Súťažná recenzia s Pixie Crew: Minecraft licenčné kolekcie pre deti

21. 3. 2022
Súťažná recenzia s Pixie Crew: Minecraft licenčné kolekcie pre deti

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

V dnešnej digitálnej dobe je niekedy ťažké deti odtrhnúť od monitorov alebo telefónových displejov a rozvíjať ich kreativitu a motoriku. Pixie Crew na tento problém našlo riešenie spojením príjemného s užitočným a rozvíja detskú fantáziu pomocou originálnych školských pomôcok inšpirovaných počítačovou hrou Minecraft!

Vďaka ich unikátnej silikónovej doske a malým farebným pixelom budú vaše deti tvoriť s nadšením originálne obrazce a tvary ráno pri raňajkách, po ceste do školy alebo počas prestávky. Či majú tieto výrobky u mladšej generácie skutočne taký úspech testovali so svojimi deťmi naše kolegyne-mamičky Jana, Míša a Nina.

Výherca súťaže: ešte nevyplnené

O čo sa súťaží?

V rámci tejto súťaže máte možnosť vyhrať prudukty, ktoré naše kolegyne recenzovali. Z veľkej časti si tak zahráte o školské potreby a ďalšie doplnky z Minecraft licenčnej kolekcie, ale medzi cenami sa nájdu aj také, ktoré sa touto legendárnou hrou neinšpirujú. 

Aké sú pravidlá? 

Šancu na výhru máte, pokiaľ ste nakúpili (alebo ešte nakúpite) akýkoľvek produkt z e-shopu Pixe Crew v priebehu celého mesiaca marca. Na konci akcie Pixie Crew vyberie 7 z vás a rozdelí vám všetkých 18 recenzovaných produktov. Nezabudnite ale, že váš nákup musí prebehnúť cez preklik Plnej peňaženky.

Skúsenosti Jany a jej detí:

► PIXIE CREW & MINECRAFT kartónový kufrík (599 Kč / 24,12 €)

Kufríky sú skvelá vec. Pamätám si ich ešte z mojich školských rokov, kedy sme práve tieto kufríky nosievali na výtvarnú výchovu. V tejto tradícii pokračujem aj u svojich detí a používam kufríky na uchovanie ich výtvarných potrieb – v jednom takom kufríku tak majú plastelínu a najrôznejšie vykrajovačky a formičky.

Pretože kufrík na výtvarné potreby deti už majú, rozhodli sme sa z kufríka Pixie Crew vytvoriť taký „kufrík proti nude“. Keď už sú na ňom hravé pixely, naskladali sme doň puzzle, logické hry a skladačky, takže majú deti všetky hry pohromade. S pixelmi je naozaj zábava. Nielen deti, ale aj dospelí si s nimi užijú množstvo kreatívnych chvíľ. Na kufrík, ktorý má pevný podklad, sa navyše tieto drobné kocky dávajú veľmi ľahko, takže to zvládne a aj má trojročná dcéra.

Kufrík sa dobre zatvára a pohodlne nosí, oproti tým známym školským kufríkom s nitmi je ale menej pevný. Pri veku sa na rohu málinko natrhol a vo vnútri sa lepenka držiaca veko trochu odlepuje. Vzhľadom k tomu, aký je originálny a interaktívny je to pre mňa iba malý problém. Verím, že kufrík vydrží deťom dlho rovnako ako tie, ktoré máme doma. Napriek tomu mu za tieto drobné nedostatky odoberám jednu hviezdu a dávam 4 z 5.

► PIXIE CREW & MINECRAFT študentský peračník s malým panelom (639 Kč / 25,73 €)

Starý peračník už synovi dosluhoval, a navyše bol veľký a ťažký. Síce v ňom bolo na každú ceruzku, pastelku či fixku miesto, ale rovnako – poznáte deti – neboli skoro nikdy písacie potreby zložené tak, ako majú byť a po otvorení z peračníka všetko padalo po zemi. Bola som teda rada, že som mu mohla venovať nový peračník.

Pixie Crew študentskému peračníku nemám čo vytknúť. Pojme všetko potrebné, čo školák potrebuje, je ľahký a dobre vystužený. Panel s pixelmi je na ňom ale samozrejme najlepší. Je to skvelá zábava na prestávky v škole, kedy si deti môžu vytvárať najrôznejšie obrazce. Peračník je pomerne mäkký, a tak je umiestňovanie pixelov na panel trochu ťažšie a je potrebné si pomôcť podoprením panelu prstami. Pre školáka to však nie je vôbec žiadny problém.

Skvelé je tiež vrecko na zips vo vnútri peračníka, kam sa zmestia nielen ďalšie drobné písacie potreby, ale predovšetkým náhradní pixely. Peračník mňa aj môjho syna veľmi potešil a dávame mu spolu 5 hviezd.

► PIXIE CREW & MINECRAFT nastaviteľný náramok (189 Kč / 7,61 €)

Náramok si zabral opäť syn. Skvelé je, že je nastaviteľný, a tak padne aj na štíhlejšie zápästie. Pixely na náramku dobre držia a zatiaľ sa nestalo, že by nejaký samovoľne spadol. Niekedy ho nosí na ruke, niekedy na batohu ako prívesok a občas mu ho vezme jeho malá sestra a všetky štvorčeky z neho zloží.

To má potom syn príležitosť vytvoriť si nový dizajn. Môžem povedať, že na to, aký je náramok malý si s ním syn užije veľa zábavy - získava odo mňa 5 hviezd.

► PIXIE CREW & MINECRAFT prívesok (99 Kč / 3,99 €)

Pixie Crew prívesok je skvelý na kľúče. Syn aktuálne na kľúčoch žiadny nemal, a tak si ho rád zobral a dal si naňho pixel obľúbeného Endermana. Štvorček do prívesku krásne zapadne a nehrozí tak, že by spadol a stratil sa, čo veľmi oceňujem.

Prívesok je možné použiť nielen ako kľúčenku, ale je možné ho pripnúť na batoh, peračník alebo napríklad na zips pri bunde. Hoci je taký maličký, tiež si zaslúži 5 hviezd.

► PIXIE CREW studentský batoh (1 399 Kč / 56,33 €)

Študentský batoh Pixie Crew ma ihneď zaujal svojou krásnou sýtou ružovou farbou, ktorá je oveľa krajšia ako na stránkach eshopu. Ďalším veľkým plus, ktoré som si hneď všimla, je jeho ľahkosť – na to, aký je batoh veľký, je naozaj ľahučký.

Veľkosťou by som ho odporučila tak od piatej triedy, čo zodpovedá aj odporúčanej výške dieťaťa, ktorá je 140 cm. Batoh je vďaka tomu priestranný a má naozaj veľa vreciek a kapsičiek a to ako vo vnútri, tak aj zvonku. Hlavná časť je rozdelená na dve veľké komory, pričom zadná komora obsahuje navyše vrecko istené pásikom na suchý zips pre bezpečné uloženie tabletu či notebooku.

Batoh je navyše vďaka vystuženým chrbtom a ramenným popruhom veľmi pohodlný a príjemný. Dobre na chrbte sedí a dĺžka popruhov sa samozrejme dá upraviť na veľkosť študentových ramien. Či teda v batohu nosí školák piatej triedy zošity, alebo študent vysokej školy počítač a ťažké učebnice, má zaistené maximálne pohodlie a minimálnu bolesť chrbta.

A čo by to bolo za Pixie Crew batoh bez pixelov? Batoh má na prednej časti okrúhly panel, ktorý dokonca svieti v tme. Na ňom je možné vytvárať pomocou 55 farebných pixelov, 10 pixelov s písmenkami a 4 multipixelov s obrázkami, ktoré sú súčasťou balenia, najrôznejšie kreatívne diela.

O zábavu po ceste do školy alebo cez prestávky je teda rozhodne postarané. Štvorčeky sa na panel umiestňujú ľahko a vyzerá, že na ňom aj pekne držia. Avšak, ak by sa nejaký ten pixel zatúlal, dajú sa prikúpiť náhradné v najrôznejších úžasných farbách. Aj tento produkt odo mňa získal 5 hviezd.

► PIXIE CREW Denník A5 Minecraft zeleno-hnedý (349 Kč / 14,05 €)

Zožitov, blokov a najrôznejších zápisníkov nikdy nie je dosť. Zošit Pixie Crew sa dá používať rôzne, ale vzhľadom na to, že na každej stránke je miesto určené pre dátum, využijete ho najlepšie ako denník alebo diár – fantázii sa ale medze nekladú.

Zošit je linajkový, má 160 stránok, naozaj pevné dosky a predovšetkým obľúbený panel s pixelmi. Vďaka pevnému podkladu sa štvorčeky umiestňujú na panel veľmi dobre. Neodporúčam ho ale dávať menším deťom do školy, pretože potom riskujete poznámku do žiackej za hranie s pielmi priamo počas hodiny :-). Vďaka svojmu designu a kreatívnemu využitiu si ale aj tento produkt vyslúžil 5 hviezd.

Keďže zošit slúži ako perfektná základová doska pre kreatívne pixelové tvorenie, rozhodli sme sa tvoriacu plochu zdvojnásobiť a k panelu prilepiť ešte panel náhradný. Má rovnaké rozmery ako panel na zošote, a tak sme z malého štvorca mali razom kreatívnu obdĺžnikovú plochu skoro cez celý zošit. Panel sa dá ľahko prilepiť aj odlepiť, takže ak ste s tvorením hotoví, môžete ho premiestniť na inú plochu alebo bezpečne upratať do šuplíka.

Kartónový kufrík, Študentský peračník, Nastaviteľný náramok, Prívesok, Študentský batoh, Denník, Náhradný peračník

Kartónový kufrík, Študentský peračník, Nastaviteľný náramok, Prívesok, Študentský batoh, Denník, Náhradný peračník

 • Zelený panel o veľkosti 10 x 10 bodov
 • Guľatý svietiaci panel o priemere 9 cm (86 bodov)
 • Náhradné multiplexy o veľkosti 2 x 2 body
 • 4–65 pixelov v balení (podľa produktu)

Nakúp s cashbackom

Ako kolekciu hodnotí Miša so synom?

► PIXIE CREW & MINECRAFT školská aktovka ( 1 999 Kč / 80,48 € )

Hneď zo začiatku musím povedať, že aktovka Pixie Crew je naozaj pekná a štýlová. Prekvapila ma jej ľahkosť, za ktorú som naozaj rada, pretože nebude príliš zaťažovať chrbát môjmu malému školákovi. Navyše má ergonomicky tvarovanú chrbtovú časť  a podľa syna je veľmi pohodlná. Popruhy sa mu nezarezávajú do ramien a sú krásne mäkučké. Veľmi oceňujem, že výrobcovia mysleli aj na bezpečnosť a na aktovku pridali reflexné prvky.

Silikónový panel syn veľmi uvítal – každý deň si môže na aktovke meniť obrázky a prekvapiť tak svojich kamarátov v škole. Ja navyše môžem sledovať, aký je kreatívny a robí mi to veľkú radosť.

Čo sa týka funkčnosti aktovky, na tej si dali výrobcovia záležať. Jej spodná časť je chránená chráničmi proti odieraniu, takže vyzerá ako nová aj napriek zaťažkávacej skúške ťahania v triede, tisnutia do skrinky alebo pohadzovania pred jedálňou. Vrecká sú uzatvárateľné zipsom, ktorý je kvalitný a nezadrháva sa.

Nájdete v nej aj malé vrecko, kam si školák môže schovať svoje tajné poklady. Verím, že túto hravú aktovku ocení nielen každý školáčik, ale aj rodič, ktorý sa nemusí báť o boľavý chrbát svojej ratolesti. Odo mňa aj od syna aktovka získala 5 hviezd.

► PIXIE CREW fľaša ( 399 Kč / 16,06 € )

Zdravá nerezová Pixie Crew fľaša je veľmi štýlová, a tak ju môj školák určite využije do školy aj na výlety. Vyskúšali sme do nej naliať čaj a vydržal horúci niekoľko dlhých hodín! V dobe jarných prechladnutí je to teda nepostrádateľný pomocník.

Fľaša však udrží aj teplotu ľadového nápoja, takže ju budeme určite využívať aj počas horúceho leta na športové tréningy alebo výlety. Objem fľaše je 500 ml čo je pre malé dieťa dostačujúce. Termofľaša odo mňa získava 5 hviezd.

► PIXIE CREW študentský batoh ( 1 799 Kč / 72,43 € )

Keď študentský batoh Pixie Crew dorazil, bola som celkom prekvapená, pretože vyzerá ešte lepšie ako na stránkach e-shopu. Má naozaj krásnu modrú farbu, je veľmi štýlový a moderný. Rovnako ako aktovka má ergonomicky tvarovaný chrbát, navyše ešte s ventiláciou.

Tento batoh je vhodný pre deti od 5. triedy ZŠ, vysoké minimálne 140 cm. Synovi, ktorý chodí do druhej triedy, je teda batoh ešte veľký, ale myslím si, že o rok už bude akurát. Navyše preňho bude užitočný naozaj dlho. V najpriestrannejšej časti má totiž uzatvárateľné vrecko na notebook do veľkosti 15″, takže ho môže nosiť ešte na vysokej škole :-).

Predné vrecko batohu tvorí hlavné lákadlo produktov od tejto značky, a to unikátny silikónový PIXIE CREW creative panel. Ten vytvára veľký priestor na kreatívne vyžitie v podobe skladania obrázkov z 200 malých PIXIES (pixelov), ktoré prišli s batohom.

Tieto pixely je navyše možné dokúpiť, ak by vám nestačilo ich množstvo alebo sa postrácali (čo je v domácnosti s malými deťmi viac ako pravdepodobné). Ani pri tomto batohu navyše nechýbajú reflexné prvky pre bezpečnosť vašich detí. Hodnotím ho rozhodne 5 hviezdami. 

► PIXIE CREW & MINECRAFT mozaikový panel kruh ( 129 Kč / 5,19 € )

Akonáhle syn uvidel tento samostatný panel s farebnými pixelmi, okamžite ho napadlo, či pôjde prilepiť na tričko. Povedala som: „Skvelý nápad!“, a prilepila som panel nielen samolepiacou zadnou časťou, ale pre istotu aj špeciálnym lepidlom na látku.

V škole potom malo tričko veľký úspech a synovi spolužiaci hneď panel chceli tiež! Každopádne pokiaľ sa aj vy rozhodnete pre toto riešenie, odporúčam tričko prať v ruke a zložiť vopred všetky pixely.

Napriek tomu, že naše riešenie s tričkom bolo pomerne trvalé a panel z neho už asi neodstránime, je možné ho využiť menej permanentne a prilepiť prakticky na čokoľvek. Vaše dieťa si s ním tak môže ozdobiť denníček, batoh, notebook alebo iný predmet a keď sa mu umiestnenie prestane páčiť, ľahko ho prelepí inam.

Na paneli si potom vďaka 55 pixelom, ktoré sú súčasťou balenia, môže vytvárať kreatívne obrazce. U nás mal tento produkt obrovský úspech a rozhodne si zaslúži 5 hviezd.

► PIXIE CREW & MINECRAFT náhradné multipixely ( 39 Kč / 1,57 € )

Náhradné pixely sú pre vás ideálne, pokiaľ doma máte malého fanúšika hry Minecraft. Jedná sa o 4 unikátne multipixely, ktoré jeho panel alebo náramok ešte viac vytunia. Sú väčšie ako ostatné pixely, takže v kreatívnych prácach vyniknú a váš malý umelec vytvorí naozaj jedinečné kúsky.

Navyše nie sú len jednofarebné ako ostatné pixely, ale smejú sa z nich na vás malé tváričky, čo len poskytuje viac možností na super tvorenie.

Školská aktovka, Termofľaša, Študentský batoh, Mozaikový panel

Školská aktovka, Termofľaša, Študentský batoh, Mozaikový panel

 • Modrý panel o veľkosti 34 x 37 bodov
 • Zelený panel štvorec o veľkosti 10 x 10 bodov
 • Zelený panel kruh o priemere 9 cm (86 bodov)
 • 50–200 pixelov v balení (podľa produktu)
 • Termofľaša: dvojstenný nerez

Nakúp s cashbackom

Zabodovali pixely aj u Niny a jej dcéry?:

► PIXIE CREW & MINECRAFT detský batoh ( 779 Kč / 31,36 € )

Aj tento Pixie crew detský batoh je vyrobený z polyesteru a silikónu. Má menšie rozmery, keďže je určený pre deti mladšieho školského veku alebo predškolákov. Vhodný je pre najrôznejšie každodenné používanie alebo na výlety.

Batoh má okrem hlavného vrecka aj jedno menšie na drobnosti. Jeho súčasťou sú aj dĺžkovo nastaviteľné popruhy s hrudnou prackou a pevným úchytom na prenášanie v ruke. Samozrejme ani tu na prednom vrecku nechýba obľúbený silikónový panel.

► PIXIE CREW & MINECRAFT kartónové dosky na A4 zošity ( 599 Kč / 24,12 € )

Dosky na zošity so silikónovým panelom sú pevné a robustné, zmestí sa do nich formát A4. Vyrobené sú z tvrdého kartónu, takže verím, že vydržia každodenné používanie. Majú tiež gumičku, ktorá zabráni samovoľnému otvoreniu.

Na vrchnej a spodnej časti sa nachádza klapka, takže z nich nikdy nič nevypadne. Dosky sú naozaj priestranné a navyše rozkladacie, dajú sa do nich teda okrem zošitov uložiť aj učebnice. 

► PIXIE CREW & MINECRAFT vak na chrbát ( 399 Kč / 16,06 € )

Aj tento jednoduchý vak má na prednej strane umiestnený silikónový panel zelenej farby.  Ako veľké pozitívum vnímam popruhy, ktoré majú sťahovacie šnúrky, je nimi teda možné prispôsobiť ich dĺžku. Vo vnútri vaku sa navyše nachádza aj malé vrecko na zips.

Vyzerá naozaj dobre a môže slúžiť nielen na prezývky či oblečenie na telocvik, ale dá sa použiť aj na kratší výlet. Vyrobený je z pevného a umývateľného materiálu a ľahko sa čistí.

► PIXIE CREW & MINECRAFT veľké puzdro ( 349 Kč / 14,05 € )

Všetko, čo sa nevojde do peračníka, si váš malý školák môže odložiť práve do tohto puzdra. Nie len, že je skladné, ale je vyrobené aj z neoprénového materiál s výstužou, ktorá chráni jeho obsah.

Peračníku vďaka tomuto puzdru teda doprajete väčšiu životnosť, keďže ho vaše dieťa nebude chcieť naplniť aj inými vecami, než sú perá či pastelky. 

► PIXIE CREW & MINECRAFT školský peračník ( 499 Kč / 20,09 € )

Školský peračník má tiež na prednej strane plochu na umiestnenie pixelov, tie tu naozaj dobre držia a len tak nevypadnú, verím, že aj za nejakú dobu používania bude vytvorený obrázok stále kompletný.

Jednoposchodový peračník s okienkom pre rozvrh hodín a jednou klopou poskytuje dostatok miesta na nevyhnutné písacie potreby pre prvý stupeň ZŠ, vo vnútri nájdete aj úchyty na pravítko, kružidlo či nožnice. Zips ide ľahko otvárať aj zatvárať, nikde nedrhne a má dlhý úchyt pre ľahšiu manipuláciu.

► PIXIE CREW termohrnček ZELENÝ ( 349 Kč / 14,05 € )

Termohrnček z nerezovej ocele má po celom obvode plochu na umiestnenie pixelov, zmestí sa doň 400 ml ľubovoľného nápoja, ktorý chcete zachovať teplý alebo naopak dobre vychladený. Viečko hrnčeka naozaj tesní, jeho výhodou je tiež ľahké čistenie, ide dať aj do umývačky, celý silikónový panel je totiž možné pred umývaním zložiť. 

Pixie Crew je niečo, čo vás chytí a nepustí. Ide o jedinečný a zároveň jednoduchý nápad, ktorý takmer určite nadchne každé dieťa. Vyskúšané produkty sú nielen dizajnové veľmi podarené, ale zároveň aj kvalitne spracované, funkčné a predovšetkým zábavné. Hodnotím teda plným počtom hviezd.

Detský batoh, Kartónové dosky na zošity, Vak na chrbát, Veľké puzdro, Školský peračník, Termohrnček

Detský batoh, Kartónové dosky na zošity, Vak na chrbát, Veľké puzdro, Školský peračník, Termohrnček

 • Zelený panel štvorec o veľkosti 10 x 10 bodov
 • Zelený panel obdĺžnik o veľkosti 38 x 9 bodov
 • 50–100 pixelov v balení
 • Termohrnček: nerezová oceľ

Nakúp s cashbackom

Niečo málo o e-shope

Pixiecrew.cz  je český výrobca hravých a zábavných školských potrieb, hračiek a darčekov, ktoré rozvíjajú kreativitu, fantáziu a jemnú motoriku detí.

Patent silikónovej dosky a pixelov českej značky PIXIE CREW posúva možnosti školských potrieb, peračníkov, puzdier a ďalších vecí na úplne novú úroveň výrobkov pre deti a mládež. Je to podobné, ako by ste prilepili LEGO podložku napríklad na batoh a z farebných kociek potom na ploche vyskladali čokoľvek, čo máte radi.

Aké sú výhody výrobkov značky PIXIE CREW? 

 • stačí zmeniť motív na ploche a váš batoh, taška, peračník alebo náramok vyzerá zakaždým inak
 • deti to baví a zároveň poskytuje pre rozvoj najmä v smere kreativity.  Kľúčový je rozvoj jemnej motoriky, tvorivosti, priestorovej predstavivosti, schopnosti plánovať
 • predškolákom pomáha s učením farieb, tvarov, písmen a číslic
 • aj bez patentovanej dosky a pixelov ide o kvalitné veci s krásnym dizajnom, ktoré sa páčia samy o sebe a sú 100% funkčné

Celkové zhrnutie

 • Originálny design
 • Podpora kreativity detí
 • Kvalitné materiály
 • Využitie v každom veku
 • Nedostatočná pevnosť kufríku

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

PIXIE CREW logo

O PIXIE CREW

Pixiecrew.sk vám ponúka široký výber jedinečných školských tašiek, peračníkov, vreciek, termohrnčekov a iných farebných doplnkov a pomôcok do školy.

Podobné články