. Malta je preto skvelým miestom na návštevu v každom ročnom období. 

Milovníkov filmov zaujme fakt, že tu boli natáčané filmy ako Gladiátor, Trója, Súboj titánov, Gróf Monte Christo či populárny seriál Hry o tróny. Ostrov je známy tiež svojou jaskyňou Calypso, v ktorej Homér napísal svoj epos Odysea. 

Ako čo najviac ušetriť

 

Na nasledujúcich riadkoch vám predstavíme 10 oblastí, kde na Malte môžete spoznať naozaj nevídané! Nezabudnite, že časť nákladov za dovolenku môžete získať späť prostredníctvom cashbacku od Plnej Peňaženky (či už ide o ubytovanie cez Booking a Hotels, požičanie vozidla cez RentalCars, zakúpenie leteniek cez KiwiEurowings či Lufthansu alebo cestovného poistenia cez ČSOB Poisťovňu).

Naša kolegyňa Alžbet sa v máji na Maltu vybrala. Svoj výber hotela neskôr aj zrecenzovala. Vybrala si Pergola hotel & spa.  Nasledujúcich 10 tipov na výnimočné miesta pochádza práve z tohto inšpiratívneho výletu. Pozrime sa spoločne, kam sa na Malte oplatí ísť!

 

 

 

Salt pans Gozo

Wied il Ghasri

Wied il-Mielah

Azúrové okno a Mushroom rock

Ta Pinu Bazilika

Crystal Lagoon

Blow hole

Popeye village

Mdina

Valleta

 

 

Alžbet

Autor Alžbet

Alžbet pochádza z Ružomberka, čiže je veľkou fanúšičkou pobytu na čistom vzduchu mimo svojho rodného mesta. Keďže ju každú noc trápia nočné mory o raste cien nehnuteľností a potrebuje šetriť, využíva najmä možnosť lacných leteniek. Často ju teda doma nezastihnete.