Československé filmové leto: Pravidlá

Hlavnými hviezdami seriálu letných cestovateľských článkov Plnej Peňaženky sú Yveta a Xaver. O koho vlastne ide? A ako s nimi môžete vyhrať skvelé ceny?

Československé filmové leto: Pravidlá

Yveta a Xaver. Československý pár, ktorý miluje filmy, dobré jedlo, ale hlavne cestovanie a objavovanie nových zaujímavých miest. Ona sa rada prechádza po hradoch, múzeách a iných architektonických skvostoch, on zasa rád šantí v zábavných parkoch a na prechádzkach prírodou. Sú skrátka pár, ktorý sa nikdy nenudí.

Keď sa rozprávali o tom, ako si užijú nadchádzajúce leto, padli im do oka Taliansko, Egypt a Island. Potom sa však rozhliadli a zistili, že o svojich domovských krajinách vedia menej ako o svojich obvyklých dovolenkových destináciách. Namiesto vylihovania na pláži a skúmania sopiek sa teda rozhodli stráviť leto objavovaním krás svojich rodných krajín a navzájom si ukázať, aké krásy sa tam dajú nájsť. 

A keď si uvedomili, že mnohé z ich plánovaných destinácií sú zároveň miestami nakrúcania ich obľúbených filmov, napadlo im spojiť svoju vášeň pre cestovanie a filmy a navštíviť miesta, kde sa v Českej republike a na Slovensku natáčali najväčšie filmové trháky.

Vydajte sa s nimi na cestu, objavte zaujímavé miesta a vyriešte záhady a vyhrajte skvelé ceny! Ako súťažiť a vyhrať?

1. Súťaž - Tajničky s nápovedami

Ako to celé funguje?

Každý týždeň počas letných mesiacov pre vás pripravíme článok o jednej z najobľúbenejších turistických oblastí v Česku a na Slovensku, v ktorom okrem zaujímavých cestovateľských tipov nájdete aj skrytú tajničku. Dozviete sa tak, ktorý z e-shopov, ktoré nájdete na Plnej Peňaženke, musíte prekliknúť, aby ste získali bod. 

Preklik (odkiaľkoľvek z Plnej Peňaženky) musí byť uskutočnený presne v týždni (pondelok až nedeľa), v ktorom je uverejnený článok, v ktorom je názov e-shopu ukrytý. Týmto spôsobom sa zaznamenáva správna odpoveď používateľa.

Kde hľadať nápovedu?

Nápovedu budú tvoriť začiatočné písmená každej vety, ktorá sa v článku objaví, a vždy pôjde o názov konkrétneho partnera Plnej Peňaženky. Hľadajte pozorne, pretože sa môže skrývať naozaj kdekoľvek a nezastaví ju ani rozdelenie odsekov alebo kapitol (v tajničke však nenájdete písmeno na začiatku názvu) a môže, ale nemusí chýbať interpunkcia. Ak teda vyriešite hádanku ako "trenyrkaren" namiesto "trenyrkáreň", nie je to chyba. MINIMÁLNY POČET PÍSMEN JE 4. 

Vyskúšajte si to na príklade:

Aš sa nachádza v Karlovarskom kraji. Hlavnou turistickou atrakciou mesta je Národopisné a textilné múzeum, v ktorom môžete obdivovať unikátnu zbierku rukavíc. Ozajstne slávnym však Aš robí to, že je najzápadnejším mestom Českej republiky. Je dokonca z troch strán obklopený hranicou s Nemeckom, a tak niet divu, že jeho názov je odvodený od nemeckého slova die Äsche. 

Tajnička: A H O J

Ako zbierate body?

Za každý uhádnutý e-shop získa súťažiaci 1 bod. Na konci súťaže sa body za uhádnuté e-shopy spočítajú a vynásobia zvýhodnením za počet nákupov uskutočnených prostredníctvom Plnej Peňaženky. V prípade, že používateľ v období od 19. júna do 3. septembra 2023 uskutoční nasledujúce nákupy:

1) jednorazovo v ľubovoľnom e-shope prostredníctvom Plnej Peňaženky, budú body používateľa za uplatnené e-shopy vynásobené 1,5-násobkom.
2) dvakrát v akomkoľvek e-shope prostredníctvom Plnej Peňaženky, počet bodov za zhodné e-shopy sa vynásobí x 2.
3) trikrát v ľubovoľnom e-shope prostredníctvom Plnej Peňaženky, počet bodov za zodpovedajúce e-shopy sa vynásobí 3-krát.

Vyšší násobiteľ je možné dosiahnuť, ak sa aspoň jeden z e-shopov, v ktorých súťažiaci nakupuje, objaví medzi e-shopmi v hlavnej úlohe (zoznam týchto e-shopov nájdete na stránke podujatia). V tomto prípade sa body za uhádnuté e-shopy násobia nasledovne:

1) za jeden nákup (pre e-shop v hlavnej úlohe) sa počet bodov vynásobí x 2.
2) za dva nákupy (z ktorých aspoň jeden je v e-shope v hlavnej úlohe) sa počet bodov násobí 3-krát.
3) za tri nákupy (z ktorých aspoň jeden je v hlavnom e-shope) sa počet bodov násobí 4.

Na konci akcie, po 3. septembri 2023, sa uskutoční vyhodnotenie, na ktorom si úspešní súťažiaci rozdelia 1000 €.

Suma 500 € sa rozdelí medzi súťažiacich, ktorí dosiahli najvyšší počet bodov spomedzi všetkých súťažiacich. (Ak sa teda o prvé miesto podelí 10 súťažiacich, každý z nich dostane 50 €. Ak sa o 1. miesto podelí 25 súťažiacich, každý z nich dostane 20 € atď.)
Suma 500 € sa rozdelí medzi súťažiacich, ktorí nedosiahli najvyšší počet bodov, ale nazbierali aspoň 27 bodov. (Ak je súťažiacich 100, každý z nich dostane 5 €. Ak bude 500 súťažiacich, každý z nich dostane 1 € atď.)

2. Súťaž - Týždenná hra o ceny od partnerov

Priebeh súťaže

 1. Súťažiaci sa zúčastňujú na vyhlásenej týždennej súťaži (od pondelka do nedele) o jednu alebo viac cien, ktoré v uvedenom období venuje partner súťaže. 
 2. Zoznam cien, o ktoré sa bude v danom týždni súťažiť, bude vždy definovaný a pravidelne aktualizovaný v súťažnom kalendári v dolnej časti tejto stránky.  
 3. Výhercovia budú vybraní náhodným žrebovaním, do ktorého budú zaradení len tí účastníci súťaže, ktorí v danom týždni (od pondelka do nedele) uskutočnia nákup prostredníctvom Plnej Peňaženky. Vyšší počet nákupov v danom týždni zvyšuje šance súťažiaceho na výhru, pretože každý nákup bude zaradený do žrebovania (napr. ak počas týždňa uskutočníte tri nákupy, budete zaradení do žrebovania trikrát, zatiaľ čo súťažiaci s jedným nákupom bude zaradený do žrebovania len raz). Súťažiaci môže v každom týždni vyhrať len jednu z cien.
 4. Na výhru nie je právny nárok a organizátor si vyhradzuje právo súťaž zrušiť bez náhrady.
 5. Ak výherca nereaguje na oznámenie o výhre do 14 dní a neprejaví záujem o prevzatie výhry, výhra prepadá. V takom prípade Organizátor zopakuje žrebovanie o konkrétnu cenu.
 6. Výhru zašle výhercovi poskytovateľ výhry, ak sa nedohodne inak.

Ďalšie podmienky súťaží

 1. Plná Peňaženka si vyhradzuje právo neudeliť používateľovi cenu v prípade dôvodného podozrenia, že sa používateľ dopustil podvodného konania, ktorým porušil podmienky používania Plnej Peňaženky.
 2. Účasťou v súťaži účastník súhlasí so zverejnením svojho mena v súhrne výsledkov súťaže.
 3. Usporiadateľ si vyhradzuje právo jednostranne zmeniť pravidlá akcie, a to aj bez predchádzajúceho upozornenia. Na pripísanie výhody nevzniká právny nárok a nemožno ju právne vymáhať. 
 4. Súťaže sa môže zúčastniť len používateľ cashback portálu Plná Peňaženka v súlade s podmienkami používania, ktorý zároveň súhlasí s podmienkami súťaže. Zamestnanci organizátora, ako aj spolupracujúce osoby, ktoré sa akýmkoľvek spôsobom podieľajú na organizácii tejto súťaže, vrátane ich zamestnancov, sa nemôžu zúčastniť súťaže.
 5. Súťaž usporadúva Prima Digital, s.r.o. Platia podmienky použitia.


Kalendár súťaží:

1. kolo: Od 19. do 25. júna prebieha súťaž o 5 x poukážku v hodnote 40 € z e-shopu Eyerim.sk. Zároveň vám predstavujeme 5 najmalebnejších oblastí Prahy. | Víťazi súťaže: Juraj Vrabel, Miriam Leščinská, Lubica Rimska Romana Hudyová a Rebecca Frančáková. 

2. kolo: Od 26. 6. do 2. 7. prebieha súťaž o 5 x 10 € bonus od Plnej Peňaženky. Zároveň vám predstavujeme 5 filmových lokalít Oravy. | Víťazi súťaže: Petra Macháčiková, Katarína Cibulková, Eva Petlánová, Barborka Hasidlová a Róbert Kovač.

3. kolo: Od 3. 7. do 9. 7. prebieha súťaž o 5 x 5 € bonus od Plnej Peňaženky. Zároveň vám predstavujeme 5 filmových lokalít Južnej Moravy. | Víťazi súťaže: Janka Mikulková, Zlatica Kočišová, Lenka Veselá, Marta Grancová a Liliana Hlasna.

4. kolo: Od 10. 7. do 16. 7. prebieha súťaž o 5 x 10 € bonus od Plnej Peňaženky. Zároveň vám predstavujeme 5 tatranských filmových lokalít.  | Víťazi súťaže: Jana Prekopova, Janka Mikulková, Daniela Chebenová, Eva Mošatová a Martin Gono.

5. kolo: Od 17. 7. do 23. 7. prebieha súťaž o 5 x 10 € bonus od Plnej Peňaženky. Zároveň vám predstavujeme 5 filmových lokalít Českého stredohoria. | Víťazi súťaže: Csilla Bertók, Monika Kvasňáková, Milan Mýto, Andrea Važanová a Martina Chňapková.

6. kolo: Od 24. 7. do 30. 7. prebieha súťaž o vouchery z e-shopu MyProtein.sk. Zároveň vám predstavujeme 5 filmových lokalít Trenčianskeho kraja. | Víťazi súťaže: Daniela Chebenová, Jana Komzalová a Kamila Klimová.

7. kolo: Od 31. 7. do 6. 8. prebieha súťaž o vouchery z e-shopu Venira.sk. Zároveň vám predstavujeme 5 filmových lokalít Šumavy a okolia. | Víťazi súťaže: Katarina Novikova, Denisa Darážová, Miroslav Garai a Richard Kardos.

8. kolo: Od 7. 8. do 13. 8. prebieha súťaž o box z ruží Deluxe z e-shopu RosesKingdom.sk. Zároveň vám predstavujeme 5 filmových lokalít východného Slovenska. | Víťaz súťaže: Dušan Ďuroška.

9. kolo: Od 14. 8. do 20. 8. prebieha súťaž o 10 x 20 € voucher z e-shopu HappySkin.sk. Zároveň vám predstavujeme 5 filmových lokalít Českého lesa a Plzeňska. | Víťazi súťaže: Hana Štefaneková, Katka Tomešová, Gabriel Zemanek, Dagmar Dolníková, Marcela Šivová, Zuzana Buchelová, Denisa Pavlíková, Ruzenka Grulisova, Radovan Richter a Lucia Trubačová.

10. kolo: Od 21. 8. do 27. 8. prebieha súťaž o 5 x 40 € voucher z e-shopu Superpotlač.sk. Zároveň vám predstavujeme 5 filmových lokalít Bratislavy. | Víťazi súťaže: Ines Karlovská, Tomáš Misák, Kamila Klimová, Milan Mýto a Eva Mošatová.

11. kolo: Od 28.8. do 3. 9. prebieha súťaž o 10 x 20 € voucher z e-shopu AndreaShop.sk Zároveň vám predstavujeme 5 filmových lokalít Karlovarska | Víťazi súťaže: Ryszard Josiek, Eva Zaušková, Monika Fridmanová,Tomáš Vrublovský, Queeny Starssk, Dušan Ďuroška, Martin Poldauf, Zuzana Baňasová, Richard Kardos a Katarina Novikova.