Recenzia žehličky na vlasy Sencor z Notino.sk

Žehlička na vlasy je skvelý pomocník, ktorý dodá vlasom šmrnc a postupne sa stal povinnou výbavou takmer každej ženy. Ako ale vybrať správnu žehličku na vlasy a ako hodnotí nákup žehličky na vlasy žnačky SENCOR v Notino.sk naša Janka? Dozviete sa v recenzii.

10. 6. 2023 Janka
Recenzia žehličky na vlasy z Notino.sk

Celkové hodnotenie

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Žehlička z Notino.skna vlasy sa stala “must have” produktom takmer každej ženy a ja nie som výnimkou. Hoci žehličku na vlasy nepoužívam denne, niekedy je veľmi príjemné uhladiť trochu krepovité, elektrizujúce a nepoddajné vlasy. Pred pár mesiacmi som si kúpila žehliacu kefu na vlasy, o ktorej mi hovorili, že urobí rovnakú prácu ako žehlička a pritom vlasy tak nezničí. Nuž, neviem či to je lacným variantom žehliacej kefy, ale výsledok ako žehlička, rozhodne, neurobila. Takže som sa začala obzerať po novšej žehličke na vlasy, ktorá nahradí moju asi 10 ročnú dôchodkyňu.

Keramická či titanová žehlička na vlasy?

Žehličku na vlasy používam primárne na vyrovnanie vlasov, vlny robím iba minimálne, napríklad na rodinnú oslavu. Prečítala som niekoľko článkov o tom, aký materiál žehliacej doštičky vybrať a zvažovala som medzi keramickou žehličkou na vlasy s turmalínom a titanovou žehličkou na vlasy. Keramicko-turmalínové doštičky sa zohrejú veľmi rýchlo a ich povrch je navyše k vlasom šetrný. Titánová žehlička na vlasy sa hodí skôr na nepoddajné, tvrdé a silné vlasy. Hoci jej nahriatie trvá o niečo dlhšie než keramickej žehličke na vlasy, titanový povrch je vysoko odolný. Po niekoľkých dňoch premýšľania som sa nakoniec rozhodla pre titánovú žehličku na vlasy značky Sencor SHI 5500GD, ktorá sľubuje odolnosť, dlhú životnosť a kvalitu, a nebudem klamať, pri rozhodovaní zohrala rolu aj 45 % zľava v Notino.sk.

Pri akej teplote žehliť vlasy?

Žehlenie vlasov je veľmi intuitívna činnosť a niekedy som si myslela, že nepotrebujem ani návod na použitie. Po kúpe žehličky na vlasy Sencor SHI 5500G som sa ale rozhodla návod prečítať, aby som zistila, či nie je nutné urobiť niečo pred prvou aplikáciou. Moja 10 ročná žehlička na vlasy niečo ako nastavenie teploty vôbec nepoznala, preto som skúmala v návode hlavne túto pasáž. Dozvedela som sa pre mňa veľmi dôležité informácie:

 • Jemné, poškodené, farbené alebo melírované vlasy je treba žehliť pri teplote 100°C - 150°C.
 • Normálne a trochu vlnité vlasy sa môžu žehliť pri teplote 150°C - 190°C.
 • Veľmi silné, kučeravé a nepoddajné vlasy potrebujú teplotu 190°C - 230°C.

Moje vlasy sú farbené, husté a krepovité. Najlepším riešením je skúsiť žehlenie od najnižšej teploty, takže som zvolila teplotu 100°C, postupne zvyšovala a sledovala, čo to s mojimi vlasmi urobí. Vyrovnanie mojich vlasov sledujem pri teplote 120°C, ale musím po prameni vlasov prejsť viackrát (čo sa neodporúča), pri teplote 150°C mi stačí len jedenkrát prežehliť prameň vlasov a výsledok vidím okamžite. Vyššie teploty som na suché vlasy ani neskúšala, jednak preto, že sa to na farbené vlasy neodporúča a jednak preto, že mi bohate stačí na vyžehlenie vlasov maximálna teplota 150°C. V radách a tipoch na výber žehličky uvádzajú, že titánové žehličky sa nahrievajú dlhšie. Žehlička na vlasy Sencor SHI 5500G sa na teplotu 120°C nahrieva asi za 45 sekúnd, na teplotu 150°C je nahriata asi za minútu, takže si akurát stihnem naniesť maskaru a už je pripravená podávať výkon. 

Žehlička na vlasy Sencor SHI 5500GD

Žehlička na vlasy Sencor SHI 5500GD

 • možnosť regulovania teploty
 • na použitie za sucha aj za mokra
 • rýchle nahriatie
 • zabudovaný hrebeň
 • možno využiť aj na vytváranie vĺn
 • dá sa použiť aj na kučeravé a krepovité vlasy

24,50 €

Nakúp s cashbackom

Žehlenie mokrých vlasov, prehrešok či možnosť?

Čo ma pri výbere žehličky na vlasy Sencor SHI 5500G zaujalo azda najviac je možnosť žehliť aj mokré vlasy. Už od puberty mi je vštepované, že mokré vlasy sa nikdy nežehlia, inak sa zničia a zlámu. Čo ak ale moderné žehličky na vlasy dokážu žehliť aj mokré vlasy bez toho, aby ich zničili viac než vysušené vlasy? Rozhodla som sa preto tento výdobytok vyskúšať. Vlasy som najskôr nechala trošku vyschnúť, aby neboli úplne mokré ale len vlhké. Najskôr som zvolila teplotu 140°C a prešla niekoľkokrát po prameni vlhkých vlasov. V tomto procese som sa trošku zľakla, pretože som počula syčanie a zo žehličky šla trošku para. Pokračovala som však v žehlení podľa návodu na inú žehličku na mokré žehlenie vlasov. Zvolila som teplotu 170°C, aby som videla požadovaný výsledok.

A čo na žehlenie mokrých vlasov hovorím? Po vyžehlení sa mi zdalo, že moje vlasy viac elektrizujú, navyše som musela použiť vyššiu teplotu, takže sa, pravdepodobne, nestanem fanúšik žehlenia mokrých vlasov. Túto funkciu ale určite ocením, keď sa budem niekde ponáhľať a budem potrebovať upraviť čerstvo umyté vlasy. Samozrejmosťou pri úprave mokrých aj suchých vlasov žehličkou na vlasy je ochranný sprej pre tepelnú úpravu vlasov. 

Šla by som do Sencor SHI 5500GD znovu?

Pri výbere žehličky na vlasy som sa rozhodovala medzi žehličkou na vlasy Remington Curl & Straight Confidence S6606, ktorá má keramické doštičky napustené antistatickým turmalínom a špeciálny tvar na tvorbu vĺn a Sencor SHI 5500GD s titánovými doštičkami a parádnou zľavou. Nakoniec vyhrala titánová žehlička na vlasy. Žehličku na vlasy Sencor vnímam v pomere cena x výkon ako veľmi vydarený kúsok. Je štýlová, vlasy vyžehlí už pri nižších teplotách a s trochou praxe dokáže vykúzliť pekné vlny. Používanie uľahčuje 360°C otočný kábel a možnosť žehliť aj mokré vlasy.

Celkové hodnotenie

 • moderný dizajn
 • možnosť nastaviť teplotu
 • špeciálne nadstavce na prečesávanie vlasov počas žehlenia
 • nízka hmotnosť
 • otočný kábel
 • displej s bielym podsvietením
 • možnosť žehliť suché aj mokré vlasy
 • chýba návod na žehlenie mokrých vlasov

Počet hviezdičiek: 5,0 / 5

Nakúp s cashbackom

Janka

Autor Janka

Janka je dušou rodená východniarka. Vyskytuje sa najmä v blízkosti pohodlných plôch na sedenie, no často vytiahne topánky veľkosti 35 a ide do rodných Tatier na turistiku. Pri takýchto výletoch do kopca sa jej výrečnosť stráca, čo hovorí niečo o jej fyzickej kondícii. Zbožňuje nakupovanie s cashbackom, preto vždy človeka prekvapí novými kúskami oblečenia.

Notino.sk logo

O Notino.sk

Nechajte sa inšpirovať vôňami z celého sveta a vyberajte si z kozmetiky známych značiek. S produktami z Notino.sk sa stanete hviezdou svojho vlastného života.

Súvisiace zľavy a akcie

ZĽAVA AŽ 30 %

Notino.sk - Až -30%
Notino.sk logo

až 3,5 % späť

Až -30%

na produkty pre mamičky a děti

Akcia končí o:

Akce končí:

ZĽAVA AŽ 30 %

Notino.sk - Až -30 %
Notino.sk logo

až 3,5 % späť

Až -30 %

na strarostlivosť o pleť

Akcia končí o:

Akce končí:

TIP NA NÁKUP

Notino.sk - Darčekové balenia za 5 €
Notino.sk logo

až 3,5 % späť

Darčekové balenia za 5 €

Akcia končí o:

Akce končí:

Podobné články